Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το «μικρό» iPhone SE των 4' ιντσών [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαντάζομαι ότι αναφέρεσαι σε εμένα. Εγώ δε λέω σε κανέναν τι επιλογές θα κάνει. Ελεύθεροι να κάνουμε ότι θέλουμε και μας βολεύει είμαστε. Άμα σε βολεύουν όλα Apple, καλά κάνεις και τα παίρνεις. Αλλά είναι αστείο να θεωρείς "fail" το γεγονός ότι δε συνεργάζονται όλοι οι άλλοι άψογα με τις κλειστές τεχνολογίες μία εταιρείας, επειδή εσύ πήρες το ρίσκο (γιατί, προσωπικά, έτσι το βλέπω) να εξαρτάσαι και να περιορίζεσαι από μία εταιρεία με κλειστές τεχνολογίες. Άλλο να πεις ότι εσένα δε σου κάνει κάτι και άλλο να πεις ότι είναι fail επειδή δεν ταιριάζει στις ιδιοτροπίες σου!

 

 

Ναι ναι απλα για ακομη μια φορα βγαζετε χολη για ενα προιον, το οποιο αν πραγματικα δεν σας ενδιεφερε δε θα μπαινατε καν να σχολιασετε..

Τουλαχιστον εγω ετσι αντιδρω οταν δεν με ενδιαφερει κατι.

 

Τωρα λοιπον ερχεσαι και υπενισεσαι πως εκτος απ το ios πως ειναι κλειστο λειτουργικο και το OSX!!!

Αν ειναι ποτε δυνατον, πραγματικα ομως..

 

4 χρονακια δουλευω με το παραπανω λειτουργικο και ο υπολογιστης ειναι οπως τη πρωτη μερα. Ε ναι λοιπον φιλε μου εχω ιδιοτροπιες και οταν ψωνιζω κατι θελω να κραταει και οχι να αρχιζω τα απεγνωσμενα φορματ στο δευτερο χρονο..

 

Προφανως και ειναι fail για μενα τα windows επειδη δεν ταιριαζουν στις ιδιοτροπιες μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελω να μεταφερω αρχεια απο υπολογιστη σε υπολογιστη, εχω usb stick και δε μου χρειαζεται να συνδεσω το κινητο. Αν θελω να το στειλω στο κινητο, το στελνω μεσω cloud service και αν ειναι μεγαλο αρχειο το συνδεω με το itunes (λυσεις υπαρχουν) και το μεταφερω μια χαρα.

ΒΤ και NFC δεν εχει χρειαστει να χρησιμοποιησω ποτε περα απο τις λειτουργιες που αναφερεις και απορω τι παραπανω κανεις με το NFC απο μενα στην Ελλαδα μας, εκτος αν μενεις εξωτερικο οποτε παω πασο.

Streaming κανω ωραιοτατα στη samsung smart tv μου με το αντιστοιχο app της.

Για τη φορτιση, φροντιζω να εχω ενα καλωδιο μαζι μου αν κρινω οτι θα χρειαστει να φορτισω και μεσα στη μερα.

Λυσεις υπαρχουν για ολα, αρκει να ψαξεις και δεν καταλαβαινω το λογο που μερικοι παραμενετε στα ιδια επειχειρηματα με το BT και τα συναφη εν ετει 2016 με τα σημερινα δικτυα. Και σιγουρα μεγαλο ρολο παιζει πως χρησιμοποιεις ενα τηλεφωνο και τι αναγκες εχεις. Αν ντε και καλα χρειαζεσαι NFC και οτι αλλο ανεφερες, το σεβομαι μπραβο σου και καλα κανεις. Δε θα σε κριτικαρω ασχημα οπως πιστευω οφειλεις να κανεις και συ.

