Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το «μικρό» iPhone SE των 4' ιντσών [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενώ εσύ είσαι ξεφτέρι και τέρας μόρφωσης που τα σκας στη Microsoft και στην Google..

 

Γι αυτο μπαίνεις κ σχολιάζεις σε νήμα Apple συσκευής κατα αυτόν το τροπο. Λόγω διάνοιας..

 

Ποσα σκαω εγω και ποσα σκας εσυ; Ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ποσα σκαω εγω και ποσα σκας εσυ; Ε;

 

 

Εξαρταται και ποσα προβληματα εχει ο καθενας μας περνωντας τα χρονια...

Και αν εισαι στο μικρο ποσοστο και δεν εχεις τι σε νοιαζει??

 

Ουτε μαζι βγαζουμε οσα βγαζω σα ναυτικος,  αλλα ουτε στα περνω απ τη τσεπη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για android μιλησα. Blackberry, Nokia αν και ειχα, δεν ειχα mac τοτε.. Δε παιρνω ορκο.. Μπορει να γινεται..

Αλλα τι να συγκρινουμε τωρα.... Πραγματικα..

 

Απ αυτα που ειπες νομιζα πως ειχες android και ειχαμε κατι να συγκρινουμε... 

 

Προσεχε μη το καψεις μονο...

 

Δεν εχω καποιον λογο να καψω κατι. Οταν εχεις παιδια και οικογενεια εχεις πολλα καλυτερα και ωραιοτερα πραγματα να κανεις απο το να εισαι fanboy της καθε εταιριας.

Macbook ειχα και εγω περασαν τουλαχιστον 5 απο τα χερια μου και τους θεωρω τους ποιο ευκολους και αξιοπιστους υπολογιστες αλλα τα iphone και τα ipad που επισης περασαν απο τα χερια μου δεν τα συμπαθησα ποτε και ολα αυτα για το itunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καποιον λογο να καψω κατι. Οταν εχεις παιδια και οικογενεια εχεις πολλα καλυτερα και ωραιοτερα πραγματα να κανεις απο το να εισαι fanboy της καθε εταιριας.

Macbook ειχα και εγω περασαν τουλαχιστον 5 απο τα χερια μου και τους θεωρω τους ποιο ευκολους και αξιοπιστους υπολογιστες αλλα τα iphone και τα ipad που επισης περασαν απο τα χερια μου δεν τα συμπαθησα ποτε και ολα αυτα για το itunes

 

 

Μπραβο σου που εχεις οικογενεια φιλε μου και χαιρομαι πραγματικα που προτιμας να τα δινεις εκει και οχι αλλου ειλικρινα...

Δε ξερεις ομως ουτε ποιος ειμαι εγω, ουτε τι τραβαω ουτε γτ επιλεγω να πραττω αυτα που πραττω..

 

Οποτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν εχω καποιον λογο να καψω κατι. Οταν εχεις παιδια και οικογενεια εχεις πολλα καλυτερα και ωραιοτερα πραγματα να κανεις απο το να εισαι fanboy της καθε εταιριας.

Macbook ειχα και εγω περασαν τουλαχιστον 5 απο τα χερια μου και τους θεωρω τους ποιο ευκολους και αξιοπιστους υπολογιστες αλλα τα iphone και τα ipad που επισης περασαν απο τα χερια μου δεν τα συμπαθησα ποτε και ολα αυτα για το itunes

 

Το να κρίνουμε τις επιλογές κάποιου, θεωρώντας πως οι δικές μας μας "γεμίζουν" περισσότερο, είναι εντελώς σχετικό και άκομψο! Φαντάσου ας πούμε πως υπάρχει κόσμος που δεν θέλει παιδιά κλπ, αλλά ταυτόχρονα μπορεί να ζει μια "γεμάτη" και ευτυχισμένη ζωή.

 

Για gadgets μιλάμε, ας μην τα μπλέκουμε όλα μαζί... :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για android μιλησα. Blackberry, Nokia αν και ειχα, δεν ειχα mac τοτε.. Δε παιρνω ορκο.. Μπορει να γινεται..

Αλλα τι να συγκρινουμε τωρα.... Πραγματικα..

 

Απ αυτα που ειπες νομιζα πως ειχες android και ειχαμε κατι να συγκρινουμε... 

 

Ελα ντε, τι να συγκρινουμε. Το blackberry 3ετιας πιο χρηστικο απο το τελευταιο κινητο της apple . Μηλα , με μουρα...

