Προς το περιεχόμενο

Η Acer ανακοίνωσε την ultrawide curved οθόνη Predator 35


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Μία OLED IPS 4Κ , πολλά ζητάω ο άνθρωπος;

Δεν υφίσταται "OLED IPS", το IPS είναι τεχνολογία LCD/TFT, για 4Κ OLED 30" πάντως υπομονή 1.5 μήνα ακόμα...

 

http://www.insomnia.gr/topic/596085-h-νέα-οθόνη-ultrasharp-30-της-dell-είναι-και-oled-και-4k-και-ζητάει-4999/?hl=dell

 

 

Περίμενες φτηνότερα? ROFLMAO! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ γιατί δεν βγαίνουν να κλάψουν για το aspect ratio?
Στο άρθρο της Dell έλεγαν πόσο γαμάει το 16:10....

Α ναι, αυτό το monitor μαρκετάρετε σαν "Gaming" monitor. Δεν κάνει για αυτούς.

Όχι ότι έχω κάτι με το 16:10, όχι ότι έχω κάτι με το 21:9. Α, ούτε με το 16:9 έχω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι να γράφεις σε word ή να επεξεργάζεσαι φωτογραφία και βίντεο σε curved οθόνη! Δεν παραμορφώνει? Μου φαίνεται κουραστικό.

 

χρησιμοποιω επι ωρες εδω και μερικους μηνες την κυρτη 34αρα της LG μπορω να σου εγγυηθω οτι την καμπυλη δεν τη καταλαβαινεις καθολου, ουτε υπαρχει παραμορφωση,  μαλλον θα ελεγα οτι θα μπορουσε να ειναι και λιγο περισσοτερο κυρτη, γιατι σε τοσο μεγαλο πλατος το περα-δωθε ειναι που κουραζει μιλωντας εκ πειρας αφου πριν ειχα double και triple monitor setup 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις 35 ιντσες δεν ξερω πως ειναι αλλα σε κατω απο 30 δεν αξιζει με τιποτα το 21/9. εκτός απο το οτι αντιγράφει το φορματ του κινηματογράφου και βολευει αυτους που ειχαν 3 μονιτορ κυριως για racing δεν εχει αλλο νοημα.

 

αν ειχα τα λεφτα αυτα γιατι να μην παρω 32αρα 16/9? πολύ μεγαλύτερο εμβαδο οθονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το ξερουν στην acer για την αναλυση αφου εχουν την x35 με πιο υψηλη αναλυση,Απλα με την χαμηλοτερη αναλυση θες λιγοτερη δυναμη απο gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα δεν ειναι αν ξερουν ή δεν ξερουν, αλλα τι θα κανουν οι χρηστες οταν θα ειναι σε desktop mode οταν δηλαδη δε θα παιζουν παιχνιδια οπου θα βλεπουν γκουμουτσες τα εικονιδια και τα γραμματα σε τοσο χαμηλη αναλυση και τοσο μεγαλη διαγωνιο

 

ακομη κι αν το συνηθισουν οταν μετα θα καθονται σε μια αλλη οθονη με φυσιλογικο ratio θα ζαλιζονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το ξερουν στην acer για την αναλυση αφου εχουν την x35 με πιο υψηλη αναλυση,Απλα με την χαμηλοτερη αναλυση θες λιγοτερη δυναμη απο gpu.

Δε νομίζω να θες πολύ λιγότερη δύναμη για να πιάσεις τα ταπεινά 200fps σε 2560x1080 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...