Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για δημιουργία πριβε group για giveaways - spin off από το θέμα των giveaways


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι κανονισμοί εννοείται ότι πρέπει να προσαρμοστούν στις ανάγκες του group. Αν φτιαχτεί ένα group με όρους τέτοιους ώστε να κρατήσει με το ζόρι 10 άτομα τότε φυσικά και δεν τίθεται group έτσι; Αλλά όπως και να 'χει θα πρέπει να υπάρχουν κάποιοι όροι έτσι ώστε να φαίνεται κάπως ότι σεβόμαστε ο ένας τον άλλον. Και στην τελική αν τόσο κάποιοι δεν γουστάρουν ας μην μπουν, τι να κάνουμε.

 

Επίσης για να μην μπερδεύουμε τα πράγματα, το ότι θα φτιαχτεί prive group δε σημαίνει ότι απαγορεύεται κάποιοι να βάζουν τα giveaways τους με το κλασσικό inv only στο νήμα του insomnia.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 


pigeon, on 23 Jan 2016 - 3:42 PM, said:
Enough φίλε. Ελα να τα πούμε εφ'ολης της ύλης, once and for all.

Από το τέλος. (1) Το πως θα ζεις τη ζωή σου (παρτάκιας ή κορόιδο, λαμόγιο ή τίμιος, leecher ή donator) αυτό είναι δικαίωμά σου και δικαίωμα των υπολοίπων να σε κάνουν φιλαράκι τους να σε σιχαίνονται. (2) Αυτό που δεν είναι δικαίωμά σου είναι να προσπαθείς συστηματικά να φτιάξεις αυλή, κλίκα εναντίον μου επειδή γράφω τα αυτονόητα οτι πρέπει να τηρούνται οι κανόνες του SG για να μην έχουμε αχρείαστους μπελάδες. Οφείλεις να απαντήσεις, ποίοι είναι αυτοί που ξέρουν καλά, και τί ακριβώς ξέρουν; Αν θέλεις να συμμετέχεις σε μια κοινότητα, οφείλεις κατ'αρχήν να σέβεσαι τα υπόλοιπα μέλη, ήρθε η ώρα να αποδείξεις οτι δεν πετάς λάσπη στον ανεμιστήρα. Περιμένω λοιπόν...

Aπό το τέλος λοιπόν στο (1) Το γνωστό blacklist που είπα και εγώ ( τα άλλα που είπες είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε )
(2) Δεν έχω ιδέα από που προκύπτει αυτό ότι εγώ έχω σκοπό να φτιάξω κλίκα εναντίον σου. ( το μόνο που είπα είναι ότι εσύ και μερικοί εδώ θα βάλετε τόσους όρους που στο τέλος θα είναι 5 άτομα στο group τώρα τα άλλα που τα είδες τι να πω, αν και όπως είδα εσύ ήσουν ελαστικότερος σχετικά με αυτούς π.χ. 0,20 ratio εκτός αν θέλεις να κάνεις Giveaway που να μην τα θέλει κανένας ) έχε το στο νου σου ότι αυτοί που δίνουν συνήθως έχουν αρκετά από αυτά τα παιχνίδια που θα μπουν οπότε δεν θα έχετε συμμετοχές, διαφωνείς σε αυτό ? ) Το αν θα βάλετε 1 ratio ή 0,5 δεν με νοιάζει καθόλου γιατί εγώ όταν μπήκα ήταν αλλιώς και πάμε να γίνουμε άλλη φάση και κατάσταση εδώ. Δεν μπορώ δηλαδή να διαφωνώ στο γεγονός ότι έχετε βάλει παπάδες για αυτό το group που είναι ακόμα υποθετικό και μόνο? ( ξεκινήστε απλά καλύτερα και αν δείτε ότι υπάρχει κόσμος κάντε ότι καταλαβαίνετε αλλά για αρχή δεν βάζεις τόσα. Τα άλλα group έχουν 520 άτομα όχι 40.Αυτά τα ξέρεις βέβαια!!!)

