Προς το περιεχόμενο

Η Νέα Υόρκη διαθέτει δωρεάν WiFi με ταχύτητες 300Mbps


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι 10 χρονια πελατης στην forthnet με tripleplay+novasports 24mb internet πληρωνω 40

και προχθες τους ζητησα σαν πελατης τοσα χρονια να μου κανουν ενα καλυτερα πακετο με αντι adsl να βαλουν vdsl και μου ζητησαν 10 ευρω...δλδ 50 ευρω...τους λεω τοσα χρονια πληρωνουμε 24αρα και πιανουμε μεσο ορο 15αρα και σας ζηταω καλυτερη προσφορα και αντι να μου την κανετε δωρο με βαζετε να πληρωσω αλλα 10 ευρω....με λιγα λογια παλι χρεωμενος βγαινω....

 

Καλό θα ήταν , αλλά με 40 ευρώ ήδη τα παίρνεις σε προσφορά.

 

Η αγορά στην Ελλάδα είναι κορεσμένη, οπότε τέρμα οι προσφορές.

Έμπαιναν μέσα και ο ΟΤΕ και η FORTHNET με τις κουφές προσφορές (όπως αυτή) ,

και η προσπάθεια εξαγοράς της nova απαγορεύτηκε από την επιτροπή ανταγωνισμού.

 

Όλα τα λεφτά είναι στο αν θα καταφέρει ο ΟΤΕ να πάρει τις διοργανώσεις της nova, και ουσιαστικά να την κλείσει.

 

 

οχι φιλε δεν παει ετσι δυστυχως...και εγω 16 πιανω...το συμβολαιο τι γραφει...εας φτιαξουν τις γραμμες...δεν καταλαβαινω γιατι τους καλυπτεις????

 

Ο χαλκός δεν πάει πιο πάνω, και δεν θα κάτσει κανείς ποτέ να τον αντικαταστήσει με χαλκό.

Οι τιμές δεν πρόκειται να μειωθούν κι άλλο, το μόνο που θα γίνει ως εξέλιξη είναι να προχωρήσει το vdsl αλλά ακριβότερα από το χαλκό.

 

 

Μα δε τους καλύπτω....σου πασάρουν το 24 χωρίς να σου πουν ότι θα πιάνεις μέχρι 16.

Αν βάλουν πακέτα 4-8-24 όπως ήταν παλιά, θα είναι πιο ακριβά.

 

kai το τραγικο ποιο ειναι....οτι αμα δεν ξερεις σου κλειδωνουν τη γραμμη στα 12 και πρεπει  τους παρεεις τηλεφωνο να στην ξεκλειδωσουν...και αμα τους ρωτησεις γιατιαυτο σου λενε την εξης δικαιολογια...για να μην εχει αποσυνδεσης η γραμμη σας....

παω σε εστιατοριο πληρωνω για σολωμο και τρωω τσιπουρα

 

Όντως στην κλειδώνουν για να είναι σταθερή. Όταν την ξεκλειδώνουν έχεις disconnects.

 

Στο Π.Φάληρο , επειδή το κέντρο είναι στον Άλιμο και το πραγματικό μήκος καλωδίωσης ξεπερνά το χιλιόμετρο, το πολύ να κλειδώνεις στα 13. Σε κλειδώνουν στα 10 - 11 για να δουλεύει σταθερά.

 

Με τα πολλά , αν τους σπάσεις τα αρχ... στα τηλέφωνα βλάβης (και μόνο αν έχεις ΟΤΕ), μπορεί να σου αλλάξουν πόρτες και αν είσαι τυχερός να δουλεύεις στα 13.

 

Δεν έχει όμως πρακτικά διαφορά.

 

Αν έρθει το vdsl , βλέπεις διαφορά. Βέβαια η διαφήμιση του ΟΤΕ για τις πολλαπλές λειτουργίες δεν είναι και τόσο αληθινή.

Τουλάχιστον με το speedport που δίνουν.