Τελος παντων για να σε προλαβω, ειμαι κατοχος iPhone και S6. Με το S6 οτι παραπανω καλουδια ειχε απο το iPhone, δε μου χρειαστηκαν ποτε αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν ειχε και τα πλεονεκτηματα του. Απλα με το iPhone και την εμπειρια που μου προσφερει ειμαι απολυτα καλυμμενος για αυτο το χρησιμοποιω και θα το χρησιμοποιω μεχρι και οταν παψει να με βολευει.

Μιλησα εγω για μεταφορα απο υπολογιστη σε υπολογιστη; Μιλησα για το HD slow motion video 500mb που μολις στραβηξες με το super dupper iphone σου στο εξοχικό πανω στο βουνο με 2g σημα , που θελω να το αποθηκευσω στο pc ή να το δουμε στην tv. Cloud; Γελανε και οι πετρες σε αυτη τη περιπτωση. Itunes; Θα με βαλεις να το κατεβασω στο pc, αν εχω ιντερνετ και να κανεις συγχρονισμο για να μου δωσεις ενα αρχειο; Μηπως αν απλα , μια που κουβαλας καλωδιο , ειχες . λεω τωρα, ενα απλο usb και να μου το στειλεις με σοβορη ταχυτητα; Μηπως να μου το εστελνες με nfc στο δικο μου κινητο; Ελα κανε streaming στην lg tv μου. Αμ δε...

Και αν συγκρινεις την τοπικη μεταφορα δεδομενων , χωρις χρεωση , με cloud υπηρεσιες και mobile internet σε ταχύτητα. Τοτε εισαι αξιος να εχεις apple συσκευη :) 

Και για να σε προλαβω. Ειμαι κατοχος ipad εδω και δυο χρονια. Δεν το αλλαζω για την μια και μοναδικη δουλεια που το θελω, αλλα δεν σημαινει οτι μπορω να κανω ολες τις αλλες δουλειες για τις οποιες δεν εχω apple. Δηλαδη για tablet στο σπιτι και τη δουλεια καλα ειναι τα apple , για κινητο τηλεφωνο , ουτε να μου το χαριζανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα εγω για μεταφορα απο υπολογιστη σε υπολογιστη; Μιλησα για το HD slow motion video 500mb που μολις στραβηξες με το super dupper iphone σου στο εξοχικό πανω στο βουνο με 2g σημα , που θελω να το αποθηκευσω στο pc ή να το δουμε στην tv. Cloud; Γελανε και οι πετρες σε αυτη τη περιπτωση. Itunes; Θα με βαλεις να το κατεβασω στο pc, αν εχω ιντερνετ και να κανεις συγχρονισμο για να μου δωσεις ενα αρχειο; Μηπως αν απλα , μια που κουβαλας καλωδιο , ειχες . λεω τωρα, ενα απλο usb και να μου το στειλεις με σοβορη ταχυτητα; Μηπως να μου το εστελνες με nfc στο δικο μου κινητο; Ελα κανε streaming στην lg tv μου. Αμ δε...

Και αν συγκρινεις την τοπικη μεταφορα δεδομενων , χωρις χρεωση , με cloud υπηρεσιες και mobile internet σε ταχύτητα. Τοτε εισαι αξιος να εχεις apple συσκευη :)

Και για να σε προλαβω. Ειμαι κατοχος ipad εδω και δυο χρονια. Δεν το αλλαζω για την μια και μοναδικη δουλεια που το θελω, αλλα δεν σημαινει οτι μπορω να κανω ολες τις αλλες δουλειες για τις οποιες δεν εχω apple. Δηλαδη για tablet στο σπιτι και τη δουλεια καλα ειναι τα apple , για κινητο τηλεφωνο , ουτε να μου το χαριζανε.

 

 

 

Ρε φιλε αφου εχεις ipad ερχομαι και στο περναω με airdrop σε 5 δευτερα... Ή αν δε θες θα το περασω στο δικο μου τον υπολογιστη (που δε μου κανει κοπο να το φερω γτ ζυγιζει 2 kg) παλι με airdrop σε 5 δευτερα και μετα θα το δουμε στη tv σου..

