Προς το περιεχόμενο

Το Ηνωμένο Βασίλειο θέλει να κόψει την πρόσβαση των εφήβων σε ιστοσελίδες πορνογραφικού περιεχομένου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια σορρυ αλλα αληθεια δαιμονίζομαι
δηλαδή απ τα σχολια προκυπτει πως η γυμνια και το σεξ είναι ο,τι χειροτερο υπαρχει
ποτε η καυλα απεκτησε αρνητικη χροια σαν εννοια και γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε αυτα τα πραγματα οι γονεις πρεπει να αναλαβουν δραση

Υπαρχουν προγραμμα σαν το K9 οπυ κοβουν την προσβαση σε τετοια sites

Θα μου πεις το παιδι θα το δει σεο pc του φιλου του ....

Απο κει και περα και στο ιντερνετ πρεπει να υπαρχουν καποιοι νομοι και τιμωριες

Δεν μπορει να ψαχνει καποιος για μπανανα και να του πεταγεται μπροστα μια βουρτσα και μετα ροζ τηλεφωνα κλπ κλπ

Nα δεις για πότε εκτοξευονται στα υψη οι πωλησεις εξωτερικών σκληρών δισκων μετά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή τα αυστηρα ορια για εσενα ποια θα ηταν, αν αυτά είναι διαλλακτικα?

Τίποτα παραπάνω από την σεξουαλική διαπαιδαγώγιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κατά της οικογενειακής βίας σαν μέθοδο για να δείξεις στο παιδί σου ότι κάνει κάτι λάθος, οπότε το παράδειγμα σου είναι άκυρο. Επίσης διαθέτω τηλεόραση και την χρησιμοποιώ αποκλειστικά για θέαση σειρών/ταινιών από το αρχείο μου ή για gaming. Σε ενοχλεί κι αυτό προοδευτικέ μου ή μήπως θα πρέπει να γυρίσω την τηλεόραση στο μπρούσκο, το ταμάμ, τα τουρκοσίριαλ, την πάνια και τις κατινοεκπομπές της τατιάνας και της χριστίνας ή τα πρωινάδικα/μεσημεριάτικα κους-κους, έτσι να εξυγχρονιστώ και 'γώ λιγάκι;

κατσε, κατά της οικογενειακης βιας, (της βιας γενικοτερα μαλλον όχι?), οποτε ως μεθοδο για να δειξεις το λαθος στο παιδι σου είναι το απλο "δεν ειν αυτά για σενα, μη ρωτας πολλα, κανε σαν να μην υπαρχουν, θα τα μαθεις όταν γινεις 18"

λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σορρυ αλλα αληθεια δαιμονίζομαι

δηλαδή απ τα σχολια προκυπτει πως η γυμνια και το σεξ είναι ο,τι χειροτερο υπαρχει

ποτε η καυλα απεκτησε αρνητικη χροια σαν εννοια και γιατι?

Εσυ θα καείς στο πυρ της κολάσεως,δεν υπάρχει σωτηρια :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, πολύ βασικο ερωτημα, για να καταλαβω σε τι μηκος κυματος νοοτροπίας κινούμαστε
αν αναρτησω στο ιντερνετ δικη μου φωτογραφια από όταν ημουν 3ων χρονων και είμαι γυμνος στην παραλια και παιζω, θεωρούμαι διακινητης παιδικης πορνογραφιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε, κατά της οικογενειακης βιας, (της βιας γενικοτερα μαλλον όχι?), οποτε ως μεθοδο για να δειξεις το λαθος στο παιδι σου είναι το απλο "δεν ειν αυτά για σενα, μη ρωτας πολλα, κανε σαν να μην υπαρχουν, θα τα μαθεις όταν γινεις 18"