Δλδ, με Live streaming σε ένα PC (όχι torrent), καθυστερεί γενικά το internet για άλλες δουλειές (σε 50άρι vdsl που κλειδώνει 50-5 και έχει σταθερό speedtest 46,65 - 4,46 ).

 

εγώ για 150 μέτρα δεν μπορώ να βάλω vdsl.Αν βγάλω το κουτί του ΟΤΕ και το φέρω κάτω από το σπίτι μου θα έχω? Εμείς στη μπανανία αυτά θα συζητάμε και όχι το δωρεάν wi fi της N.Y.Αλήθεια το δωρεάν παντού internet του Αντωνάκη τι έγινε?

χαχαχα, το ποιο του Αντωνάκη ;

 

Μόνο εγώ σκέφτομαι για το που είναι η φάκα? Γιατί free και corporate america, δεν παν μαζί στην ίδια πρόταση. 

Θα έχει 300 mbps συνολικά κάθε κεραία λογικά. Όσοι χρήστες μπαίνουν , τόσο θα μειώνεται.

 

Ουσιαστικά στο site τους κατάλαβα ότι είναι info-kiosks καρτοτηλέφωνα που θα εγκαταστασθούν στην πόλη (http://www.link.nyc)

 

Έτσι βγάζουν λεφτά πάντως :

 

Paid for by Advertising

LinkNYC is completely free because it’s funded through advertising. Its groundbreaking digital OOH advertising network not only provides brands with a rich, context-aware platform to reach New Yorkers and visitors, but will generate more than a half billion dollars in revenue for New York City. Interested in advertising on LinkNYC?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλα εδω μας δουλευουν ψιλο γαζι.....τους ρωτας γιατι δεν πιανω πανω απο 10-12 mbps και σου απαντανε οτι εχεις παλια γραμμη οτε!!!!!!!!!!και γιατι ρε καραμητρο σου πληρωνω  για 24+ mbps?????Μηπως να σου πληρωσω εγω την αλλαγη των γραμμων???.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου λένε ότι είμαι μακριά από το κουτί.Και τους λέω επειδή δεν μπορώ να φέρω το διαμέρισμα κοντά δεν φέρνετε εσείς το κουτί ποιο κοντά? Και με κοιτάνε σαν εξωγήινο με το στόμα ανοιχτό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου λένε ότι είμαι μακριά από το κουτί.Και τους λέω επειδή δεν μπορώ να φέρω το διαμέρισμα κοντά δεν φέρνετε εσείς το κουτί ποιο κοντά? Και με κοιτάνε σαν εξωγήινο με το στόμα ανοιχτό.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ κλαιω. Ευκολα θα σου πουν καλυτερα φερε εσυ το σπιτι κοντα παρα να βαλουν κουτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κάνει συνέχεια αποσυνδεσεις το Internet δε ξέρω τι φταίει.Με μια κατευθυντικη καιραια να στοχεύει NY λέτε να διορθωθεί το πρόβλημα μου?

αυτό πιστεύω θα κάνει την δουλειά (βεβαία θέλει και εναν πυρηνικό σταθμό για τροφοδοσία (χωρίς πλάκα :P)

 

http://www.thelivingmoon.com/45jack_files/04images/Krug/Woodpecker_17261939.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φετος το γυρισα σε VDSL. Παιρνω μαλιστα γραμμη απο καμπινα που βρισκεται 200μ μακριά μου. Κλειδώνω στα 15 από τα 50.

 

Να ελέγξεις την καλωδίωση του σπιτιού σου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι είναι αυτά που διαβάζω από μερικούς που δικαιολογούν αυτά που κάνουν στην Ελλάδα?

 

Κύπρο p.x έως 50/5 σου δίνουν, παίρνεις 50/5.

Βουδαπέστη που ήμουν, έως 1000/200 λέει, 950/200 έπαιρνα.

 

Και είσαστε ευχαριστημένοι με 24άρα να παίρνεις 15?

