Προς το περιεχόμενο

Το Star Wars και το κινηματογραφικό σύμπαν της Marvel, θα συνεχίζονται για πάντα, λέει ο CEO της Disney, Bob Iger


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Έχω την αίσθηση ότι εξακολουθούμε να ανεβάζουμε τον πήχη όσον αφορά στην αφήγηση ιστοριών, που κάνει τις ταινίες να δείχνουν νέες"

 

Όλα τα σενάρια είναι ίδια, ειδικά σε μεγαλοεταιρίες όπως η Ντίσνευ. Υπάρχει μία συνταγή, ένας μπούσουλας. Δεν χωράνε πρωτοτυπίες όταν παίζουν εκατοντάδες εκατομμύρια.  

H αλήθεια είναι ότι οι τωρινές Marvel είναι καλύτερες από την παλιά σειρά. Αλλά κατά τα άλλα έχεις δίκιο. Μιλάμε για Disney. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλό διότι τουλάχιστον θα είναι στο ίδιο επίπεδο με το τελευταίο,σούπα,αλλά τουλάχιστο καλό για ότι είναι και όχι εξάμβλωμα σαν τα Ι-ΙΙΙ.

Κακό διότι την σούπα,ακόμη και την καλή,γρήγορα την βαριέσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που αναφέρεις αφορούν το expanded universe του star wars το οποίο η Disney μετονόμασε σε legends και έχουν δηλώσει ότι δεν ισχύει. Έχουν ξεκινήσει νέο συμπαν που ονομάζεται canon στο οποίο ισχύουν μόνο οι ταινίες που έχουν βγει και ότι έχει βγάλει και θα βγάλει η ίδια η Disney και η Marvel που έχει τα δικαιώματα για τα comic (πριν τα είχε η DarkHorse) Πέρνουν και κάποιες ιδεες από το legends αλλά μέχρι εκεί.

https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_expanded_universe

https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_canon

 

Έχουν μπροστά τους να φτιάξουν ότι θέλουν. Ταινίες, comic, κινούμενα σχέδια, σειρές. Έδωσαν ένα σκασμό λεφτά να πάρουν τα δικαιώματα από τον George Lucas και τώρα θα το αρμέξουν όσο δεν πάει.

Δεν αντιλέγω καθόλου σε αυτο που λες,αλλα οπως γραφει και το wiki,μεσα απο της ταινιες κομικς κτλ θα υπαρχει Αναφορά και στο star wars legends,αν παρατηρησες καλα,στο episode VII,υπηρξε η αναφορά για τον παλιο ναο των jedi,βλεπε old republic,οπως και το star map που δειξανε,ηταν η ο πλανήτης με τον ναο των jedi,επίσης στο τελος εκει που καθόταν ο Luke,αν ειδες καλα,υπηρχε μια ταφοπλακα μικρή,πιθανόν να ηταν της Mara Jane,υπηρχουν πολλα hints and easter eggs in the movie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Γατάκια", όταν δημιουργήθηκε το ΕΠΟΣ του Πολέμου των Άστρων, εσείς δεν ήσασταν καν στα "σκαριά" (πλάνα) των... εφήβων γονειών σας.

 

Να μη σας αρέσει, δεκτόν. Να το χλευάζετε που ΕΓΡΑΨΕ ΕΠΟΣ στον παγκόσμιο κινηματογράφο, είναι κατακριτέο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω καθόλου σε αυτο που λες,αλλα οπως γραφει και το wiki,μεσα απο της ταινιες κομικς κτλ θα υπαρχει Αναφορά και στο star wars legends,αν παρατηρησες καλα,στο episode VII,υπηρξε η αναφορά για τον παλιο ναο των jedi,βλεπε old republic,οπως και το star map που δειξανε,ηταν η ο πλανήτης με τον ναο των jedi,επίσης στο τελος εκει που καθόταν ο Luke,αν ειδες καλα,υπηρχε μια ταφοπλακα μικρή,πιθανόν να ηταν της Mara Jane,υπηρχουν πολλα hints and easter eggs in the movie.

 

το EU δεν υπαρχει, το ακυρωσε επισημα η Disney με ανακοινωση της. το χρησιμοποιουν πλεον για να αντλουν ιδεες και τιποτα παραπανω. επισης απερριψαν την προετοιμασια που ειχε κανει ο Lucas για την καινουργια τριλογια, ενω το TFA δεν ειναι παρα ενα soft reboot του κινηματογραφικου SW συμπαντος που ειχε δημιουργησει ολα αυτα τα χρονια. εδω ετοιμαζονται να κλεισουν και το Old Republic mmorpg φετος.

 

παρτε το χαμπαρι, πεθανε το SW απο την στιγμη που ο Lucas πουλησε την εταιρεια του. απο δω και περα θα τρωτε αναμασημενο corporated fast-food για τις επομενες δεκαετιες. αφου αυτο αρεσει στα fanboys, αυτο θα εχουν.

και μέχρι να βγει από την μύγα ξίγκι, make mine marvel 

 

θα ρθει και η σειρα του MCU να γινει reboot. καποια στιγμη πρεπει να αλλαξουν τους ηθοποιους. και εχουν ετοιμη την λυση, βαζουν για κακο τον Κang the Conqueror με time-travel, το timeline αλλαζει και presto. νεοι ηθοποιοι στους ιδιους ρολους.

