Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες πληροφορίες για το design του iPhone 7


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδω εισαι αν ψαχνεις κατι με μεγεθος σχεδον οσο του iphone 5s, αλλα με αισθητα μεγαλυτερη οθονη(4.6") για να εισαι παραγωγικος και σωστη τιμολογηση:

Sony Z5 Compact

Haha θα το παρεις το 7? Νομιζω πως εχεις ψηθει απλα δεν το ξερεις ακομα .

Προτεινω space grey  να εχουμε τα ιδια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haha θα το παρεις το 7? Νομιζω πως εχεις ψηθει απλα δεν το ξερεις ακομα .

Προτεινω space grey να εχουμε τα ιδια !

Αν δεν βελτιωθει αισθητα το iOS ώστε να φθασει σε επιπεδα χρηστικοτητας το android, δεν το βλέπω ακομα κ αν μου αρεσει σαν hardware το iphone (ειδικα η cpu του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το camera-bump θα μπορούσε να διορθωθεί με μια παχύτερη συσκευή --> μεγαλύτερη μπαταρία. Και να διορθώσει έτσι ένα σημείο που πραγματικά χωλαίνει με παράλληλη εφαρμογή της φιλοσοφίας του "καθαρού" look. 

Εντούτοις εμμένουν λαθεμένα (κατ'εμέ) στη λογική της λεπτότερης συσκευής, που εκ του αποτελέσματος σωστή είναι διότι η αίσθηση στο χέρι είναι κορυφαία, αλλά θεωρώ ότι κάποια χιλιοστά (1-1,5 δηλαδή) παραπάνω δε θα άλλαζαν την αίσθηση σημαντικά

Υ.Γ.: Εϊναι ένα ωραίο θεματάκι που μπορούμε να συζητήσουμε για το νέο iPhone και να εμπλουτιστεί με ό,τι άλλο μάθουμε. Μην το ταράξουμε κι αυτό στα android vs ios. Κρίμα είναι. Ας φτιάξουμε ένα θεματάκι hateful σύγκρισης κι ας δοθεί πόνος εκεί

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haha θα το παρεις το 7? Νομιζω πως εχεις ψηθει απλα δεν το ξερεις ακομα .

Προτεινω space grey  να εχουμε τα ιδια !

Αν ριξουν το Sar σε φυσιολογικα επιπεδα,βαλουν αξιολογη μπαταρια και card slot τοτε πολλοι θα το κοιταζανε με αλλο ματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ριξουν το Sar σε φυσιολογικα επιπεδα,βαλουν αξιολογη μπαταρια και card slot τοτε πολλοι θα το κοιταζανε με αλλο ματι.

Αυτο με το Sar καθε φορα που το ακουω βαζω τα γελια ,μου κανει η'  υποχονδριο η' ψεκασμενο .

Σε καθε περιπτωση δεν μπορει να σταθει καν σαν επιχειρημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα πρωτη φορα παιρνω μερος  σε συζητηση φορουμ εδω μεσα αλλα επειδη εχω κουραστει να βλεπω μηλαρακια και ανδροειδη να σφαζονται ως κατοχος και των 2 αν και ξερω οτι θα πεσετε και οι 2 φατριες να με φατε ργω  θα τα πω καταρχας  θα  γελασω με  τα μηλο αγορια  γιατι παρολο που κλαινε με  τις  φημες  για  πολυ μικρες αλλαγες στο καινουργιο μηλοφωνο ανεργοι η μη θα τρεξουν να το παρουν  με  τον ενα η αλλο τροπο οσο και ακριβοτερο αν ειναι απο το 6 οσο για  τα  ανδροειδοπαιδα ναι μεν εχουν σαφως απειρες επιλογες αλλα  παιδια ελατε  τωρα τα σχεδια ειναι σχεδον ιδια μην μιλησουμε και για τα χρωματα μπλε, ασημι και μαυρο αντε και ασπρο με  πολυ  λιγες  εταιρειες να κανουν πραγματικες καινοτομιες σε ολους  τους  τομεις. Αν θεωρειτε ασχετο το κειμενο αφηστε το εκει για να θυμιζει οτι υπαρχουν κι αλλα προβληματα απο το πως  θα ειναι ενα κινητο μηλοφωνο η μη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το Sar καθε φορα που το ακουω βαζω τα γελια ,μου κανει η'  υποχονδριο η' ψεκασμενο .

