Προς το περιεχόμενο

Sony: Φημολογείται ότι ετοιμάζει το Playstation 4.5 για 4K gaming


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια pc παιζουν με ευκολια στα 4k και θα τρεξουν οι κονσολες ; Ουτε καν, Το ps4 οπως ειναι τωρα θα ειναι για τουλαχιστον 3 χρονια ακομα.

Ξεκολληστε απο τα γραφικα, τα καλυτερα παιχνιδια ολων των εποχων βγηκαν πριν βγει καν το ps3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι. Για να αξιζει και να μην μας ξεζουμιζει θα πρεπει να εχει πχ 200-250€. Οχι 400€ που το πηρα. Εκτος αν εμεις οι Ελληναραδες ειμαστε οι μονοι που δεν μας περισσευουν 400αρια καθε δυο-τρια χρονια...

Στα λόγια μου έρχεσαι φίλτατε... Υπάρχει κάποιος λόγος που πρέπει να έχεις το καλύτερο και πιο γυαλιστερό μοντέλο; Δεν είναι αυτοκίνητο να το κάνεις μόστρα στο γείτονα, χαλαρώστε λίγο... Εκτός και αν η Sony θέλει να αυτοκτονήσει και σταματήσει να βγάζει παιχνίδια για το "απλό" PS4, κάτι που δε θα γίνει, άρα τι αγχώνεσαι...

 

Όσο για το επιχείρημα, δε μου περρισεύουν -->  αλλά θέλω το μοντέλο που παίζει στα 4Κ γιατί πλήρωσα να πάρω καλή τηλεόραση... No comments...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης manoskap είπε:

Ναι. Για να αξιζει και να μην μας ξεζουμιζει θα πρεπει να εχει πχ 200-250€. Οχι 400€ που το πηρα. Εκτος αν εμεις οι Ελληναραδες ειμαστε οι μονοι που δεν μας περισσευουν 400αρια καθε δυο-τρια χρονια...
Στα λόγια μου έρχεσαι φίλτατε... Υπάρχει κάποιος λόγος που πρέπει να έχεις το καλύτερο και πιο γυαλιστερό μοντέλο; Δεν είναι αυτοκίνητο να το κάνεις μόστρα στο γείτονα, χαλαρώστε λίγο... Εκτός και αν η Sony θέλει να αυτοκτονήσει και σταματήσει να βγάζει παιχνίδια για το "απλό" PS4, κάτι που δε θα γίνει, άρα τι αγχώνεσαι...

 
Όσο για το επιχείρημα, δε μου περρισεύουν -->  αλλά θέλω το μοντέλο που παίζει στα 4Κ γιατί πλήρωσα να πάρω καλή τηλεόραση... No comments...

Δεν σου εξασφαλιζει κανεις πως δεν θα βγαλουν αποκλειστικοτητες που στο απλο δεν θα τρεχουν (δες new 3ds και xenoblade).

 

Προσωπικα ειμαι πολυ κατα του 4Κ και εγω δεν προκειται να "αναβαθμισω" την full hd μου εκτος αν καει. Οταν βλεπω αψογα σε 46αρα απο τα δυο μετρα χωρις να καταλαβαινω τα pixel δεν βλεπω λογο για 4Κ εκτος το ξεζουμισμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο θα ήταν αυτό το ps4.5 να έπιανε 1080&60fps σε όλα τα παιχνίδια και ίσος και λίγο view distance παραπάνω. Άλα αυτό που πουλάει είναι buzzword σαν το 4K, οπότε όλα τα άλα πάνε περίπατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς οι pc-gamers καλύτερα να βάλατε το χέρι στην τσέπη να αγοράσετε κανένα game και όχι να είστε σε αναμονή του κάθε κατεστραμμένου πιτσιρικά που φτιάχνει το crack ! Αν όχι όλοι οι περισσότεροι εδώ μέσα αυτό κάνετε όποτε πρώτα θα είστε σωστοί όλοι για να πάει η ( gaming κοινότητα! Δείτε και λίγο τι καταναλώσεις σε ρεύμα έχει ένα high end of σε σχέση με ένα ps4 το τελικό αποτέλεσμα σε ένα high end of σίγουρα θα είναι καλύτερο αλλά και στο ps4 δεν το λες και άσχημο...σωστά ; Σωστά !!!!!!

Σωστα? Λαθος. Τι καταναλωση εχει το PC βρε περιεργε? Ξερεις, η οτι διαβασες σε κανα forum πριν 25 χρονια αναμασας? Οσο για τα cracks...αντιλαμβανεσαι οτι πιο πολλες πωλησεις παιχνιδιων γινονται στο steam ε? Ε? Σωστα? Σωστα...

