Προς το περιεχόμενο

Η Apple διέθεσε νέα έκδοση του iOS 9.3 λόγω των προβλημάτων με παλαιότερες συσκευές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με το καλο και σε android 2.1

joke's on you son..

Αν αυτό χρειάζεται για να μην κολάει το κινητό γιατί όχι.

Κάτσε πλήρωνε εσύ κάθε χρόνο για 2-3-4gb ram 4-8 πυρήνες επειδή το προιγούμενο μοντέλο σερνεται απο updates της πλάκας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

joke's on you son..

Αν αυτό χρειάζεται για να μην κολάει το κινητό γιατί όχι.

Κάτσε πλήρωνε εσύ κάθε χρόνο για 2-3-4gb ram 4-8 πυρήνες επειδή το προιγούμενο μοντέλο σερνεται απο updates της πλάκας.

Επειδη μεχρι πριν λιγο ειχα το Moto G με Android 6,μια χαρα νερο πηγαινε.Android 7 δεν θα παρει λογικα αλλα και με την 6(εδω ποσες εταιριες σε πιο ακριβα κινητα και ειναι στο περιμενε)ειναι υπερπληρες το κινητακι.

 

Το οτι πηγες απο Iphone σε Moto G και του εκανες κιολας και Downgrade για να μην κολλαει δεν σε κανει πιο εξυπνο btw,και θα μπορουσες στην χειροτερη ολων να εμενες με Android 5 που ερχοταν το κινητο και παλι πεταγε. Επισης μερικα Updates οπως λες ειναι οντως της πλακας.Το να εχεις ομως καλυτερη αυτονομια μπαταριας λογω πχ του Android 6 μονο αστειο δεν το λες.

 

Φιλικα ολα αυτα απο τωρινο κατοχο Moto E :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μεχρι πριν λιγο ειχα το Moto G με Android 6,μια χαρα νερο πηγαινε.Android 7 δεν θα παρει λογικα αλλα και με την 6(εδω ποσες εταιριες σε πιο ακριβα κινητα και ειναι στο περιμενε)ειναι υπερπληρες το κινητακι.

 

Το οτι πηγες απο Iphone σε Moto G και του εκανες κιολας και Downgrade για να μην κολλαει δεν σε κανει πιο εξυπνο btw,και θα μπορουσες στην χειροτερη ολων να εμενες με Android 5 που ερχοταν το κινητο και παλι πεταγε. Επισης μερικα Updates οπως λες ειναι οντως της πλακας.Το να εχεις ομως καλυτερη αυτονομια μπαταριας λογω πχ του Android 6 μονο αστειο δεν το λες.

 

Φιλικα ολα αυτα απο τωρινο κατοχο Moto E :D

 

To Moto G 1st gen σερνόταν με 5.Το 2nd gen που έχω τώρα χαροπάλευαι και τα φόρουμ google είναι γεμάτα,οπότε το τρέχει νεράκι δεν πιστευώ πως ισχύει,εκτός φυσικά και αν δεν έχεις πολλά ανοιχτά apps.Τα ίδια έλεγαν για το 5 ότι πάει μπάλα το μοτο αλλά........Εμένα(και όχι μόνο γιατί το έχει και φίλος) με messenger,viber,browser που είναι μόνιμα ανοιχτά κολλούσαν και το 1st & 2nd.

 

Δεν είπα πως πήγα απο iphone σε moto g.Είχα moto και iphone μέχρι που έσπασε το digitizer και το έδωσα για parts,το iphone ήταν ανυπόφορο με 9χχ και το έδωσα και αυτό.Ημουν ευχαριστιμένος απο μοτο και πήγα παλι σε μότο.Απλά τα πράγματα.Δεν είπα είμαι πιο έξυπνος οπότε δεν ξέρω καν γιατί το αναφέρεις.

Εγώ θέλω η συσκευή να είναι λειτουργική βάση τον αναγκών μου.Το Μοτο με 5 δεν ήταν,οπότε πήγα πιο κάτω.Που την βλέπεις την εξυπνάδα δηλαδή.?

Όπως είπα και παραπάνω και για το 5 έλεγαν πως έχει καλυτερη αυτονομία το μοτο και πολλά άλλα...μετά απο κάνα 3μηνο όμως άρχησαν τα παράπονα.