Αποδεικνυεις περιτρανα οτι οι κατοχοι idevices στην πλειοψηφια ειναι τεχνολογικα αναλφαβητοι και το ωραιο της υποθεσης ειναι οτι δεν τους νοιαζει... Μου αρεσει που με σιγουρια μου λες οτι δεν μπορω να συνδεσω το κινητο μου απευθειας με το mac και με λες και ψευτη. Πριν λιγο μιλησα με τον γαμπρο μου και λεει οτι αυτο γινοταν με το Ν900 και με το Ν8 που ειχε και οτι το μονο κινητο που δεν βλεπει plug n play ειναι το 640 windows που εχει τωρα( δεν περιμενα κατι περισσοτερο απο ενα αναπηρο λειτουργικο που προσπαθει να μιμιθει ενα αλλο αναπηρο λειτουργικο). Καλη συνεχεια στον μαγικο κοσμο της apple. 

 

ή κατεβαζετε το bump και το στελνετε επι τοπου...

 

What is bump? http://bu.mp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα εγω για μεταφορα απο υπολογιστη σε υπολογιστη; Μιλησα για το HD slow motion video 500mb που μολις στραβηξες με το super dupper iphone σου στο εξοχικό πανω στο βουνο με 2g σημα , που θελω να το αποθηκευσω στο pc ή να το δουμε στην tv. Cloud; Γελανε και οι πετρες σε αυτη τη περιπτωση. Itunes; Θα με βαλεις να το κατεβασω στο pc, αν εχω ιντερνετ και να κανεις συγχρονισμο για να μου δωσεις ενα αρχειο; Μηπως αν απλα , μια που κουβαλας καλωδιο , ειχες . λεω τωρα, ενα απλο usb και να μου το στειλεις με σοβορη ταχυτητα; Μηπως να μου το εστελνες με nfc στο δικο μου κινητο; Ελα κανε streaming στην lg tv μου. Αμ δε...

Και αν συγκρινεις την τοπικη μεταφορα δεδομενων , χωρις χρεωση , με cloud υπηρεσιες και mobile internet σε ταχύτητα. Τοτε εισαι αξιος να εχεις apple συσκευη :)

Και για να σε προλαβω. Ειμαι κατοχος ipad εδω και δυο χρονια. Δεν το αλλαζω για την μια και μοναδικη δουλεια που το θελω, αλλα δεν σημαινει οτι μπορω να κανω ολες τις αλλες δουλειες για τις οποιες δεν εχω apple. Δηλαδη για tablet στο σπιτι και τη δουλεια καλα ειναι τα apple , για κινητο τηλεφωνο , ουτε να μου το χαριζανε.

Δε ξερω αν το ξερεις, αλλα μπορεις να κανεις τη μεταφορα του βιντεο που τραβηξες εσυ χωρις να χρειαστεις itunes. Τωρα για τα αλλα που λες για τα χωρια και τα εξοχικα δε θα μπω καν στον κοπο να απαντησω. Μιλας για την ειδικη περιπτωση της ειδικης περιπτωσης, οπου εισαι σε χωριο με 2G αλλα παρ'ολα αυτα εχεις LG Tv ικανη να κανει stream. Λες και εγω πηρα κινητο με κριτηριο τη συμβατοτητα με τηλεορασεις και το τι αρχεια θελει ο ταδε φιλος να του στελνω. Θελεις ενα ΜΕΓΑΛΟ αρχειο; Θα ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ να παω σπιτι να στο στειλω. Ουτε θα παθεις τιποτα ουτε θα χασεις κατι. Για τα πραγματικα σημαντικα αρχεια που χρειαζονται αμεση αποστολη υπαρχει ευκολος τροπος. 

Και ναι αφου σε κανει χαρουμενο θα το παραδεχτω, δεν εχω τη συνδεσιμοτητα που εχεις εσυ με την android παπατζα σου. Αισθανομαι πολυ ασχημα, μου εκανες τη μουρη κρεας και μου αξιζει που εχω apple. Ικανοποιηθηκες αγαπητε;

 

Ρε φιλε αφου εχεις ipad ερχομαι και στο περναω με airdrop σε 5 δευτερα... Ή αν δε θες θα το περασω στο δικο μου τον υπολογιστη (που δε μου κανει κοπο να το φερω γτ ζυγιζει 2 kg) παλι με airdrop σε 5 δευτερα και μετα θα το δουμε στη tv σου..

Α ξεχασα, μετα στο δινω με στικακι..

Δε χρειαζεται να γραφεις ολοκληρο κειμενο για το τι γινεται και τι οχι με ενα iphone σε ενα κατσικοχωρι μακρια απ το πολιτισμο..

 

Θεληση να υπαρχει φιλε και οχι κακη διαθεση.

Δεν υπαρχει νοημα να ασχολεισαι φιλε. Προσπαθησα να ριξω νερο στο κρασι μου για να συμφωνησουμε καπου στη μεση αλλα δε γινεται δουλεια με την καμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη συνεχεια στον μαγικο κοσμο της apple. 

 

 

 

Σ ευχαριστω... 

Δυστυχως δε μπορω να πω το ιδιο και για σενα με την νεκρη Nokia και με την στην εντατικη Blackberry (που κριμα γτ παντα ειχαν καλες συσκευες)...

