Προς το περιεχόμενο

H Samsung φέρνει 14nm FinFET SoCs στα mid-range κινητά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το όνομα προέρχεται από τα EXY(pnos) και (prasi)NOS

 

Και όμως η Samsung χρησιμοποίησε ελληνικές λέξεις για τον επεξεργαστή της κύριοι :)

 

Πηγή: http://www.phonearena.com/news/Samsungs-Orion-dual-core-chip-has-new-name-Exynos_id16644

Ουαου, μπράβο η Σαμμυ

Τι σχέση έχουν τα windows 10 σε μια είδηση για επεξεργαστή της Samsung στα 14 nm;;; τερμάτησες το offtopic

Πφχαχαχαχχαχαχαχ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημαντικό νέο είναι η (αργή-βασανιστική) μετάβαση (επιτέλους) σε 14nm, για συσκευές που προορίζονται στους κοινούς θνητούς...

 

Οι επεξεργαστές της Samsung συγκρίνονται με τους 14mm της Intel ή τους επερχόμενους Zen της AMD;

 

Σε καμία περίπτωση... (φαντάζομαι θα εννοείς την ταχύτητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημαντικό νέο είναι η (αργή-βασανιστική) μετάβαση (επιτέλους) σε 14nm, για συσκευές που προορίζονται στους κοινούς θνητούς...

 

 

 

Σε καμία περίπτωση... (φαντάζομαι θα εννοείς την ταχύτητα)

Καλά μην ορκίζεσαι... Ο Α9 της Apple εχει καλύτερες επιδόσεις από τον Core M της Intel κ χτυπάει την πίσω πόρτα του Broadwell i5 ....οι Exypnoi είναι ένα βήμα πίσω αλλα σε καλό δρόμο κ αυτοί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωί πρωί θα βλασφημισω!!!!! Άσε μας ρε Samsung θα δώσω 799 για να πάρω Galaxy s7 και μέσα σε δυο μήνες θα βγάλεις midrange κινητό και θα μας πεις οτι έχει μικρότερο επεξεργαστή και τα ίδια χαρακτηριστικά!!! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

Πες μου σε παρακαλώ τι σχέση έχει ένας 7420 ή ο νέος 8890 με το αναφερομενο soc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην ορκίζεσαι... Ο Α9 της Apple εχει καλύτερες επιδόσεις από τον Core M της Intel κ χτυπάει την πίσω πόρτα του Broadwell i5 ....οι Exypnoi είναι ένα βήμα πίσω αλλα σε καλό δρόμο κ αυτοί!

 

αδελφε με τα πετας ετσι θα βγαλεις κανα ματι

 

που το εβγαλες το συμπερασμα απο το αναντ τεκ? ..λοιπον ετσι απλα για να ξερεις ο Α8-9 εχουν μιση και κατι αποδοση απο εναν σναπντραγκον 805 ποσο μαλλον καλυτερο .. τα benchmark που νομιζεις οτι λενε κατι οπως το antutu ειναι linear code που οι apple cpu εχουν γινει optimised για να τα τρεχουν ..δες 3dmark physics .. αυτο ειναι το μονο real cpu bench ..μιση αποδοση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην ορκίζεσαι... Ο Α9 της Apple εχει καλύτερες επιδόσεις από τον Core M της Intel κ χτυπάει την πίσω πόρτα του Broadwell i5 ....οι Exypnoi είναι ένα βήμα πίσω αλλα σε καλό δρόμο κ αυτοί!

ελα πες ότι τρολάρεις... συγκρίνεις αρχιτεκτονική mobile με X86?? σαν να συγκρίνεις το λάδι απο ηλιοσπορο με ελαιόλαδο... και τα δύο τα τρως και λαδώνεις αλλά το ένα είναι για όλα τα φαγητά και το σπορέλαιο είναι για τηγάνισμα και μόνο!! χααχχααχαχχααχ το τερμάτισα και εγώ με την σειρά μου!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωστε smartphone στο λαο! Αυτο που πρεπει να καταλαβετε πως η τεχνολογια τρεχει! Μεσα σε μια πενταετια εχουμε φυγει απο το desktop και εχουμε παει σε επεξεργαστικη ισχυ εν κινησει. Το μελλον ολοφανερα θα ειναι ακομα πιο ισχυροι και πιο αποδοτικοι επεξεργαστες με ελαχιστη καταναλωση. Δεν μπορω να βγαλω καποιον τυπο να σας πω τι θα γινει τα επομενα 5 χρονια, αλλα αν λυθει και το προβλημα της μπαταριας ολο το θεμα θα απογειωθει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αμα το καλοσκεφτειτε στις πρωτες γενιές c2d με μια midrange GPU(πες 7600gt εαν θυμάμαι καλά) δεν επαιζες fhd(εαν τα είχες χωσει χοντρά κ είχες οθόνη που το υποστήριζε).Πλέων τα κιν παιζουν εφάμιλλα παιχνιδακια π.χ NFS carbon της εποχης με το σημερινο asphalt που έχουν εφάμιλλα γραφικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τι να πω που έχω  στην τσέπη μου 8πύρηνο στα 2,2GHZ , με ελάχιστα χρήματα ;; (Redmi note 2 prime)

 

Ότι κ να πεις πες το στα κινέζικα χχαχαχχχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...