Προς το περιεχόμενο

προταση για αθορυβο πληκτρολογιο ;


normal40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα δοκιμασω το dell με 11 ευρω...το ριχνω παραγγελια Χωρις εξοδα αποστολης για παραλλαβη απο το καταστημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πήρα το Zalman με σκοπό να παίζω στο σαλόνι, οπότε η ζημιά μάλλον δεν είναι μεγάλη. Χωρίς να έχω εμπειρία σε ακριβότερα keyboards, που όμως δεν σε ενδιαφέρουν αυτή τη στιγμή, θα σου πρότεινα να δεις κάτι σε low-profile keys (δες το apple που ανέβασα ποιο πάνω για να καταλάβεις τι εννοώ). Δεν είναι και ότι καλύτερο προφανώς, αλλά θα είναι λιγότερο θορυβώδες.

 

Χθες δοκίμαζα ένα απλό dell που έχουμε στο γραφείο και νομίζω ήταν ελαφρώς λιγότερο θορυβώδες από το zalman.

 

Πάντως το zalman είναι πολύ όμορφο για τα δικά μου γούστα και δεν το μετανιώνω. Ίσως στο μέλλον αγοράσω ένα ακόμα - φτηνό - low-profile για τα βράδια, αν τελικά ενοχλεί.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Ποιο Dell δοκίμασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έχει γίνει ήδη η αγορά, αλλά χθες έκανα μια βόλτα από τα γνωστά μεγάλα καταστήματα και χάζευα λίγο τα πληκτρολόγια.

Τα λιγότερο θορυβώδη ήταν τα low profile αλλά όχι όλα. Οπότε θα πρότεινα αν υπάρχει θέμα με τον θόρυβο να γίνει οπωσδήποτε δοκιμή πριν την αγορά.

 

Δυστυχώς από όσα είδα "αθόρυβα" μου έμεινε μόνο ένα HP που το δίνουν πακέτο μαζί με τύπου iMac desktop, πχ: http://store.hp.com/us/en/pdp/desktops/hp-pavilion-all-in-one---23-q110-%28touch%29-%28energy-star%29-m9z59aa-aba

 

Το dell δεν θυμάμαι ποιο είναι, αλλά το έχουμε πάνω από 4-5 χρόνια στο γραφείο. Αλλά σίγουρα ήταν πιο θορυβώδες από τα low-profile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιά υπήρχαν κάποια μοντέλα αθόρυβα σαν πληκτρολόγιο καλού laptop γύρω στα 20 ευρώ αλλά δεν υπάρχουν τώρα

αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει τίποτα εκτός από το apple (που έχει ένα θόρυβο στο space) γύρω στα 50-60 ευρώ νομίζω

δεν έχω δοκιμάσει τα καινούργια πληκτρολόγια της dell αλλά στα σχόλια λένε ότι κάνουν θόρυβο οπότε πιστεύω πως έτσι είναι - το να πει κάποιος ότι είναι αθόρυβο είναι σχετικό αλλά να πει πως δεν είναι αθόρυβο είναι σχετικά αξιόπιστο

αν και δεν είμαι της λογικής ότι αξίζει να δώσεις 50 ευρώ για ένα πληκτρολόγιο, αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάτι άλλο οπότε κακώς παραγγέλνει αυτά που του προτείνατε με τη λογική ότι είναι φθηνά, γιατί πάλι θα τα δώσει τα 50 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιά υπήρχαν κάποια μοντέλα αθόρυβα σαν πληκτρολόγιο καλού laptop γύρω στα 20 ευρώ αλλά δεν υπάρχουν τώρα

αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει τίποτα εκτός από το apple (που έχει ένα θόρυβο στο space) γύρω στα 50-60 ευρώ νομίζω

δεν έχω δοκιμάσει τα καινούργια πληκτρολόγια της dell αλλά στα σχόλια λένε ότι κάνουν θόρυβο οπότε πιστεύω πως έτσι είναι - το να πει κάποιος ότι είναι αθόρυβο είναι σχετικό αλλά να πει πως δεν είναι αθόρυβο είναι σχετικά αξιόπιστο

αν και δεν είμαι της λογικής ότι αξίζει να δώσεις 50 ευρώ για ένα πληκτρολόγιο, αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάτι άλλο οπότε κακώς παραγγέλνει αυτά που του προτείνατε με τη λογική ότι είναι φθηνά, γιατί πάλι θα τα δώσει τα 50 ευρώ

Αθόρυβο αθόρυβο δεν είναι κανένα αλλά λέμε όσο το δυνατόν πιο αθόρυβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθόρυβο αθόρυβο δεν είναι κανένα αλλά λέμε όσο το δυνατόν πιο αθόρυβα.

