Προς το περιεχόμενο

Λεκες απο καφε


nemesiskp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Επεσε στο καθισμα του συνοδηγου σημερα καφες.Συγκεκριμενα επεσε εκει που καθομαστε και οχι στην πλατη.Επειδη ημουν εκτος σπιτιου παλευα με κατι νερα και χαρτομαντιλα αλλα οπως και να εχει σταμπα αφησε.Ρωτησαμε σε 2-3 μαγαζια για βιολογικο αλλα ολοι μας ελεγαν να το δουν πρωτα αλλα καλο ειναι να παει ολο το αμαξι για καθαρισμο κλπ κλπ και παντα εκλειναν γυρω στα 100+ ευρω.Διαβασα διαφορες λυσεις με ξυδια κλπ.Μια που ξεχωρισα ειναι με κανενα καθαριστικο ή χαλιων ή καναπεδων.Απο οτι λεγανε ειναι σαν αφρος που το αφηνεις για καποια ωρα και μετα το καθαριζεις με ενα νοπο πανακι.

 

 

Εσεις εχετε καποια εμπειρια πανω στο θεμα;Καποια λυση που σε αντιστοιχη περιπτωση εκανε δουλεια;

 

Επισης το καθισμα ειναι μπεζ.Δεν ξερω εαν παιζει καποιο ρολο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο πολύ σου είπαν για καθαρισμό; Εγώ που έκανα πρόσφατα (Κρήτη) έδωσα 65€ (καθαρισμός σαλονιού + μηχανής). Υποθέτω στην Αθήνα θα μπορείς να βρεις ακόμα φτηνότερα.

 

Εγώ είχα λάσπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα,η αληθεια ειναι οτι δεν πηγα σε πολλα παρα μονο στα της περιοχης.Επισης αυτοι μου ειπαν καμποσες ωρες να αφησω εκει το αμαξι

 

Ομως λογω δουλειας να αφησω ωρες το αμαξι καπου και να γυρισω βραδυ που σχολαω να το παρω δεν βολευει καθολου.Οποτε για αρχη τα μακρινα μαγαζια δεν τα κοιταω.Για αυτο ψαχνω καμια φθηνη λυση και το βασικοτερο να μπορω να την υλοποιησω εγω,ωστε να κατσω μεσα στο Σαββατοκυριακο να ασχοληθω με το αμαξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ευρηκα για τα χαλια.

 

Πισω εχει Οδηγίες πως θα το εφαρμοσης δεν χανεις τιποτα.

 

Θα χρειαστεις ηλεκτρικη σκουπα, πανι, λεκανη χλιαρο νερο.

 

Κυκλικες κινησεις θα κανεις απαλες, αλλιως θα σου χαλασει την υφη του καθισματος. Πρεπει να το κανεις μεεα να στεγνωσει, μην κλεισεις το αμαξι και εχει υγρασια, μπορει να μυρισει να μουχλιασει.

 

Εγω ετσι ανανεωσα το σαλονι του αυτοκινήτου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...