Προς το περιεχόμενο

Αγορά 40 inch TV για παρακολούθηση στα 2.5 μέτρα. 3D full HD ή 4Κ χωρίς 3d


gfdimopo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ηθελα να πάρω μία τηλεόραση για το υπνοδωμάτιο κυρίως για ταινίες την θέλω.

 

Σκέφτομαι να δώσω γύρω στα 500 περίπου.

 

Οι επιλογές που σκέφτομαι είναι η samsung UE40H6400 η οποία είναι full HD και 3D

 

και η άλλη επιλογή είναι το νέο μοντέλο UE40JU6400 η οποία είναι 4Κ και όχι 3D!

 

Τι αξίζει λέτε περισσότερο?

 

Ξέρω ότι το 4κ είναι νωρίς ακόμα αλλα η tv προορίζεται για μία 3 ετία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εγω εχω 3D Lg λαι για να ειμαι ειλικρινης παντα οταν εβαζα 3d ταινια να δω

(βραδυ-κουρασμενος) μετα απο λιγο πονουσαν τα ματια μου με αποτελεσμα να το

γυριζω στην κανονικη προβολη. Οποτε ισως θαα ηταν καλυτερα να κοιταξεις 4κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ηθελα να πάρω μία τηλεόραση για το υπνοδωμάτιο κυρίως για ταινίες την θέλω.

 

Σκέφτομαι να δώσω γύρω στα 500 περίπου.

 

Οι επιλογές που σκέφτομαι είναι η samsung UE40H6400 η οποία είναι full HD και 3D

 

και η άλλη επιλογή είναι το νέο μοντέλο UE40JU6400 η οποία είναι 4Κ και όχι 3D!

 

Τι αξίζει λέτε περισσότερο?

 

Ξέρω ότι το 4κ είναι νωρίς ακόμα αλλα η tv προορίζεται για μία 3 ετία.

κοιτα σε αυτη τη τιμη απο οσο ξερω ειναι καλυτερη η full hd οχι φυσικα λογω του 3d που αναθεμα αν το χρησιμοποιησεις ποτε

αλλα λογο του panel που σε 4κ με αυτα τα λεφτα θα ειναι μαπα....

btw θα κοιταγα κατι σε LG ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4Κ χωρις πολλη κουβεντα. πηρα προ τριετιας 3D τηλεοραση και ηταν τα πιο πεταμενα λεφτα που μπορουσα να δωσω. παιζει να ειδα 5-10 ταινιες μονο . ειδικα αν ειναι ενεργο 3d μην το σκεφτεις καν ,λιγα γυαλια μπαταριες και θεματα με την συνδεση τους με την οθονη θα σε κανει να χασεις την ορεξη σου

 

επισης δεν υπαρχει πολυ υλικο για 3d που να ειναι τοσο καλο οσο τα demo που βλεπεις στα μαγαζια ΣΥΝ οτι αν σκεφτεσαι για 3D gaming εκει ισως να κλαψεις λιγο.....

 

θα ξανασχοληθω ξανα με 3d οταν το virtual reality γινει πραγματικα προσιτο.

 

μπορει το πανελ να μην ειναι το καλυτερο αλλα παρε την 4Κ εκτος και αν σε ενοχλει στο ματι στο καταστημα. αυτα απο μενα


ΥΓ

 

samsung UE40H6400 εμενα ειναι παρεμφερες μοντελο , 40αρα και σειρα 6 . πολυ καλη εικονα γενικα και για ταινιες ειδικοτερα. αλλα μην την παρεις για το 3D ειναι απο τα πιο μη-χρησιμοποιουμενα χαρακτηριστικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παρακολούθηση στα 2,5 μέτρα στις 40'' δεν είσαι ούτε για 3D FullHD, ούτε για 4K. Αν σε ενδιαφέρει τόσο το 3D κοίτα να εξοικονομήσεις χρήματα και να πας σε τουλάχιστον 50'' για την απόσταση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ γω ιδια φαση ειμαι φιλε μ. Απλα την θελω για σαλονι η μονη διαφορα μας κ εγω θα μπορουσα να παω κ σε 43αρα. Το 3d απο οτι εχω ακουσει απο πολλους δεν αξιζει τα λεφτα του. Δεν θα το χρησιμοποιησεις κ τοσο οσο νομιζεις. Εγω κοιταω για 4k κ στα 500 που δινεις κ εσυ κ ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 3:

 

http://www.plaisio.g...ra-HD-Smart.htm

 

http://www.electrone...XH SAMSUNG.aspx

 

http://www.electrone...PANASONIC.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε έστω ότι προσανατολιζόμαστε σε 4Κ και ξεχνάμε το 3D! Απλά φοβάμαι σε υψηλή ανάλυση μηπως δείχνουν περισσότερο χάλια τα κανάλια της τηλεόρασης

 

Ποια προτείνεται στις 40 in.

