Προς το περιεχόμενο

Στα 270 εκατομμύρια οι συνολικές εγκαταστάσεις των Windows 10 μέσα σε 8 μήνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Μολις δειξαν και το AI framework που θα ειναι διαθεσιμο στους developers. Σε καμια 20ετια θα αναπτυξουν και αλλες εταιριες κατι παρομοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Εγώ για κάποιο λόγο τον πιστεύω.

 

Fed, where are you?

Δεν λέω ότι δεν έγιναν, αλλά δεν ξέρουμε αν πράγματι έγιναν στο μέγεθος που τα περιγράφει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα προβλήματα με τους drivers είναι θέμα άλλων κατασκευαστών, αυτοί να φροντίσουν να βγάλουν νέους/σωστούς, δεν είναι δουλειά του λειτουργικού να προσαρμόζεται στους drivers...

 

Ούτε τού μέσου χρήστη πρέπει να είναι όμως δουλειά, το να ψάχνει να βρει ποιου δουλειά είναι το κάθε τι. Ο μέσος χρήστης θέλει εν προκειμένω να έχει drivers για τις συσκευές του. Όταν βρίσκει drivers για τα πάντα, σε ένα χιλιοδοκιμασμένο, χιλιοτεσταρισμένο και αποδεδειγμένα σταθερό και ασφαλές λειτουργικό, τη μετάβασή του σε κάποιο άλλο, όπου εν γνώσει του αντιμετωπίζει έλλειψη drivers, με μόνο κριτήριο το ότι είναι νεότερο, ε...τη λες και μορφή μαζοχισμού!  

 

Τα πάντα όχι, μόνο αυτά που θες...

 

και γιατί ακριβώς πρέπει να απασχολεί τον οποιονδήποτε, η πιθανότητα να μη μπορεί λόγω λειτουργικού, να κάνει αυτά που ...δε θέλει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ούτε τού μέσου χρήστη πρέπει να είναι όμως δουλειά, το να ψάχνει να βρει ποιου δουλειά είναι το κάθε τι. Ο μέσος χρήστης θέλει εν προκειμένω να έχει drivers για τις συσκευές του. Όταν βρίσκει drivers για τα πάντα, σε ένα χιλιοδοκιμασμένο, χιλιοτεσταρισμένο και αποδεδειγμένα σταθερό και ασφαλές λειτουργικό, τη μετάβασή του σε κάποιο άλλο, όπου εν γνώσει του αντιμετωπίζει έλλειψη drivers, με μόνο κριτήριο το ότι είναι νεότερο, ε...τη λες και μορφή μαζοχισμού!  

 

 

και γιατί ακριβώς πρέπει να απασχολεί τον οποιονδήποτε, η πιθανότητα να μη μπορεί λόγω λειτουργικού, να κάνει αυτά που ...δε θέλει;

Σίγουρα δεν είναι δουλειά του, απλά να ξέρουμε ποιος φταίει...

 

Δεν πρέπει να τον απασχολεί, αλλά όταν γράφει ότι κάνει τα πάντα ενώ δεν τα κάνει, δεν φταίω εγώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε τού μέσου χρήστη πρέπει να είναι όμως δουλειά, το να ψάχνει να βρει ποιου δουλειά είναι το κάθε τι. Ο μέσος χρήστης θέλει εν προκειμένω να έχει drivers για τις συσκευές του. Όταν βρίσκει drivers για τα πάντα, σε ένα χιλιοδοκιμασμένο, χιλιοτεσταρισμένο και αποδεδειγμένα σταθερό και ασφαλές λειτουργικό, τη μετάβασή του σε κάποιο άλλο, όπου εν γνώσει του αντιμετωπίζει έλλειψη drivers, με μόνο κριτήριο το ότι είναι νεότερο, ε...τη λες και μορφή μαζοχισμού!  

 

 

και γιατί ακριβώς πρέπει να απασχολεί τον οποιονδήποτε, η πιθανότητα να μη μπορεί λόγω λειτουργικού, να κάνει αυτά που ...δε θέλει;

Τα ίδια δεν λέγανε και όσοι είχαν ms-dos όταν βγήκαν τα windows; 

