Προς το περιεχόμενο

Το Ηνωμένο Βασίλειο θέλει να κόψει την πρόσβαση των εφήβων σε ιστοσελίδες πορνογραφικού περιεχομένου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα κι έτσι θεωρείται αποπλάνηση ανηλίκου

Νομίζω ότι ισχύει αυτό που έγραψα παραπάνω αλλά δεν ξέρω ακριβώς τους νόμους, ας γράψει κάποιος αν ξέρει σίγουρα για τις ηλικίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν συμφωνώ, καλό είναι να υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί γενικότερα.

βαρατε με κι ας κλαιω? οκ, αν θες περιορισμούς, βαλε τους μονος σου στον εαυτο σου. εγω θα ηθελα ολοι να εχουν ο,τι θελουν για τον εαυτο τους.

 

Αγορι η κοριτσι?

βρισκω σεξιστικη την ερωτηση, βιολογικα αγορι, νομιζω δεν αυτοριζεται ως αγορι όμως, δεν εχουμε μιλησει για αυτό.

 

Άρα και με ένα δεκάχρονο μπορείς να κάνεις σεξ όταν είναι συναινετικό; Η λογική σου όσο περνάει η ώρα σπάει και νέα όρια επικινδυνότητας...

 

δε μιλαμε για ένα σεξ σεσιον, μιλαμε για επικοινωνια. το πρόβλημα σε μια σχεση με ένα δεκαχρονο νομιζω είναι αλλου, όχι στο σεξ. και, ξανα, αν θελει το παιδι, δε βλεπω πρόβλημα. αν το μετανιωσει? κι εγω μετανιωσα που εκανα ιππασια και φουσκωσαν οι γαμπες μου και αυτό δεν αλλαζει, τι να κανουμε.

 

Ακόμα κι έτσι θεωρείται αποπλάνηση ανηλίκου

 

όχι, αυτό είναι το νοημα της συναίνεσης, ότι δεν είναι αποπλανηση.

επισης, εγω κραταω αποστασεις, το παιδι ψηνεται πιο πολυ. αν καποιος αποπλανει καποιον, μαλλον συμβαινει το αναποδο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαρατε με κι ας κλαιω? οκ, αν θες περιορισμούς, βαλε τους μονος σου στον εαυτο σου. εγω θα ηθελα ολοι να εχουν ο,τι θελουν για τον εαυτο τους.

 

Μιλάω γενικότερα, ότι μια κοινωνία δεν μπορεί να λειτουργήσει χωρίς κάποιους περιορισμούς. Πιστεύω ότι σε αυτό συμφωνούμε, ίσως κατάλαβες ότι εννοώ κάτι άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω γενικότερα, ότι μια κοινωνία δεν μπορεί να λειτουργήσει χωρίς κάποιους περιορισμούς. Πιστεύω ότι σε αυτό συμφωνούμε, ίσως κατάλαβες ότι εννοώ κάτι άλλο.

όχι, δε συμφωνούμε, είμαι αναρχικος, πιστευω ότι μια ιδανικη κοινωνια οφειλει να λειτουργει χωρις περιορισμούς, και, πιο σημαντικα, χωρις επιβολή αυτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μιλαμε για ένα σεξ σεσιον...

Φάσκεις κι αντιφάσκεις, λίγο πιο πριν έγραψες:

 

δεν καταλαβαίνω πως ακριβως το συναινετικο σεξ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, δε συμφωνούμε, είμαι αναρχικος, πιστευω ότι μια ιδανικη κοινωνια οφειλει να λειτουργει χωρις περιορισμούς, και, πιο σημαντικα, χωρις επιβολή αυτων

Οκ δεκτό. Ευτυχώς δεν είστε πολλοί! :P

 

(Πιστεύω ότι χωρίς αρχή δεν υπάρχει τίποτα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ δεκτό. Ευτυχώς δεν είστε πολλοί! :P

 

(Πιστεύω ότι χωρίς αρχή δεν υπάρχει τίποτα).

εγω παλι πιστευω ότι δε χρειαζεται καποιος να μου επιβαλλει πως το να σκοτωνω δεν είναι σωστο, ουτε να μου πει να μην το κανω ουτε να με τιμωρησει αν το κανω

μου φαινεται ψιλοαυτονοητο πως ολοι οφείλουμε να κανουμε ο,τι καλυτερο μπορούμε για ολους χωρις μπαμπούλες και χωρις απαγορευσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι πιστευω ότι δε χρειαζεται καποιος να μου επιβαλλει πως το να σκοτωνω δεν είναι σωστο, ουτε να μου πει να μην το κανω ουτε να με τιμωρησει αν το κανω

μου φαινεται ψιλοαυτονοητο πως ολοι οφείλουμε να κανουμε ο,τι καλυτερο μπορούμε για ολους χωρις μπαμπούλες και χωρις απαγορευσεις

Δεν μπορεί να λειτουργήσει απολύτως τίποτα, ούτε το πιο απλό πράγμα, χωρίς αρχής -ες, κάνοντας απλά ο καθένας ό,τι νομίζει ότι είναι καλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να λειτουργήσει απολύτως τίποτα, ούτε το πιο απλό πράγμα, χωρίς αρχής -ες, κάνοντας απλά ο καθένας ό,τι νομίζει ότι είναι καλύτερο...

