Προς το περιεχόμενο

Τέλος στο σύστημα προσκλήσεων για την αγορά του OnePlus X


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία συσκευή, μικρή μπαταρία όμως

Η μέρα μου ξεκινάει  στις 6.15 και τελειώνει περιπου στις 00.30.

Με bluetooth on πάντα λογω smartwatch,3g και wifi πάντα on (μοιρασμένα περιπου στην μέση σε διαρκεια),το βάζω για υπνο περιπου στο 25% με 15%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο άλλος μπαίνει και μου σχολιάζει "η ποιότητα κατασκευής είναι υποκειμενικό κριτήριο" για την (ίσως) ποιοτικότερη και πιο πολυτελή σε αίσθηση android συσκευή ever.

 

Μετά διαβάζουμε ότι ο 801 είναι σαν τον 800.

 

Τέλος φτάνουμε να συγκρίνουμε το G2(!) με το OPX, ένα τηλέφωνο Dual SIM 4G

 

Ε ρε μνημόνια που θέλετε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολιτική εγγύησης

Τα τηλέφωνα OnePlus που διατίθενται στο oneplus.net παραδίδονται με περιορισμένη εγγύηση 2 ετών από την ημερομηνία αγοράς, σύμφωνα με την νομοθεσία της EU για τα δικαιώματα του καταναλωτή.

 

επίσης,υπαρχει και αυτο https://blog.oneplus.net/2015/11/protect-your-new-oneplus-device-introducing-an-all-new-customer-service/

 

αν σε ενδιαφέρει,που καλυπτει με ενα επιπλεον κοστος και ζημιά δικιάς σου υπαιτιοτητας,οπως πεσιμο και σπασιμο οθόνης.

 

Aν πέσει το oneplus απ τα 269 στα 150 σε "λιγους μήνες"(θα σου βάλω 12,να γινει χρόνος),θα σου αγοράσω ένα,ως δώρο.

Να ξέρεις.

νομιζω ειναι προφανες οτι αναφερομαι στα κινητα των 600 700 και 800 ευρω που αναφερθηκαν στο ποστ που εκανα παραθεση...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω και γω να πάρω one plus x ,για να με περνάνε και μένα για έξυπνο.

Δεν πιστεύω να με περνούν για βλάκα και πρόβατο επειδή μοιάζει με iPhone 5 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω και γω να πάρω one plus x ,για να με περνάνε και μένα για έξυπνο.

Δεν πιστεύω να με περνούν για βλάκα και πρόβατο επειδή μοιάζει με iPhone 5 ;

Χλωμό.

To iphone 5 δεν έχει γυαλι απο πίσω,οπότε θα εισαι πιο premium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι αλήθεια ότι πολλοί κράζατε τις προπωλήσεις.

έλα όμως που είναι απαραίτητες για τέτοιου είδους εταιρείες που ακόμα και το 10ευρο στην MSRP τιμή παίζουν μεγάλο ρόλο για τη συνέχεια της εταιρείας ή όχι.

καλά κάνουν και το παίζουν έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μέρα μου ξεκινάει  στις 6.15 και τελειώνει περιπου στις 00.30.

Με bluetooth on πάντα λογω smartwatch,3g και wifi πάντα on (μοιρασμένα περιπου στην μέση σε διαρκεια),το βάζω για υπνο περιπου στο 25% με 15%.

 

πες  αλήθεια.

 

 

έχεις ψηφίσει Σημίτη μετά Καραμανλή και τώρα Αλέξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εδώ και 1 μήνα σε λευκό.

 

Φανταστική ποιότητα κατασκευής και design. Για εμένα προσωπικά κοντράρεται μόνο με το iPhone 6. 

 

Το hardware δεν θα το σχολιάσω είναι γνωστό. Σχετικά με το software, η συσκευή δεν κολλάει πουθενά και το λειτουργικό είναι σπίρτο. Όμως... έχει πολλά bugs και το χειρότερο είναι ότι δεν εντοπίζονται σε όλους τους χρήστες τα ίδια.

Π.χ. σε εμένα την ώρα που κάνεις κλήση, η συσκευή κάνει στιγμιαίες δονήσεις χωρίς λόγω και αιτία. Προς το παρών σε ελληνικό φόρουμ μόνο ένα ακόμα παλικάρι το έχει αναφέρει. Από την άλλη έχω διαβάσει για άλλα bugs, τα οποία εγώ δεν τα έχω συναντήσει.

Μεγάλο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει και με το software της κάμερας. Ενώ το hardware είναι καλό, το αποτέλεσμα της λήψης είναι από μέτριο εως και κακό ορισμένες φορές. Όχι ότι δεν υπάρχουν συσκευές που κοστίζουν περισσότερο και βγάζουν χειρότερες φωτο, αλλά αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία.