(3) Περί των ανταλλαγμάτων και των βασικών κανόνων συμπεριφοράς σε παραπέμπω στα δεκάδες σχόλια των υπολοίπων. Εγώ προσωπικά δεν θέλω κάτι από σένα γι'αυτό και δεν μπαίνω στα giveaways σου. Πάντως αν αυτά που γράφεις δεν είναι αντανακλαστικό ευθιξίας και πραγματικά πιστεύεις οτι σου οφείλονται κατά προτεραιότητα κι αποκλειστικότητα τα παιχνίδια που χαρίζονται, σαν να εξευμενίζουμε κάποια θυμωμένη θεότητα με δωρεές, αυτό ίσως πρέπει να το κοιτάξεις. :whistle:

(3) το ότι δεν θέλεις να μπεις στα λίγα giveaway που έχω κάνει είναι δικό σου θέμα , αν ήθελες πάντως θα έμπαινες ( ούτε ζητάω τίποτα σε αυτά που έχω κάνει ούτε τρώω κόσμο ) ποια θεότητα και ιστορίες μου λες πάντως ...το εξήγησα όσο απλά μπορούσα ότι το Caster π.χ. δεν είναι το παιχνίδι που αν το κερδίσεις θα σου αλλάξει την ζωή κανένα δεν είναι! Το να ψειρίσουμε αυτό το θέμα είναι αστείο, χαρίζεις κάτι επειδή το έχεις και δεν το θες, το παίρνει κάποιος που δεν το έχει τόσο απλά ( αν δεν σου κάνει αυτό δεν φταίω εγώ). Το να λέμε πήρε αυτό να δώσει αυτό δεν μπορώ να καταλάβω όμως από που προκύπτει , αν το ξέρει εξαρχής ο άλλος δεν θα έμπαινε για να γλυτώσει την ταλαιπωρία των εξηγήσεων, καλή ώρα σαν τώρα . Εσύ πρέπει να το κοιτάξεις γιατί να έχω κερδίσει 1-2 από εσένα και κάνεις έτσι τώρα σκέψου να είχα κερδίσει 20 ( εκεί θα ήθελα να είμαι δίπλα να βλέπω αντιδράσεις :P ).


4. Για την μομφή(; ) των battlepaths σου απαντώ οτι τουλάχιστον τα δικά μου κλειδιά προέρχονται 100% από αγορές bundles -είναι δηλαδή αγορασμένα- και όχι από δωρεάν giveaways του IG ή άλλων, σε αντίθεση με αυτά που μαζεύεις με τους δευτερότριτους λογαριασμούς για να έχεις "80 για πλάκα". Απ' την άλλη τα δωρεάν κλειδιά που παίρνω στην κατοχή μου τα έχω ήδη χαρίσει ανοικτά στο θέμα και θα συνεχίσω να το κάνω έτσι ακριβώς. Σε κάθε περίπτωση απαντώ οτι, εγώ τουλάχιστον δίνω και μάλιστα δίνω πολύ πριν πάρω, σε αντίθεση με σένα που γκρινιάζεις πως δεν μπορείς να δώσεις ή δεν θελεις να δώσεις ή δεν χρωστάς πουθενά και τίποτε. Αν δεν χαρίσω εγώ, εσύ κι ο άλλος, ποιος θα δώσει ο φούφουτος ή ο Gaben αυτοπροσώπως; Γι' άλλη μια φορά προτιμάς την προσωπική αντιπαράθεση για να καταργήσεις το αυτονόητο και την κοινή λογική...

4. Σου είπα ότι το έκλεψες ? ( όχι ) καλά έκανες και το αγόρασες και δεν αμφιβάλω για αυτό , απλά η ουσία δεν αλλάζει ότι ναι το κέρδισα από εσένα αλλά μετά από 1 μήνα πάλι θα το είχα! οπότε ποιο κομμάτι είναι λάθος σε αυτό που λέω ? ( και τι πρέπει να κάνει εκεί ο άλλος που κέρδισε κάτι να τον ευχαριστεί τον άλλον μέχρι να πεθάνει ? ) Τώρα για τα άλλα ότι θέλεις λέγε δεν με ενδιαφέρει καθόλου και κανονικά ούτε εσένα θα έπρεπε ...όταν μπορεί κάποιος εδώ και χρόνια να έχει τα πάντα στην κατοχή του. ( Μην κάνουμε σαν μωρά εδώ γιατί μερικοί είναι και στα !άντα και δεν πρέπει)

