Προς το περιεχόμενο

iPhone SE στην Ελλάδα στις 7 Απριλίου με τιμή από €499


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πείτε μου ένα λόγο να μην προτιμήσω το MPIE T6S 3G στα €57.35

 

- 2πύρηνα και τα δυο

- 2gb RAM και τα δυο

- SD card τo ΜPIE κερδίζει

- 5.5 inch τo ΜPIE κερδίζει

- 1280 x 720 οθόνη τo ΜPIE κερδίζει

- Πίσω κάμερα 13MP τo ΜPIE κερδίζει

- Εμπρός κάμερα 5MP τo ΜPIE κερδίζει

- Μπαταρία 3000mAh τo ΜPIE κερδίζει

- FM Radio τo ΜPIE κερδίζει

- File manager τo ΜPIE κερδίζει

- Αποστολη ringtone με bluetooth τo ΜPIE κερδίζει

- Flash στον browser τo ΜPIE κερδίζει

 

το ΜΟΝΟ που υπερέχει το iPhone SE είναι οτι έχει 4G, οπότε ΟΥΤΕ καν ρε Apple! MPIE T6S 3G και πάλι MPIE T6S 3G με τα χίλια! Και άσε τους άλλους να μπλέκουν με αιφόνια!

 

Στο σύμπαν υπάρχει περίπτωση κάποτε να βρεθεί ένα τέλος, στο ανθρώπινο τρολαρισμα ποτέ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

για τον παραπανω χρηστη που συγκρινει MPIE με το iPhone
σε πληροφορω πως 1280χ720 ειναι κουραδακια μπροστα στην οθονη του iPhone με την Retina τεχνολογια
εχω το iPhone 4 που εχει Retina και το LG Sprint (νομιζω ετσι λεγεται) και το 4 μου ,το ισοπεδωνει στην οθονη ,παρολο που το LG εχει 1280χ720 ενω το 4 εχει 640x960

 

και οσο για την καμερα το 4 εχει 5MP
ενω το LG εχει 8ΜΡ και παλι το iPhone βγαζει ποιο καθαρες και ζωντανες φωτο απο το LG


τι αιφον 4 δεν εχει retina οθονη μην μπερδευεσε.. :)

 

 

Το software γιατί δεν το έβαλες στο comparison?


ακριβως για το ιος αγοραζουμε απλ.. και μετα για ολα τα αλλα.

 

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ μην αγοραζετε iphone αυτη η εταιρια λεγανε θα κλεισει και θα μεινετε χωρις service και updates ξεπουλαει κατι εξαρτηματα που ειχαν μεινει απο παλια μοντελα και μετα φαλιμεντο........ Μην πειτε οτι δεν σας προειδοποιησα!

 

χχαχαχαχα


συμφωνο απολυτα γιατι στο 5σε εβαλε καινουργιο επεξεργαστη και σελφι καμερα η μπροστινη του αιφον 5. :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iphone 4 ηταν το πρωτο iphone με retina display...

που το εχεις δει οτι εχει ρετινα οθονη το  δεν μπορω να καταλαβω.. :) δηλαδη οκ.. δες παρακατω απο το gsm arena 

 

DISPLAY Type LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors Size 3.5 inches (~54.0% screen-to-body ratio) Resolution 640 x 960 pixels (~330 ppi pixel density) Multitouch Yes Protection

Corning Gorilla Glass, oleophobic coating

 

βλεπεις να εχει ρετινα οθονη το αιφον 4 ; δεν νομιζω.... απο το 4ς και μετα εχουν ρετινα οθονη ολα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

βλεπεις να εχει ρετινα οθονη το αιφον 4 ; δεν νομιζω.... απο το 4ς και μετα εχουν ρετινα οθονη ολα..

https://en.wikipedia.org/wiki/Retina_Display

 

Έχει πινακάκι με τα προϊόντα που έχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που το εχεις δει οτι εχει ρετινα οθονη το δεν μπορω να καταλαβω.. :) δηλαδη οκ.. δες παρακατω απο το gsm arena

DISPLAY Type LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors Size 3.5 inches (~54.0% screen-to-body ratio) Resolution 640 x 960 pixels (~330 ppi pixel density) Multitouch Yes Protection

Corning Gorilla Glass, oleophobic coating

 

βλεπεις να εχει ρετινα οθονη το αιφον 4 ; δεν νομιζω.... απο το 4ς και μετα εχουν ρετινα οθονη ολα..

Η ασχετος εισαι η τρολλαρεις...

 

https://youtu.be/j0L3LDabve8

 

Ακουσε το εδω απο το 35:20 και μετα απο τα χειλη του steve

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που το εχεις δει οτι εχει ρετινα οθονη το  δεν μπορω να καταλαβω.. :) δηλαδη οκ.. δες παρακατω απο το gsm arena 

 

DISPLAY Type LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors Size 3.5 inches (~54.0% screen-to-body ratio) Resolution 640 x 960 pixels (~330 ppi pixel density) Multitouch Yes Protection

Corning Gorilla Glass, oleophobic coating

 

βλεπεις να εχει ρετινα οθονη το αιφον 4 ; δεν νομιζω.... απο το 4ς και μετα εχουν ρετινα οθονη ολα.. 

To 4 με το 4s την ίδια οθόνη έχουν. Retina τη λέγανε και στα δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, για πολλούς λόγους συμβαίνει αυτό, κυρίως γιατί τα έχει συνηθίσει. Δεν είναι προφανώς καλύτερα τα android των 50 ευρώ από τα αντίστοιχα win. Αν και το επιχείρημα το loyalty έχει βάση στο android vs wp, με το ios δε σχετίζεται, μήλα με πορτοκάλια. Αν βγεις στο δρόμο και προτείνεις σε 100 ανθρώπους να πάρεις το android κινητό τους και να τους δώσεις iphone, οι 99 δεν θα το σκεφτούν καν. Ο ένας θα είναι wannabe χακεράς, κολλήμένος κτλ

 

Αν προτεινεις σε καποιον που εχει κινητο αξιας 50 ευρω να το αλλαξει δωρεαν με ενα των 500 ευρω φυσικα και δεν θα το σκεφτει καν, και ο λογος σιγουρα δεν θα ειναι το μηλο. Οπως και ολοι οι κατωχοι iPhone 4/4s (~100 ευρω αξια) θα το αλλαζαν με ενα Android των 500 ευρω π.χ. Galaxy S7.

Οσοι κινητα Android αντιστοιχης αξιας με το iPhone δηλαδη 500 με 700 ευρω, δεν νομιζω οτι θα αλλαζε κανεις το Galaxy S7 του για παραδειγμα με μηλοτηλεφωνο.

 

Εγω προσοπικα που εχω LG G4 των 300 ευρω δεν θα το αλλαζα δωρεαν με iPhone 6, γιατι πολυ απλα τα εχω δοκιμασει και τα διο και το δικο μου ειναι καλυτερο και απο πλευρας hardware και software. Ή βασικα μπορει να το αλλαζα μονο και μονο για να πουλησω το μηλο να παρω παλι ενα G4 και να μου μεινουν και λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσοπικα που εχω LG G4 των 300 ευρω δεν θα το αλλαζα δωρεαν με iPhone 6, γιατι πολυ απλα τα εχω δοκιμασει και τα διο και το δικο μου ειναι καλυτερο και απο πλευρας hardware και software. Ή βασικα μπορει να το αλλαζα μονο και μονο για να πουλησω το μηλο να παρω παλι ενα G4 και να μου μεινουν και λεφτα.

 

Καλά όλα τα άλλα, αυτό τι μαργαριτάρι ήταν;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...