Δεν βλέπω να μένει κανείς με ms-dos σήμερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι βλακείες είναι αυτά ρε; Εγώ στο pc μου έχω 3.11 και κάνω ότι θέλω, άσε που όταν με κουράζει το γραφικό περιβάλλον τρέχω καθαρό Dos και περνάω υπέροχα. Νταξ παιδιά τα XP είναι πολύ καλό λειτουργικό για το 2001 τώρα έχουμε 2016. Μέχρι πριν τέσσερα χρόνια είχα κι εγώ Multiboot το μηχάνημα μου και έτρεχα XP γιατί ένα (1) πρόγραμμα κρυπτογράφησης δεν έτρεχε σε 7 αλλά οκ τελικά βρήκα άλλο τρόπο. Από εκεί και πέρα σε δοκιμή που έκανα επεξεργασία βίντεο στο ίδιο μηχάνημα με XP και 7 τα 7 έκαναν τον μισό χρόνο για την ίδια δουλειά. Δεν μπορώ να ακούω από ανθρώπους που ασχολούνται με την τεχνολογία να εκθειάζουν τεχνολογίες 15έτιας μπροστά σε σύγχρονες. Να σοβαρευτούμε λίγο κάποια στιγμή ε;  

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 Το να βρισκόμαστε σε άρθρο που αναφέρει τι θα μας παρουσιάσει μια από τις κορυφαίες εταιρείες στο μέλλον και τα σχόλια να λένε για windows xp τουλάχιστον είναι τραγικό! και ναι μπορεί κάποιοι να τα θεωρούν τα καλύτερα άλλα από την στιγμή που εταιρεία αποφάσισε να κόψει την υποστήριξη αποκτούν ένα μεγάλο μείον! δεν παρέχεται ασφάλεια!

2 Η επίμονη για spyware λογισμικό κτλ είναι κατανοητή αλλά κανείς δεν σας αναγκάζει να μείνετε στα windows (Πριν λίγες μέρες έσπασε η προστασία ενός iphone και για την google δεν χρειάζεται να αναφέρω τίποτα) και δεν κάνουν spyware αναβαθμίζουν την τεχνολογία την αμεσότητα για τον χρήστη όποιος δεν θέλει xp ,3.1 linux κτλ.

3 δεν μας επέβαλε να τα βάλουμε,είναι μια εταιρεία λογισμικού!και όχι μόνο!εργάζεται πάνω στην τεχνολογία τρέχει εξελίξετε! απευθύνετε σε κοινό που ξέρει τα βασικά τουλάχιστον!Όχι σε άτομα που δεν ξεχωρίσουν το επόμενο από το άκυρο!

4 έχει να μας παρουσιάσει πολλά όμορφα πράγματα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 10 store only ολα τα πρωτα DX12 παιχνιδια(και σχεδον exclusive του xbox).Κοινως για τους gamers,που δεν ειναι και λιγοι παγκοσμιως, ειναι αναγκαστικη αναβαθμιση ειτε μας αρεσει ειτε οχι.Οι αλλοι αν δεν τους ενδιαφερουν τα 10ρια και τα updates,ας μεινουν και με τα 7ρια ή Ubuntu δεν τους αναγκαζει κανεις.

Η κλαψα εχει αρχισει να κατανταει κουραστικη

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια δεν λέγανε και όσοι είχαν ms-dos όταν βγήκαν τα windows; 

Δεν βλέπω να μένει κανείς με ms-dos σήμερα

 

Εγώ πάντως δεν τα έλεγα (ούτε και χρησιμοποίησα και για πολύ ms-dos, για να λέμε την αλήθεια). Χρησιμοποίησα όμως για μεγάλα χρονικά διαστήματα, W95, W98, ακόμα και millenium :fear: και, εκτός τού ότι κάθε άλλο παρά σταθερά λειτουργικά αποδείχθηκαν, ήταν αμέτρητα αυτά που ήθελα να κάνω και, είτε ήταν αδύνατο, είτε εφιαλτικά δύσκολο.

 

Αντίθετα, σε ότι κι αν ήθελα/μού χρειαζόταν να κάνω στον υπολογιστή, όχι μόνο με τα 7 δεν αντιμετώπισα πρόβλημα, αλλά ούτε και με τα XP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

for the love of god... 

 

τα δωρεαν και με το ζορι windows10, σε γραφημα αναμεσα στα προηγούμενα που έκαναν 100+ ευρω. δεν γελασαμε καν παιδια. try harder

Μην ανησυχεις και μην τρελενεσαι!Θα χρεωσει την επομενη αναβαθμιση της!Σκοπος ειναι να μπεις στο καινουριο λογισμικο δωρεαν για να πληρωνεις μετα για αναβαθμισεις.Στιλ Apple Os ενα πράγμα.Αλλα δε θα υπηρχε καλυτερος τροπος προωθησης ενος λογισμικού απο το τζάμπα! Το τζαμπα δελεαζει ολους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...