Προς το περιεχόμενο

Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα “απενεργοποιούν” εκατοντάδες γονίδια του ανοσοποιητικού συστήματος


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γύρω στο 37% καπνίζει, το υπόλοιπο 63% γιατί πρέπει να τρώει τον καπνό στην μάπα; Δεν είναι μόνο για παρτη του, είναι υπέρ της πλειοψηφίας.

απο το 63% αν βγάλεις παιδιά και γέρους μένει ένα διαφορετικό ποσοστό,στην νεολαία τουλάχιστον  καπνίζουν στο τει που σπουδάζω 8 στους 10...... η νεολαία βγαίνει σε κλάμπ και τέτοια όχι τα παιδάκια και οι γέροι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπνίζω 10 τσιγάρα περίπου την ημέρα,όταν βγαίνω για ποτό θα κάνω 15-20 σερί.....δεν είσαι καπνιστής δεν ξέρεις πως είναι για αυτό δεν μπορείς να έχεις άποψη για το συγκεκριμένο θέμα,και εγώ πριν 2 χρόνια που δεν κάπνιζα τους έβριζα αυτούς που κάνανε σαν τρελοί για το τσιγάρο αλλά έμαθα.

όταν δε πίνω καφέ θέλω 2-3 τσιγάρα σταντέ.

Να πινεις καφεδες τοτε! θα εχεις και υπερενταση και θα αθλεισαι κιολας! και θα εκπεμπεις κ ενδορφινες και θα εισαι και πιο χαρουμενος και τοτε θα θυμηθεις εσυ εμενα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως ατμιστής, οφείλω να παραδεχτώ πως η Η υπερκατανάλωση κρύβει κινδύνους. Αν ατμίσει κάποιος πρωτάρης Ένα εκπληκτικό άρωμα με πολύ νικοτίνη και το κάνει πιπίλα, δηλαδή τελειώσει 5ml υγρό με 32mg νικοτίνη σε μια μέρα, θα πάθει δηλητηρίαση πολύ σύντομα. Δεν το καταλαβαίνει ότι κατεβάζει νικοτίνη. Χρειάζεται ρέγουλα στη νικοτίνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σιγουριά τόσο των μεν όσο και των δε για το αν είναι καλύτερο ή χειρότερο το άτμισμα είναι τελείως αδικαιολόγητη.

Γι αυτό γίνεται η έρευνα, μπας και βρεθεί καμιά ένδειξη μια ώρα αρχύτερα.

Αλλιώς θα μας το πουν οι στατιστικές μετά από πολλά χρόνια (σίγουρα πάνω από 10).

Πάντως το συνέδριο στο οποίο έγινε η ανακοίνωση είναι πολύ legit.

 

Και ποιο είναι το ηθικό δίδαγμα όλων αυτών??

 

ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΕΤΕ   ! ! !

 

Μήπως είσαι off topic?

Επειδη καπνιζουμε/ατμιζουμε μας ενδιαφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι γουστάρει αν εσύ δεν θες να καπνίζεις μην καπνίζεις,όσο και για την απαγόρευση και το χασίσι απαγορεύεται και η κόκα αλλά κάνουνε.

Ναι αλλα στο νοσοκομειο ποιος ΠΛΗΡΩΝΕΙ για να γιατρευτείς; Αμα εχεις ιδιωτικη ασφάλιση, καλώς. 

 

Οσο για τις ψυχοτροπες ουσιες που λες, ναι κανουνε, αλλα ειναι πολυ λιγοτεροι απο τους καπνιστές. 

Στο Τουρκμενιστάν , δες τι γινεται: http://www.protothema.gr/ugeia/article/545337/ki-omos-uparhei-mia-hora-apagoreuse-pliros-to-kapnisma/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα στο νοσοκομειο ποιος ΠΛΗΡΩΝΕΙ για να γιατρευτείς; Αμα εχεις ιδιωτικη ασφάλιση, καλώς. 

ρε ξερόλα σε κάθε καπνό που κάνει 4.4 ευρώ δίνω 3.5 περίπου ευρώ σε φόρους οπότε ΜΟΚΟ γιατί κάθε χρόνο δίνω κανα διακοσάρι σε φόρους που εσύ και ο κάθε μη καπνιστής ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ξερόλα σε κάθε καπνό που κάνει 4.4 ευρώ δίνω 3.5 περίπου ευρώ σε φόρους οπότε ΜΟΚΟ γιατί κάθε χρόνο δίνω κανα διακοσάρι σε φόρους που εσύ και ο κάθε μη καπνιστής ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ

ρε ξερολα, και για το παθητικο καπνισμα? Τι εχεις να πεις?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου πόσο θα μειωθεί το κόστος της ιατροφαρμακευτής περίθαλψης παγκοσμίως...