 

Τέλος, δεν ξέρω πως βγάζει τόσες ώρες ο suffocater, αλλά εγώ που το έχω με 4G, WiFI always on, μεσαία φωτεινότητα, Messenger κτλ. όλα άνοιχτα, δύσκολα να με πάει πάνω από 14 ώρες με 1 ώρα ομιλίας και 1 ώρα σερφάρισμα/gaming.

 

Τραγικό για εμένα είναι που δεν έχει quickcharge ας πούμε. Το οποίο ήταν το μόνο καλό πράγμα που είχε το Umi Zero που είχα πριν (η χειρότερη ίσως αγορά της ζωής μου...)

 

Επίσης, η πλάτη της συσκευής είναι κόσμημα, αλλά στην ουσία δεν μπορείς να το "χαρείς". Αν δεν βάλεις θήκη, γλιστράει σαν σαπούνι η συσκευή και δεν θέλει πολύ να σου φύγει από κανένα τραπεζάκι κτλ.

 

Τέλος, να αναφερθώ και στα σιχαμερά black borders που απεχθάνομαι σε όλες τις συσκευές. Αν ήταν bezeless θα το αγόραζα και με 400€ προσωπικά.

 

Anyway, για εμένα η συσκευή αξίζει 200€ και πληρώνεις τα 70€ παραπάνω για το design, την ποιότητα κατασκευής και τα software updates (που ευελπιστώ αργά ή γρήγορα να διορθώσουν όλα τα bugs).

 

Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτά, μπορείς να προτιμήσεις ένα Xiaomi και τελειώνει εκεί η ιστορία. :)

Τα elephone, ulefone, leagoo κτλ., επειδή έχει τύχει να δουλέψω κάποια, είναι σε κατώτερη κατηγορία και δεν μπορώ να τα συγκρίνω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εδώ και 1 μήνα σε λευκό.

 

Φανταστική ποιότητα κατασκευής και design. Για εμένα προσωπικά κοντράρεται μόνο με το iPhone 6. 

 

Το hardware δεν θα το σχολιάσω είναι γνωστό. Σχετικά με το software, η συσκευή δεν κολλάει πουθενά και το λειτουργικό είναι σπίρτο. Όμως... έχει πολλά bugs και το χειρότερο είναι ότι δεν εντοπίζονται σε όλους τους χρήστες τα ίδια.

Π.χ. σε εμένα την ώρα που κάνεις κλήση, η συσκευή κάνει στιγμιαίες δονήσεις χωρίς λόγω και αιτία. Προς το παρών σε ελληνικό φόρουμ μόνο ένα ακόμα παλικάρι το έχει αναφέρει. Από την άλλη έχω διαβάσει για άλλα bugs, τα οποία εγώ δεν τα έχω συναντήσει.

Μεγάλο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει και με το software της κάμερας. Ενώ το hardware είναι καλό, το αποτέλεσμα της λήψης είναι από μέτριο εως και κακό ορισμένες φορές. Όχι ότι δεν υπάρχουν συσκευές που κοστίζουν περισσότερο και βγάζουν χειρότερες φωτο, αλλά αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία.

 

Τέλος, δεν ξέρω πως βγάζει τόσες ώρες ο suffocater, αλλά εγώ που το έχω με 4G, WiFI always on, μεσαία φωτεινότητα, Messenger κτλ. όλα άνοιχτα, δύσκολα να με πάει πάνω από 14 ώρες με 1 ώρα ομιλίας και 1 ώρα σερφάρισμα/gaming.

 

Τραγικό για εμένα είναι που δεν έχει quickcharge ας πούμε. Το οποίο ήταν το μόνο καλό πράγμα που είχε το Umi Zero που είχα πριν (η χειρότερη ίσως αγορά της ζωής μου...)

 

Επίσης, η πλάτη της συσκευής είναι κόσμημα, αλλά στην ουσία δεν μπορείς να το "χαρείς". Αν δεν βάλεις θήκη, γλιστράει σαν σαπούνι η συσκευή και δεν θέλει πολύ να σου φύγει από κανένα τραπεζάκι κτλ.

 

Τέλος, να αναφερθώ και στα σιχαμερά black borders που απεχθάνομαι σε όλες τις συσκευές. Αν ήταν bezeless θα το αγόραζα και με 400€ προσωπικά.

 

Anyway, για εμένα η συσκευή αξίζει 200€ και πληρώνεις τα 70€ παραπάνω για το design, την ποιότητα κατασκευής και τα software updates (που ευελπιστώ αργά ή γρήγορα να διορθώσουν όλα τα bugs).