 

Τέλος να ξεκαθαρίσω πως δεν είμαι κατηγοριματικά κατά τον updates.Αλλά οι περισσότεροι τα κάνουν απερίσκεπτα χωρίς καν να δούν τι προφέρει το update,χωρίς να δούν αν είναι κατάλληλο για την συσκευή τους.Βλέπουμε τους κατόχους 4s π.χ να κλαίγοντε απο τη μία,απο την άλλη να κάνουν μηνύσεις για την κακή του απόδοση άλλοι.

Για κάποιον που έχει rooted συσκευή οκ μπορεί να δοκιμάσει ότι update θέλει γιατί στο 20λεπτο αν δεν του αρέσει γυρνάει πίσω.Αλλά για την πλειοψηφία που δεν ξέρει που πάνε τα τρία και κάνει update και ξαφνικά αρχίζει κολήματα το κην είναι καταστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Αφου πεταξουν ολοι τα 4αρια τους..

θα γεμίσει ο κόσμος SE...με τις μ...ιες που κάνουν οι εταιρείες στα κινητά τους android να μην δίνουν αναβαθμίσεις (ή να τις καθυστερούν ακόμα και στις ναυαρχίδες ) και να πρέπει να πάρεις NEXUS ή μοτο G για να μην το πετάξεις μετά το εξάμηνο από το παράθυρο δεν θέλει και πολύ.Kαλά για τα WP δεν μιλάω εύχομαι να βρήκαν τρόπο να βάλουν τα W10 και αν το κατάφεραν να βρούν και κανα app που να έχει πάρει update Μετά το 2011...και μη γκρινιάζουμε τουλάχιστον δώσανε άμεσα Update ¨οχι σαν το φιάσκο 5.0 σε android που περιμέναμε μήνες την 5.1 για να ξεκολλήσουν...καλύτερα iphone και ειδικά τώρα που υπάρχει και εναλλακτική του SE μια χαρά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mακρια απο updates.Αυτο εχω να πω για οτι λειτουργικο εχει κανεις.

 

Διαβαζω κατι ανεκδοτα τυπου,το 9.3 ειναι πιο ελαφρυ και απο το 6 καιιιιιι ο φιλος του μπατζανακη του κουνιαδου μου το εβαλε σε iphone 5 και πεταει...Απο το παραθυρο απο το πολυ lag μπορει να πεταξει...

 

Προσωπικα και σε ios και σε android εχω κακες εμπειριες.Ετσι πουλησα και το iphone και τωρα ειμαι με το moto g μου,που επι της ευκαιριας ηρθε update για marshmallow αλλα μαντεψε τι θα παρεις google.Εδω το εχω κανει downgrade σε kitkat.

Υπεθεσα οτι ειχες το Moto G3 μιας και δεν ανεφερες ακριβες μοντελο,γιατι εγω αυτο ειχα δουλεψει λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

joke's on you son..

Αν αυτό χρειάζεται για να μην κολάει το κινητό γιατί όχι.

Κάτσε πλήρωνε εσύ κάθε χρόνο για 2-3-4gb ram 4-8 πυρήνες επειδή το προιγούμενο μοντέλο σερνεται απο updates της πλάκας.