 

Αυτή η λογική δεν έχει πάτο.

Να απαγορέψουμε και τα επεξεργασμένα λίπη.

Και τα φαγητά με ψηλά λιπαρά.

Και τη ζάχαρη.

Και 1002 άλλα, φαγητά και μη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα στο νοσοκομειο ποιος ΠΛΗΡΩΝΕΙ για να γιατρευτείς; Αμα εχεις ιδιωτικη ασφάλιση, καλώς. 

 

Οσο για τις ψυχοτροπες ουσιες που λες, ναι κανουνε, αλλα ειναι πολυ λιγοτεροι απο τους καπνιστές. 

Στο Τουρκμενιστάν , δες τι γινεται: http://www.protothema.gr/ugeia/article/545337/ki-omos-uparhei-mia-hora-apagoreuse-pliros-to-kapnisma/

εχει γραφτει πολλές φορες αυτο το χαζο σχολιο.

 

πληρωνει το ταμειο απο τις εισφορες μου. πληρωνει το κρατος απο τους φορους μου. επισης πληρωνει και για το σπασμενο ποδι απο το σκειτμπορντ. εγω δεν κανω σκειτ, κακως πληρωνει λοιπον. πληρωνει και αυτους που μειναν αναπηροι απο μηχανη η αμαξι, εγω δεν οδηγαω, κακως πληρωνει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η λογική δεν έχει πάτο.

Να απαγορέψουμε και τα επεξεργασμένα λίπη.

Και τα φαγητά με ψηλά λιπαρά.

Και τη ζάχαρη.

Και 1002 άλλα, φαγητά και μη.

Οτι να ναι λες. Το καπνισμα, ΠΑΝΤΑ κανει κακο. Ειτε κανεις 1 ειτε κανεις 10. Ο καπνος, ειναι καπνος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η λογική δεν έχει πάτο.

Να απαγορέψουμε και τα επεξεργασμένα λίπη.

Και τα φαγητά με ψηλά λιπαρά.

Και τη ζάχαρη.

Και 1002 άλλα, φαγητά και μη.

Ωραια αρα να μην απαγορεψουμε τιποτα βλαβερο επειδη υπαρχουν 1002! κατσε εκει να τα ανεχεσαι! Αυτη η λογικη δεν εχει πατο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει γραφτει πολλές φορες αυτο το χαζο σχολιο.

 

πληρωνει το ταμειο απο τις εισφορες μου. πληρωνει το κρατος απο τους φορους μου. επισης πληρωνει και για το σπασμενο ποδι απο το σκειτμπορντ. εγω δεν κανω σκειτ, κακως πληρωνει λοιπον. πληρωνει και αυτους που μειναν αναπηροι απο μηχανη η αμαξι, εγω δεν οδηγαω, κακως πληρωνει.

Ενταξει, τα ταμεια στην Ελλαδα μπαινουν μεσα ετσι και αλλιως και ολοι τα πληρωνουμε....

 

Το καπνισμα, παντα κανει κακο. Δεν υπαρχει "ασφαλης χρηση". Αλλο αυτος που κανει σκειτ...κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ξερολα, και για το παθητικο καπνισμα? Τι εχεις να πεις?

 

Αν ζεις με καπνιστή έχεις αυξημένο ρίσκο αλλά είναι επιλογή σου.

Η έκθεση σε εξωτερικούς χώρους μια φορά τόσο δε φαίνεται να δίνει στατιστικά σημαντικά αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, τα ταμεια στην Ελλαδα μπαινουν μεσα ετσι και αλλιως και ολοι τα πληρωνουμε....

 

Το καπνισμα, παντα κανει κακο. Δεν υπαρχει "ασφαλης χρηση". Αλλο αυτος που κανει σκειτ...κτλ

δεν κανει παντα. υπαρχουν ακομα παπουδες που κανουν απο τα 12 τους 4 πακετα την ημερα.

 

τελος παντων το ηλεκτρονικο ειναι απειρως καλυτερο για τους μη καπνιστες. εσυ αν εισαι μη καπνιστης θα επρεπε να χαιρεσαι με την εξαπλωση του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...