5. Για τα παιχνίδια και τις τιμές τους γενικότερα αν και καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, το SG καλώς η κακώς έχει ορίσει μια αξία που είναι το 15% της τιμής πώλησης για τα bundled. Είτε το συζητάμε μ'αυτό, είτε με τον αριθμό των games, είτε με το spamming στις συμμετοχές , είτε... είτε.. σε όλα αυτά είσαι φάουλ και μάλιστα πολλές φορές. Πάντως, δεν έχει νόημα τόσο ψείρισμα με τις τιμές, ούτε να νιώθεις θιγμένος σαν να έχεις δώσει ΑΑ παιχνίδια που δεν μέτρησαν περισσότερο, γιατί δεν έχεις δώσει. Για λογαριασμό άλλων μιλάς ή απλώς ψάχνεις συμπαραστάτες;

5. Ότι επιπλέον βάλετε ( εκτός από το να είναι πριβέ για άτομα από εδώ είναι λάθος και θα το δείτε γρήγορα που σε κάποιο αδιάφορο δεν θα μπαίνει κανένας σας) αν και δεν κατάλαβα που το πας επειδή θέλεις να με στοχοποιήσεις στο τέλος με κλίκες και φίλους. Εσύ κάνεις σαν να έχεις χαρίσει χρυσάφι όχι εγώ μη τα μπερδεύεις.


6. Περί "δάχτυλου" περιμένω εξηγήσεις, περί Ελληναράδων σου απαντώ οτι όλοι γνωρίζουμε το auto-entering userscript που βάζει αυτόματα σε GAs μόλις γεμίζουν οι πόντοι, αλλά ελάχιστοι το χρησιμοποιούν γιατί είναι απλώς ξεφτίλα. Γιατί οι 18000+ συμμετοχές με το χέρι δεν μπαίνουν. Ζορι πάντως δεν τραβάω, εξηγούμαι, απλά να λέμε την αλήθεια και να έχουμε το θάρρος των αποφάσεών μας.

6. Τα περί δάκτύλου είναι αυτό που πάει να γίνει ότι εγώ θα είμαι μέσα και εσύ όχι! (και όλα αυτά κρυμμένα καλά πίσω από όρους που πέρασα εγώ! )Τώρα για ποιο λόγο πρέπει να σου δώσω λογαριασμό γιατί έχω μπει σε 18000+ entries μου λες? ( το auto entering όντος σκ@τ@ είναι σε βάζει όπου να ναι , βλέπει τις πιθανότητες εκείνη την στιγμή και όχι τις συνολικές πιθανότητες ..τες/πα οφείλω να σου δώσω κάποια εξήγηση γιατί είμαι σπίτι και μπαίνω σε giveaway ? ( Μάλλον όχι)

6. Κοίτα γενικά μην αγχώνεσαι τόσο μ'αυτό το σάπιο groupακι που πάμε να φτιάξουμε, εσύ έχεις φίλους που σε σπρώχνουν στο bundlelicious ακόμα και με level 3 θα μπεις, είσαι και δεινός donator με 0,4 ratio θα σαρώσεις. Πάντως αν νομίζεις οτι λασπώνοντας εμένα και βρισκοντας ενδεχομένως δυο-τρεις ακόμα υποστηρικτές θα την περασεις ζάχαρη, προχώρα! Δεν ξέρω που εξυπηρετεί όλο αυτό το ξεκατίνιασμα κάθε φορά, αν τελικά γίνει group θα ζεις με τους όρους του, αλλιώς μην συμμετέχεις.

6. Σου έχει γίνει εμμονή έτσι ? ( τι έχεις στο μυαλό σου δεν ξέρω ) π.χ. γιατί κερδίζει αυτός και τέτοια έτσι ? ...Άντε πάλι εκεί με την λάσπη, Τώρα σε ενοχλεί ότι είμουν και σε άλλη ομάδα :-D. Το μισό forum έχω φίλους εδώ , εκτός από εσένα ( άντε ρίξε ένα add :mrgreen: φιλαράκι!)

