Προς το περιεχόμενο

material design vs bootstrap


Predatorkill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες ειμαι στο σταδιο επανασχεδιασμου ενος απο τα site μου και υπαρχουν δυο σεναρια, το ενα material design και το αλλο bootstrap.

 

Η bootstrap λιγο πολυ εχει μεγαλυτερη απηχηση. Το material design πως σας φαινεται; Σας ξενιζει στο ματι ή σαν ειναι ξεκουραστο; Οι android users ειναι σιγουρα πιο οικειοι αλλα εγω πχ που δεν εχω android καπου καπως με ξενιζει λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Bootstrap όσο ωραίο - καλό και να είναι, έχει πήξει ο κόσμος από Bootstrap-based sites. Και το ένα προσπαθεί να μην μοιάζει με το άλλο, ενώ στο τέλος όλα δείχνουν το ίδιο...

 

Οπότε θα ψηφίσω MD, αν και έχω ακολουθήσει το Bootstrap από τα πρώτα του βήματα.

 

Δες και το material design lite, το διάβασα στο .net magazine του Μαρτίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφίζω και εγώ semantic-ui. Μετα Material Design....όχι άλλον Bootstrap το έχω σιχαθεί (όχι ότι δεν είναι super, αλλά απλά μπλιάχ). Απο την άλλη δεν ξέρω, βλέπει ο PM ότι το site σου μοιάζει με ότι άλλο μαμάτο είναι σε Bootstrap και γουστάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα material design στη κορυφή! Ίσως επειδή ασχολούμαι με το android και το βλέπω συνέχεια αλλά νομίζω ότι όντως είναι πολύ καλό!

*και το bootstrap μια χαρά είναι αλλά όπως υπόθηκε ήδη εχει γεμίσει ο τόπος bootstrap

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...