Α ξεχασα, μετα στο δινω με στικακι..

Δε χρειαζεται να γραφεις ολοκληρο κειμενο για το τι γινεται και τι οχι με ενα iphone σε ενα κατσικοχωρι μακρια απ το πολιτισμο..

 

Θεληση να υπαρχει φιλε και οχι κακη διαθεση.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε αφου εχεις ipad ερχομαι και στο περναω με airdrop σε 5 δευτερα... Ή αν δε θες θα το περασω στο δικο μου τον υπολογιστη (που δε μου κανει κοπο να το φερω γτ ζυγιζει 2 kg) παλι με airdrop σε 5 δευτερα και μετα θα το δουμε στη tv σου..

Α ξεχασα, μετα στο δινω με στικακι..

Δε χρειαζεται να γραφεις ολοκληρο κειμενο για το τι γινεται και τι οχι με ενα iphone σε ενα κατσικοχωρι μακρια απ το πολιτισμο..

 

Θεληση να υπαρχει φιλε και οχι κακη διαθεση.

Αντε παλι... Ρε φιλε να το κανω τι στο ipad; Να κατεβασω μετα το Itunes και τα συναφη για να το περασω στον υπολογιστη μου; Και αν δεν εχω το Ipad μαζι ( που δεν θα το εχω) παλι θα αερολογεις με τα θα; Κουβαλας παντου , ακομη και σε εκδρομες  το laptop σου;  Θα φυγεις να το περασεις σε στικακι για να μου το φερεις; Δεν μπορεις να κανεις πολλα με ενα Iphone περα απο το οικοσυστημα του. Εκει σας παταει η apple και σας τσιγκλαει που ολοι, μα ολοι εχουν δικιο. Στον τεχνολογικο κοσμο η apple εχει αιμα 0 resus αρνητικο. Μια χαρα ζεις με αυτο το αιμα, αλλα οταν θα χρειαστεις μεταγγιση θα εχεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι... Ρε φιλε να το κανω τι στο ipad; Να κατεβασω μετα το Itunes και τα συναφη για να το περασω στον υπολογιστη μου; Και αν δεν εχω το Ipad μαζι ( που δεν θα το εχω) παλι θα αερολογεις με τα θα; Κουβαλας παντου , ακομη και σε εκδρομες  το laptop σου;  Θα φυγεις να το περασεις σε στικακι για να μου το φερεις; Δεν μπορεις να κανεις πολλα με ενα Iphone περα απο το οικοσυστημα του. Εκει σας παταει η apple και σας τσιγκλαει που ολοι, μα ολοι εχουν δικιο. Στον τεχνολογικο κοσμο η apple εχει αιμα 0 resus αρνητικο. Μια χαρα ζεις με αυτο το αιμα, αλλα οταν θα χρειαστεις μεταγγιση θα εχεις προβλημα.

 

 

Καλα συγγνωμη και εσυ στη εκδρομη τι θα το κανεις το pc?? Γιατι ανεφερες οτι θες να στο περασω στο pc....

Δηλαδη εσυ εισαι μαγκας και θα το εχεις και εμενα δε μου επιτρεπεται??

 

Και σου ειπα μια χαρα το περναω σε οποιοδηποτε mac εγω το βιντεακι.. Αν το τραβηξεις εσυ με το android σου σε mac το περνας? Οχι..

Αρα και το δικο σου κινητο δε μπορει να συνεργαστει με ολες τις τεχνολογιες..

 

Αρα στο τεχνολογικο κοσμο οταν θα ερθει η ωρα να περασεις κατι απο android και σε αλλο λειτουργικο παλι θα παρεις κουλουρακι..

 

Και οι δυο παντως μπορουμε να τα περασουμε με itunes και android file transfer αντιστοιχα..

