Προς το περιεχόμενο

Sony: Φημολογείται ότι ετοιμάζει το Playstation 4.5 για 4K gaming


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το πλαιη

 ειναι ενα πισακι με μια 7870 ..οκ οι ατι παιζουν τα παντα και μετα απο καιρο καλυτερα απο τις nvidia αλλα για να ειναι ανταγωνιστικο θελει gpu ισαξια με 290.. και φυσικα πιο δυνατο επεξεργαστη.. θελει εν ολιγης σκορ 9000 στο firestrike που προτεινει και το oculus.. δηλαδη θα βγαλουν ενα πλαιη 2 φορες πιο δυνατο??? ε οκ αφενος χλωμο αφετερου κοροιδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε νομίζω να ισχύει. Δε γίνεται τόσο γρήγορα αλλαγή κονσόλας. Θα χάσουν πολύ κόσμο με τέτοια κίνηση. Θα δώσουν βάση στο vr στο ps4 πλέον.

Τι εννοεις θα χασουν κοσμο με μια τετοια κινηση? Οτι μηπως οι 40 εκ. αγοραστες του Ps4 θα βγαλουν ενα μαγικο ραβδι απ το κ@λ@ τους και θα μετατρεψουν την κονσολα σε ενα 400αευρω? Εννοειτε και ειναι ικανοι να κανουν οτι κινηση γουσταρουν. Η nintendo πως σκοτωσε το wii U σε λιγοτερο απο 3 χρονια και βγαζει τωρα το ΝΧ? Βλεπεις να κουνηθηκε φυλο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα κανονισμενα ειναι με σταθερα βηματα.

Λυπαμαι μονο τους ανθρωπους που ετρεξαν και πηραν κονσολες απο τους πρωτους μηνες...τιποτα αλλο

Για ποιο λόγο; Χάρηκαν την κονσόλα τους από την αρχή μέχρι τώρα και θα τη χαρούν άλλο τόσο περίπου και ίσως και παραπάνω, ακόμα κι αν βγει κάτι καινούργιο σε ένα χρόνο πχ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 40 εκ. αγοραστες του ps4 δεν μπορουν να πανε ουτε μπροστα ουτε πισω. Απο που και ως που θα τους χασει η Sony? Τπτ και κανεναν δεν θα χασει. Ο κοςμος και την κονσολιτσα του θα κρατησει, και παιχνιδια θα αγοραζει και τουμπεκι ψιλοκομμενο θα κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το λεω, η γραφρικολαγνεια ειναι αυτη που καταστρεφει τη βιομηχανια, παιχνιδια με γραφικαρες θελετε και να ναι μαπα η να βαλουν τον πισινο τους κατω οι developers να βγαλουν κανα γκειμ, και το pc το ζημιωνει αυτο και τις κονσολες δειτε το απλα, μετραει ο καθε ντεβελοπερ ποιος τον εχει μεγαλυτερο, vr και ανοησιες, το vr σε 2 χρονια θα εχει σβησει πολυ απλα επειδη δεν ειναι βολικο, απλα οι εταιριες και καλα κανουν θελουν να μας τα αρπαζουν , καιρος να σταματησουμε το gaming οπως κατηντησε πλεον, αν ειναι να θαυμασουμε γραφικα βλεπουμε και ταινιες με 8k με 16 με 32 με 64 και παει λεγοντας

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τέτοια κίνηση από τις εν λόγο εταιρείες θα είναι ταφόπλακα για το console gaming και φτύσιμο στο προσωπο όσων πίστεψαν ότι θα πάρουν μια next Gen κονσόλα και θα παίξουν αποκλειστικότητες για 4-5 χρόνια. Οι εταιρίες έχουν πλάνα δεκαετίας και πλέον, δεν ξύπνησαν ένα ωραίο πρωί και αποφάσισαν να βγάλουν το VR ούτε είναι δυνατόν να μην γνώριζαν ότι κυκλοφορούν υποδεέστερο hardware. Όλα προμελερημενα είναι για να πάνε το ποίμνιο εκεί που θέλουν. Εγώ προσωπικά και μετά την απογοήτευση που βίωσα με την ανύπαρκτη "νεα" γενιά κονσολών μάλλον με βλέπω να εγκαταλείπω το gaming μετά από 25 χρόνια. Ας πάρουν άλλοι την σκυτάλη. Τουλάχιστον πρόλαβα να παίξω διαμάντια στην απαρχη της βιομηχανιας που κανένα Division η παρεμφερεις υπερπαραγωγες δεν θα μπορέσουν πότε να κοιτάξουν στα μάτια.

οπως λεει και ο φιλος μας οδηγουν η να σταματησουμε το gaming το οποιο εγινε αποκλειστηκοτητα για τους master race σουπερ ουαου εχω 980 gtx glx super nvidia graphic skato  καρτα γραφικων, το ιδιο και με το καθε σαβορι κινητο και με την καθε γκατζετολαλακια που πωλειται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, ρε, ρε.... ιαπωνες...

Μη, μη, μη....

Οχι ρε φουστη!

 

Εγω εβριζα τη Microsoft. Αυτους τους εχω ικανους. Ειναι φραγκοφονιαδες.

 

Αλλα για τη Sony αρνουμαι να το πιστεψω. Δε μπορω.

