Προς το περιεχόμενο

Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα “απενεργοποιούν” εκατοντάδες γονίδια του ανοσοποιητικού συστήματος


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

o καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι γουστάρει αν εσύ δεν θες να καπνίζεις μην καπνίζεις,όσο και για την απαγόρευση και το χασίσι απαγορεύεται και η κόκα αλλά κάνουνε.

Θα συμφωνούσα, αρκεί να εφαρμοζόταν και στην μπανανία μας ο αντικαπνιστικός νόμος...

 

και τώρα θα σκάσουν οι αναμενόμενες απαντήσεις τύπου "εγώ σέβομαι την υγεία των άλλων!" :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα συμφωνούσα, αρκεί να εφαρμοζόταν και στην μπανανία μας ο αντικαπνιστικός νόμος...

 

και τώρα θα σκάσουν οι αναμενόμενες απαντήσεις τύπου "εγώ σέβομαι την υγεία των άλλων!" :P

Λογικά τώρα θα σκάσουν απαντήσεις τύπου "ναι, αλλά η ρύπανση..."

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ο αλλος θελει να πεθανει κ εχει τασεις αυτοκτονιας να παει να το κανει σπιτι του και οχι στα κλαμπ, στα μαγαζια και οπου βρει 5 λεπτα ελευθερο χρονο! Δεν του φταει ο υπολοιπος κοσμος...

στα κλάμπ και στα μαγαζιά πάνε πακέτο αυτά,αν εσύ είσαι η εξαίρεση ας είσαι στην γωνία μόνο σου,δεν θα υποφέρουν όλοι οι υπόλοιποι.....

επίσης υπάρχουν και χώροι για καπνίζοντες και μη ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα κλάμπ και στα μαγαζιά πάνε πακέτο αυτά,αν εσύ είσαι η εξαίρεση ας είσαι στην γωνία μόνο σου,δεν θα υποφέρουν όλοι οι υπόλοιποι.....

επίσης υπάρχουν και χώροι για καπνίζοντες και μη ! 

Που νομιζεις οτι ζεις?? Στην Ελβετια? χαχαχα Επισης να πας εσυ στην γωνια μονος σου που θες να παθεις καρκινο.. εγω θελω να γυρισω σπιτι μετα και να κοιμηθω σαν ανθρωπος!

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε δεν είναι τόσο απλή κουβέντα απαγορευουμε το τσιγάρο δια πάντως και βρίσκουμε την υγεία μας. Δεν είναι μόνο τα τεράστια συμφέροντα των μεγάλων εταιρειών. Για σκεφτείτε πόσες χιλιάδες θέσεις εργασίας παγκοσμίως θα χαθούν αν κλείσουν; Δυστυχώς το τσιγάρο έχει γίνει αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινότητας αλλά και της οικονομίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αγγλια δλδ που ο κοσμος καπνιζει μονο σπιτι του γιατι ολοι ειναι μια χαρα? Ας γινει κατι τετοιο κ εδω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που νομιζεις οτι ζεις?? Στην Ελβετια? χαχαχα Επισης να πας εσυ στην γωνια μονος σου που θες να παθεις καρκινο.. εγω θελω να γυρισω σπιτι μετα και να κοιμηθω σαν ανθρωπος!

εσύ που νομίζεις οτι ζείς.... ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ που οι περισσότεροι ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ χαχαχαχα.

σιγά μην ξεβολέψουν όλους της νυχτερινής ζωής για την πάρτη σου :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασία έχει το στερητικό σύνδρομο της νικοτίνης.

Πιστεύω βοηθά να το κόψεις. Σε ψιλοξεγελά κάπως, αλλά δε μπορείς να κάνεις συνέχεια ηλεκτρονικό.

 

Εγώ το κάνω 2 βδομάδες και έχω αρχίσει και εμφανίζω συμπτώματα απεξάρτησης απ' τη νικοτίνη ( να θέλω συνέχεια να τρώω γλυκά, άγχος, υπερένταση...)

 

αφού πήγα σε γιατρό να ζητήσω βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ που νομίζεις οτι ζείς.... ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ που οι περισσότεροι ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ χαχαχαχα.

σιγά μην ξεβολέψουν όλους της νυχτερινής ζωής για την πάρτη σου :P

Φαντασου ποσοι κατεστραμενοι υπαρχουν δλδ! χαχαχαχα

Δεν θα ξεβολεψουν τιποτα αν δεν καπνισουν 2 ωρες! Μπορουν να συνεχισουν να αυτοκτονουν οταν φυγουν απο το μαγαζι! Τοσο πολυ βιαζεσαι να πας για χημειοθεραπειες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για σκεφτείτε πόσες χιλιάδες θέσεις εργασίας παγκοσμίως θα χαθούν αν κλείσουν; Δυστυχώς το τσιγάρο έχει γίνει αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινότητας αλλά και της οικονομίας.

Σκέψου πόσο θα μειωθεί το κόστος της ιατροφαρμακευτής περίθαλψης παγκοσμίως...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντασου ποσοι κατεστραμενοι υπαρχουν δλδ! χαχαχαχα

Δεν θα ξεβολεψουν τιποτα αν δεν καπνισουν 2 ωρες! Μπορουν να συνεχισουν να αυτοκτονουν οταν φυγουν απο το μαγαζι! Τοσο πολυ βιαζεσαι να πας για χημειοθεραπειες?

καπνίζω 10 τσιγάρα περίπου την ημέρα,όταν βγαίνω για ποτό θα κάνω 15-20 σερί.....δεν είσαι καπνιστής δεν ξέρεις πως είναι για αυτό δεν μπορείς να έχεις άποψη για το συγκεκριμένο θέμα,και εγώ πριν 2 χρόνια που δεν κάπνιζα τους έβριζα αυτούς που κάνανε σαν τρελοί για το τσιγάρο αλλά έμαθα.

όταν δε πίνω καφέ θέλω 2-3 τσιγάρα σταντέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώην Ατμιστης , μετά πάλι τσιγάρο και μετά από το τζαματο Nicorette Spray ελεύθερος. Επειδή κάνω και ερασιτεχνικά στίβο , το ατμισμα δεν με έκοβε σχεδόν καθόλου ενώ το κάπνισμα μου έκοβε πολλά χιλιόμετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ που νομίζεις οτι ζείς.... ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ που οι περισσότεροι ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ χαχαχαχα.

σιγά μην ξεβολέψουν όλους της νυχτερινής ζωής για την πάρτη σου :P

 

Γύρω στο 37% καπνίζει, το υπόλοιπο 63% γιατί πρέπει να τρώει τον καπνό στην μάπα; Δεν είναι μόνο για παρτη του, είναι υπέρ της πλειοψηφίας.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...