Με αυτό σου το ''καλό '' ποστ τι κατάφερες :

a. Να δείξεις ότι τι έχω κερδίσει 150 Games ( το έχω πει πριν τα γράψεις όμως! )
b. Να δείξεις ότι δεν σε νοιάζει καθόλου , μα σου γίνεται εμμονή να βρεις ποια θεωρία συνωμοσία κρύβεται πίσω από όλα αυτά B) και το τι κάνει ο άλλος!
c. Να δείξεις ότι έχω σκοπό να σε πετάξω στην πυρά, μα σου είπα ναι το Games το αγόρασες το αποτέλεσμα για μένα είναι το ίδιο , πάλι θα το είχα.
d. Να δείξεις ότι είσαι γάτος και όλα τα ξέρεις, εδώ μαζί σου : Aγκάθα Kρίστι του S.G. ( ποτέ δεν είπα ότι δεν ξέρεις! ) κάθε τι που γράφεις είναι μελετημένο προσεκτικά , αλλά μερικά μπάζουν λίγο. ;)
e. Nα πεις ότι είσαι donator και ότι είσαι 100 φορές καλύτερος από εμένα. :o ( περίπου το 90% είναι καλύτεροι από εμένα, ποτέ δεν είπα ότι είμαι σε αντίθεση με εσένα που λες ότι είσαι! Λες δεν σου λένε )

Τι έχω πει εγώ τώρα ότι χαρίζουν συνέχεια 4-5 άτομα συχνά , καμία 10 άτομα ευκαιριακά και ελάχιστα οι άλλοι 15 ( τους λόγους δεν με ενδιαφέρει να τους μάθω , δεν θα κάνω τον ντετέκτιβ όπως εσύ ) με αυτό το σύνολο δεν μπορείς αν έχεις πολλές απαιτήσεις εκτός αν θέλεις να αποκοπής από τους πολλούς και να απευθύνεται σε λίγους ( εκεί κολλάει και η κλίκα που λες και ξανά λες συνέχεια)

Δες το ποιο λογικά και κυρίως ποιο χαλαρά ποτέ δεν πέθανε κανένας από χαμένο giveaway ! :D Αν θέλεις όλων των κόσμο σκέψου αυτά που έγραψα και ας κάνεις και ψηφοφορία να με διώξουν εμένα δεν πειράζει ( έχω όπως λες κάποιον φίλο θα βρω να με βοηθήσει :D )

Edit : κάποιες από αυτές τις 18000 entries έγιναν στο Tomb Raider 1 ( το οποίο μετά χάρισα στο forum ,αυτό που είχα αγοράσει εγώ ) Αλλά μάλλον δεν σου λέει κάτι και αυτό. ( αν δεν με πιστεύεις μπορώ να σου στείλω και απόδειξη και εικόνα από τις entries!! )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα πρεπε να δημιουργούνται εντάσεις για το θέμα :/ Τοσα γκρουπακια υπάρχουν στο SG που λειτουργούν ομαλά, γιατί να μη λειτουργήσει και αυτό; (Ρητορικό το ερώτημα. Έλληνες είμαστε, δε γίνεται να μη φαγωθούμε.)

 

Το καλύτερο που έχει να γίνει είναι να δημιουργηθεί μία σελίδα είτε εδώ (σε αυτό το θέμα για παράδειγμα) είτε στο γκρουπ όπου θα γίνεται η δήλωση συμμετοχών. Οι συμμετοχές θα ελέγχονται από τους Officers/Mods που θα οριστούν και θα κρίνεται αν γίνονται δεκτές ή όχι.

 

Τα giveaway εισόδου στο γκρουπ, κάτι που με αφορά, καλό είναι να γίνουν εντός του γκρουπ και όχι εδώ μιας και αυτά θα αφορούν το γκρουπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ αναλυση πεφτει, ας μην γινει καν το γκρουπ αν ειναι να φαγωθειτε απο τωρα

μα όποιον δεν τον συμφέρει σκάβει..

Προφανώς όσοι βλέπουν ότι θα χάνουν κάποια από τα GA που θα μπαίνουν μαγκώνουν στην ιδέα..

 

έχει αρχίζει και κουράζει το θέμα..

στα έλεγα Johnny δε στα έλεγα;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είπα να μην το κάνετε ρε παιδιά το group την άποψη μου την έγραψα και πίσω πώς νομίζω ότι θα ήταν σωστό, απλά είπα ότι τους όρους καλό είναι να τους ψήσετε όλοι εδώ με κάποια ψηφοφορία και όχι να βγει αποτέλεσμα από 5 άτομα . Ας μπουν όλες οι ιδέες εδώ με σειρά : Α. το Χ, β. το Ψ...κτλ και να βγάλει το σύνολο τι είναι καλύτερο για όλους.