μα η πολλαπλοτητα είναι η απαντηση. δε χρειαζεται ολοι να ειμαστε παντου ουτε να τα βρίσκουμε σε όλα. μου φαινεται πολύ πιο απλο απ το να επιβαλλουμε σε ολους τις μπουρδες "ορθότητας" αυθαίρετης νομοθεσίας

δηλαδή ποιος εδωσε το κυρος σε νομοθετικη και εκτελεστικη εξουσια να επιβαλλει, ποτε και γιατι, και γιατι συμφωνούμε ολοι με αυτό χωρις να αμφισβητούμε καν τι μας λενε.

δηλαδή, όπως προηγουμένως ρωτησα, οι παιδικες μου φωτογραφιες απ την παραλια είναι παιδικη πορνογραφια?

εξουσια και ηθικη δεν πανε μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι πιστευω ότι δε χρειαζεται καποιος να μου επιβαλλει πως το να σκοτωνω δεν είναι σωστο, ουτε να μου πει να μην το κανω ουτε να με τιμωρησει αν το κανω

μου φαινεται ψιλοαυτονοητο πως ολοι οφείλουμε να κανουμε ο,τι καλυτερο μπορούμε για ολους χωρις μπαμπούλες και χωρις απαγορευσεις

Πολυ αντιδραση βγαζεις ρε παιδι.Σε καταπιεζαν στο σπιτι φανταζομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα η πολλαπλοτητα είναι η απαντηση. δε χρειαζεται ολοι να ειμαστε παντου ουτε να τα βρίσκουμε σε όλα. μου φαινεται πολύ πιο απλο απ το να επιβαλλουμε σε ολους τις μπουρδες "ορθότητας" αυθαίρετης νομοθεσίας

δηλαδή ποιος εδωσε το κυρος σε νομοθετικη και εκτελεστικη εξουσια να επιβαλλει, ποτε και γιατι, και γιατι συμφωνούμε ολοι με αυτό χωρις να αμφισβητούμε καν τι μας λενε.

δηλαδή, όπως προηγουμένως ρωτησα, οι παιδικες μου φωτογραφιες απ την παραλια είναι παιδικη πορνογραφια?

εξουσια και ηθικη δεν πανε μαζι

Oκ απλά διαφωνούμε, μάλλον δεν βγάζει πουθενά το συνεχίσουμε να διαφωνούμε :) Δεν καταλαβαίνω καν την έννοια "αναρχία" και "αναρχικός" ας πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ αντιδραση βγαζεις ρε παιδι.Σε καταπιεζαν στο σπιτι φανταζομαι.

εδώ ο άλλος παει να με βγαλει παιδεραστή, δεν επαψα ποτε να καταπιεζομαι

ο,τι μπορω κανω και οσο μπορω αγωνιζομαι για τη λιγοτερη δυνατη καταπιεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ ο άλλος παει να με βγαλει παιδεραστή, δεν επαψα ποτε να καταπιεζομαι

ο,τι μπορω κανω και οσο μπορω αγωνιζομαι για τη λιγοτερη δυνατη καταπιεση

Σου ευχομαι καλη τυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυαισθητο θεμα , για το οποιο ο πιο ακαταλληλος  να ασχοληθει ειναι ο νεοφιλελευθερος ''ευαισθητος'' Καμερον.

 

Αλλο ενα δειγμα της αγωνιας του να προστατευσει το κοινωνικο συνολο

 

http://www.insomnia.gr/topic/597203-%CF%84%CE%BF-%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8C-%CE%B5%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%8E%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CF%8D%CE%BE%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσες χιλιάδες χρόνια Ιστορία και δεν θα μάθουμε ποτέ;

Παίδες η αλήθεια είναι κάπου στη μέση..

 

Αναρχισμός και αυτοδιάθεση,  με πολίτες ανευ ΠΑΙΔΕΙΑΣ και ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ, μοιάζει με  καρναβάλι στο Ρίο, χωρίς τις πουτ@ν3$ όμως, μόνο με νονούς και πιστόλια.
 

Πως θα σεβαστώ την δική σου ελευθερία, περιορίζοντας τη δική μου ελευθερία και τα γαμιστερά 'θέλω΄μου, όταν δεν έχω επίγνωση της συνδετικότητας και της αλληλεξάρτησης απο τους υπολοίπους;

Εδω κάποιοι δεν την αποκτούν αυτήν την επίγνωση, σε ολόκληρη ζωή, θα την αποκτήσουν οι ήδη αποκτηνωμένοι κάτοικοι αυτού του πλανήτη, για να ζήσουν αναρχικά και ωραία;  Αστείο.

 

Ο Κρατισμός απο την άλλη δεν έχει πολίτες, έχει μόνο έμμισθους σκλάβους.

"Παν μέτρον άριστον"

Πραγματική αναρχία έχει μόνο ο Θεός, εκ θεολογικού ορισμού. Οπότε γίνε θεός και θα βρεις αυτό που ψάχνεις.
 

 

Προσωπικά , αναρχία υπάρχει μόνο εσωτερικά και όχι εξωτερικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...