Προς το περιεχόμενο

Σουβλακι-γυρος στο μενιδι


Parnithos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, έχω ψάξει όλο τον ιστό αλλά δε βρέθηκε κάτι.προσωπικα έχω δοκιμάσει αρκετά φαστ φουντ αλλά δε βρήκα κάτι αξιόλογο, μεταξύ αυτών λοτης,ορεξη να χεις, σουβλακοτεχνειο, πιρουνακια,μανουσακια, πια στο, χοντρός και λιγνός, το νόστιμο, όπως παλιά.ειχα βρει το καλαμαδικο του Χρήστου, το οποίο και έφτιαχνε σχετικα ποιοτικό σουβλάκι, ωστόσο για κάποιο λογο έκλεισε.

Εαν κάποιος είναι κάτοικος μενιδιου ή εν γένει Αχαρνών και γνωρίζει κάποιο μαγαζί με καλό γύρο ή καλαμάκι χοιρινό, θα το εκτιμούσα.Ας είναι και λίγο πιο μακρια, αρκεί να εξυπηρετεί την περιοχή, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Μανολιτσας απεναντι απο το τζαντε στη Φιλαδελφειας

2) Κ19 μεσα στο ολυμπιακο χωριο

3) ο κωστας στην Αγ. Διονυσιου.

 

και λιγο πιο μακρια στη Νεα Φιλαδελφεια, "η πολη" με ωραιο κεμπαπ.

 

btw ο λοτης τωρα κανει ανακαινιση και θα εχει ρωσικο σουβλακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

1) Κ18 που ειναι στο ολυμπιακο χωριο μην φας ποτε σου ! επαιρνα για χρονια μεχρι που το χαλασε και οχι μονο σε γευση...αλλα και στο στομαχι ολων μας ;)

 

2)λοτις πραγματικα θα τον προτιμησω σαν τελευταια λυση

 

3) Προσωπικα τρωω απο χοντρο και λυγνο και το προτιμω,το γεμιζει οχι με πατατες κτλπ..αλλα με κρεας :D

 

4)ορεξη ναχεις και τα αλλα δεν μαρεσαν...

 

5) απο καλαμακι αν θελεις δοκιμασε απο το ''Στα ορθια'', ειναι κηφησια,πλατεια ελαιων λιγο πιο κατω απο το τμημα της κηφησιας..στον θανοπουλο κοντα ..

 

6) και απο σαντουιτσαδικα που εχουν και πιτα...αλλα κρεας μονο καλαμακια και λουκανικο τοτε δοκιμασε απο τον Γιωργο στην Λ.καραμανλη

 

7) και ενα ακυρο :P αν θες πιτσα πραγματικη χΔ παρε η πηγαινε απο τους Ιωνες που βρισκονται στην πλατεια της βαρυμπομπης

 

οσο για το ρωσσικο-σασλικ

http://www.dramania.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=5281:marinarismeno-hoirino-soyblaki-saslik&Itemid=185

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δε βλέπω κινητοποίηση στο θέμα παιδιά..Ενα καλό γύρο χοιρινό ζητάω να φάω σε ολοκληρο Μενίδι και δεν υπάρχει τίποτα;

Φίλε μου έφαγα καποιες φορες απο χοντρό και λίγο, ευγευστος τις περισσότερες φορες, αλλά όχι και τοπ!

Λοτης μετα την ανακαίνιση δε μαρεσε καθόλου κάνα δυο φορες που πήρα..Ηταν ενα τέλειο μαγαζί ρε φίλε το καλαμαδικο του Χρήστου, αν δεν κάνω λάθος στο όνομα, που ξαφνικα και ενω είχα παραγγείλει πολλές φορες θεωρώντας πως έχω βρει κάτι σχετικα καλό πρεπει να έκλεισε οριστικά..

Πάμε παιδιά!!

Ωραία ή λαρτιτζιανο της περιοχης τις περισσότερες φορες, άσχετα που θεωρειται και ίσως είναι τυποποιημένη..βγάζει μια κάποια αγνότητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ή λαρτιτζιανο της περιοχης τις περισσότερες φορες, άσχετα που θεωρειται και ίσως είναι τυποποιημένη..βγάζει μια κάποια αγνότητα..

 

Γυναίκα θα είναι η καταστροφή σου εσένα, θυμήσου με.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον καλυτερο γυρο στο μενιδι τον ειχα φαει στην καντινα του γιωργου στην φιλαδελφειας αλλά για καποιον λογο τον σταματησε. Μετα ηταν του Αλι Μπαμπα μεχρι λιγο πριν κλεισει. Τωρα που εχει ξανανοιξει δεν εχω δοκιμασει.