Εγώ προσωπικά δεν το καταλάβω και θα έκανα πρόβλημα.

Φαίνεται ότι σας έμαθαν ότι έτσι είναι το normal και το χάψατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο wifi spots στην NY αμετρητα, ηρθε και η αναβαθμιση τώρα. Εδω αραγε ποσες μιζες θα ηθελε αντιστοιχο προγραμμα?

(Υ.Γ Μην γκρινιαζετε για τις ταχυτητες adsl εφοσων δεν ξερετε πως λειτουργει, Κανεις δεν πουλάει 24ρα, πουλανε τεχνολογια adsl2+ που ειναι εως 24. Μην τα μεταφραζουμε οπως μας συμφερει. Παλια που πουλουσαν 1-2 mbit, ηταν αλλη τεχνολογια (adsl1) που προυποθεση να δουλεψει ηταν να κλειδωσει σε αυτη τη ταχυτητα. Προβληματα αποσυνδεσεων, υψηλου ping 'η ταχυτητες (down<2mbit up<0,9mbit) ειναι αυτά που πρεπει να παραπονιεστε. οσο για το vdsl οι ταχυτητες κατα 90% ειναι και οι προβλεπομενες,σπανια εχω ακουσει ή δει παραπονα και οι παροχοι αν δεν κοροιδεψουν, δεν συνδεοουν vdsl που δεν πιανει καλή ταχυτητα. φιλικα παντα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθεστε και συγκρίνετε εδώ καρπούζια με πεπόνια μερικοί. Βρίσκετε σε τεχνολογικό forum και δε ξέρετε 2 πράγματά για την τεχνολογία adsl. Ο άλλος συγκρίνει το ftth της Βουδαπέστη με το adsl των Σεπολιων.

 

Έλληνας, ο μοναδικός Ευρωπαίος που δε παίζει ποτέ να καθίσει να διαβάσει τους όρους του συμβολαίου που υπογράφει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρε παιδιά τι είναι αυτά που διαβάζω από μερικούς που δικαιολογούν αυτά που κάνουν στην Ελλάδα?

 

Κύπρο p.x έως 50/5 σου δίνουν, παίρνεις 50/5.

Βουδαπέστη που ήμουν, έως 1000/200 λέει, 950/200 έπαιρνα.

 

Και είσαστε ευχαριστημένοι με 24άρα να παίρνεις 15?

Εγώ προσωπικά δεν το καταλάβω και θα έκανα πρόβλημα.

Φαίνεται ότι σας έμαθαν ότι έτσι είναι το normal και το χάψατε.

Τα 50/5 στην Κύπρο και τα 1000/200 στην Βουδαπέστη ήταν adsl? Ασφαλώς κι όχι, διότι αν ήταν τότε αντίστοιχα αποτελέσματα θα είχες και σε αυτές τις χώρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην... ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ, φίλοι μου Σαλονικείς που 'ταν φοιτητές ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ... είχαν από ΤΟΤΕ 40άρια και 60άρια VDSL!

 

Εμείς ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΣΙ "κατορθώσαμε" να έχουμε 30άρια & 100ρια εδώ στο "Ελλαδιστάν"!

 

...Το "ΚΟΡΥΦΑΙΟ"... αλλά μιλάμε "ΚΟΡΥΦΑΙΟ"... είναι το "σούργελο" που συμβαίνει στα νέα μας γραφεία (AbZorba Games, Νέα Φιλοθέη - ΠΙΣΩ απ' την Εβραική Πρεσβεία!)...
ΔΕΝ παρέχεται στην περιοχή... ΚΑΝ VDSL και για να 'χουμε "λιγουλάκι" πιο γρήγορο ίντερνετ από απλή ADSL, πληρώνουμε για... 6 (!!!!) γραμμές!!!!!!!!
ΠΙΣΩ... απ' την Εβραική Πρεσβεία (και την Γεννετική Κλινική), επαναλαμβάνω!

 

...Ό,τι να'ναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...