Προς το περιεχόμενο

CrazySundays Samsung EP-TA20EWE Fast Charging 8.90 € (Τελος)


PowerBank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγαινουμε λιγο off topic αλλα και για τα nillkin καλωδια εχω ακουσει καλα λογια (οτι πιανουν τα 2Α). Δεν τα εχω δοκιμασει ακομα.

 

μακριά από καλώδια Nillkin!!! έχω αγοράσει 7 για εμένα και φίλους και όλα ενώ δούλευαν τέλεια στην αρχή μεταφέροντας 2A, χάλασαν σε διάστημα 3-4 μηνών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άντε να βρεις μετά από ελλάδα καλώδιο usb για 2.5A 1m :D

έχεις κανα δοκιμασμένο από έξω?

 

 

Βρίσκομαι Αγγλία τον περισσότερο καιρό οπότε αγόρασα αυτόν από Amazon στις 9 λίρες σε προσφορά με τα μεταφορικά κι έψαχνα να βρώ κάτι φτηνό, αξιόπιστο και compact για να υπάρχει και Ελλάδα, οπότε για 9 ευρώ δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο.

πολυ καλή περίπτωση και μπορεί να είναι και 3Α.

Κοιταγα και εγω απο εκεί εναν παρόμοιο αλλά μιας και ειναι να αγοράσω έλεγα να πάρω εναν με 5 usb στο προηγούμενο πρότυπο quick charge 2 που θεωρητικά δίνει 2.4Α σε καθε θύρα.

Σίγουρα θα είναι καλύτερος αυτός που προτείνεις αλλά και ο 5αρης θα μας σώσει

(αφου δεν μπορουν οι γιατροι..)

Έλεγα κατι σε tronsmart 30$, aukey 23$ klp

Παρεμπιπτόντως παίζει κανα κουπόνι για τον 5αρη tronsmart?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα τα λεφτα σε σχεση με τα tronsmart (πανω απο τα διπλα) και λιγοτερα καλωδια και απο ποιοτητα με το ζορι ελαχιστα καλυτερα (και αν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σκοπεύω να πάρω τον φορτιστή και τα καλώδιο που πρότεινε ο iakoboss7 να ρωτήσω δυο πράγματα.

Όντως η ταχυφόρτιση καταπονεί την μπαταρία;

Τα καλώδια Link.png Site: tronsmart μπορούν να λειτουργήσουν για γρηγορότερη μεταφορά αρχείων ή όπως τα συμβατικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έσπασε η πρίζα από τον φορτιστή του νέξους 7 2013, αυτό εδώ της Σάμσουνγκ θα κάνει?Έχω το usb καλώδιο.

ποσα Α βγαζει ο μαμα φορτιστης?

 

Επειδή σκοπεύω να πάρω τον φορτιστή και τα καλώδιο που πρότεινε ο iakoboss7 να ρωτήσω δυο πράγματα.

Όντως η ταχυφόρτιση καταπονεί την μπαταρία;

Τα καλώδια Link.png Site: tronsmart μπορούν να λειτουργήσουν για γρηγορότερη μεταφορά αρχείων ή όπως τα συμβατικά;

μην ξεχασεις το κουπονι.

 

γρηγοροτερη δεν νομιζω... τουλάχιστον ιδια ομως φανταζομαι.... οταν τα παρεις αν θες κανε και μια δοκιμη και πες μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από δοκιμές με πολλά καλώδια, έχω βρει την υγειά μου με αυτά.

Μ' αυτά βρήκα την υγειά μου και εγώ, τα είχα πάρει βέβαια από το αγγλικό amazon και σε πολύ καλή τιμή. Η ποιότητά τους σε σχέση μ' αυτά που υπάρχουν στις συσκευασίες των κινητών είναι πολύ ανώτερη και υπάρχει και εγγύηση (νομίζω 18 μήνες αν θυμάμαι καλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσα Α βγαζει ο μαμα φορτιστης?

 

μην ξεχασεις το κουπονι.

 

γρηγοροτερη δεν νομιζω... τουλάχιστον ιδια ομως φανταζομαι.... οταν τα παρεις αν θες κανε και μια δοκιμη και πες μας

5,2 volt και 1,35 amper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φορτιστής αυτός στο ebay έχει 3€ από Κίνα. 

 

http://www.ebay.com/itm/Fast-Charger-Adaptadores-Micro-USB-Data-Cable-For-Samsung-Galaxy-S6-Edge-Note-5-/291658070922

 

Ίσως δεν είναι γνήσιος Samsung όμως. Εμφανισιακά και spec είναι ίδιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φορτιστής αυτός στο ebay έχει 3€ από Κίνα. 

 

http://www.ebay.com/itm/Fast-Charger-Adaptadores-Micro-USB-Data-Cable-For-Samsung-Galaxy-S6-Edge-Note-5-/291658070922

 

Ίσως δεν είναι γνήσιος Samsung όμως. Εμφανισιακά και spec είναι ίδιος...

ειχα παρει απο αλλο seller στην ιδια τιμη με καλυτερο feedback και πανω απο 1000 sold να λεει. ποτε δεν δουλεψε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού το μπουμπουνήσαμε που το μπουμπουνήσαμε το θέμα,

μας δώσατε καλά usb καλώδια, πείτε μας και για καλά φις που μπαίνουν στην πρίζα

:)

 

και σε αυτά, αυτό που έχει σημασία είναι πόσα Α δίνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μ' αυτά βρήκα την υγειά μου και εγώ, τα είχα πάρει βέβαια από το αγγλικό amazon και σε πολύ καλή τιμή. Η ποιότητά τους σε σχέση μ' αυτά που υπάρχουν στις συσκευασίες των κινητών είναι πολύ ανώτερη και υπάρχει και εγγύηση (νομίζω 18 μήνες αν θυμάμαι καλά).

Φιλε να σε ρωτήσω κατι λες οτι τα πήρες απο amazon uk εγω μαζι με αλλη μια 5αδα της aukey και εναν quickcharce αυτοκινητου παλι τις aukey ερχεται γυρο στα 18 ευρω το προβλημα ειναι οτι βλεπω οτι πληρωνω φορο vat +20 gpb δηλαδη μου ερχετε απο 18 γυρο στα 26 euro δεν υπαρχει τροπος να γλυτωσω τον φόρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνολικά πόσο είναι να πληρώσεις?

Εγώ αν θυμάμαι καλά για την πεντάδα των καλωδίων της Anker είχα πληρώσει 14-15€ περίπου μαζί με τα μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...