Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με κλιματιστικό lg


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας παραθέτω παρακάτω φωτογραφίες από κλιματιστικό lg 4ετίας, εκτός εγγύησης.

 

Πως δικαιολογείται αυτή η φθορά; Τα πλαστικά έχουν φθαρεί-καταστραφεί ολοσχερώς χωρίς εξωτερική παρέμβαση. Το κλιμαστικό κατά τ' άλλα δουλεύει κανονικά

 

Ηρθε η αντιπροσωπεία της lg από Θεσσαλονίκη, έστειλε και φωτογραφίες στα κεντρικά. Ηλπιζα μήπως καταλάβουν ότι αυτό το πράγμα τους δυσφημεί και κάνουν τίποτα.

 

Τελικά αποφάνθηκαν ότι απαιτούν 370 για να αλλάξουν τα πλαστικά (σε κλιματιστικό αξίας 400 ευρώ του 2012).

 

Υπάρχει κανένας τρόπος διαμαρτυρίας για το θέμα αυτό;

 

post-43399-0-40079800-1458832526_thumb.jpg

post-43399-0-79907100-1458832551_thumb.jpg

post-43399-0-77340700-1458832582_thumb.jpg

post-43399-0-22139200-1458832612_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος εγγυησης ακριβως δεν θα το ελεγα ,μιας και οι περισσοτερες εταιρειες δινουν 3 χρονια για εσωτερικη και 5 για εξωτερικη μοναδα,αν δεν κανω λαθος. Τωρα για αυτες τις "φθορες" ,μονο "χωρις εξωτερικη παρεμβαση" δεν μου μοιαζουν. Τυχαινει να εχω 12αρι firstline απο carrefour εδω και 14 χρονια,και τα πλαστικα του ειναι αθικτα.... Μαλλον για "εξωτερικη παρεμβαση " μου μοιαζει,και μαλιστα γροθια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 χρόνια εγγύηση έχει. και η φθορά προήλθε φυσικά, δεν κάνω πλάκα. Αν παρατηρήσεις η φθορά ξεκινάει από το σημείο που είναι η βίδα και από εκεί συνεχίστηκε.

 

 

Συνέχεια βάζαμε ταινίες και σύρματα για να στηρίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε,το μονο που μπορω να φανταστω ειναι οτι του "ηπιατε" το αιμα να δουλευει στο ζεστο τους χειμωνες και λιωσαν... Αλλα παλι βλεπω να λειπουν κομματια απο τις υποδοχες των φιλτρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kακής ποιότητας κατασκευή όπου με τις διαστολές συστολές έσπασαν τα πλαστικά . Πραγματικά αν όντως δεν έχει γίνει καμία παρέμβαση είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ .

Αν είναι εκτός εγγύησης φυσικά δεν έχει καμία ευθύνη η εταιρία . 


Μα καλά ... LG κλιματιστικό ; Δεν έκανες μια έρευνα αγοράς πριν ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ακούσει κάτι κακό για τα κλιματιστικά LG, μέτρια μάρκα, ούτε στις καλές ούτε στις κακές.

Υπήρχαν κάτι μοντέλα της όπου τ απαίζαν οι συμπιεστές πριν μερικά χρόνια. Εγώ κατα καιρούς διαβαζα άτομα που χαν θέματα αλλά δεν ξέρω αν πλέον ωρίμασε σαν εταιρία . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πλαστικά μπορεί να έχουν σπάσει από λάθος στην τοποθέτηση πχ να κρεμάστηκε στην πλάκα στερέωσης μόνο σε ένα σημείο οπότε το βάρος την μονάδας να έπεσε στο πλαστικό περίβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Που μπορώ να κάνω καταγγελία για το θέμα αυτό; Στον συνήγορο του καταναλωτή;

 

 

Kακής ποιότητας κατασκευή όπου με τις διαστολές συστολές έσπασαν τα πλαστικά . Πραγματικά αν όντως δεν έχει γίνει καμία παρέμβαση είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ .

Αν είναι εκτός εγγύησης φυσικά δεν έχει καμία ευθύνη η εταιρία . 


Μα καλά ... LG κλιματιστικό ; Δεν έκανες μια έρευνα αγοράς πριν ; 

 

 

του πατέρα μου είναι. Πήρε το πιο φθηνό τότε και παρασύρθηκε γιατί η lg είναι γνωστή μάρκα   :-(

εγώ του έλεγα να πάρει άλλη μάρκα   :-D

 

Τώρα πλέον του παρήγγειλα ένα daikin. 

 

τα πλαστικά μπορεί να έχουν σπάσει από λάθος στην τοποθέτηση πχ να κρεμάστηκε στην πλάκα στερέωσης μόνο σε ένα σημείο οπότε το βάρος την μονάδας να έπεσε στο πλαστικό περίβλημα

 
Οι τεχνικοί που ήρθαν δεν παρατήρησαν κάτι τέτοιο.  και ήρθαν 3, ένας από την εταιρεία που αγοράστηκε, ένας από την lg και ένας συνεργάτης του eshop που αγόρασα το daikin.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...