Η αλλιώς μια χαρά θα είναι και ένα group σαν αυτό που λέει ο SouLSLayeR στο ποστ #32 , ότι άλλο είναι περιττό τουλάχιστον για αρχή.

 

@xtrmsnpr Αυτό ακριβός , και κάπως έτσι μερικά φτάσανε LV4 με 0,07 έως 0,14€ ( εσύ καλά κάνεις και μιλάς!) Who so evil ( Duology Pack )  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Peace people!  :D

 

Προσωπικά θα με ενδιέφερε να έμπαινα σε ένα τέτοιο group, ακόμη κι αν είχε τις αυστηρότερους προϋποθέσεις και χρειαζόταν να αρχίσω κάνοντας κάποια giveaways. 

 

Αλλά νομίζω ότι πήγαμε λίγο από το ένα άκρο στο άλλο. Από το εντελώς χυμαδιό στο να κάνουμε κάτι που θα πιάνει μόνο λίγους από εμάς και δεν θα λύνει το πρόβλημα των υπολοίπων.

 

Μια λύση είναι να αρχίσουμε από ένα group με λίγο τσιμπημένες απαιτήσεις, όπως αυτές που είπε ο xtrmsnpr, βλέπουμε πόσος κόσμος μαζεύεται, και έπειτα σταδιακά χαλαρώνουμε τις απαιτήσεις μέχρι να φτάσουμε στο σημείο που ο αριθμός των ατόμων που θα έχουν μαζευτεί είναι λογικός. Απλά μπορεί να πάρει λίγο καιρό μέχρι να καταλήξουμε σε κάτι σταθερό όσο αφορά τους κανόνες.

 

Άλλη ιδέα θα ήταν να αρχίζαμε με την μία με μια μέση λύση που θα πιάνει περισσότερο κόσμο.

 

Να βάλουμε κανά poll? :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@xtrmsnpr Αυτό ακριβός , και κάπως έτσι μερικά φτάσανε LV4 με 0,07 έως 0,14€ ( εσύ καλά κάνεις και μιλάς!) Who so evil ( Duology Pack ) 

Πιο λασπολόγος πεθαίνεις..

 

 

 

Εγκαλούμαι γιατί έδωσα 90+ φτηνά παιχνίδια αντί να δώσω 10 AAA; Τι ακούμε Χριστέ μου εδώ μέσα... :blink:

* Η λίστα μου.   * Η λίστα σου.   * Ο Καραμήτρος

 

Μα τι λες θρασύτατε maxdore, θα τολμήσεις να με πιάσεις στο στόμα σου; Εγώ τουλάχιστον έχω προσφέρει όσο σηκώνει η τσέπη μου και θα συνεχίσω όταν, όσο και όποτε μπορώ. Τρίτη φορά μέσα σ'ενα χρόνο ασχολείσαι με το τι δίνω, λες τα ίδια και τα ίδια, ναι έχω δώσει και το why so evil κι άλλα 90+ παιχνίδια, όλα αγορασμένα. Ζορίζεσαι ή πουλάς τρέλα; 

 

Υπάρχει κάποιο ratio που δεν τήρησα ή μήπως είμαι leecher του SG; Εχεις ratio 0,26, έχω 1,17 και κάποιοι άλλοι εδώ μέσα έχουν ως και 2.5 και 3.5!! που πας ρε καραμήτρο! Για κοίτα καλύτερα την καμπούρα σου που είσαι επαγγελματίας παρταόλας, χτυπάς ότι αναπνέει, δεν σηκώνεις το χέρι από το κλικ-κλικ και τολμάς μάλιστα να έρχεσαι εδώ και να δηλώνεις με θράσος οτι δεν χρωστάς τίποτε σε κανέναν. Εχεις το θράσος και τις δικαιολογίες ενός κλασικού τυπικού τσαμπατζή, ειλικρινά λυπάμαι για λογαριασμό σου.

 

Και κάτι ακόμα για να ευθυμήσουμε, για πες μας λίγο την ιστορία πως το "Guardians Of Orion" που έδωσες giveaway και πήρες $20 και όχι το απεχθες $0.14, ήταν το δωρεάν κλειδί από τα χιλιάδες που έδωσε ο developer για λόγους beta-testing. Ζωγράφισες πάλι..

 

Μπορεί να φαίνομαι κακός, αλλά δεν θα στη χαρίσω 3η φορά.