Δεν εχουν δωσει τετοια σημαδια, να γραφουν τον κοσμο στα τετοια τους. Εδω στηριξαν το PS2 για 12 χρονια.

 

Ειναι τοσο μαλακες να βγαλουν καινουρια κονσολα μονο για την αναλυση? Δε νομιζω.

Ποσο πιο δυνατη να ειναι η νεα κονσολα? 20%? 30? παραπανω αποκλειεται.

Θα πρεπει να ειναι τεραστια. Γεματη με τρυπες κι ανεμιστηρες.

 

Εδω δε μπορουν να εκμεταλλευτουν τη δυναμη της 4ης γενιας. Βγαζουν remakes. Ενω τα "φρεσκα" τα χρεωνουν 70αρια. Εχουν τεραστια εξοδα παραγωγης. Που θα φτασουν?

 

Και τωρα που πουλαει το 4 σα ζεστο ψωμι? Κι ας μην εχει παιχνιδια.

 

Μπα. Θα περασουν τουλαχιστον αλλα 2 χρονια και μετα θα κανουν κινηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις θα χασουν κοσμο με μια τετοια κινηση? Οτι μηπως οι 40 εκ. αγοραστες του Ps4 θα βγαλουν ενα μαγικο ραβδι απ το κ@λ@ τους και θα μετατρεψουν την κονσολα σε ενα 400αευρω? Εννοειτε και ειναι ικανοι να κανουν οτι κινηση γουσταρουν. Η nintendo πως σκοτωσε το wii U σε λιγοτερο απο 3 χρονια και βγαζει τωρα το ΝΧ? Βλεπεις να κουνηθηκε φυλο?

ναι αλλα εγω πιο πολυ παιχνιδια εχω χαρει στις 20 ωρες που επαιξα στο wii u του κολλητου,παρα στις 300 ωρες στο one μου...

 

εννοειται σε λιγα χρονια πακετακι wii u με τα καλα του παιχνιδια μτχ απο αγγελια..

 

για το χαζο one μου αυτο ποιος να το πει?

ειδικα αν φαει ακυρο με νεα κονσολα απο ms ..γελαει ο κοσμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελοία ονομασία-γελοία φημολογία...

 

Μόνα αυτό. Τουλάχιστον δεν έλεγαν για Ps4 60fps; Πιο πολλά ψάρια θα έπιανε από ότι αυτό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα! Κατι δεν καταλαβε καλα ο 'leaker''. 1080p/60fps ισως ναι.

2.5K/60fps ισως κι αυτο ναι με γερη και ακριβη αναβαθμιση

4Κ με αξιοπρεπη γραφικα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ! Θες GTX980 για να τρεξεις τα games σε 30fps medium settings.

Μη λεμε οτι μ*λακια μας κατεβει στο κεφαλι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gamer απο amiga και snes, δεν μπορω να δεχτω την καταντια αυτης της νεας γενιας.

 

Ετρεξα και πηρα απο την κυκλοφορια του το ps4 και το μονο παιχνιδι που ξεκινησα να παιζω με λαχταρα και ευχαριστηση ηταν το mgs 5, οπου και αυτο οντας μισοτελειωμενο, καταφερε να με απογοητευσει.

 

Μια γρνια γεματη ειτε indie με γραφικα που σε στελνουν απευθειας στον οφθαλμιατρο αφου το snes ειχε καλυτερα και το βαζαμε τοτε σε 25αρα το πολυ crt, ενω τωρα τρομαρα μου θελουμε και πανω απο 40αρες full hd για να το "ευχαριστηθουμε".

 

Ειτε υπερκυκλοφοριες με απιστευτα γραφικα και gameplay;;; gameplay;;;;;;; Καλε που πηγες;;;;;;;; (Δες the order, ετρεξα ο π@π@ρ@ς να το παρω και limited με steelbook)

 

Και φυσικα remake... Remasrer... Reboot... Ξεφτιλισμα σειρων.... Και καμια πρωτοτυπια..

 

Αρα μεσα σε αυτη την ανουσια γραφικολαγνια και το μηδενικο gameplay, δεν μου κανει εντυπωση η κυκλοφορια ενος ps4s. Αφου hardware αγοραζουμε σαν τα ζωα, χωρις καν να εχει games!! (Χαρακτηριστικη η καμερα του ps4, που αναθεμα με τη πηρα).

 

Ελπιζω και ευχομαι να αξιζει το ΝΧ της Νιντεντο και να συνεχισει τον δρομο του Gaming οπως εκεινη μονο ξερει. Ελπιζω να μην χαθει απο την συνομοσπονδια Σονυ και ΜΣ.

Μπορει το wiiu να μας απογοητευσε ολους, ομως ειναι η μονη κονσολα που παιζεις για το gameplay, και εχει συγχρονα γραφικα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O μοναδικός λόγος που ίσως προχωρήσουν σε ανανέωση της πλατφόρμας τους πιστεύω πως είναι η χρήση chip 14/16nm στα γραφικά, για αύξηση της ισχυος.

 

Από τη στιγμή που θα γίνει κάτι τέτοιο από πλευράς βιομηχανίας  (TSMC, SAMSUNG, GLOFO) θέλουν να εκμεταλλευτούν όσο μπορει τις εξελήξεις .

 

Και καλά κάνουν για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...