Προς το περιεχόμενο

ποια ειναι η καλυτερη ποιοτητα πετρελαιου ;


mgee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως έχει μαζέψει σκουπιδάκια το ντεπόζιτο; Δεν είναι καλό να το αφήνουμε να αδειάζει.

2 ώρες πριν, Kostas_ms είπε

Για τον γυρισμο, μιας που το ντεποζιτο ηταν πολυ χαμηλα, ειπα να γεμισω σε  ΕΚΟ - Καλυψω. Πρωτη φορα, για δυο συνεχομενες φορες το αμαξι δεν μπορουσε να εκκινησει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, djcat είπε

Μήπως έχει μαζέψει σκουπιδάκια το ντεπόζιτο; Δεν είναι καλό να το αφήνουμε να αδειάζει.

Οχι, το χω για βασικο κανονα αυτο, ποτε κατω απο 4 γραμμες, αντε το πολυ 3. Και στη προκειμενη περιπτωση ηταν 4 γραμμουλες( απ τις 12 που εχει). Μονο δυο φορες δεν μου εχει παρει "μπροστα" το αμαξι κατευθειαν οπως πρεπει, κι αυτο οταν ειχα κανει εκεινο το γεμισμα στο πρατηριο Καλυψω στη Πατρα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BP Diesel Ultimate

Δύο φορές το χρόνο του βάζω και μια δόση από το παρακάτω

https://www.autospark.gr/shop/χημικά-προϊόντα/p1241-protec-diesel-system-super-clean-καθαρισμός-συστήματος-τροφο/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/9/2019 στις 10:19 ΜΜ, futureshock είπε

επισης προσοχη με τα εταιρικα, τις προσφορες που βγαζουν καποιες εταιριες κλπ.    

Στην περιοχη μου εταιρικο πρατηριο εχει πληρωσει πολλα λεφτα σε ζημιες απο το πετρελαιο της(2 περιπτωσεις εχω ακουσει με καινουργια αμαξια) .

Οπως επισης σε franchise της ιδιας εταιριας εχουν πιασει να πουλαει 97αρα δηθεν και τα καζανια να εχουν 95αρα. προστιμο;  5.000 ευρω. 

Να αποφευγετε γενικα οσο μπορειτε το απλο πετρελαιο. Αυτο ειναι για φορτηγα και ισως για παλιοτερα οχηματα που το καινε ποιο ευκολα σαν βιοντιζελ. Τα καινουργια αμαξια με τοση τεχνολογια,φιλτρα dpf και δεν συμμαζευετε θελει προσοχη. Καλο πρατηριο, και προληπτικα καθαριστικο βιοντιζελ .  Κλαιω οταν ερχεται ο αλλος με καινουργιο αμαξι και να για γλιτωσει 0.50€ στο 20ευρω που θα βαλει ,βαζει το απλο.

εγώ ξέρω από ιδιοκτήτη πρατηρίου πως δεν είναι διαφορετικό καύσιμο αλλά το ίδιο μαζί με τα πρόσθετα. προσωπικά βάζω και τα 2 καύσιμα (και το απλό και το premium) ανάλογα το πορτοφόλι μου την συγκεκριμένη στιγμή! προς το παρόν δεν έχω κανένα πρόβλημα απλά βάζω πάντα απο 3-4 πρατήρια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...