λολ

Α, συγνώμη που δεν το γενίκευσα για να το καταλάβεις καλύτερα. Έπρεπε να κάνω ειδική εξήγηση, γιατί αλλιώς όποιος τάσεται κατά της οικογενειακής βίας, γουστάρει γενικότερα τη βία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κατά της οικογενειακής βίας σαν μέθοδο για να δείξεις στο παιδί σου ότι κάνει κάτι λάθος, οπότε το παράδειγμα σου είναι άκυρο. Επίσης διαθέτω τηλεόραση και την χρησιμοποιώ αποκλειστικά για θέαση σειρών/ταινιών από το αρχείο μου ή για gaming. Σε ενοχλεί κι αυτό προοδευτικέ μου ή μήπως θα πρέπει να γυρίσω την τηλεόραση στο μπρούσκο, το ταμάμ, τα τουρκοσίριαλ, την πάνια και τις κατινοεκπομπές της τατιάνας και της χριστίνας ή τα πρωινάδικα/μεσημεριάτικα κους-κους, έτσι να εξυγχρονιστώ και 'γώ λιγάκι;

το ιδιο κανει και ο kim jong un εκει στην κορεα, τους βαζει να βλεπουν μονο οτι θελει αυτος και οσα θελει αυτος, η ελευθερια εχει και τα ορια της και σιγουρα με αυτο δεν αντιλεγω, αλλα εσυ σαν να μην δινεις καμια ελευθερια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο κανει και ο kim jong un εκει στην κορεα, τους βαζει να βλεπουν μονο οτι θελει αυτος και οσα θελει αυτος, η ελευθερια εχει και τα ορια της και σιγουρα με αυτο δεν αντιλεγω, αλλα εσυ σαν να μην δινεις καμια ελευθερια

Μπράβο το βρήκες. Γι' αυτό και θα πρέπει να μην αφήνω σκουπίδι για σκουπίδι στην τηλεόραση που να μην παρακολουθήσω. Θα εξυγχρονιστώ, που θα πάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, συγνώμη που δεν το γενίκευσα για να το καταλάβεις καλύτερα. Έπρεπε να κάνω ειδική εξήγηση, γιατί αλλιώς όποιος τάσεται κατά της οικογενειακής βίας, γουστάρει γενικότερα τη βία.

μα το αντιθετο, το ειδίκευσες χωρις λογο, δεν το γενίκευσες. το γενικο είναι η βια, το ειδικο είναι η ενδοοικογενειακή βια.

νομιζω ότι εχουμε βασικες διαφορες όχι μονο σε θεματα αντίληψης αλλα και σε θεμα χρησης εργαλείων όπως η γλωσσα.

νομιζω ότι δε μπορω να επικοινωνήσω με εσενα. με αγχωνεις και μου φαινεσαι επικίνδυνος. νομισματα, θα μου πεις. οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο το βρήκες. Γι' αυτό και θα πρέπει να μην αφήνω σκουπίδι για σκουπίδι στην τηλεόραση που να μην παρακολουθήσω. Θα εξυγχρονιστώ, που θα πάει...

Α, συγνώμη που δεν το γενίκευσα για να το καταλάβεις καλύτερα. Έπρεπε να κάνω ειδική εξήγηση, γιατί αλλιώς όποιος δεν δινει την ελευθερια στο παιδι του να βλεπει νορμαλ εκπομπες στην τηλεοραση, το βαζει να βλεπει σκουπιδια αναγκαστικα

 

φιλε μου εκεινα τα σηματακια στην τηλεοραση κατι τριγωνα τετραγωνα και τα λοιπα τοσα χρονια δεν εμαθες γιατι τα εχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το αντιθετο, το ειδίκευσες χωρις λογο, δεν το γενίκευσες. το γενικο είναι η βια, το ειδικο είναι η ενδοοικογενειακή βια.

νομιζω ότι εχουμε βασικες διαφορες όχι μονο σε θεματα αντίληψης αλλα και σε θεμα χρησης εργαλείων όπως η γλωσσα.

νομιζω ότι δε μπορω να επικοινωνήσω με εσενα. με αγχωνεις και μου φαινεσαι επικίνδυνος. νομισματα, θα μου πεις. οκ.

Γι' αυτό και έγραψα πιο πάνω "θα έπρεπε να γενικεύσω" = δεν γενίκευσα πριν. Άστο, δεν μπορείς καν να διαβάσεις τι σου γράφουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό και έγραψα πιο πάνω "θα έπρεπε να γενικεύσω" = δεν γενίκευσα πριν. Άστο, δεν μπορείς καν να διαβάσεις τι σου γράφουν.