και τι διαφορετικό είπα εγώ;  :confused:

αν εννοείς αυτό που γράφω για τα dell, το μέτρο σύγκρισης των σχολίων είναι όπως είπα τα πληκτρολόγια των ακριβών laptop και τα τωρινά τα πληκτρολόγια της apple, δεν είναι σχόλια ανθρώπων που περιμένουν ένα πληκτρολόγιο να μην κάνει καθόλου θόρυβο, μη τρελαθούμε

από όσα έχω διαβάσει στα σχόλια, κάτοχοι dell laptop λένε πως τα ξεχωριστό dell πληκτρολόγια δεν έχουν καμμία σχέση οπότε είναι αρκετά μετρήσιμα και αξιόπιστα σχόλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι αθόρυβο αλλά έχει μικρά πλήκτρα το άτιμο. Πρέπει να το δει κάποιος από κοντά για να καταλάβει αν τον βολεύουν τα μικρά πλήκτρα ή όχι.

 

http://www.e-shop.gr/pliktrologio-natec-nkg-0746-genesis-rx22-backlight-gaming-greek-layout-p-PER.572935

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • 5 μήνες μετά...

Αγόρασα μολις ένα 100% αθόρυβο πληκτρολόγιο. Είναι "ευκαμπτο πληκρολόγιο σιλικόνης". https://www.bestprice.gr/cat/2570/pliktrologia.html?q=σιλικονης+keyboard

Έτσι θα πρέπει να το ψάξετε. 

Βέβαια, δεν είναι τόσο βολικό όσο το κλασσικό αλλά για τη δουλειά που το θέλω (εργάζομαι βράδυ στο σπίτι και παραδίπλα κοιμούνται οι δικοί μου) είναι σούπερ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kantze είπε

Αγόρασα μολις ένα 100% αθόρυβο πληκτρολόγιο. Είναι "ευκαμπτο πληκρολόγιο σιλικόνης". https://www.bestprice.gr/cat/2570/pliktrologia.html?q=σιλικονης+keyboard

Έτσι θα πρέπει να το ψάξετε. 

Βέβαια, δεν είναι τόσο βολικό όσο το κλασσικό αλλά για τη δουλειά που το θέλω (εργάζομαι βράδυ στο σπίτι και παραδίπλα κοιμούνται οι δικοί μου) είναι σούπερ!

Δεν ξέρω πόσο γράφεις αλλά είναι τρομερά άβολο το 1ο που το έχει πάρει φίλος. Αν δεν το πήρες ακόμα και δακτυλογραφεις περισσότερο απ' όσο χρειάζεται για browse, μη το πάρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/2/2016 στις 9:13 ΜΜ, normal40 είπε

Λοιπον ψαχνω για αθορυβο πληκτρολογιο

δεν με ενδιαφερουν  Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire φωτα και τετοια εφοσον ξερω τυφλο συστημα.

Επισης αυτο που με ενδιαφερει ειναι η τιμη !

θελω το πιο φθηνο αθορυβο !

Την εχω πατησει με πληκτρολογιο microsoft που χαλασε και εμεινα χωρις pc 3βδομαδες. 

Επεξ/σία από enmanueljeffren
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πλεον αθορυβο πληκτρολογι στην προηγουμρμη εκδοση του ηταν αυτό με πληκτρα σαν laptop αλλα ακομα και σε ebay είναι πανακριβο και σε Ελλαδα δεν το βρισκω

https://store.hp.com/app/pdp/hp-wireless-elite-v2-desktop-p-qb355aa-abl--1

https://www.ebay.com/b/HP-Wireless-Standard-Computer-Keyboard-Mouse-Bundles/47779/bn_5871024

Ιδιο με αυτά της Apple.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...