Προς το περιεχόμενο

Η Apple διέθεσε νέα έκδοση του iOS 9.3 λόγω των προβλημάτων με παλαιότερες συσκευές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το είχα γράψει πρώτος στο φόρουμ με το 5s καθώς 1ον η αναβάθμιση δεν κατέβαινε αν δεν συνδεόταν σε φορτιστή το κινητό παρότι είχα φουλ μπαταρία και 2ον η επαλήθευση ενημέρωση μέσω ΟΤΑ δεν γινόταν γιατί έλεγε ότι δεν ήμουν συνδεδμένος στο ίντερνετ...το ξερα ότι κάτι δεν πάει καλά, στο ipad3 το πήρε άμεσα πάντως...

Εχω κατεβάει την 9.3 και πάλι λέει το ίδιο...οπότε μόνη λύση μέσω itunes...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φορά μπορεί να γίνει, συνεχεία όμως φίλε μου όσο και να το πιστεύεις δεν γίνετε ;) Ο "φίλος" σου με το iPhone 5 μάλλον θα έχει κάποιο κακό tweak απο το Cydia αλλιώς δεεεεν!

Εμ οχι. Δεν το έχει κάνει jb. Συνέχεια συμβαίνει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BUT WHYYY? Ποιος ο λόγος να έχεις δεύτερο όταν με 1 μπορείς να κάνεις και τα 2;

 

Γιατί μια οικογένεια έχει χωριστά IDs για iCloud, iMessage και FaceTime αλλά κοινό για App Store. Το Family Share είναι σχετικά καινούριο και δεν το χρησιμοποιούν όλοι.

 

H περίπτωση της 9.3 είναι η εξής: Έχεις ένα ID στο iCloud και στο Store και εν συνεχεία αλλάζεις ID αλλά το δηλώνεις μόνο στο Store επειδή αποφάσισες να μην χρησιμοποιείς πια το iCloud. (Πολλές είναι οι περιπτώσεις που η πρώτη ενεργοποίηση έγινε "κατά λάθος" χωρίς να ξέρει ο χρήστης τι εστί iCloud Activation.) Έτσι "εγκαταλείπεις¨ το παλιό Mail/ID (π.χ. το είχες otenet και αποφάσισες να αλλάξεις πάροχο) νομίζοντας (σωστά) ότι αφού δεν ενεργοποίησες ξανά το iCloud, η συσκευή είναι ξεκλείδωτη. Μετά την 9.3 όμως η συσκευή ξαφνικά ζητάει το αρχικό ID και κλειδώνεσαι απ' έξω!

Έτυχε την Τρίτη σε γνωστό μου. Μίλησα με Apple, μου είπαν ότι το πρόβλημα έχει συμβεί σε αρκετούς, έστειλα τιμολόγιο και την Πέμπτη το ξεκλείδωσαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρκινε φίλε μου δεν μας ενδιαφέρει η άποψη σου περί iOS τραβά αγόρι μου σε κανένα thread για Windows να συζητάτε μεταξύ σας οι Windows fanboys το ποσό γαματα είναι τα WP σας... Μας έχετε κουράσει... Σορυ για την επίθεση και εγώ πιστεύω ότι η MS πάει να φτιάξει κάτι πολύ καλό αλλά έχει πολύ δρόμο ακόμα μπροστά της για να φτάσει επίπεδο iOS-android και έχω βαρεθεί να βλέπω τα ίδια και τα ίδια ειδικά από εσένα...

 

Τώρα περί του θέματος εγώ που τα πέρασα και στο δικό μου και στις μάνας μου δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλυτερα λιγη ταλαιπωρία κατα την αναβαθμιση και ασφαλεια, παρα απατσαριστες παρατημενες συσκευες με τρυπες στον kernel γνωστες απο το 2014 να δινουν root δικαιωματα στην καθε εφαρμογη.

 

http://www.engadget.com/2016/03/22/google-warns-of-android-root-exploit/

 

Πολυ γκρινια και προβολη στα site για επουσιωδη θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ οχι. Δεν το έχει κάνει jb. Συνέχεια συμβαίνει.

Παραμύθια φίλε μου, παραμύθια.

 

 

Γιατί μια οικογένεια έχει χωριστά IDs για iCloud, iMessage και FaceTime αλλά κοινό για App Store. Το Family Share είναι σχετικά καινούριο και δεν το χρησιμοποιούν όλοι.

Έτσι εξηγείται ναι, δεν είμαι οικογενειάρχης ακόμη οπότε δεν είχα ιδέα ότι υπήρχε κάτι τέτοιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε άλλο iPhone 5 έχει ο φίλος μου. :/ Γενικότερα, έγινε πιο αργό και έχει κάποια χαζα bugs, όπως όταν βλέπεις βιντεο και σε πάρουν τηλ και το σηκώσεις, όταν κλήσεις την κλήση δεν εμφανίζεται ο slider στο βιντεο για να το παει πιο πίσω η πιο μπροστά και πρεπει να βγει από το βιντεο και να το ξανά ανοίξει. Anyway μακάρι να λύθηκε με αυτο το update.