ειδικη εξηγηση = αντιθετο του γενικευση

σορρυ αλλα πραγματικα αντιφάσκεις και δεν ακριβολογεις. πασιβ αγκρεσιβ απαντησεις χωρις λογο.

και κατά τα αλλα μάχεσαι για τον τιτλο του καταλληλου ατομου για διαπαιδαγωγιση ως γονιος (?)

φοβάμαι για το πως θα περναγα ως παιδι σου η συγγενης σου :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, συγνώμη που δεν το γενίκευσα για να το καταλάβεις καλύτερα. Έπρεπε να κάνω ειδική εξήγηση, γιατί αλλιώς όποιος δεν δινει την ελευθερια στο παιδι του να βλεπει νορμαλ εκπομπες στην τηλεοραση, το βαζει να βλεπει σκουπιδια αναγκαστικα

 

φιλε μου εκεινα τα σηματακια στην τηλεοραση κατι τριγωνα τετραγωνα και τα λοιπα τοσα χρονια δεν εμαθες γιατι τα εχουν?

Σ' αρέσει να πουλάς τρέλα, έτσι; Μίλησα/ανέφερα/κουβέντιασα πουθενά για "κανονικές" εκπομπές; Τα σκουπίδια κατέκρινα. Και λέω και τώρα ότι η ελληνική τηλεόραση είναι γεμάτη από τέτοια. Τι δεν καταλαβαίνεις;

ειδικη εξηγηση = αντιθετο του γενικευση

σορρυ αλλα πραγματικα αντιφάσκεις και δεν ακριβολογεις. πασιβ αγκρεσιβ απαντησεις χωρις λογο.

και κατά τα αλλα μάχεσαι για τον τιτλο του καταλληλου ατομου για διαπαιδαγωγιση ως γονιος (?)

φοβάμαι για το πως θα περναγα ως παιδι σου η συγγενης σου :S

Γι' αυτό σου λέω δεν ξέρεις να διαβάζεις. Άστο, δεν χρειάζεται να κάψεις κι άλλα εγκεφαλικά κύτταρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιες γενικες αληθειες:
το διπολο καλο/κακο είναι επικινδυνο
ο περιορισμος ελευθεριων δε θα επρεπε να είναι η λυση
σεβασμο στην αυτοδιαθεση ολων και όχι με ηλικιακα η αλλα κριτήρια
η ηθικη, η αισθητικη και το τι είναι "κανονικο" και τι "σκουπιδι" βασιζεται σε παρα πολύ ρευστες κοινωνικες συμβασεις και όχι σε αδιαμφισβήτητα γεγονότα. το να θέτουμε κατι ως αξιακα κατωτερο αυθύπαρκτα δε νομιζω ότι βοηθαει καπου.
σιγουρα, δεν εχει ποιοτικες εκπομπες η τηλεοραση, αλλα γιατι οφείλουμε να τις λογοκρίνουμε? οποιος θελει ας τις βλεπει. δε νομιζω ότι οφείλουμε να ειμαστε τοσο παρεμβατικοι.
αγχωθηκα πολυ.
συγγνωμη αν μιλησα ασχημα γενικα
δεν περναω πολυ καλα σημερα.
*προσθηκη σε απαντηση σε καποια αντ χομινεμ: οξυτζεν, δεν κανεις για γονιος με τα μυαλα που κουβαλας. αδυνατείς να συζητήσεις. το παιδι σου δε θα ηταν προεκταση του εαυτου σου, κι ας είναι παραγωγο προελευσης του πεους σου. συνεχιζω να θεωρω ότι χρειαζεσαι συστημικη. θεωρω ότι εισαι επιθετικος και επικίνδυνος και προσβλητικος, και δικες σου ευθύνες και ελλειψη ικανοτητων μεταθέτεις σε αλλους. απαγορευση πορνο γιατι δεν ξερω τι θα πω στο παιδι μου, δεν ξερεις να διαβαζεις γιατι δε μπορω να ακριβολογήσω, μπιτσονιες και προσβολιτσες και καμια ουσιαστικη τοποθετηση επειδή προφανως είναι αντ χομινεμ ολο αυτό, για εσενα. Κριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...