Προς το περιεχόμενο

Η AMD ανακοίνωσε την κάρτα γραφικών Radeon Pro Duo


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω γιατι αλλα αυτη η λύση της έτοιμης υδρόψηξης δεν νομίζω οτι προσφέρει κατι ουσιαστικό στην ψύξη πιο πολύ για marketing μου κάνει.

 

Οκ δεν λέω καπως πρέπει να ψυχτούν οι πυρήνες αλλα νομίζω και με ενα ποιοτικό σύστημα ψύξης με ανεμιστήρες γίνεται σωστά η δουλειά και ίσως πέσει και το κόστος λίγο

Παντως οι R9 290 και 390 ακομα και με custom υλοποιησεις,αρκετοι ειναι αυτοι που βλεπουν(αναλογα την υλοποιηση)μεχρι και 80βαθμους κατα την ωρα παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η R9 295x2 που προφανώς αντικαθιστά η συγκεκριμένη, από θερμοκρασίες είναι η κόλαση του Δάντη, αναφέρομαι στους καλοκαιρινούς μήνες και εκεί το σύστημα ψύξης είναι ανεπαρκές, οι δυο πυρήνες θέλουν 240αρι ψυγείο τουλάχιστον.
Ξέρει κανείς ποσό καλύτερη είναι σε επιδόσεις η νέα κάρτα από τη 295;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατι αλλα αυτη η λύση της έτοιμης υδρόψηξης δεν νομίζω οτι προσφέρει κατι ουσιαστικό στην ψύξη πιο πολύ για marketing μου κάνει.

 

Οκ δεν λέω καπως πρέπει να ψυχτούν οι πυρήνες αλλα νομίζω και με ενα ποιοτικό σύστημα ψύξης με ανεμιστήρες γίνεται σωστά η δουλειά και ίσως πέσει και το κόστος λίγο

 

Περα απο το οτι σου ειπαν οι αλλοι παραπανω, η υδροψυξη βγαζει την ζεστη εκτως κουτιου. Που για εμενα ειναι το μεγαλυτερο +. Με την θερμοτητα που παραγει αυτη η καρτα, αν ειχε αεροψυξη θα λειτουργουσε σαν ενα αεροθερμο μεσα στο PC. :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η R9 295x2 που προφανώς αντικαθιστά η συγκεκριμένη, από θερμοκρασίες είναι η κόλαση του Δάντη, αναφέρομαι στους καλοκαιρινούς μήνες και εκεί το σύστημα ψύξης είναι ανεπαρκές, οι δυο πυρήνες θέλουν 240αρι ψυγείο τουλάχιστον.

Ξέρει κανείς ποσό καλύτερη είναι σε επιδόσεις η νέα κάρτα από τη 295;

5,733 GFLOPS x2 για την 295 στα 500W TDP

8,192 GFLOPS x2 για την Duo στα ~400-450W (Τα 350W που αναφέρουν μου ακούγονται πολύ λίγα) TDP

 

 Άμα το καλοσκευτείς θεργίο είναι η κάρτα  :D

 

ΥΓ: Η Titan X είναι κάπου στα 6,144 GFLOPS με 250W TDP για σύγκριση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οι R9 290 και 390 ακομα και με custom υλοποιησεις,αρκετοι ειναι αυτοι που βλεπουν(αναλογα την υλοποιηση)μεχρι και 80βαθμους κατα την ωρα παιχνιδιου.

 

80 είναι normal, συνήθως μέχρι εκεί πάνε πριν αρχίσουν να ανεβαίνουν οι στροφές του ανεμιστήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τροφοδοσία όμως απαιτείται πυρηνικός αντιδραστήρας. Τα παραδοσιακά εργοστάσια που καίνε άνθρακα δεν μπορούν να την καλύψουν στο 100%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υδρόψυξη νομίζω είναι η μόνη λύση που έχει για τη συγκεκριμένη κάρτα...Δε λέω ότι θα είναι αθόρυβη θα είναι όμως σίγουρα αποδοτικότερη σε σχέση με συμβατικό σύστημα.Πάλι όμως κάτω από 85 βαθμούς σε full load δύσκολα θα πέφτει.

 

Καθυστερημένη κίνηση και κάπως τραβηγμένη τιμή.

Κοντά στο 1000 θα ήταν φοβερή αγορά(αν έχεις χρήμα και θες ότι καλύτερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80 είναι normal, συνήθως μέχρι εκεί πάνε πριν αρχίσουν να ανεβαίνουν οι στροφές του ανεμιστήρα.

η 290 μου με 1100 πυρηνα bios χωρις καθολου ρευμα , με morpheous δε παει 70 καν συνηθως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τροφοδοσία όμως απαιτείται πυρηνικός αντιδραστήρας. Τα παραδοσιακά εργοστάσια που καίνε άνθρακα δεν μπορούν να την καλύψουν στο 100%.

Τι να πούμε και για την 295Χ2 τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τροφοδοσία όμως απαιτείται πυρηνικός αντιδραστήρας. Τα παραδοσιακά εργοστάσια που καίνε άνθρακα δεν μπορούν να την καλύψουν στο 100%.

και η bugatti μένει απο βενζήνη στα 12 λεπτά αμα πάει με 400 km/h ,που το πας? 

μιλάμε για high end μοντέλο όχι για την καρτούλα των 200 ευρώ που θα βάλει ο μέσος gamer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...