 

Τεσπα, στο θεμα μας τωρα, για 4k δυσκολο. Ισως ειναι αναβαθμισημενη εκδοση του PS4 που τρεχει τα παιχνιδια σε κλειδωμενα 1080p/30fps, οχι οπως τωρα που χορευουν τα fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχουν παρακανει με τις χαζες εκδοσεις τους. Όλο και κατι βγάζουν να πληρωνει ο κοσμος. Δηλαδη δεν εφτανε το VR που θα σκασει καποιος αλλο ενα 400αρι για να το αποκτησει πρεπει να βαλουν και νεα εκδοση του ps4? Ok μπραβο sony συνεχισε ετσι. Εγω προτιμώ να κινηθώ και πάλι στο pc master race. Τουλάχιστον αν δεν μπορώ να παίζω παιχνίδια (τα οποία πλέον κοστίζουν και ενα κάρο λεφτά) ας βλέπω κανα ανιμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί δεν ξέρετε τι λέτε.

Λογικά δεν έχετε σκάσει τα 400€ ζεστά ζεστά ή παιζετε σε PC και έχετε συνηθίσει να σκατε τρέλα λεφτά και να τρώτε άκυρο απο τις εταιρίες σε 1 χρονο.

 

Εγώ έδωσα 400€ και θέλω να παίζω στο ps4 για τα επομενα χρόνια ασχέτως γραφικών μέχρι να κυκλοφορήσει η επόμενη γενιά.

 

Για να το πω πιο απλα ΔΕΝ γουσταρω να βλέπω τον άλλον να παιζει καλυτερα τα παιχνίδια μονο και μονο επειδή αγόρασε τώρα την κονσόλα.

 

Και δεν το λέω απο ζήλια, απλα δεν γουσταρω μια εταιρία να με γράφει με αυτον τον τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ειλικρινά όλοι εσείς που μιλάτε(οι περισσότεροι βασικά)έχετε παίξει ποτε Xbox one Kai ps4 σε τηλεοραση ανάλυση 4κ ;

Upscale?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχε βγει η πρώτη φήμη ήταν για αναπαραγωγή ταινιών στα 4K...

http://www.insomnia.gr/topic/432456-the-official-playstation-4-topic-ps4/?p=53785847

 

Ουδεμία σχέση έχει αυτό που συμβαίνει με την εξέλιξη της τεχνολογίας. Έχει να κάνει καθαρά με την παγκόσμια κρίση και πως οι εταιρίες ρίχνουν την ποιότητα τόσο σε υλικά, όσο και σε υπηρεσίες.
Μας κοροϊδεύουν στεγνά.
Το Playstation δεν έχει βγάλει ακόμα πάνω από 3-4 σοβαρούς Exclusives τίτλους και ξαφνικά μας ανακοινώνουν ότι λανσάρουν νέα κονσόλα.

Μέχρι στιγμής έχουμε Remasters και πολλά άθλια Indies.
Κάθε φορά σκέφτομαι ότι έχω πετάξει τα λεφτά μου με το Playstation 4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχε βγει η πρώτη φήμη ήταν για αναπαραγωγή ταινιών στα 4K...

http://www.insomnia.gr/topic/432456-the-official-playstation-4-topic-ps4/?p=53785847

 

Ουδεμία σχέση έχει αυτό που συμβαίνει με την εξέλιξη της τεχνολογίας. Έχει να κάνει καθαρά με την παγκόσμια κρίση και πως οι εταιρίες ρίχνουν την ποιότητα τόσο σε υλικά, όσο και σε υπηρεσίες.

Μας κοροϊδεύουν στεγνά.

Το Playstation δεν έχει βγάλει ακόμα πάνω από 3-4 σοβαρούς Exclusives τίτλους και ξαφνικά μας ανακοινώνουν ότι λανσάρουν νέα κονσόλα.

Μέχρι στιγμής έχουμε Remasters και πολλά άθλια Indies.

Κάθε φορά σκέφτομαι ότι έχω πετάξει τα λεφτά μου με το Playstation 4.

Εσυ και πολλα αλλα εκατομμυρια ατομα πηγατε και πεταξατε τα λεφτα σας. Δυστυχως ετσι οπως τα λες ειναι για τα παιχνιδια του. Ας σας γινει μαθημα λοιπον. Δεν πας να αγορασεις ποτε κατι στα τυφλα. Ειδες παιχνιδια, τσιμπα. Δεν ειδες, δεν τσιμπας. Απλα ειναι τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...