 

θες και τα βλεπεις μαυρα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την διαμαχη δεν την εχω καταλαβει. Καλό δεν ειναι οτι υπαρχουν επιλογές για ΟΛΟΥΣ σε ΟΛΑ?

 

Και θα το ξαναπω για πολλοστή φορά. Το μέγεθος του 5/5s/5se συνολικά και οχι μονο σαν οθόνη είναι απο τα βολικότερα που μπορει να εχει ενας ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ για να κανει την δουλειά του. Και όχι, το Sony Z3/Z5 compact μπορει να μοιαζει αλλα ειναι αισθητά πιο ογκωδες στην χρήση του (παραμενοντας βεβαια στην κατηγορια των βολικου μεγέθους κινητων).

 

Οι περισσοτεροι αλλωστε (ειδικα οι επαγγελματιες) εχουν και επιπλεον tablet ή laptop μαζι τους (ή και τα δυο). Στην πράξη η μεγαλη οθόνη δεν τους ειναι πραγματικα χρήσιμη οταν υπαρχει το tablet. Κατι που ισχύει και για μια εξαιρετικα μεγάλη μεριδα ατομων. Όσοι εχουν smartphones με μεγαλες οθονες εχουν και tablet και μαλιστα θελουν και tablets με ΜΕΓΑΛΕΣ οθόνες.

 

Εχω φιλο που κυκλοφορει με δυο μεγαλα κινητα και ενα tablet παραμασχαλα (ή στην τσάντα)!!! Και αλλο φιλο που εκτος απο το κινητο (iphone 4αρι) εχει παντα στο τσαντακι του και το iPad.

 

Άλλοι οπως εγώ, έχουμε κατ επιλογή τηλέφωνα με μικρές οθονες και tablet επισης με μικρες οθονες κατ'επιλογη και πάλι. Και παλι το tablet σπανια το χρησιμοποιω ενω μια χαρα βολευομαι για τα παντα με το τηλεφωνο. Γουστα και συνηθειες.

 

Γιατι να μην βολευτουν λοιπον ΟΛΟΙ με τα γουστα τους και να πρεπει να ακουλουθησουν οτι βολευει καποιον αλλο?

 

Ηρεμηστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα μιλαμε για αλλον εναν power user που βαζει rom, αλλαζει εικονιδια στο "smartphone" του και κατεβαζει torrents...Α και εχει file browser..

 

εγώ που άν αφήσω το iphone σε 4 λεπτά ακυρώνεται δουλειά μηνών στην εταιρεία μου....Α θα έχω όμως file browser ε? θα κατεβάζω και torrents! μαλιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα συγγνωμη και εσυ στη εκδρομη τι θα το κανεις το pc?? Γιατι ανεφερες οτι θες να στο περασω στο pc....

Δηλαδη εσυ εισαι μαγκας και θα το εχεις και εμενα δε μου επιτρεπεται??

 

Και σου ειπα μια χαρα το περναω σε οποιοδηποτε mac εγω το βιντεακι.. Αν το τραβηξεις εσυ με το android σου σε mac το περνας? Οχι..

Αρα και το δικο σου κινητο δε μπορει να συνεργαστει με ολες τις τεχνολογιες..

 

Αρα στο τεχνολογικο κοσμο οταν θα ερθει η ωρα να περασεις κατι απο android και σε αλλο λειτουργικο παλι θα παρεις κουλουρακι..

 

θες και τα βλεπεις μαυρα...

Αλλα λεμε και αλλα καταλαβαινουμε. Εχω ενα pc στο εξοχικο, αρχαιο, χωρις ιντερνετ. Εκει αν σε δω με το apple. Στην εκδρομη απλα το παιρνω με nfc στο κινητο μου το αρχειο, γρηγορα, ευκολα, δωρεαν, ανοικτα προς ολους (εκτος απο apple...)και το βλεπω σε ολες τις tv που εχουν απλα usb. Δεν χρειαζεται καν να ειναι smart με wifi και καλουδια. Και δεν εχω android και μια χαρα εχω περασει video σε mac . Απλα συνδεσα το κινητο επανω του με το usb...

