Προς το περιεχόμενο

vickmall ,σε διακοπες το καταστημα ?


NetJammer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει κανει καποιος παραγγελια απο το συγκεκριμενο καταστημα τις τελευταιες μερες ? Διαβαζω στα σχολια πως εδω και 8-10 μερες εχουν κατεβασει ρολα και θα ασχοληθουν μετα τις 15-20 του μηνος...

Και μετα σου λεει ο Ελληνας ειναι τεμπελης... Σημερα ειναι πρωτοχρονια γι αυτους...

 

Εγω εκανα την βλακεια και εκανα μια παραγγελια σημερα και μαλιστα βιαζομουν τους εγραψα μηπως μπορουνε να στειλουν με dhl express..Εκανα dispute απο την Paypal γιατι θεωρω πως ειναι ανηθικο να μην υπαρχει ουτε μια ενημερωση στο site τους πως θα καθηστερησουν 15-20 μερες να σου στειλουν προιον...Δεν θυμαμαι την τελευταια φορα που ειχα κανει dispute ως αγοραστης και ποσο γρηγορα εγινε το refund μεσω paypal ασχετως απο την πωλητη.. Εχεις κανεις εμπειρια και σε αυτο το θεμα εκτος απο το θεμα του vickmall..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλάς για το μαλλον καλυτερο κινεζοκατάστημα... Τυγχάνει ιδιαίτερης εκτίμησης απο οσους έχουν συχνά πάρε δώσε.

Τα σχόλια περι τεμπελιας κλπ ειναι λίγο άκυρα. Ειναι η πρωτοχρονιά τους και κάθε χρόνο έτσι είναι ολα τα κινεζομάγαζα. 

 

Θα έπρεπε να υπάρχει ενημέρωση... πέρισυ είχαν απο οσο θυμάμαι. Δεν νομίζω οτι θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα απο την στιγμή που δεν εχει φυγει καποιο προιον. Δεν εχεις λογο να φοβάσαι.

 

Θα σε χαρακτηριζα και τυχερό μέσα στην ατυχία σου, γιατί αμα σου ερχόταν με DHL, πολυ πιθανα θα το φυσούσες και δεν θα κρύωνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχε σαν επιλογη την DHL ,τους ρωτησα στις παρατηρησεις και θα πληρωνα εξτρα ,μου το εχουν ξανακανει και σε αλλη παραγγελια που βιαζομουν. Δεν αντιλεγω οτι ειναι καλο μαγαζι αλλωστε και εγω ο ιδιος μονο καλα λογια εχω να πω αλλα μου κατσε η περιπτωση και με ποναει :-P Παντως μιας και το σχολιαζεις και εσυ εγω δεν εχω δει καποιο καταστημα εδω Ελλαδα να κλεινει 2 εβδομαδες λογο πρωτοχρονιας...!

 

 

μιλάς για το μαλλον καλυτερο κινεζοκατάστημα... Τυγχάνει ιδιαίτερης εκτίμησης απο οσους έχουν συχνά πάρε δώσε.

Τα σχόλια περι τεμπελιας κλπ ειναι λίγο άκυρα. Ειναι η πρωτοχρονιά τους και κάθε χρόνο έτσι είναι ολα τα κινεζομάγαζα. 

 

Θα έπρεπε να υπάρχει ενημέρωση... πέρισυ είχαν απο οσο θυμάμαι. Δεν νομίζω οτι θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα απο την στιγμή που δεν εχει φυγει καποιο προιον. Δεν εχεις λογο να φοβάσαι.

 

Θα σε χαρακτηριζα και τυχερό μέσα στην ατυχία σου, γιατί αμα σου ερχόταν με DHL, πολυ πιθανα θα το φυσούσες και δεν θα κρύωνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ Netjammer... αλλα ηθη αλλα εθιμα. Αυτοι έτσι λειτουργουν. Παντως και μενα μου εκανε εντυπωση που πουθενα δε λενε τιποτα, ενω αλλα μαγαζια εχουν βαλει μπανερακι. 

