Προς το περιεχόμενο

Συνελήφθη ο leaker του “The Revenant”. Αντιμετωπίζει τριετή ποινή φυλάκισης


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Φοξ βλέπει μόνο την τσέπη της δεν την νοιαζεί τίποτα μα τίποτα άλλο γιαυτό έκοψε και τις 2 αγαπημένες μου σειρές firefly και terminator:sharah Connor chronicles όπως και πολλές άλλες. . επειδή απλά δεν πωλούσε διαφημίσεις ...τις οποίες τώρα αν έβγαζε την συνέχεια κάλλιστα θα τις αγόραζα όπως και πολύ κόσμος. .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απατη ειναι να σκασεις 10 ευρω να πας σινεμα να δεις μια πατατα. Αυτος που θελει να το δει σινεμα παει σινεμα τελεια.

σε 3 μηνες στην αμερικη καθε ταινια βγαινει σε dvd.

 

καλη ταινια που να μη εβγαλε τα πολλαπλασια κερδη σε σχεση με το  κοστος δεν υπαρχει. 

 

Προφανώς για σένα καλή ταινία είναι μόνο τα μπλοκμπάστερ.

 

Κατά τα άλλα πολλά πράγματα είναι απάτη, αυτό δεν σου δίνει ξαφνικά το δικαίωμα να γίνεις κλέφτης. Φυσικά μπορείς να γίνεις, δεν μπορείς όμως να κλαίγεσαι μετά άμα σε πιάσουν, ή άμα απλώς σε ενημερώσουν ότι αυτό που έκανες λέγεται και αντιμετωπίζεται ως κλοπή σε όλα τα κράτη του κόσμου.

 

Reality check, sorry.

 

Η Φοξ βλέπει μόνο την τσέπη της δεν την νοιαζεί τίποτα μα τίποτα άλλο γιαυτό έκοψε και τις 2 αγαπημένες μου σειρές firefly και terminator:sharah Connor chronicles όπως και πολλές άλλες. . επειδή απλά δεν πωλούσε διαφημίσεις ...τις οποίες τώρα αν έβγαζε την συνέχεια κάλλιστα θα τις αγόραζα όπως και πολύ κόσμος. .

 

Η Φοξ κι η κάθε Φοξ είναι κερδοσκοπική εταιρεία, φυσικά κοιτάει την τσέπη της. Το αντίθετο θα ήταν περίεργο, να συνέχιζε δηλαδή μία σειρά που όχι μόνο δεν έφερνε κέρδη αλλά την έβαζε και μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα ζήτημα να έχουν δει το Renevant 20-30 χιλιάδες στο cinema.

 

Απλά να αναφέρουμε ότι στην ταπεινή Ελλάδα, μέχρι την Κυριακή 28 Φεβρουαρίου, είχαν δει το The Revenant 317.575 άτομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εσεις που ειρωνευεστε κανετε καποια ταινια να την δινεται δωρεαν. Και λιγα θα φαει μαθαμε τωρα κλεβουν ταινιες,παιχνιδια και θελουμε να τους βγαζουμε και ηρωες. απατεωνες ειναι 

 

κοίτα είπαμε να υποστηρίξουμε όπου μπορούμε τους συντελεστές αλλά από την άλλη να θέσω υπόψη σου ότι δεν ζούμε όλοι σε μεγάλα αστικά κέντρα:

το κοντινότερο σινεμά και βιντεοκλαμπ είναι στα 120χλμ από εδώ που μένω τώρα και ξέρω σίγουρα ότι υπάρχουν νησιά στα οποία δεν υπάρχει χειμερινό σινεμά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και να τον περιφέρουν στην πολη με μια θηλιά στον λαιμο και να του πετάνε σάπια λαχανικά οι περαστικοί για παραδειγματισμό.

στην αρκούδα να τον ρίξουν ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδε κανείς το trailer του καινούργιου Ghostbusters? Απίστευτη γελοιότητα που να με πλήρωναν δεν θα το έβλεπα... Σοβαρά, με τέτοιες μαλακίες προσπαθούν να πάει ο κόσμος σινεμά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την άνεση, να πηγαίνω κάθε μέρα σινεμά αν θέλω και να βλέπω 2-3 ταινίες. Το θέμα είναι... ΑΞΙΖΟΥΝ ΟΙ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ταινίες το 9ράκι που κάνει το εισητήριο;!

 

Πχ. αυτή η ταινία του "Κάμπριο", ήταν επιεικώς ΒΑΡΕΤΗ! Το όσκαρ το πήρε γιατί του το χρωστούσαν! Ήταν μια άκρως βαρετή, κουραστική, αργή ταινία survivor με λίγη δόση revenge. Πχ. το "Grey" με τον Λίαμ Νίσον ήταν ΜΑΚΡΑΝ καλύτερη ταινία (ανάλογη, παρόμιο σενάριο).

 

...Έχω δώσει άπειρο χρήμα στα σινεμά... έχω δώσει ΑΠΕΙΡΟ (πραγματικά, κυριολεκτικά! ) χρήμα σε DVD και μετέπειτα BluRay (ακόμα και τις ίδιες ταινίες που είχα σε DVD, πήρα και σε BluRay)... αλλά... ΝΑ ΑΞΙΖΟΥΝ!