Μια πλατφορμα την κρινεις οταν δεν θα σε απασχολησει πως θα κανεις την δουλεια σου. Αν ψαχνεις κολπα, ανταπτορες, μετατροπες, συμβατοτητες, αστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα λεμε και αλλα καταλαβαινουμε. Εχω ενα pc στο εξοχικο, αρχαιο, χωρις ιντερνετ. Εκει αν σε δω με το apple. Στην εκδρομη απλα το παιρνω με nfc στο κινητο μου το αρχειο, γρηγορα, ευκολα, δωρεαν, ανοικτα προς ολους και το βλεπω σε ολες τις tv που εχουν απλα usb. Δεν χρειαζεται καν να ειναι smart με wifi και καλουδια. Και δεν εχω android και μια χαρα εχω περασει video σε mac . Απλα συνδεσα το κινητο επανω του με το usb...

Μια πλατφορμα την κρινεις οταν δεν θα σε απασχολησει πως θα κανεις την δουλεια σου. Αν ψαχνεις κολπα, ανταπτορες, μετατροπες, συμβατοτητες, αστο...

 

 

 

Φιλε επειδη λειτουργω με mac και ειχα και android αυτο που λες, οτι απλα το συνδεσες πανω στο mac χωρις βοηθεια καποιου αλλου προγραμματος οπως το android file transfer και τα καταφερες, ειναι ψεματα...

Απλα και ξαστερα στο λεω, καθως μαζι με το macbook ειχα κατα καιρους note 3, note 4 και s6 edge plus...

 

Και στο δικο μου εξοχικο που θαχω το laptop χωρις ιντερνετ και συ δε θα μπορεσεις να κανεις τιποτα μολις απεγκαταστησω το απο πανω προγραμμα..

Δε ψαχνω τιποτα φιλε μου.. Μια χαρα συνεργαζονται οι συσκευες που εχω.. Με κλειστα ματια..

 

Αυτο το κομπλεξ που εχετε και θεωρειται πως ολος ο κοσμος εχει windows και θα πρεπει να εναρμονιστουμε και οι υπολοιποι με αυτο πραγματικα με ξεπερναει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iOS τρεχουν για να συνεργαζονται εξαιρετικα με τον apple εξοπλισμο μου? 

Μαλλον οχι οποτε... Fail..

 

Να υποθεσω πως αμαξι μηχανη τηλεοραση ψυγειο κλπ δεν εχεις σωστα;

 

Περιμενεις να βγαλει η Apple

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθεσω πως αμαξι μηχανη τηλεοραση ψυγειο κλπ δεν εχεις σωστα;

 

Περιμενεις να βγαλει η Apple

 

 

Βασικα περιμενω να γελασω με το το χιουμορ σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε επειδη λειτουργω με mac και ειχα και android αυτο που λες, οτι απλα το συνδεσες πανω στο mac χωρις βοηθεια καποιου αλλου προγραμματος οπως το android file transfer και τα καταφερες, ειναι ψεματα...

Απλα και ξαστερα στο λεω, καθως μαζι με το macbook ειχα κατα καιρους note 3, note 4 και s6 edge plus...

 

Και στο δικο μου εξοχικο που θαχω το laptop χωρις ιντερνετ και συ δε θα μπορεσεις να κανεις τιποτα μολις απεγκαταστησω το απο πανω προγραμμα..

Δε ψαχνω τιποτα φιλε μου.. Μια χαρα συνεργαζονται οι συσκευες που εχω.. Με κλειστα ματια..

 

Αυτο το κομπλεξ που εχετε και θεωρειται πως ολος ο κοσμος εχει windows και θα πρεπει να εναρμονιστουμε και οι υπολοιποι με αυτο πραγματικα με ξεπερναει...