 

Αληθεια... επειδή εχεις ξαναπάρει με DHL... πες μου λίγο.  Τελωνείο δεν περασες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε Netjammer, ίσως θα έπρεπε να ξανασκεφτείς τις βαριές -όσο να πεις- κουβέντες που βγήκαν από το στόμα σου. Οφείλουμε να σεβαστούμε τα ήθη και τα έθιμα των Κινέζων (χωρίς να ξεχνάμε τα δικά μας βέβαια) αλλά και την ίδια τους τη θρησκεία, αν και γνωρίζουμε ότι ο ένας και μοναδικός Θεός είναι ο Ιησούς Χριστός μας. Έχεις ιδέα τι γίνεται στη γειτονική μας Τουρκία? Άνθρωποι με τέτοια νοοτροπία και όχι ο Ερντογάν οδήγησαν τη χώρα στη σημερινή της κατάσταση φίλε μου... Κάποτε κατηγόρησαν ακόμα και το μεγάλο οραματιστή Χαρίλαο Τρικούπη... Μη σε πηγαίνω αλλού απλά σου φέρνω μερικά παραδείγματα. Και γιατί κατηγορείς μια τέτοια διαδυκτιακή εταιρεία χωρίς λόγο και αγνοείς σημαντικότερες ζημιώδεις, όπως διάφορες παράνομες οργανώσεις εκμετάλλευσης ζώων? 
Θα σε παρακαλέσω απλά να αλλάξεις τη νοοτροπία σου γιατί έτσι απλά βαδίζουμε μοιραία προς την ολοκληρωτική καταστροφή μας... Έτσι χάσαμε το Βόσπορο κάποτε, έτσι την Πόλη, έτσι θα χάσουμε και τη Θεσσαλονίκη μας που έγινε Βουλγαρία...
Άγαλμα πρέπει να κάνουμε στο Σόιμπλε τελικά που μας βάζει μυαλό...
Ελπίζω τα λόγια μου να σε προβλημάτισαν σε ικανό επίπεδο. 
Καληνύχτα αδελφέ μου εν Χριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο αδερφε μου,αλλα ας μεινουμε on topic!

 

 

Φίλτατε Netjammer, ίσως θα έπρεπε να ξανασκεφτείς τις βαριές -όσο να πεις- κουβέντες που βγήκαν από το στόμα σου. Οφείλουμε να σεβαστούμε τα ήθη και τα έθιμα των Κινέζων (χωρίς να ξεχνάμε τα δικά μας βέβαια) αλλά και την ίδια τους τη θρησκεία, αν και γνωρίζουμε ότι ο ένας και μοναδικός Θεός είναι ο Ιησούς Χριστός μας. Έχεις ιδέα τι γίνεται στη γειτονική μας Τουρκία? Άνθρωποι με τέτοια νοοτροπία και όχι ο Ερντογάν οδήγησαν τη χώρα στη σημερινή της κατάσταση φίλε μου... Κάποτε κατηγόρησαν ακόμα και το μεγάλο οραματιστή Χαρίλαο Τρικούπη... Μη σε πηγαίνω αλλού απλά σου φέρνω μερικά παραδείγματα. Και γιατί κατηγορείς μια τέτοια διαδυκτιακή εταιρεία χωρίς λόγο και αγνοείς σημαντικότερες ζημιώδεις, όπως διάφορες παράνομες οργανώσεις εκμετάλλευσης ζώων?

Θα σε παρακαλέσω απλά να αλλάξεις τη νοοτροπία σου γιατί έτσι απλά βαδίζουμε μοιραία προς την ολοκληρωτική καταστροφή μας... Έτσι χάσαμε το Βόσπορο κάποτε, έτσι την Πόλη, έτσι θα χάσουμε και τη Θεσσαλονίκη μας που έγινε Βουλγαρία...

Άγαλμα πρέπει να κάνουμε στο Σόιμπλε τελικά που μας βάζει μυαλό...

Ελπίζω τα λόγια μου να σε προβλημάτισαν σε ικανό επίπεδο.

Καληνύχτα αδελφέ μου εν Χριστώ.

Ποτε φιλε μου τελωνειο, τρεις φορες με dhl.

Στο θεμα της ειδοποιησης στο site πραγματι δεν υπαρχει αλλα ειδα εχει επισημο thread σε ελληνικο φορουμ και γραφει λεπτομερειες,βεβαια κατ εμε και παλι δικαιολογειται. Κουβεντα να γινεται, αλλωστε οπως λεει και ο συνφορουμιτης απο πανω,υπαρχουν σοβαροτερα θεματα!

 

ρε συ Netjammer... αλλα ηθη αλλα εθιμα. Αυτοι έτσι λειτουργουν. Παντως και μενα μου εκανε εντυπωση που πουθενα δε λενε τιποτα, ενω αλλα μαγαζια εχουν βαλει μπανερακι.