αν κάνει ενα clean install (σβήνονται όλα) θα λυθούν τα περισσότερα προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δικο μου iphone5s δεν εχει κανενα προβλημα και την αναβαθμηση την εκανα μεσω κηνιτου και απο ταχυτητα απλα πεταει.... ειναι πολυ καλυτερο απο πριν.. τωρα για αλλους ισως να εχουν θεμα. μπραβο ομως στην απλ που αναγνωριζει και σεβετε αυτον που εχει δωσει τα χρηματα του ακομα και σε παλιες συσκευες πριν το 5s, δηλαδη 4ς και 5. οσο αναφορα το αντροιτ .. το αντροιτ μπορουνε να το φτιαξουν τελειο αλλα δεν θελουν ... γιατι αν ηθελαν θα το εφτιαχναν. αλλα... αλλο λογισμικο το αντροιτ αλλο το ιος. οσοι γνωριζουν ξερουν ...

 

 

Οφτοπικ: Fulgore η διαφορα ειναι ότι με κάθε νέο απντειτ τα παλιά wp δεν γίνονται άχρηστα όπως συμβαίνει στο iOS.


οταν ενα κηνιτο απλ φιλε μου το κρατας 3-4 χρονια απροβληματιστα .... με τα update βλεπε iphone 4s ειναι πολυ καλα τα χρηματα που δινεις στην απλ. κανεις φουλ αποσβεση... ναι ειναι ακριβα κηνιτα ναι... αλλα με το καλυτερο λογισμικο στον κοσμο.. και αυτο οσο και να χτυπιετε καποιος ισχυει.. δεν εχει σχεση με windows και με adroit.. προσωπικα τα windows phone ειναι μπερδεμα.. και αυτα τα πλακακια που εχει για interface ειναι χαλι... σαν κηνιτα δεν εχουν λαγκ αλλα σαν interface ειναι μπερδεμενο και προσωπικα δεν μου αρεσει.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφτοπικ: Fulgore η διαφορα ειναι ότι με κάθε νέο απντειτ τα παλιά wp δεν γίνονται άχρηστα όπως συμβαίνει στο iOS.

 

Αξίωμα: Τα wp είναι άχρηστα από μόνα τους. Δεν χρειάζονται update για να αχρηστευτούν. Θα μας κάνεις να υπερασπιστούμε και το ios!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ενα κηνιτο απλ φιλε μου το κρατας 3-4 χρονια απροβληματιστα .... με τα update βλεπε iphone 4s ειναι πολυ καλα τα χρηματα που δινεις στην απλ. κανεις φουλ αποσβεση... ναι ειναι ακριβα κηνιτα ναι... αλλα με το καλυτερο λογισμικο στον κοσμο.. και αυτο οσο και να χτυπιετε καποιος ισχυει.. δεν εχει σχεση με windows και με adroit.. προσωπικα τα windows phone ειναι μπερδεμα.. και αυτα τα πλακακια που εχει για interface ειναι χαλι... σαν κηνιτα δεν εχουν λαγκ αλλα σαν interface ειναι μπερδεμενο και προσωπικα δεν μου αρεσει.

Adroit ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mακρια απο updates.Αυτο εχω να πω για οτι λειτουργικο εχει κανεις.

 

Διαβαζω κατι ανεκδοτα τυπου,το 9.3 ειναι πιο ελαφρυ και απο το 6 καιιιιιι ο φιλος του μπατζανακη του κουνιαδου μου το εβαλε σε iphone 5 και πεταει...Απο το παραθυρο απο το πολυ lag μπορει να πεταξει...

 

Προσωπικα και σε ios και σε android εχω κακες εμπειριες.Ετσι πουλησα και το iphone και τωρα ειμαι με το moto g μου,που επι της ευκαιριας ηρθε update για marshmallow αλλα μαντεψε τι θα παρεις google.Εδω το εχω κανει downgrade σε kitkat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mακρια απο updates.Αυτο εχω να πω για οτι λειτουργικο εχει κανεις.

 

Διαβαζω κατι ανεκδοτα τυπου,το 9.3 ειναι πιο ελαφρυ και απο το 6 καιιιιιι ο φιλος του μπατζανακη του κουνιαδου μου το εβαλε σε iphone 5 και πεταει...Απο το παραθυρο απο το πολυ lag μπορει να πεταξει...

 

Προσωπικα και σε ios και σε android εχω κακες εμπειριες.Ετσι πουλησα και το iphone και τωρα ειμαι με το moto g μου,που επι της ευκαιριας ηρθε update για marshmallow αλλα μαντεψε τι θα παρεις google.Εδω το εχω κανει downgrade σε kitkat.

με το καλο και σε android 2.1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα το 5s στο itunes αλλα δεν βρισκει νεα ενημερωση και λεει ειναι ενημερωμενο με την 9.2.1., μέσα έχει κατέβει η 9.3 αλλα΄δεν εγκαθιστά. τωρα περμενω>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...