Την επομενη φορα διαθεσε χρηματα να παρεις κινητο και οχι χαρτζιλικη. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To iTunes δεν βλέπει καμία νέα έκδοση και μένει στην 9.2.1 , ωστόσο το πακέτο αναβάθμισης παραμένει στο κινητό λαό δεν μπορώ έστω να το διαγράψω, προβλέπω μα βγάζει την 9.3.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρέσει που σε ότι άρθρο έχει "πατάτα" της Apple , τρέχουν οι haters να κράξουν και γεμίζουν σελίδες με σχόλια άστοχα και μη. Ρε 'σεις , η Apple αντιλαμβάνεται ένα πρόβλημα και σου βγάζει fix εντός μιας βδομάδας. Δείτε τα Android σας που "παντρεύονται" με τα bugs τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν περασει κανενας μηνας τουλαχιστον (αν οχι δυο) δεν βαζω ποτε αναβαθμιση. Απορω πως εσεις ρισκαρετε τρεχοντας με την πρωτη ημερα. Κερδιζετε κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το iPhone 6 και έκανα το μεγάλο λάθος να βιαστώ και να βάλω το iOS 9.3 . Το θέμα είναι οτι έχω πρόβλημα με τα links και στον Safari και σε άλλες εφαρμογές όπως και στο εμαιλ αν έχει συνημμένο έναν σύνδεσμο δεν μου το ανοίγει και εκτός αυτού κολλάει η εκάστοτε εφαρμογή!!! Έψαξα και βρήκα μια προσωρινή λύση για τον Safari να πάω στις ρυθμίσεις και να απενεργοποίησω το JavaScript. Στον Safari λύθηκε εν μερη το προβλημα αλλά στις υπόλοιπες εφαρμογές εξακολουθεί να υφίσταται!!! Το "παρήγορο" είναι οτι το έχουν πάθει και άλλοι αυτό κ με το 5s και το 6 και μακάρι η Apple να βγάλει κάποιο patch και να διορθωθεί σύντομα το πρόβλημα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα γεμίσει ο κόσμος SE...με τις μ...ιες που κάνουν οι εταιρείες στα κινητά τους android να μην δίνουν αναβαθμίσεις (ή να τις καθυστερούν ακόμα και στις ναυαρχίδες ) και να πρέπει να πάρεις NEXUS ή μοτο G για να μην το πετάξεις μετά το εξάμηνο από το παράθυρο δεν θέλει και πολύ.Kαλά για τα WP δεν μιλάω εύχομαι να βρήκαν τρόπο να βάλουν τα W10 και αν το κατάφεραν να βρούν και κανα app που να έχει πάρει update Μετά το 2011...και μη γκρινιάζουμε τουλάχιστον δώσανε άμεσα Update ¨οχι σαν το φιάσκο 5.0 σε android που περιμέναμε μήνες την 5.1 για να ξεκολλήσουν...καλύτερα iphone και ειδικά τώρα που υπάρχει και εναλλακτική του SE μια χαρά.

 

Γιατί θα σταματήσει να δουλεύει μετά από ένα εξάμηνο? ή μήπως δεν θα έχουν αναβαθμιστεί οι εφαρμογές της Google μετά από ένα εξάμηνο? Αλλά μεγάλες κουβέντες μην λες γιατί.....

 

Update to iOS 9.3 is forcing apps to crash, hang and freeze on the iPhone 6s and iPhone 6s Plus

 

και δεν είναι η πρώτη φορά που κάτι πάει στραβά με ένα update της υπομέγιστης.

 

 

Έχω το iPhone 6 και έκανα το μεγάλο λάθος να βιαστώ και να βάλω το iOS 9.3 . Το θέμα είναι οτι έχω πρόβλημα με τα links και στον Safari και σε άλλες εφαρμογές όπως και στο εμαιλ αν έχει συνημμένο έναν σύνδεσμο δεν μου το ανοίγει και εκτός αυτού κολλάει η εκάστοτε εφαρμογή!!! Έψαξα και βρήκα μια προσωρινή λύση για τον Safari να πάω στις ρυθμίσεις και να απενεργοποίησω το JavaScript. Στον Safari λύθηκε εν μερη το προβλημα αλλά στις υπόλοιπες εφαρμογές εξακολουθεί να υφίσταται!!! Το "παρήγορο" είναι οτι το έχουν πάθει και άλλοι αυτό κ με το 5s και το 6 και μακάρι η Apple να βγάλει κάποιο patch και να διορθωθεί σύντομα το πρόβλημα!!!

Επεξ/σία από nickelodeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

classifieds-83324-0-24879500-1459157186_thumb.jpg

Ορίστε το γνωρίζουν και περιμένουμε να κάνουν κάτι!!! Εμένα πάντως πρώτη φορά μου συνέβει πρόβλημα με update γενικά ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ απαραδεκτο update μετα απο 7 beta τις 9,3 καταφεραν να τα κανουν  #$@#$ ... ηθελε να ηξερα εκει στην apple υπαρχει ομαδα QA ?? υπαρχει ομαδα με κοσμο που να δοκιμαζει οντος τις beta εκδοσεις και να δινει feedback και οχι απλα να λεει α εχω την ταδε beta στο κινητο μου εσυ δεν την εχεις ..... ειναι δυνατον να μην παιζει το safari ??? ελπιζω σε καποιο update μεσα στην βδομ  ! εχει κανεις παρομοιο προβλημα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...