 

Αληθεια... επειδή εχεις ξαναπάρει με DHL... πες μου λίγο. Τελωνείο δεν περασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε Netjammer, ίσως θα έπρεπε να ξανασκεφτείς τις βαριές -όσο να πεις- κουβέντες που βγήκαν από το στόμα σου. Οφείλουμε να σεβαστούμε τα ήθη και τα έθιμα των Κινέζων (χωρίς να ξεχνάμε τα δικά μας βέβαια) αλλά και την ίδια τους τη θρησκεία, αν και γνωρίζουμε ότι ο ένας και μοναδικός Θεός είναι ο Ιησούς Χριστός μας. Έχεις ιδέα τι γίνεται στη γειτονική μας Τουρκία? Άνθρωποι με τέτοια νοοτροπία και όχι ο Ερντογάν οδήγησαν τη χώρα στη σημερινή της κατάσταση φίλε μου... Κάποτε κατηγόρησαν ακόμα και το μεγάλο οραματιστή Χαρίλαο Τρικούπη... Μη σε πηγαίνω αλλού απλά σου φέρνω μερικά παραδείγματα. Και γιατί κατηγορείς μια τέτοια διαδυκτιακή εταιρεία χωρίς λόγο και αγνοείς σημαντικότερες ζημιώδεις, όπως διάφορες παράνομες οργανώσεις εκμετάλλευσης ζώων? 

Θα σε παρακαλέσω απλά να αλλάξεις τη νοοτροπία σου γιατί έτσι απλά βαδίζουμε μοιραία προς την ολοκληρωτική καταστροφή μας... Έτσι χάσαμε το Βόσπορο κάποτε, έτσι την Πόλη, έτσι θα χάσουμε και τη Θεσσαλονίκη μας που έγινε Βουλγαρία...

Άγαλμα πρέπει να κάνουμε στο Σόιμπλε τελικά που μας βάζει μυαλό...

Ελπίζω τα λόγια μου να σε προβλημάτισαν σε ικανό επίπεδο. 

Καληνύχτα αδελφέ μου εν Χριστώ.

 

 

451241.jpg

 

lolololololol... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε φιλε μου τελωνειο, τρεις φορες με dhl.

Στο θεμα της ειδοποιησης στο site πραγματι δεν υπαρχει αλλα ειδα εχει επισημο thread σε ελληνικο φορουμ και γραφει λεπτομερειες,βεβαια κατ εμε και παλι δικαιολογειται. Κουβεντα να γινεται, αλλωστε οπως λεει και ο συνφορουμιτης απο πανω,υπαρχουν σοβαροτερα θεματα!

 

 

 

Επειδή dhl (και γενικά courier) σημαίνει οπωσδήποτε στάση του δέματος στο τελωνείο, θα ήθελα να μας έλεγες τα είδη που αγόρασες και έστειλαν 3 φορές με DHL χωρίς να πληρώσεις έξοδα εκτελωνισμού.

 

Εκτός αν εννοείς αντικείμενα πολύ χαμηλής πραγματικής (και όχι δηλωμένης) αξίας αλλά και πάλι με τα μεταφορικά, που είναι αυξημένα στην περίπτωση των courier, ξεπερνούν το όριο της ατέλειας (22€).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια τρεις φορες μου εχουν ερθει με dhl χωρις κουτια τα κινητα κ τα αξεσουαρ μετα απο δικη μου παρακληση. Συγκεκριμενα με vickmall kai merimobiles που εχω παρει πολλες φορες. Απο vickmall μονο μια φορα εχω πληρωσει 145 ευρω τελωνειο αλλα ηταν μεγαλουτσικη παραγγελια. Μετα απο τοσα thread και τοσες περιπτωσεις σου φαινεται περιεργο αλλα ευτυχως για μενα συνεβει.. και απο Αμερικη ακομα εννοειται την εχω πατησει κανα δυο φορες αλλα εχω παραλαβει στην πορτα μου επισης χωρις τελωνειο χωρις τιποτα. Αλλωστε εν γνωση μου ειναι το ρισκο,διοτι σε πολλες παραγγελιες μου απ εξω ασχετως αν προερχονται απο χωρες που επιβαλονται δασμοι κλπ, βιαζομαι να παραλαβω

 

Edit: ειδα το ιστορικο στο vickmall συγκεκριμενα , τελικα 2 παραγγελιες ηταν απο ευρωπαικη αποθηκη και μονο η τελευταια απο κινα που ηρθε στην πορτα μου και η παραγγελια ηταν σαν δωρο, η συσκευη κοστιζε κανονικα 499 δολαρια. Επισης η φορα που εδωσα 145 ευρω ηταν για παραγγελια 1278 δολαρια και παρελαβα ο ιδιος απο ελ.βενιζελος, νομιζω ειχα δωσει κανα 15αρι μονο για ενα κωλοχαρτο και μετα πηγα αποθηκη διπλα και δηλωσα οτι εχουν αξια 480 δολαρια για το οποια πληρωσα αλλα 125-130 ευρω χωρις διαδικασια τεραστια,κανα δυο εντυπα με εβαλαν και συμπληρωσα,το ποσο ομως συμφωνουσε με το ποσο του δεματος που ειχε σημειωθει οτι αξιζε 480.. Απο merimobiles παλι στην πορτα μου απο κινα για παραγγελια 277 δολαρια χωρις τελωνειο. Απο Αμερικη απο ιδιωτη με ups παλι χωρις τελωνειο.