ολα τα franchises θα γινουν σαν τον James Bond καποια στιγμη. μολις γερναει ο ηθοποιος η γινεται πολυ ακριβος, τον αντικαθιστουν. ηδη ετοιμαζουν κατι τετοιο με το Die Hard και το Indiana Jones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του αλλαξανε ηδη τα φωτα στους χαρακτηρες. και για ποια λογοκρισια; κατσε πρωτα να δουμε πως θα προσεγγισουν την θρησκεια και τα υπολοιπα καυτα,για την Αμερικη, θεματα που σχολιαζε το κομικ.

γιατι κατι μου λεει το πανε για crowd pleaser Supernatural version 2..

Είδα την Tulip και ξενέρωσα, από τεξανή ξανθιά έγινε μαύρη!

 

ANAD Preacher μου μυρίζει η υπόθεση.. αλλά Marvel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το πρόβλημα που έχω με τα Star Wars είναι οτι πια μου φαίνονται πολύ παιδικά. Θα ήθελα να δω darkίλα, όπως στο  6 της σειράς - άσχετως οτι το κράξανε.

εχει darkila το 6, με τα αρκουδια να δινουν ξυλο στους stormtroopers?  xD

Εμενα παντως μου αρεσε, δεν το βρικα παιδικο, αν και σε καποια σημεια ειχε αστειες σκηνες, αλλα με μετρο δεν χαλαγε η ταινια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δεν εχεις δει το ROTS. η το ESB.  :rolleyes:


Είδα την Tulip και ξενέρωσα, από τεξανή ξανθιά έγινε μαύρη!

 

ANAD Preacher μου μυρίζει η υπόθεση.. αλλά Marvel

 

δες και το teaser που βγηκε. ο Jesse δεν εχει καμια σχεση με το κομικ, και δεν αναφερομαι μονο στην εμφανιση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δεν εχεις δει το ROTS. η το ESB. :rolleyes:

 

 

δες και το teaser που βγηκε. ο Jesse δεν εχει καμια σχεση με το κομικ, και δεν αναφερομαι μονο στην εμφανιση του.

Τα έχω δει όλα. Ne Ti?

Σιγα την νταρκιλα ρε μαν μου.

Μπορεί οντως να γίνει νταρκ η ιστορία, αλλα θα χάσουν τα παιδάκια φάνς που πηγαίνουν στο σινεμά. Οποτε ποτε δεν θα δουμε κατι πολύ νταρκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκοτεινο ειναι, υπερβολικα σκοτεινο για crowd pleaser franchise. γιαυτο και το ESB δεν αρεσε σε fans και κρτικους οταν πρωτοβγηκε, και δεν εκοψε τα ιδια εισιτηρια οπως το πρωτοτυπο. γεγονος που αναγκασε τον Lucas να κανει το ROTJ πιο κοντα στο πνευμα του ANH.

 

αν τωρα εσυ με νταρκιλα εννοεις βιασμους και ξεκοιλιασματα, ε εισαι σε λαθος genre. πηγαινε δες κανα GOT καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτε το χαμπαρι, πεθανε το SW απο την στιγμη που ο Lucas πουλησε την εταιρεια του. απο δω και περα θα τρωτε αναμασημενο corporated fast-food για τις επομενες δεκαετιες. αφου αυτο αρεσει στα fanboys, αυτο θα εχουν.

Αν πραγματικα το κανουν για τα fan boys και οχι για τον κοσμο που το θελει σωστα ετσι οπως το ξερουν,τοτε την πατησαμε εμεις που εχουν ασχοληθει με ολο το lore και ολο το universe!!!

Αν το EU δεν υπαρχει τοτε απλα δες λιγο τα στοιχεια που εδωσα παραπανω,αν επαιζες old republic τοτε θα δεις οτι ο χαρτης ειναι σχεδον ιδιος,και οπως η Leila αναφερετε στον πρωτο ναο των Jedi ο οποιος δεν ξερανε που ητανε,250 χρονια μετα και αρκετους πολεμους χαθήκανε τα χναρια του ναου.

Οσο για το the old republic θα το κλεισουνε γιατι μονο αυτο ξερει να κανει η ΕΑ,να κλείνει γαματα παιχνιδια,το ειχα κανει preorder εγω και η γυναικα μου,παιζαμε και ευχαριστιομασταν παιχνιδι με το story και το lore του,και ξαφνικα,το παιρνει πληρως η ΕΑ,μας το κανει f2p με περιορισμους και μετα το κανει pay 2 win,το ξέσκισε!!!

 

Και κατι αλλο,αν ειναι η disney να μου ακυρωσει ολο το universe,τοτε θα χασει πολυ κοσμο απο τους παλιους.

Ίδωμεν λοιπόν!!!

 

Υ.Γ Αααα το EU επισημα ονομαζεται Star Wars Legends!!

Δεν μπορουν να το σβησουν απο τα δεδομενα :P

 

αν τωρα εσυ με νταρκιλα εννοεις βιασμους και ξεκοιλιασματα, ε εισαι σε λαθος genre. πηγαινε δες κανα GOT καλυτερα.

 

+++++1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...