Προς το περιεχόμενο

American Crime Story (TV Series)


W0zzAp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδα το 6ο για το 7ο περιμενω υποτιτλους.Ισως το καλυτερο επεισοδιο μεχρι στιγμης στην σειρα που κεντραρει στην Marcia Clark και τι περναει με αυτην την δικη αλλα και στην προσωπικη της ζωη.Η Sarah Paulson παιζει παρα πολυ καλα τον ρολο της.

 

Αυτα που εδειξε ειναι πραγματικοτητα btw. Καποιος ποσταρε το online αρθρο(crime fashion) απο την εποχη εκεινη σε αλλο φορουμ.

Επεξ/σία από speedy23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτα που εδειξε ειναι πραγματικοτητα που εδειξε btw. Καποιος ποσταρε το online αρθρο(crime fashion) απο την εποχη εκεινη σε αλλο φορουμ.

Ναι το γνωριζω,αλλα και παλι μου κανει εντυπωση το τι εχει γινει σε αυτη την δικη.Νομιζω επαξια παιρνει τον τιτλο "η δικη του αιωνα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα και το εβδομο,πολυ καλο.

 

Η δικη συνεχιζεται δειχνει λιγο παραπανω την σχεση μεταξυ Marcia με τον Darden,επισης δινουν και παραπανω χρονο στον Robert Kardashian που λεει την γνωμη του για τον O.J.Ολα τα λεφτα στο τελος με το γαντι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

8ο και 9ο επεισοδιο παρα πολυ καλα.Στο 8ο δειχνει την πλευρα των ενορκων και τι τραβανε και αυτοι.Το 9ο απλα τελειο βγαινουν καποιες κασετες στην φορα και γινεται χαμος.Πολυ καλες ερμηνιες απο Paulson(Marcia),Brown(Darden) και Vance(Cohran).Το επομενο επεισοδιο θα ειναι το τελευταιο και περιμενω με ανυπομονησια.

Επισης πολυ καλες βαθμολογιες δικαιως απτο ign που το χειροτερο που εχει βαλει ειναι 8.8.

 

8o:

http://www.ign.com/articles/2016/03/23/the-people-v-oj-simpson-a-jury-in-jail-review

9o:

http://www.ign.com/articles/2016/03/30/the-people-v-oj-simpson-manna-from-heaven-review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδαμε και το season finale ψες..

 

καλη γενικα σειρα θα ελεγα. οχι επιπεδου GoT η HoC ξέρω γω, αλλα βλέπεται ευχάριστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδαμε και το season finale ψες..

 

καλη γενικα σειρα θα ελεγα. οχι επιπεδου GoT η HoC ξέρω γω, αλλα βλέπεται ευχάριστα...

 

Λογικα θα το δω σημερα το finale.Καλα μην συγκρινεις GoT ή HoC με μια αληθινη ιστορια,ειδικα το GoT το οποιο ειναι και αλλη κατηγορια απτην σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω απο αποψη σκηνοθεσιας, ερμηνειων, διαλογων κλπ..

 

καθαρα τεχνικα. προφανως θα ειναι πολυ διαφορετικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτη εκπληξη το verdict. Δεν το περιμενα.  :-D

 

 

 

 

Τα σκατωσανε με την επιλογη των ενορκων οπως ειχα πει και υστερα απο οσα ειχαν συμβει με τον Ροντνει Κινγκ πριν λιγα χρονια και εγιναν με τον ρατσιστη Φερμαν στην υποθεση, θα υπηρχε μονο ενα αποτελεσμα. Οτι και να παρουσιασε η πολιτεια, αδικος κοπος πραγματικα. Και ας ειναι αποδεικτικα στοιχεια. 

 

Ο χαιρετσιμος ενος ενορκου προς τον OJ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το τελευταιο επεισοδιο αναμενωμενη η αποφαση.Η σειρα μου αρεσε παρα πολυ χωρις να εχει υπερβολες και με πολυ καλο cast ηθοποιων.Αν πω κατι αρνητικο ειναι ο Travolta ο οποιος μου φανηκε καπως υπερβολικος στον ρολο του ως Shapiro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη για το ΤΡΟΜΕΡΟ spoiler μου σχετικα με το αποτελεσμα της δικης.

 

 

Στην διαρκεια της σειρας ,με εξαιρεση το σκηνικο με το γαντι και την συνομωσια θεωριας του ρατσιστη αστυνομικου, πιστευα οτι ειναι ενοχος.
Προφανως την γλιτωσε λογο του Ροντνει Κινγκ και του προκατειλημενου jury. Βεβαια απο τις επομενες περιπετειες του με την δικαιοσυνη βγαζεις το συμπερασμα οτι δεν ηταν κανα αγγελουδι.
Για να δουμε τι θα παιξει στον επομενο κυκλο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σε μια σειρά που αφορά την δίκη κάποιου, εννοώ την τελική απόφαση. Τα spoiler tags δεν υπάρχουν μόνο για ΤΡΟΜΕΡΑ spoilers, αλλά για οτιδήποτε αποκαλύπτει την πλοκή μιας σειράς, είτε αυτό είναι ποιος είναι ο δολοφόνος, είτε είναι αν η Μπρουκ χώρισε με τον Τζίλ.

 

Πάμε παρακάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικα και θα εμπαιναν spoiler tags για αυτο που αναφερεις ή για καποια αλλη τυχαια δικη.

 

Απλα πραγματικα δεν περιμενα οτι θα υπηρχε καποιος που δεν ηξερε ή δεν ειχε διαβασει ή ακουσει για την δικη του OJ Simpson. Εξου και το ποστ μου απο πανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...