Επεξ/σία από NetJammer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο Eu-warehouse  λεει Stock in Greece,We will ship out in 48hours for our EU Warehouse orders Since 3rd Feb to 15th Feb.

Παρηγγειλε κανεις προσφατα να μας πει, ή θυμαται τι παιχτηκε περσι;
Επισης οταν με το καλο ανοιξουν, να φανταστω θα παρει απειρες μερες να κανουν catch up με τις  παραγγελιες που θα εκκρεμουν;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή dhl (και γενικά courier) σημαίνει οπωσδήποτε στάση του δέματος στο τελωνείο, θα ήθελα να μας έλεγες τα είδη που αγόρασες και έστειλαν 3 φορές με DHL χωρίς να πληρώσεις έξοδα εκτελωνισμού.

 

Εκτός αν εννοείς αντικείμενα πολύ χαμηλής πραγματικής (και όχι δηλωμένης) αξίας αλλά και πάλι με τα μεταφορικά, που είναι αυξημένα στην περίπτωση των courier, ξεπερνούν το όριο της ατέλειας (22€).

Εκτος αν τα στελνουν με DHL και πρωτα πανε καπου αλλου Ευρωπη και απο κει Ελλαδα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως στο Eu-warehouse λεει Stock in Greece,We will ship out in 48hours for our EU Warehouse orders Since 3rd Feb to 15th Feb.

Παρηγγειλε κανεις προσφατα να μας πει, ή θυμαται τι παιχτηκε περσι;

Επισης οταν με το καλο ανοιξουν, να φανταστω θα παρει απειρες μερες να κανουν catch up με τις παραγγελιες που θα εκκρεμουν;

Και εδω γραφει το καταστημα πως ο συνεργατης τους στην ευρωπη εξυπηρετει αλλα και στα σχολια στο site τους βλεπω και εκει αναμονη.. τεσπα οπως και να εχει μετα τις 15 θα κανουν αποστολες (ελπιζω) γιατι βλεπω το invoice id αντιπροσωπευει και το πληθος τον παραγγελιων , αν συνδιασω το νουμερο της δικης μου απο προχθες και τα νουμερα που βλεπω στα σχολια τοτε μιλαμε για μια 150αρια παραγγελιες , θα πνιγουνεεε

Εκτος αν τα στελνουν με DHL και πρωτα πανε καπου αλλου Ευρωπη και απο κει Ελλαδα. ;)

Θα τσεκαρω και εγω το ενα που δεν ειχα πληρωσει που ηρθε απο κινα ετσι απο περιεργεια , αν παιζει ακομα το tracking number , εχει περασει ενα 4μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος αν τα στελνουν με DHL και πρωτα πανε καπου αλλου Ευρωπη και απο κει Ελλαδα. ;)

 

Όποια διαδρομή ακολουθεί ένα δέμα από 3η χώρα, εκτελωνίζεται στη χώρα παραλαβής, δηλαδή στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποια διαδρομή ακολουθεί ένα δέμα από 3η χώρα, εκτελωνίζεται στη χώρα παραλαβής, δηλαδή στην Ελλάδα.

Θεωρητικα προφανως και πρακτικα ετσι ειναι φιλε μου απλα σου παρεθεσα προσωπικες εμπειριες που συνεβησαν και αν παω πιο πισω το χρονο εχω ακομα περισοτερα τυχερα να σου πω αλλα και ατυχα :-P πχ να ερχεται το δεμα στο τελωνειο να πληρωνο μεταφορικα να γυρισει πισω και να ρθει με ταχυδρομειο γιατι ζηταγαν παπαδες τα λαμογια οι τελωνιακοι... απο ενα σημειο και μετα απλα τα εκτελωνιζα μονος μου δεν ειναι και καμια διαδικασια τρομακτικη. Βενζινη για ελ. Βενιζελος να εχεις και υπομονη και κατι γινεται... εχουμε ξεφυγει off topic πολυ αλλα κουβεντα να γινεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...