Προς το περιεχόμενο

Νέο HP Elite x3 με Snapdragon 820, 4GB RAM και Windows 10 Mobile (video)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αλλα ειναι φαυλος κυκλος...καποιος πρεπει να κανει την αρχη...αν δεν βγαινουν συσκευες οι ντεβς δε θα βγαζουν εφαρμογες...ας βγαλουν ολοι απο ενα κινητο wp, και βλεπουμε μετα τι θα κανουν οι προγραμματιστες...

 

 

 

 

οι φανατικοι των wp, επιτελους σταματηστε την καραμελα...αν οι ιδιοι θεοποιειτε το λειτουργικο, τοτε πραγματικα το οδηγητε στην εξαφανιση...κατ αρχην, μια χαρα λαγκ εχουν, καθυστερουν σε εναλλαγες καρτελων/εφαρμογων...μαλιστα πριν λιγο καιρο εβλεπα ενα βιντεο με ς6 και λουμια 950 να ανοιγουν μαζι τις ιδιες εφαρμογες, με το λουμια να μενει ΑΡΚΕΤΑ πισω...

 

 

στα της συσκευης τωρα, προσωπικα πολυ μεγαλο, θα ηθελα πολυ να δω μια συσκευη στις 5,2 και γενικα ολους τους κατασκευαστες, να βγαλουν ενα αξιοπρεπες midrange με wp...νομιζω πολλοι απο εμας θελουμε μια αξιοπρεπη εναλλακτικη, ακομα και για λογους αλλαγης...να δουλεψουμε και κατι αλλο...προσωπικα εχω να ασχοληθω απο τα 8αρια με wp, αλλα θα ηθελα να δωσω αλλη μια ευκαιρια σε wp χωρις προβληματα και με την υπαρξη περισσοτερων εφαρμογων...το μονο προβλημα ιεναι οτι γενικα, εχω την εντυπωση πως η microsoft το εχει ψιλοαφησει το θεμα...

Τα βίντεο που έβλεπες για το 950 δεν έχουν καμια σχέση με το σήμερα. Τα updates που πήρε έχουν στρώσει κατά πολυ το λειτουργικό.

Στα της συσκευής, θεαματική αλλα που θα πάει αυτο με τις ίντσες? Στο τέλος θα κυκλοφορούν με τα ταμπλετ στο αφτί.....:lol:

Απαγορευτικό μέγεθος για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 24 Gb ram να εχει και επεξεργαστη τον καλυτερο και χωρο αποθηκευσης 1 tb δεν ασχολουνται οι εταιρειες να φτιαξουν εφαρμογες.viber,messenger,facebook και πολλες αλλες 3 χρονια πισω.τα windows 10 ερχονται εδω και μηνες αλλα απο αναβολη σε αναβολη.οσο για τις δοκιμαστικες γεματες bugs.

 

 

συγγνωμη φιλε μου πιο μοντελο εχεις και εχει bugs???

 

χρηστης lumia 735

 

και πριν 8s htc

 

μηπως το μπερδευεις με αντροιντ????

 

πρoσωπικα μονο εκει εχω προβληματα με λειτουργικο lolipop και ενα κινητο τεραπυρηνο στα 2,6 ο καθε πυρηνας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος android.. Αλλά η HP πρέπει να ομολογήσω ότι εδώ δίνει ρέστα. Αν τοποθετηθεί με προσιτή τιμή θα είναι μεγάλο hit.

 

Δίνει ότι κάποιος κατ' ουσία θα ήθελε .

 

Αυτονομία

Εκπληκτικη οθόνη

Απόδοση ήχου

Χωρητικότητα

Δυνατό επεξεργαστή και μνήμη

Κατ' επιλογή dual sim

Δυνατές κάμερες

Continuum

 

Εγώ προσωπικά θυσιάσω κάποια apps για desktop-like experience..

 

Θεωρώ ότι το deal είναι καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι σιγουρος εισαι απο αυτους που δεν εχουν και καλα fb,λεμε τωρα....

 

λειτουργουν καλα;με το viber να σε ειδοποιει 1-2 ωρες μετα;να μην υποστηριζει κλησεις και βιντεοκλησεις οπως και ο messenger?το οτι ετοιμαζουν universal εφαρμογες ασχολιαστο αν μεχρι τοτε μεινει το mobile windows οκ το συζηταμε...

 

ειναι καπου 3 χρονια και περιμενουμε στα win phones περιμενουμε ....περιμενουμε... ενω οι αλλοι δυο τρεχουν με χιλια.