Αντε γιατί η πολλή ευγένεια και η ψυχραιμία παρεξηγείται εδώ μέσα. :mad:

 

 

 

 

 

Λοιπόν ελπίζω τελειώσαμε με τις παρεμβολές, αντε να μπούμε σε μια σειρά. Αναλαμβάνει κάποιος να συγκεντρώσει τις προτάσεις να αποφασίσουμε για το ratio αν θα υπάρχει και τίποτε ειδικούς όρους για ελάχιστα σχόλια στο φόρουμ κτλ; Επίσης -το βασικότερο- υπάρχουν officers για το group ή τσάμπα χαρήκαμε; Εκτος του xtrmsnpr που μάλλον επιθυμεί να ασχοληθεί, ενας φίλος πιο πριν είπε οτι ξέρει από αυτά. (Edit: Ο Gagoling εκδήλωσε ενδιαφέρον)

 

Αντε να προχωρήσουμε στο ψητό.. :-)

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Peace people!  :D

 

Προσωπικά θα με ενδιέφερε να έμπαινα σε ένα τέτοιο group, ακόμη κι αν είχε τις αυστηρότερους προϋποθέσεις και χρειαζόταν να αρχίσω κάνοντας κάποια giveaways. 

 

Αλλά νομίζω ότι πήγαμε λίγο από το ένα άκρο στο άλλο. Από το εντελώς χυμαδιό στο να κάνουμε κάτι που θα πιάνει μόνο λίγους από εμάς και δεν θα λύνει το πρόβλημα των υπολοίπων.

 

Μια λύση είναι να αρχίσουμε από ένα group με λίγο τσιμπημένες απαιτήσεις, όπως αυτές που είπε ο xtrmsnpr, βλέπουμε πόσος κόσμος μαζεύεται, και έπειτα σταδιακά χαλαρώνουμε τις απαιτήσεις μέχρι να φτάσουμε στο σημείο που ο αριθμός των ατόμων που θα έχουν μαζευτεί είναι λογικός. Απλά μπορεί να πάρει λίγο καιρό μέχρι να καταλήξουμε σε κάτι σταθερό όσο αφορά τους κανόνες.

 

Άλλη ιδέα θα ήταν να αρχίζαμε με την μία με μια μέση λύση που θα πιάνει περισσότερο κόσμο.

 

Να βάλουμε κανά poll? :P

+1

Αυτό, αλλά εδώ ρε παιδιά δεν μπορούμε να συζητήσουμε πολιτισμένα και να βγάλουμε μια υποτυπώδη άκρη έτσι για να λέμε ότι κάτι πάει να γίνει, θέλουμε και prive group τρομάρα μας!

 

Ένα poll θα ήταν ότι πρέπει αλλά ακόμα κι εκεί θα τρωγόμαστε ότι οι υποψήφιες ιδέες είναι λάθος.

Ο δύστυχος ο praetorian μας έφτιαξε ξεχωριστό νήμα για να κανονίσουμε τη φάση μας και το νήμα κατάντησε σαν το τελευταίο debate που είχαν οι μεϊμαράκης, καμένος, τσίπρας και λοιποί (ντάξει το ξεφτίλισα :X ).

Το καλύτερο που έχει να γίνει είναι να δημιουργηθεί μία σελίδα είτε εδώ (σε αυτό το θέμα για παράδειγμα) είτε στο γκρουπ όπου θα γίνεται η δήλωση συμμετοχών. Οι συμμετοχές θα ελέγχονται από τους Officers/Mods που θα οριστούν και θα κρίνεται αν γίνονται δεκτές ή όχι.

 

Τα giveaway εισόδου στο γκρουπ, κάτι που με αφορά, καλό είναι να γίνουν εντός του γκρουπ και όχι εδώ μιας και αυτά θα αφορούν το γκρουπ.

Απλά να μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για prive group των ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ INSOMNIA. Αν φτιαχτεί group που θα μπορούν να μπουν άτομα εκτός του insomnia, εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει η είσοδος μου σε αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω αρχίσει και στεναχωριέμαι σε βαθμό,να μη θέλω να ασχοληθώ.