Δεν εχω , ουτε ειχα android :) Απο περιεργeια, γιατι το εκανα με το Ν900 τοτε, θα παω το Σαββατο με το Blackberry να το συνδεσω  πανω στο imac σε λειτουργια εξωτερικου μεσου αποθηκευσης στον γαμπρο μου. Ποτε μα ποτε δεν εχω βαλει προγραμμα για συγχρονισμο αρχειων μεταξυ pc και οποιου κινητου ειχα. Ολα ηταν plug n play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης songless_bird είπε:
Μιλησα εγω για μεταφορα απο υπολογιστη σε υπολογιστη; Μιλησα για το HD slow motion video 500mb που μολις στραβηξες με το super dupper iphone σου στο εξοχικό πανω στο βουνο με 2g σημα , που θελω να το αποθηκευσω στο pc ή να το δουμε στην tv. Cloud; Γελανε και οι πετρες σε αυτη τη περιπτωση. Itunes; Θα με βαλεις να το κατεβασω στο pc, αν εχω ιντερνετ και να κανεις συγχρονισμο για να μου δωσεις ενα αρχειο; Μηπως αν απλα , μια που κουβαλας καλωδιο , ειχες . λεω τωρα, ενα απλο usb και να μου το στειλεις με σοβορη ταχυτητα; Μηπως να μου το εστελνες με nfc στο δικο μου κινητο; Ελα κανε streaming στην lg tv μου. Αμ δε...
Και αν συγκρινεις την τοπικη μεταφορα δεδομενων , χωρις χρεωση , με cloud υπηρεσιες και mobile internet σε ταχύτητα. Τοτε εισαι αξιος να εχεις apple συσκευη 
Και για να σε προλαβω. Ειμαι κατοχος ipad εδω και δυο χρονια. Δεν το αλλαζω για την μια και μοναδικη δουλεια που το θελω, αλλα δεν σημαινει οτι μπορω να κανω ολες τις αλλες δουλειες για τις οποιες δεν εχω apple. Δηλαδη για tablet στο σπιτι και τη δουλεια καλα ειναι τα apple , για κινητο τηλεφωνο , ουτε να μου το χαριζανε.
 
 
 
Ρε φιλε αφου εχεις ipad ερχομαι και στο περναω με airdrop σε 5 δευτερα... Ή αν δε θες θα το περασω στο δικο μου τον υπολογιστη (που δε μου κανει κοπο να το φερω γτ ζυγιζει 2 kg) παλι με airdrop σε 5 δευτερα και μετα θα το δουμε στη tv σου..
Α ξεχασα, μετα στο δινω με στικακι..
Δε χρειαζεται να γραφεις ολοκληρο κειμενο για το τι γινεται και τι οχι με ενα iphone σε ενα κατσικοχωρι μακρια απ το πολιτισμο..
 
Θεληση να υπαρχει φιλε και οχι κακη διαθεση.
ή κατεβαζετε το bump και το στελνετε επι τοπου...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω , ουτε ειχα android :) Απο περιεργια, γιατι το εκανα με το Ν900 τοτε, θα παω το Σαββατο με το Blackberry να το συνδεσω σε πανω στο imac σε λειτουργια εξωτερικου μεσου αποθηκευσης στον γαμπρο μου. Ποτε μα ποτε δεν εχω βαλει προγραμμα για συγχρονισμο αρχειων μεταξυ pc και οποιου κινητου ειχα. Ολα ηταν plug n play.

 

 

Για android μιλησα. Blackberry, Nokia αν και ειχα, δεν ειχα mac τοτε.. Δε παιρνω ορκο.. Μπορει να γινεται..

Αλλα τι να συγκρινουμε τωρα.... Πραγματικα..

 

Απ αυτα που ειπες νομιζα πως ειχες android και ειχαμε κατι να συγκρινουμε... 

Βαση της υπογραφης σου μου βγηκε αυτη η απορια.

 

Προσεχε μη το καψεις μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...