Προς το περιεχόμενο

Φορώντας το Tag Heuer Connected, το smartwatch των $1500


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα καλό ρολόι όχι 1500 αλλά και πολλά περισσότερα αξίζει γιατί πολύ απλά ένα ρολόι είναι και κόσμημα με διαχρονική αξία για τον άντρα μόνο που στην περίπτωση των υβριδικών αυτόν ρολογιών αν θες πέστα και ρολόγια  με τους ρυθμούς που προχωράει η τεχνολογία θα είναι εντελώς παρωχημένα σε λίγο καιρό κάτι που δεν μπορεί να συμβεί με ένα κλασικό ρολόι.Εγώ πχ με 1500 χιλιάρικο θα χτυπούσα ενα ωραιότατο omega μην σου πω παίζουν και με λιγότερα και με τα ρέστα θα επερνα και ενα gear2 να σπάω πλάκα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει value for money οταν μιλάτε για οτιδηποτε που λειτουργει σαν κοσμημα,και κατ επεκταση πρεστίζ,ακριβως επειδή δεν υπαρχει αντικειμενική αξία στο γουστο.
Για τον ίδιο λόγο βλεπεις εναν πίνακα ζωγραφικής να πωλείται περισσότερο απ οσο θα κοστιζε το νεφρο σας,ενω μπορει να ειναι παρομοιος με την ζωγραφια/μουντζουρα που εκανε το 5χρονο ανιψακι σας.
Αλλο παραδειγμα ειναι η πλειοψηφια των supercars.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρολόγια είναι το μοναδικό κόσμημα για τον άνδρα. Έχω προς το παρών 5 ρολόγια. Θέλω να αγοράσω και ένα smart άλλα σκεφτούμε κάποιο οπός το https://www.pebble.com/.

 

Νομίζω ότι ένα smart watch είναι σιγουρά κάτι που θεωρείτε κάπως περιττό άλλα έχει κάποια θετικά. Να έχεις μια γρήγορη επισκόπηση κάποιον θέματών χωρίς να ανοίξεις το κινητό.

 

Νομίζω θα βρούνε τον δρόμο τους και οι συσκευές αυτές δεν θα χαθούνε εντελώς άλλα ίσως έχουμε μια μίξη.

egw pira auto 

 

http://www.withings.com/us/en/products/activite-pop

 

για fitness tracking και για οτι ειναι απλο και φτηνο 

μοιαζει με κανονικο ρολοι και οχι πλαστικο πραμα

εχει και ξυπνητιρι

 

α λεει και την ωρα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχρηστο κατ εμε σαν smart watch.

αχρηστο να φορας ρολοι στο χερι σου ουτε καν. εχω αρκετα ρολογια και ολα τους ειναι ενα στολιδι στο χερι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως, γιατι αλλωστε στα tag πληρωνεις φυκια για μεταξωτες κορδελες. ενα tag, οπως και πολλα ρολογια της κατηγοριας, ειναι πρωτα κοσμηματα και μετα ρολογια. εαν το παρεις φετος 2000, σε 2 χρονια θα εχει 2400, σε 10 θα εχει ιδια αξια...caf101e, το ειδα πριν 4 χρονια 1500, πριν 3 το πηρα 1600, τωρα εχει 2100...ιδιο μοντελο ακριβως

καλα οτι ειναι κοσμηματα ειναι αλλα αυτο που λες με την αξια δεν πολυπαιζει ειδικα ελλαδα δες τις αγγελιες μου εχω βαλει το ρολοι της γυνακας απο 13 κατω απο 3 χιλιαρικα τα ρολεξ κρατανε ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου χρησιμεύει. Ουδέποτε μου ήταν χρήσιμο, παρά μόνο το '92 (στη θητεία, για να βλέπω πότε τελειώνει η σκοπιά)...

 

Τα πάντα πια, τα κινητά, οι ταμπλέτες κτλ., ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ρολόι και μάλιστα στην lockscreen. ΠΟΙΟΣ ο λόγος να δώσεις 1500 ευρώ για να πάρεις ένα πράγμα που σου δείχνει την ώρα, όταν ΗΔΗ την έχεις διαθέσιμη την ώρα ανά πάσα στιγμή;

ποιος ο λογος να υπαρχουν ακομα μηχανικα ρολογια οταν ενα κινεζικο quartz ειναι πολυ πιο ακριβες?

το ρολοι δεν ειναι πλεον εργαλειο για να βλεπεις την ωρα. ειναι κοσμημα.

η αισθηση ενος αυτοματου μηχανισμου στον καρπο ειναι ασυγκριτη για καποιους ανθρωπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα καλό ρολόι όχι 1500 αλλά και πολλά περισσότερα αξίζει γιατί πολύ απλά ένα ρολόι είναι και κόσμημα με διαχρονική αξία για τον άντρα μόνο που στην περίπτωση των υβριδικών αυτόν ρολογιών αν θες πέστα και ρολόγια  με τους ρυθμούς που προχωράει η τεχνολογία θα είναι εντελώς παρωχημένα σε λίγο καιρό κάτι που δεν μπορεί να συμβεί με ένα κλασικό ρολόι.Εγώ πχ με 1500 χιλιάρικο θα χτυπούσα ενα ωραιότατο omega μην σου πω παίζουν και με λιγότερα και με τα ρέστα θα επερνα και ενα gear2 να σπάω πλάκα... 

Μαλλον εχεις καιρο να κοιταξεις τις τιμες των omega :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...