 

Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτά, μπορείς να προτιμήσεις ένα Xiaomi και τελειώνει εκεί η ιστορία. :)

Τα elephone, ulefone, leagoo κτλ., επειδή έχει τύχει να δουλέψω κάποια, είναι σε κατώτερη κατηγορία και δεν μπορώ να τα συγκρίνω. 

αντικειμενικη κριτικη πηρες ενα like απο εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μέρα μου ξεκινάει  στις 6.15 και τελειώνει περιπου στις 00.30.

Με bluetooth on πάντα λογω smartwatch,3g και wifi πάντα on (μοιρασμένα περιπου στην μέση σε διαρκεια),το βάζω για υπνο περιπου στο 25% με 15%.

Επιχειρηματια ή φορτηγατζη σε κοβω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εδώ και 1 μήνα σε λευκό.

 

Φανταστική ποιότητα κατασκευής και design. Για εμένα προσωπικά κοντράρεται μόνο με το iPhone 6.

Εγώ σε μάυρο και συμφωνώ 100%

 

Το hardware δεν θα το σχολιάσω είναι γνωστό. Σχετικά με το software, η συσκευή δεν κολλάει πουθενά και το λειτουργικό είναι σπίρτο. Όμως... έχει πολλά bugs και το χειρότερο είναι ότι δεν εντοπίζονται σε όλους τους χρήστες τα ίδια.

Π.χ. σε εμένα την ώρα που κάνεις κλήση, η συσκευή κάνει στιγμιαίες δονήσεις χωρίς λόγω και αιτία. Προς το παρών σε ελληνικό φόρουμ μόνο ένα ακόμα παλικάρι το έχει αναφέρει. Από την άλλη έχω διαβάσει για άλλα bugs, τα οποία εγώ δεν τα έχω συναντήσει.

Το μόνο bug που έχω κι εγώ είναι αυτό. Και μάλιστα δεν άλλαξε με το νέο update.

 

Μεγάλο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει και με το software της κάμερας. Ενώ το hardware είναι καλό, το αποτέλεσματης λήψης είναι από μέτριο εως και κακό ορισμένες φορές. Όχι ότι δεν υπάρχουν συσκευές που κοστίζουν περισσότερο και βγάζουν χειρότερες φωτο, αλλά αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία.

Έχεις δοκιμάσει άλλο app?

 

Τέλος, δεν ξέρω πως βγάζει τόσες ώρες ο suffocater, αλλά εγώ που το έχω με 4G, WiFI always on, μεσαία φωτεινότητα, Messenger κτλ. όλα άνοιχτα, δύσκολα να με πάει πάνω από 14 ώρες με 1 ώρα ομιλίας και 1 ώρα σερφάρισμα/gaming.

Με τα χίλια ζόρια 12 ώρες εγώ, με παρόμοια χρήση με σένα, αλλά συν Acrobits softphone να τρέχει.

 

Τραγικό για εμένα είναι που δεν έχει quickcharge ας πούμε. Το οποίο ήταν το μόνο καλό πράγμα που είχε το Umi Zero που είχα πριν (η χειρότερη ίσως αγορά της ζωής μου...)

Μπαταρία, Quick Charge & NFC ήταν εξαρχής οι ελλείψεις του. Αλλά θα μιλούσαμε για άλλη τιμή μετά.

 

Anyway, για εμένα η συσκευή αξίζει 200€ και πληρώνεις τα 70€ παραπάνω για το design, την ποιότητα κατασκευής και τα software updates (που ευελπιστώ αργά ήγρήγορα να διορθώσουν όλα τα bugs).

Τίμιο pricing όπως και να 'χει

 

Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτά, μπορείς να προτιμήσεις ένα Xiaomi και τελειώνει εκεί η ιστορία. :)

Τα elephone, ulefone, leagoo κτλ., επειδή έχει τύχει να δουλέψω κάποια, είναι σε κατώτερη κατηγορία και δενμπορώ να τα συγκρίνω.

Καλά σε αυτό δεν τίθεται θέμα, είναι προφανές. Δεν υπάρχει σύγκριση OnePlus/Xiaomi/Meizu με Elephone και λοιπό συνάφι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτην την τιμη δεν πολυαξιζει να παρει καποιος ενα προβληματικο κινητο και με αργο service και πχ να μην παρει το motorola moto x 2014. (με πραγματικα κορυφαια ποιοτητα κατασκευης)

Εχει μαλιστα παρει ηδη android 6.0, εχει κ τα καλουδια της motorola κ δεν εχει τα προβληματα του oneplus x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...