Όχι πχ. απλά να θέλω να "χαζέψω" μια ταινία σαν αυτή που λέμε εδώ με την αρκούδα και να πρέπει να δώσω 9 ευρώ ΔΙΧΩΣ τα μεταφορικά, το αναψυκτικό, το ποπκόρν κτλ (τουλάχιστον ένα 15άρι πάει)...

...Κατεβάζω ταινίες ή σειρές, αλλά όχι σε ρυθμούς που κάνουν άλλοι. Πχ. έχω αγορασμένες σε DVD τις σεζόν του "Battlestar Galactica" ή του "Rome", αλλά δεν υπάρχουν σε HD 1080p, οπότε εφόσον τα βρήκα διαδικτυακά τα πήρα έτσι. Τέτοια κατεβάζω. Ή πχ. βρήκα σε HD 1080p την ΠΑΛΙΑ (του '30) version τα "4 Λευκά Φτερά" και μάλιστα την είχαν χρωματίσει!!! Ε... προφανώς την κατέβασα, είναι ΕΠΙΚΗ ταινία και σπανιότατη. Το ίδιο έγινε με την ΠΑΛΙΑ ταινία "Η επέλαση της Ελαφράς Ταξιαρχίας" (που έγινε και τραγούδι των Iron Maiden - "The Trooper")...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα επρεπε να υπολογισουν 100% των ατομων που την κατεβασαν οτι θα πηγαιναν να την δουν. Θα αγοραζαν ποπκορν και κοκα κολα. Θα πηγαιναν και στο φαστ φουντ διπλα για φαγητο. Θα εβαζαν βενζινη στο αυτοκινητο τους αφου πρωτα το ειχαν δωσει για πλυσιμο. Καποιοι απο αυτους θα περναγαν με κοκκινο και το κρατος θα εκοβε κλησεις. Μερικοι θα τρακαραν και οι ιδιωτικες κλινικες θα ειχαν αυξημενη πελατεια.

Και λιγα λεω.

Αναπτυξη γατακια, οχι αστεια. Γιατι ειστε τοσοι εναντια στην αναπτυξη;

 

 

ΧΕΧΧΕΧΕΧΕ....έκλαψα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Φοξ βλέπει μόνο την τσέπη της δεν την νοιαζεί τίποτα μα τίποτα άλλο γιαυτό έκοψε και τις 2 αγαπημένες μου σειρές firefly και terminator:sharah Connor chronicles όπως και πολλές άλλες. . επειδή απλά δεν πωλούσε διαφημίσεις ...τις οποίες τώρα αν έβγαζε την συνέχεια κάλλιστα θα τις αγόραζα όπως και πολύ κόσμος. .

Δηλαδη τι ακριβως θα επρεπε να την νοιαζει την εταιρεια? Τους υπαλληλους της αν δεν βγαζει κερδος θα τους πληρωσεις εσυ ? Η το κρατος? 

Αυτο που σε ενα ακομα θεμα δεν εχετε καμμια επαφη με την πραγματικοτητα και μπουρδολογειται  να το κοιταξετε διοτι  πατε και ψηφιζεται και την πληρωνουμε  και οι υπολοιποι ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι τα στούντιο βγάζουν πιο πολλά δις από κάθε ταινία απότι τα δις που χρειάζονται για να φάνε και να κοιμηθούνε ΟΛΟΙΙΙΙ οι πρόσφυγες από εμπόλεμες χώρες με ξεπερνάει εμένα. Και μετά μού ρχεται η Σούζαν Σαράντον στην Λήμνο παρέα με τις κάμερες...τα μεγέθη και τα συγκρίσιμα ποσά είναι απίστευτα ξεφτιλισμένα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι τα στούντιο βγάζουν πιο πολλά δις από κάθε ταινία απότι τα δις που χρειάζονται για να φάνε και να κοιμηθούνε ΟΛΟΙΙΙΙ οι πρόσφυγες από εμπόλεμες χώρες με ξεπερνάει εμένα. Και μετά μού ρχεται η Σούζαν Σαράντον στην Λήμνο παρέα με τις κάμερες...τα μεγέθη και τα συγκρίσιμα ποσά είναι απίστευτα ξεφτιλισμένα...

 

Ετσι ειναι φιλε, λεγεται επενδυση και ρισκο. Ή αλλιως στη χωρα μας το λεμε, μεγαλα καραβια μεγαλες φουρτουνες. Ενα στουντιο μπορει να βγαλει εκατομμυρια απο μια ταινια, να κονομησουν ολοι, και στην επομενη ταινια, να ριξει εκατομμυρια, να πατωσει και να κλεισει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα στουντιο μπορει να βγαλει εκατομμυρια απο μια ταινια, να κονομησουν ολοι, και στην επομενη ταινια, να ριξει εκατομμυρια, να πατωσει και να κλεισει.

Κάτι εξαιρετικά δύσκολο έως αδύνατο. Αυτά τα studio (Hollywood) ανήκουν σε δυο/τρία conglomerates τύπου Comcast και Sony Pictures με εκτεταμένες δραστηριότητες σε πολλαπλούς επιχειρηματικούς τομείς. Κάποιος για παράδειγμα κατεβάζει μια ταινία της Universal (η οποία ανήκει στην Comcast), ενώ ήδη πληρώνει κάθε μήνα Xfinity (η υπηρεσία παροχής internet της προαναφερθείσας κωλοεταιρίας).

 

Γι' αυτό δεν ακούς να κλείνουν κινηματογραφικά στούντιο, ότι φόλα και να βγάλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...