Προς το περιεχόμενο

Μεταβιβαση 125cc χωρις ανανεωμενη ασφαλεια.


Genki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. Με λιγα λογια, βρηκα ενα παπι μεταχειρισμενο και θελω να προχωρησω σην αγορα. ΜΙλησα με τον ιδιοκτητη και μ ειπε οτι δεν εχει ανανεωσει την ασφαλεια επειδη δεν το χρησιμοποιει.

Αν γινει η μεταβιβαση θα εχω κανα θεμα? Υπαρχει προστιμο για την μη ανανεωση της ασφαλειας?


Καλησπερα παιδια. Με λιγα λογια, βρηκα ενα παπι μεταχειρισμενο και θελω να προχωρησω σην αγορα. ΜΙλησα με τον ιδιοκτητη και μ ειπε οτι δεν εχει ανανεωσει την ασφαλεια επειδη δεν το χρησιμοποιει.

Αν γινει η μεταβιβαση θα εχω κανα θεμα? Υπαρχει προστιμο για την μη ανανεωση της ασφαλειας?

εγω εννοειται πως θα κανω ασφαλεια οταν ερθει στο ονομα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχεί προβλημα τελη να εχει πληρωσει και να εχει περασει κτεο 

Ωραια, απο οτι μ ειπε σημερα δεν εχει περασει κτεο καθολου. Μηπως ξερει κανεις ποσο παει το μαλλι? Παιζουν προστιμα η κανω λαθος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν θα ειναι να γινει η μεταβιβαση,θα πρεπει να ειναι ασφαλισμενο το οχημα,δλδ να κατατεθει αντιγραφο του συμβολαιου.το κτεο ειναι διπλο.δεν γνωριζω αν μπαινει και το 150αρι που μπαινει στα αυτοκινητα απο 1/1/16

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν θα ειναι να γινει η μεταβιβαση,θα πρεπει να ειναι ασφαλισμενο το οχημα,δλδ να κατατεθει αντιγραφο του συμβολαιου.το κτεο ειναι διπλο.δεν γνωριζω αν μπαινει και το 150αρι που μπαινει στα αυτοκινητα απο 1/1/16

Σιγουρα χρειαζεται και η ασφαλεια? Δεν μπορω να κανω δικη μου κατευθειαν μετα την μεταβιβαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα χρειαζεται και η ασφαλεια? Δεν μπορω να κανω δικη μου κατευθειαν μετα την μεταβιβαση?

 

Στα πενηντάρια είναι απαραίτητο. Ρώτα εκεί που θα κάνεις τη μεταβίβαση για να ξέρεις. Στα φόρουμ ο καθένας λέει οτι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον οποιος δεν εχει ασφαλεια παιρνει προστιμο στην εφορια.. Του στελνουν πρωτα προειδοποιητικο χαρτι να το ασφαλισει και αν δεν το κανει προστιμο στην εφορια..για το χαρτι σιγα μην το στελνουνε αυτοι ειναι ικανοι να το περνανε στην εφορια αμεσως και υστερα εσυ να τρεχεις να αποδειξεις οτι δεν το πηρες και να μην μπορει να κανεις τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επειδη προσφατα εκανα 3 μεταβιβασεις

η ασφαλεια δεν χρειαζεται για να γινει η μεταβιβαση (ενοειται πως μολις γινει το ασφαλιζεις στο ονομα σου)

το κτεο ειναι απαραιτητο για να γινει η μεταβιβαση 

 

για να γινει η μεταβιβαση σε κεπ χρειαζονται:

 

κτεο

αδεια κυκλοφοριας

βεβαιωση καταβολης τελων κυκλοφοριας απο την εφορια

ταυτοτητες απο αγοραστη-πωλητη

 

επισης στο κεπ κανετε απο μια υπευθυνη δηλωση αγορασα-πουλησα που τις ανταλαζετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επειδη προσφατα εκανα 3 μεταβιβασεις

η ασφαλεια δεν χρειαζεται για να γινει η μεταβιβαση (ενοειται πως μολις γινει το ασφαλιζεις στο ονομα σου)

το κτεο ειναι απαραιτητο για να γινει η μεταβιβαση

 

για να γινει η μεταβιβαση σε κεπ χρειαζονται:

 

κτεο

αδεια κυκλοφοριας

βεβαιωση καταβολης τελων κυκλοφοριας απο την εφορια

ταυτοτητες απο αγοραστη-πωλητη

 

επισης στο κεπ κανετε απο μια υπευθυνη δηλωση αγορασα-πουλησα που τις ανταλαζετε

 

Υπάρχει περίπτωση να επιβληθουν σε εμένα πρόστιμα μετά την μεταβίβαση επειδή ο προηγούμενος κάτοχος το είχε ανασφαλιστο?

Πλεον οποιος δεν εχει ασφαλεια παιρνει προστιμο στην εφορια.. Του στελνουν πρωτα προειδοποιητικο χαρτι να το ασφαλισει και αν δεν το κανει προστιμο στην εφορια..για το χαρτι σιγα μην το στελνουνε αυτοι ειναι ικανοι να το περνανε στην εφορια αμεσως και υστερα εσυ να τρεχεις να αποδειξεις οτι δεν το πηρες και να μην μπορει να κανεις τιποτα..

Υπάρχει περίπτωση να επιβληθουν σε εμένα πρόστιμα μετά την μεταβίβαση επειδή ο προηγούμενος το είχε ανασφαλιστο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να επιβληθουν σε εμένα πρόστιμα μετά την μεταβίβαση επειδή ο προηγούμενος κάτοχος το είχε ανασφαλιστο?

 

Η απαντηση ειναι οχι..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...