Παρα πολυ καλο γυρο ειχε και ενα ρωσικο σουβλατζιδικο στην αχαρνων και αχαρνεων,

https://www.google.gr/maps/@38.0803507,23.7199726,3a,75y,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1seviUEPOTP5G01Vr2ulhVNQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=elαλλα δεν θυμαμαι ονομα, και δεν ξερω αν υπαρχει ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπώθηκε ή λεξη αγνότητα και ξαφνικα εμφανίσθηκε ψευδώνυμο με το όνομα Lucifer;με τέτοιο σχόλιο;

Χαχα.Είσαι ψαρωτικη πάντως!

 

Το ρωσικό κανει κανονικό γύρο, όπως τον τρώμε εμείς ή είναι διαφορετικός;μου προκαλούν μια άρνηση αυτά τα μαγαζιά χωρίς να έχει τύχει να φάω..Παραπανω, αν παρατηρήσεις κάποιος φίλος είχε πει πως ο λοτης έχει πλεον ρωσικό σουβλάκι..εγώ παρήγγειλα και τις 2-3 φορες μετα την ανακαίνιση κανονικό σουβλάκι, χωρίς αναφορά μου για ρωσικό κλπ, και ηταν διαφορετικό και ίσως κάπως περίεργο..μάλλον τα ρωσικά παρασκευάζονται με αλλά υλικά..

Καποιο μαγαζί που να φτιάχνει τώρα ενα φυσιολογικό γύρο χειροποίητο υπάρχει;έστω καλαμάκι χοιρινό χωρίς ενα τόνο λίπος πανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το Ali baba, βρήκα μια σχετική διαφήμιση τους οτι φτιάχνουν απο καφέδες(άκουσον άκουσον) μέχρι πίτσες και σουβλάκια!!η εμπειρία μου ως γευσιγνωστης άπειρων τζανκ μου επιβάλλει να τους αγνοησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως οταν ειχε πρωτοανοιξει τα εφτιαχνε ολα αυτος, μεχρι και τα ψωμακια που σερβιρε, και ηταν ολα φοβερα. Βεβαια σου μιλαω για πριν τεσσερα+ χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποβαθμισμένες μεν ο δήμος μέχρι εκεί που δεν παει, αλλά είναι μεγαλος πληθυσμιακά.Σίγουρα θα υπάρχει κάτι ποιοτικό, έστω μικρο μαγαζάκι που κανει το δικο του χειροποίητο γύρο!σορρυ για το σπαμινγκ, αλλά επίκειται παραγγελία άμεσα, για αυτό και επιμένω εντόνως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, το piasto εχει αρκετα καλα κρεατα αλλα δεν ξαναπαραγγειλα απο αυτο μολις εβαλε ελαχιστη παραγγελια 10 € στο e-food.

το "Κεμπαπ ο γιωργος" εχει καλο γυρο αλλα ειναι ιλιον κοντα στο καρφουρ και δεν ξερω αν φερνει μενιδι,

το γνησιον εστι, στο καματερο παρα πολυ καλο αλλα δεν εχω δοκιμασει το γυρο του

Το καλυτερο φαγητο γενικως το εχει το aspeto στα λιοσια, μονο το φιλετο κοτοπουλο ειναι ψιλομαπα αλλα οτιδηποτε αλλο παρεις θα μεινεις παραπανω απο ευχαριστημενος, αλλα δεν εχει γυρο και σουβλακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά για σήμερα καταχωρήθηκε ή παραγγελία μου για πιττα παππού..απο οτι έχω καταλάβει έχει αλλάξει υπεύθυνο και λειτουργει πολύ καλά ή ποιότητα του μαγαζιού, σε αντίθεση με παλιότερα!ξεκινάει και ή Λίβερπουλ στα εκεί σε λίγο!!καλό βράδυ και κρατήστε το θέμα ανοιχτό παιδιά!είναι ζωτικής σημασίας!

Τελικά για σήμερα καταχωρήθηκε ή παραγγελία μου για πιττα παππού..απο οτι έχω καταλάβει έχει αλλάξει υπεύθυνο και λειτουργει πολύ καλά ή ποιότητα του μαγαζιού, σε αντίθεση με παλιότερα!ξεκινάει και ή Λίβερπουλ στα εκεί σε λίγο!!καλό βράδυ και κρατήστε το θέμα ανοιχτό παιδιά!είναι ζωτικής σημασίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...