 

Εχω πρόβλημα χώρου στο πλάι για να βάλω μεγαλύτερη. Ισως οριακά κάποια μοντέλα 42in να χωράνε αλλα δεν είναι σίγουρο!

 

Ποια μοντέλα προτείνετε εσείς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εστειλα παραπανω μια panasonic 40αρα απιστευτη! Αλλιως δες απο eshop νομιζω εχει μια philips 40αρα 4k καλη τιμη. Κ εγω ειμαι αναμεσα σε καποιες κ γι'αυτο ρωταω μπας κ μας απαντησει καποιος π ξερει. Μην αγχωνεσαι για αυτο που ρωτησες δεν παιζει τετοιο θεμα. Εγω νομιζω θα καταληξω παντως στην panasonic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4Κ χωρις πολλη κουβεντα. πηρα προ τριετιας 3D τηλεοραση και ηταν τα πιο πεταμενα λεφτα που μπορουσα να δωσω. παιζει να ειδα 5-10 ταινιες μονο . ειδικα αν ειναι ενεργο 3d μην το σκεφτεις καν ,λιγα γυαλια μπαταριες και θεματα με την συνδεση τους με την οθονη θα σε κανει να χασεις την ορεξη σου

 

επισης δεν υπαρχει πολυ υλικο για 3d που να ειναι τοσο καλο οσο τα demo που βλεπεις στα μαγαζια ΣΥΝ οτι αν σκεφτεσαι για 3D gaming εκει ισως να κλαψεις λιγο.....

 

θα ξανασχοληθω ξανα με 3d οταν το virtual reality γινει πραγματικα προσιτο.

 

μπορει το πανελ να μην ειναι το καλυτερο αλλα παρε την 4Κ εκτος και αν σε ενοχλει στο ματι στο καταστημα. αυτα απο μενα

ΥΓ

 

samsung UE40H6400 εμενα ειναι παρεμφερες μοντελο , 40αρα και σειρα 6 . πολυ καλη εικονα γενικα και για ταινιες ειδικοτερα. αλλα μην την παρεις για το 3D ειναι απο τα πιο μη-χρησιμοποιουμενα χαρακτηριστικα

 

θα συμφωνησω απολυτα πως το ενεργο 3D με τις μπαταριες, τον συγχρονισμο, το flicker που καποιοι αντιλαμβάνονται και τα ακριβα γυαλιά χαλανε το fun της καταστασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παρακολούθηση στα 2,5 μέτρα στις 40'' δεν είσαι ούτε για 3D FullHD, ούτε για 4K. Αν σε ενδιαφέρει τόσο το 3D κοίτα να εξοικονομήσεις χρήματα και να πας σε τουλάχιστον 50'' για την απόσταση σου.

μια χαρα ειναι 2.5 μετρα και 40 ιντσες. ιδανικα θα ηταν στα 2 μετρα ισως αλλα και 2.5 ενταξει ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3D στα 2,5 μέτρα και 40''...μόνο 3D δεν θα είναι, από κει και πέρα είναι και θέμα γούστου. Είδα το Avatar σε 3D στα 2,5 μέτρα σε 55''. Αυτή την λες εντάξει απόσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ηθελα να πάρω μία τηλεόραση για το υπνοδωμάτιο κυρίως για ταινίες την θέλω.

 

Σκέφτομαι να δώσω γύρω στα 500 περίπου.

 

Οι επιλογές που σκέφτομαι είναι η samsung UE40H6400 η οποία είναι full HD και 3D

 

και η άλλη επιλογή είναι το νέο μοντέλο UE40JU6400 η οποία είναι 4Κ και όχι 3D!

 

Τι αξίζει λέτε περισσότερο?

 

Ξέρω ότι το 4κ είναι νωρίς ακόμα αλλα η tv προορίζεται για μία 3 ετία.

 

Αν ψήνεσαι να δεις euro2016 σε 2160 πάρε 4Κ και στόχευσε Turksat,όσον αφορά τα υπόλοιπα σε αφήνω στα ξεφτέρια

 

Πρόσεχε όμως μην βρεθείς χρεωμένος με δόσεις γιατί εδώ τα μαστόρια του ινσομνια "πουλάνε" μεγάλες ίντσες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο μοντελα ειναι πολυ τιμια για τα λεφτα τους. Η σειρα Η ειναι μοντελο του 14 με 100hz πραγματικα, μια εξαιρετικη τηλεοραση αλλα πλεον λιγο παλια. Η ju6400 ειχει επισης πολυ καλο πανελ αλλα 50hz πραγματικα εχει τιζεν λειτουργικο και πολυ χαμηλο input latency σε περιπτωση που θες παιχνιδια. Οι 40 ιντσες ειναι πολυ μικρες για να δεις 4κ υλικο θα πρεπει να καθεσαι σε αποσταση 1 μετρου περιπου. Παρ ολα αυτα ειναι εξαιρετικη για θεαση ταινιων. Το 3D πλεον ειναι σχεδον πεθαμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...