έπεσε φαγωμάρα

(καταβάθος μου αρέσει η φαγωμάρα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ ξεκόλα ρε συ, υπάρχει από παλιά αυτή η φαγωμάρα. Δεν τα είπα στο 1ο σχόλιο;
 
Απλά έκανα για λίγο τον αερόσακο, όπως και πέρσι που δυστυχώς δεν προχώρησε το group. Να εκτονωθεί η *** και να πάμε παρακάτω. Πάντως την κυρία δεν την ξανακάνω, γιατί ρε παιδιά να κάθομαι να ακούω τον κάθε maxdore να με ξεφτιλίζει επειδή του χαλάω τη σούπα όταν ζητάω 0,20 ratio, μου λέτε; Κι από την άλλη γεμίζει σάλια εσένα που ζητάς 0,50 και ουσιαστικά τον πετάς απ'εξω;

Ασε και θα δεις, μόλις μπουν ρητοί κανόνες, θα γίνουμε όλοι γατάκια. B)


Κι αυτό +1

 

Απλά να μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για prive group των ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ INSOMNIA. Αν φτιαχτεί group που θα μπορούν να μπουν άτομα εκτός του insomnia, εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει η είσοδος μου σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας προτείνω μερικούς κανονισμούς μέχρι αύριο το βράδυ,που θα τους δανειστώ από 2 groups μου και θα τους συνδιάσω,πάνω κάτω ίδιοι είναι οι κανονισμοί σε αυτά τα groups,να δούμε τί έχουμε να πούμε.

Απλώς αυτοί που δεν είναι διατεθειμένοι να σπρώξουν το εγχείρημα μη πετάγονται και με σαλιαρίσματα,προτείνουν ελαστικούς κανονισμούς που φαντάζονται ότι εκεί θα κινείται το γκρουπ.

Σε όλους θα δίνεται η ευκαιρία να συμμετάσχουν,άλλοι θα τα καταφέρνουν άλλοι όχι.

Γιαυτό και όπως προτάθηκε πιο πάνω θα ψηφίζουμε με τα likes του καθένα.

Εννοείται ότι εδώ θα ποστάρονται πέρα από το group τα GAs και θα τα βλέπουν όλοι.

Εγώ πάντως περιμένω να ακούσω τις αναλυτικές προτάσεις του @xtrmsnpr, μιας και προς το παρόν είναι ο κύριος υποψήφιος officer, και πάνω σε αυτές τις προτάσεις να στηριχθούμε έτσι ώστε να προσαρμόσουμε τους κανονισμούς εκεί που πρέπει έτσι ώστε να γίνει η αρχή.

 

Ένα group πάμε να στήσουμε, παρακαλώ ας μην συνεχιστούν οι έντονες διαφωνίες και ας ρίξουμε όλοι νερό στο κρασί μας για να δούμε τι θα γίνει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτό και όπως προτάθηκε πιο πάνω θα ψηφίζουμε με τα likes του καθένα.

Εχασα επεισόδιο, τι ρόλο παίζουν τα likes; Δεν θα συμμετέχει αυτόματα όποιος πληροί τους κανόνες; :wacko:

 

Οπότε και μεις εδώ αν κάνουμε,δε βλέπω να μπαίνουν πάνω από 10 άτομα , πολύ πιο εύκολη δουλειά

Υπολόγιζε πάντως ότι για bundled GAs γίνεται κουβέντα..

Επίσης σ'αυτό, το ένα αναιρεί το άλλο. Με 10 άτομα δεν είναι "μέλη insomnia" είναι κλίκα που λέει κι ο άλλος, δικαίως θα διαμαρτύρεται. Νομίζω με 10 άτομα + bundled GAs δεν θα προχωρήσει, θα σκάνε τα giveaways συνεχώς όπως στο bundle quest.

 

Αν μιλάμε να γίνει ένα μικρό bundlelicious, προσωπικά δεν το επιθυμώ και δεν θα συμμετέχω ακόμα κι αν επιτρέπεται από τους όρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχασα επεισόδιο, τι ρόλο παίζουν τα likes; Δεν θα συμμετέχει αυτόματα όποιος πληροί τους κανόνες; :wacko:

 

Τα likes σε posts που περιέχουν συγκεκριμένη πρόταση, έτσι ώστε να αποφασίσουμε τι κανόνες θα επιλέξουμε εν τέλη. Αν θυμάμαι καλά τουλάχιστον αυτό είχε πει κάποιος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...