Σε καθε περιπτωση δεν μπορει να σταθει καν σαν επιχειρημα .

Δες ποσο εφτασε το Sar στο Iphone 6 απο τα προηγουμενα 4ιντσα 5 και 5s και ποσο εχει ο ανταγωνισμος πχ LG G4 και Samsung. Το οτι εσενα δεν σε ενδιαφερει/το αγνοεις δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει/δεν πρεπει να μειωθει.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ριξουν το Sar σε φυσιολογικα επιπεδα,βαλουν αξιολογη μπαταρια και card slot τοτε πολλοι θα το κοιταζανε με αλλο ματι.

Card slot απίθανο να βάλει, τα άλλα δύο παίζεται...

 

Αυτο με το Sar καθε φορα που το ακουω βαζω τα γελια ,μου κανει η'  υποχονδριο η' ψεκασμενο .

Σε καθε περιπτωση δεν μπορει να σταθει καν σαν επιχειρημα .

Κι εγώ αυτό με το sar δεν μπορώ να το καταλάβω. Ποτέ δεν το έχω κοιτάξει. Αν είναι να πάθουμε κάτι από τα κινητά θα το πάθουμε πιστεύω, δεν θα μας σώσει το χαμηλότερο sar!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες ποσο εφτασε το Sar στο Iphone 6 απο τα προηγουμενα 4ιντσα 5 και 5s και ποσο εχει ο ανταγωνισμος πχ LG G4 και Samsung. Το οτι εσενα δεν σε ενδιαφερει/το αγνοεις δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει/δεν πρεπει να μειωθει.....

Κακώς ο φίλος αδιαφορεί για το SAR, αλλά υπάρχει γενικότερα πρόβλημα. Πχ το Galaxy S6 οριακά ειναι νόμιμο για την Αμερική που έχει διαφορετικό τρόπο μέτρησης από την Ευρώπη.

http://www.samsung.com/sar/sarMain?site_cd=global&prd_mdl_name=SM-G925I&selNatCd=US&languageCode=EN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βελτιωθει αισθητα το iOS ώστε να φθασει σε επιπεδα χρηστικοτητας το android, δεν το βλέπω ακομα κ αν μου αρεσει σαν hardware το iphone (ειδικα η cpu του).

Σιγά τις διαφορές που έχουν πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα της κάμερας δεν αποτελεί πρόβλημα στο σχεδιασμό της σειράς 6. Το κόστος της θήκης μπροστά στην τιμή του κινητού είναι μηδαμινή. Και στην περίπτωση που δε θα εξείχε η κάμερα, η θήκη δε θα την κάλυπτε, ούτως ή αλλιώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε θέλουν να τους πάρει η κάτω βόλτα, καλά θα κάνουν να δώσουν αρκετά νέα και σημαντικά στοιχεία στο 7άρι, γιατί το 2016 θα είναι ζόρικο. Με το ίδιο design για τα επόμενα 2 χρόνια και κυρίως, με τον ίδιο λόγο οθόνης/συνολικής επιφάνειας πρόσοψης, θα υπάρξουν αντιδράσεις!

Δεν καταλαβαινω αν ειρωνευεσαι η μιλας σοβαρα, αλλα θα υποθεσω το 2ο. Μην τρελαινεσαι λοιπον, σαν τρελο θα πουλησει δεν πα να ειναι και λαστιχενια σαγιοναρα. Για iphone μιλαμε. Εδω πουλησε το iPad pro, LOL!

Κι εγώ αυτό με το sar δεν μπορώ να το καταλάβω. Ποτέ δεν το έχω κοιτάξει. Αν είναι να πάθουμε κάτι από τα κινητά θα το πάθουμε πιστεύω, δεν θα μας σώσει το χαμηλότερο sar!

Aν και ειμαι απο αυτους που ****στηκα για το sar, το χεις πολυ λαθος στο μυαλο σου. Αν οντως ειναι να παθεις κατι απο το κινητο τοτε ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα σε σωσει το χαμηλοτερο sar. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...