στο lumia 930 τουλάχιστον που έχω εγώ, αυτά που αναφέρεις δεν ισχύουν, μια χαρα δουλεύουν οι ειδοποιησεις και viber και facebook!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν το 950 Xl αλλά ζαχαρωνω αυτό hands down. Τούμπανο. Όσον αφορά το λογισμικό πήρα του πατέρα μου ένα 550 με 100 ευρώ και πάει φέτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουμπανο. Από εκεί και πέρα δεν έχουν πολλά καλά παιχνίδια τα win10 ακόμα. Ολα τα αλλά μια χαρά. Όσο για τις εφαρμογές στυλ facebook μακριά, μπείτε με browser να μην σας ρουφανε και τη μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβουν όσοι δεν γνωρίζουν το θέατρο του παραλόγου που παίζεται παραπάνω από τους wp fans, η εφαρμογή του fb (ναι αυτή που χρησιμοποιούν δισεκατομμύρια κόσμου καλώς ή κακώς) μέχρι να βγει η νέα της beta πριν 2 μήνες δεν είχε καν την δυνατότητα για reply σε σχόλια. 

 

Όπως είχα ξαναγράψει κάθε φορά που ένας wp fan αρκείται από τις εφαρμογές του store, τότε μια τετραμελής οικογένεια αρκείται σε 4 παξιμάδια και μια ελιά. 

Δυστυχώς βέβαια για τους wp fans το windows store είναι προσβάσιμο στον καθένα για να δει οτι η κατάσταση είναι ακόμα πιο τραγική από αυτή που γράφουν ορισμένοι και τους την πέφτουν.

 

Πλέον το επίπεδο των σοφισμάτων τους έχει πιάσει... πάτο. Βλέπε Καρκίνος. Γνώσεις νηπίου σχετικά με τα λειτουργικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβουν όσοι δεν γνωρίζουν το θέατρο του παραλόγου που παίζεται παραπάνω από τους wp fans, η εφαρμογή του fb (ναι αυτή που χρησιμοποιούν δισεκατομμύρια κόσμου καλώς ή κακώς) μέχρι να βγει η νέα της beta πριν 2 μήνες δεν είχε καν την δυνατότητα για reply σε σχόλια.

 

Όπως είχα ξαναγράψει κάθε φορά που ένας wp fan αρκείται από τις εφαρμογές του store, τότε μια τετραμελής οικογένεια αρκείται σε 4 παξιμάδια και μια ελιά.

 

Δυστυχώς βέβαια για τους wp fans το windows store είναι προσβάσιμο στον καθένα για να δει οτι η κατάσταση είναι ακόμα πιο τραγική από αυτή που γράφουν ορισμένοι και τους την πέφτουν.

 

Πλέον το επίπεδο των σοφισμάτων τους έχει πιάσει... πάτο. Βλέπε Καρκίνος. Γνώσεις νηπίου σχετικά με τα λειτουργικά.

Κλαίω.

Με γνωστες που γεννήθηκαν το 2000

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι , πες τους τα με την παλιό-ms που λέει ότι έχει λειτουργικό.

Έτσι μην βάζετε εφαρμογές από το στορ γιατί είστε σαν μια τετραμελής οικογένεια που τρώει παξιμάδια κ ελιές .να μην τρώτε παξιμαδια,να βάζετε εφαρμογές εκτός στορ.

Επισης ότι βγάζει η ms (εκτός των xp)είναι κακό να μην το περνετε ούτε τσάμπα όπως τα win 10 που πάνε να μας πιάσουν χαζούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως του φορτώνουμε ένα αντρόιντ,να κάνουμε δουλειά;

Γιατί να φορτώσεις αυτόν τον ιο στο κινητό;;;;;

Πλάκα κάνω.

 

Απλα πας σε αντροιντ, τοσες επιλογες υπάρχουν.

Για τι δουλεια μιλας παρεμπιπτόντως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κύριοι η συγκεκριμένη συσκευη απευθύνεται σε εταιρικους πελάτες. Όποιος έχει δει το video της παρουσιασης μπορει ευκολα να καταλαβει οτι οι λειτουργίες του τηλεφώνου δεν εχουν σαν target group viber-facebook χρηστες (τα οποία φυσικα και θα είναι διαθέσιμα για την συσκευη). Η ΗΡ εστιάζει σε business λειτουργίες με τις δυνατοτητες των Windows 10. (πχ: continuum). Φήμες θέλουν την συσκεύη να κυκλοφορήσει αρχίκα μόνο για εταιρικούς πελάτες bundle με το docking station (το οποίο θα ανεβάσει αρκετά την τιμή) και μελλοντικα να γίνει διαθέσιμη στην αγορά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...