Προς το περιεχόμενο

Trading Card Games


Grim Ripper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ θα συζητάμε για διάφορα tcg που παίζουμε ή θα θέλαμε να παίζουμε.

 

Έφτιαξα το θέμα ώστε να έχουμε κάπου να μιλάμε και να μην βγαίνουμε off-topic σε άλλα νήματα.

(π.χ Manga και Anime που σας άρεσαν)

 

 

Έπαιζα yugioh πριν χρόνια και πλέον παίζω μόνο pokemon tcg.

Πρόσφατα έπαιζα για λίγο Force of Will.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το lackey ccg το ανέφερα γενικά. Ξέρω πως το yugioh έχει καλύτερες επιλογές σε online simulators.

 

Για pokemon δοκιμάστε το tcg one. Έχει όλα τα πρόσφατα sets (από black & white και μετά) και από base set μέχρι hidden legends (ουσιαστικά gen 1 - λίγο από την gen 3 και μετά gen 5 - τώρα). Έχει quickplay όπου έχεις πρόσβαση σε όλες τις κάρτες και το career mode όπου ξεκινάς με theme deck και αγοράζεις boosters με in-game money. (παίρνεις in-money κάνοντας quests, π.χ 1500dmg με water pokemon)

 

Gen 4 δεν έχει βάλει, το καλύτερο era βρήκε να μην βάλει. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει ποτέ ποκεμον με κάρτες, δεν μου κάθεται καλά αυτό το παιχνίδι να το παίξω με κάρτες, θα προτιμούσα να ήταν 3d world σε στυλ όπως στο game boy και online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω πως ξέρεις τα ποιό πολλά rulings στο yugioh οπότε το pokemon θα σου φανεί παιχνιδάκι. :P

 

Την συγκεκριμένη περίοδο το format είναι καλό, με πολλές επιλογές σε deck. Υπάρχει βέβαια ένα power creep σε σχέση με παλιότερα formats.

Με έναν φίλο μου θα φτιάξουμε παλιά deck όπου ήθελαν πιο πολύ skill και θα είναι και φθηνότερα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα και στο άλλο θέμα παίζω ygopro αν και το βρίσκω βαρετό τώρα... Και το κανονικό το βρίσκω πολύ ακριβό χόμπι

 

εχουν υπαρξει και πιο ακριβα φορματς. πχ νεκρος περυσι τετοια εποχη ηθελες 1000€ για να το φτιαξεις. θυμαμαι ανοιξα εναν valkyrius of nekroz και τον ανταλλαξα με καμια 10ρια ακριβες καρτες. τα rogue decks συνηθως ειναι φτηνα πχ deskbot, fluffals, heros

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα elemental hero να έφτιαχνα, fun deck ή ίσως character deck από το anime.

 

τα heros ειναι φτηνα. αγοραζεις 3 φορες το structure κι εισαι σχεδον ετοιμος. απο το ανιμε τωρα ωραιες ειναι οι melodius κανουν καλο lockdown

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω σκοπό να φτιάξω competitive deck. :P

Ούτε έχω σκοπό να το φτιάξω αυτή την περίοδο, για αρχή θα φτιάξω το pokemon deck.

 

Άμα βρω δουλειά βλέπουμε και για κάνα fun yugioh deck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω σκοπό να φτιάξω competitive deck. :P

Ούτε έχω σκοπό να το φτιάξω αυτή την περίοδο, για αρχή θα φτιάξω το pokemon deck.

 

Άμα βρω δουλειά βλέπουμε και για κάνα fun yugioh deck.

 

αυτα που σου λεω δεν ειναι competitive. κι εγω fundeckakias ειμαι. οι melodius οι περισσοτερες ειναι common, μονο ενα fusion τους ειναι holo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα melodius είναι αρκετά καλό deck ειδικά αν φέρεις το 5στερο και το 4στερο που δεν καταστρεφονται τα τέρατα, θα ήθελα να κάνα ένα d/d/d deck αλλά και μόνο το έξτρα πρέπει να είναι πανάκριβο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα melodius είναι αρκετά καλό deck ειδικά αν φέρεις το 5στερο και το 4στερο που δεν καταστρεφονται τα τέρατα, θα ήθελα να κάνα ένα d/d/d deck αλλά και μόνο το έξτρα πρέπει να είναι πανάκριβο..

 

θα βγει σε structure το d/d/d. τι εξτρα ψαχνεις; το fusion τους ειναι common η rare

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...