Προς το περιεχόμενο

tv box Mini M8S (2GB ram, 905) edit:35-37$ Gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φανταζομαι οι πιο πολλοι θα το δουλευουν με wifi ετσι κι αλλιως και μπορει να μην εχουν δοκιμασει καν την ενσυρματη συνδεση. Ειδα κι ενα βιντεο στο youtube με καποιον που εχει αυτο το προβλημα. Αναφερουν κι αλλοι στα σχολια οτι εχουν προβλημα και σαν λυση αναφερει ενας απο αυτους τη συνδεση usb to ethernet adapter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια καθε φορα που το ανοιγω δεν ρυθμιζει αυτοματα την ωρα , και το manually . ενω ειναι συνδεμενο στο ιντερνετ και δουλευει σωστα. Τι μπορω να κανω ? εχει τυχει σε κανενα σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καθε φορα που το ανοιγω δεν ρυθμιζει αυτοματα την ωρα , και το manually . ενω ειναι συνδεμενο στο ιντερνετ και δουλευει σωστα. Τι μπορω να κανω ? εχει τυχει σε κανενα σας?

Σε μενα

Αλλα το κανει κι στο mxiii g που εχει κι αυτο 5.1 android .Αν μπορει να μας πει καποιος λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως το δουλεύω μόνο με ethernet και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μάλιστα είναι συνδεδεμένο μέσω powerline.

 

Με ethernet το mirroring δουλεύει κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για διαφορους λογους εχουν περασει απο τα χερια μου τα εξεις Android tv : minix x7 , MK809IV , MXQ , M8S , M8S+( Plus) ,  Mini MX , και Mini M8S
Ολα , μα ολα , για καθημερινη χρηση ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ οκ!
Μικρες οι διαφορες στο streaming(Kodi , Cloud tv κτλ) και ολα ειναι "τιμια" για τα λεφτα τους!
Απο εκει και υστερα ολα τα Android tv εχουν τα θετικα τους και τα αρνητικα τους και ολα εξαρτουνται απο το τι θελει ο καθενας(4κ , 2κ , full hd , κτλ)
Αυτοι που θελουν σταθεροτητα και δυνατότητες ας κατευθυνθουν σε ποιο "επωνημες" λυσεις!
Για ολους τους υπολοιπους και για καθημερινη χρηση οπως ειπα ειναι ολα μα ολα πανω κατω το ιδιο!!

Υ.Γ : Μια καλη και "τιμια"  λυση για airmouse ειναι αυτη :Link.png Site: AirMouseT2

Παιζει με ολα τα αυτα τα Android tv οκ!

ΚΑΛΕΣ ΤΗΛΕΘΕΑΣΕΙΣ!!!
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζουν πολλά air mouse στο στυλ του mele f10 δηλαδή και με πληκτρολόγιο με 8-12€

Γιατί να μην πάρει κανείς ένα τέτοιο?

Σου μεταφέρω ερώτημα που μου έκαναν και εμένα.

Να σου πω την αλήθεια αυτό που προτείνεις δείχνει βολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες επειδή ψάχνω να πάρω δύο box και δύο χειριστήρια έχετε να προτείνετε κάτι οικονομικά; 

Δεν με ενδιαφέρει 4κ, μιας που οι δύο τηλεωράσεις είναι FHD. 

 

To ενα προωρίζεται για γονείς, για απλή χρίση kodi/youtube/browse  και ίσως και skype, να του κοτσάρω ένα μικρόφωνο και μία καμερα. Το άλλο είναι για εμένα, έχω μεγαλύτερες απαιτήσεις αλλά και πάλι όχι πολλά, παιχνίδια δεν..! 

 

Από τους κινέζους χρειάζεται να κάνουμε κάτι μαγικό για το τελωνέιο; δηλαδή να τους πούμε να βγάλουν την στάμπα από το φακελο etc?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις δοκίμασα το ένα απο τα 2 και δουλεύει κανονικά το ethernet.

Δεν ρώτησα αν δουλεύει το ethernet αλλά το mirroring όταν έχεις την συσκευή συνδεδεμένη με ethernet και όχι με WiFi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά απάντησα.

 

παίδες επειδή ψάχνω να πάρω δύο box και δύο χειριστήρια έχετε να προτείνετε κάτι οικονομικά;

Δεν με ενδιαφέρει 4κ, μιας που οι δύο τηλεωράσεις είναι FHD.

 

To ενα προωρίζεται για γονείς, για απλή χρίση kodi/youtube/browse και ίσως και skype, να του κοτσάρω ένα μικρόφωνο και μία καμερα. Το άλλο είναι για εμένα, έχω μεγαλύτερες απαιτήσεις αλλά και πάλι όχι πολλά, παιχνίδια δεν..!

 

Από τους κινέζους χρειάζεται να κάνουμε κάτι μαγικό για το τελωνέιο; δηλαδή να τους πούμε να βγάλουν την στάμπα από το φακελο etc?

 

Ευχαριστώ.

Πάρε αυτό του τίτλου.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρεις παλιότερο.Απλά επέλεξε αν το πάρεις απο κινεζιμαγαζο η απο ebay που βγαίνει φτηνότερα.

Για να μην πληρώσεις τελωνείο μην ζητήσεις courier.

Μόνο συστημένο ταχυδρομείο πχ ,ΝL,sg κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου απαντησε:There is no difference between the two

The only difference is they are in different website

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το πηρα μονο για το ethernet. Ελπιζω να μην εχει θεμα. Θα μπορουσαμε να ζητησουμε partial refund αν οντως υπαρχει θεμα.

Ειναι ασχετοι με τα προϊοντα, ομως θελουν να βοηθησουν.

Τους προτεινα εξ'αρχης να μου στειλουν ενα usb σε ethernet καλωδιο, ωστε να εχω εστω με πλαγιο τροπο συνδεσιμοτητα ethernet. Δεν ειχαν ιδεα ποιο καλωδιο μπορει να κανει και μου ειπαν οτι μπορουν ειτε να βρω ποιο καλωδιο κανει και να μου το στειλουν ειτε για πιο γρηγορα να τους πω ποσο κανει ενα τετοιο καλωδιο στην περιοχη μου για να μου κανουν partial refund το αντιστοιχο ποσο. Βρηκα δυο τετοια καλωδια, ενα απο gearbest και ενα απο Amazon, που επιβεβαιωσα οτι δουλευουν με android, κοστιζαν περιπου το ιδιο και τα δυο, $8.5-9 (ουσιαστικα ηταν τα πιο φτηνα που δουλευουν επιβεβαιωμενα με android). Μου ειπαν σου επιστρεφουμε $9 στο paypal για να εχεις πιο γρηγορα το καλωδιο στα χερια σου να κανεις τη δουλεια σου.

Μου εκανε πολυ καλη εντυπωση η ολη αντιμετωπιση του θεματος απο το gearbest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...