Anyway καλη συνεχεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κρίνουμε τις επιλογές κάποιου, θεωρώντας πως οι δικές μας μας "γεμίζουν" περισσότερο, είναι εντελώς σχετικό και άκομψο! Φαντάσου ας πούμε πως υπάρχει κόσμος που δεν θέλει παιδιά κλπ, αλλά ταυτόχρονα μπορεί να ζει μια "γεμάτη" και ευτυχισμένη ζωή.

 

Για gadgets μιλάμε, ας μην τα μπλέκουμε όλα μαζί... :)

Δεν εκρινα τις επιλογες του γιατι πολυ απλα δεν ξερω τι επιλογες εχει στην ζωη του, απλα του το εγραψα αυτο για να του πω οτι δεν θα κατσω και να "σφαχτουμε" επειδη αυτος συμπαθει την Apple και εγω δεν συμπαθω ολα της τα προϊοντα. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω αν το ξερεις, αλλα μπορεις να κανεις τη μεταφορα του βιντεο που τραβηξες εσυ χωρις να χρειαστεις itunes. Τωρα για τα αλλα που λες για τα χωρια και τα εξοχικα δε θα μπω καν στον κοπο να απαντησω. Μιλας για την ειδικη περιπτωση της ειδικης περιπτωσης, οπου εισαι σε χωριο με 2G αλλα παρ'ολα αυτα εχεις LG Tv ικανη να κανει stream. Λες και εγω πηρα κινητο με κριτηριο τη συμβατοτητα με τηλεορασεις και το τι αρχεια θελει ο ταδε φιλος να του στελνω. Θελεις ενα ΜΕΓΑΛΟ αρχειο; Θα ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ να παω σπιτι να στο στειλω. Ουτε θα παθεις τιποτα ουτε θα χασεις κατι. Για τα πραγματικα σημαντικα αρχεια που χρειαζονται αμεση αποστολη υπαρχει ευκολος τροπος. 

Και ναι αφου σε κανει χαρουμενο θα το παραδεχτω, δεν εχω τη συνδεσιμοτητα που εχεις εσυ με την android παπατζα σου. Αισθανομαι πολυ ασχημα, μου εκανες τη μουρη κρεας και μου αξιζει που εχω apple. Ικανοποιηθηκες αγαπητε;

 

Δεν υπαρχει νοημα να ασχολεισαι φιλε. Προσπαθησα να ριξω νερο στο κρασι μου για να συμφωνησουμε καπου στη μεση αλλα δε γινεται δουλεια με την καμια.

Σχεδον ολη η Χαλκιδικη του 1 εκατ. τουριστων το καλοκαιρι ψαχνει το 3g με το κυαλι... Δεν μιλαμε για σπιτι στα Αγραφα...Και φυσικα εχω Tv που κανει stream. Δεν ειναι σπανιο χαρακτηριστικο. Εκτος αν βγαλει η apple δικη της TV..

Θα χασω τον χρονο μου και δεν θα εχω αμεσα το αρχειο. Αν για τα απλα πραγματα λες τον αλλον "κατσε να παω σπιτι μου να στο στειλω" δεν θα θελα να' ξερα πως αντιμετωπίζεις τα επαγγελματικα σου. Εγω παντα επιλεγω συσκευες που δεν θα με απασχολησει η λειτουργια της. Δεν εχω συναντησει προβλημα να στειλω αρχειο σε Nokia 10ετιας, android, winphone, blackberry. Μονο με τα αναπηρα apple εχω. Μαλλον σας αρεσει η μοναδικοτητα σας .Και δεν εχω/ειχα android παπατζα. :)

 

Οταν σας θιγουμε τα idevices με απλες καθημερινες αναπηριες τους, αρπαζεστε. Τα δικα σας σχολια περι power users των rom, εικονιδιων και file browsers ειναι απλα καποιο ανεκδοτο που λετε μεταξυ σας οι apple users για να χρυσώσετε το χαπι της επιλογης σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

songless_bird όπως σου απάντησαν και παραπάνω με ένα απλό copy paste γίνεται.

Μπορω να περασω το Video που εχω στο ipad στο pc μου με ενα copy paste; Μπορει καποιος με iphone να μου στειλει ενα αρχειο στο κινητο μου με copy paste , αμεσα και γρηγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να περασω το Video που εχω στο ipad στο pc μου με ενα copy paste; Μπορει καποιος με iphone να μου στειλει ενα αρχειο στο κινητο μου με copy paste , αμεσα και γρηγορα;

Έγραψες: "Μιλησα για το HD slow motion video 500mb που μολις στραβηξες με το super dupper iphone σου στο εξοχικό πανω στο βουνο με 2g σημα , που θελω να το αποθηκευσω στο pc" 

 

Και σου απαντάω ναι γίνεται απλά με ένα copy paste. Είχα πολλά χρόνια iphone και ποτέ δεν χρησιμοποίησα itunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδον ολη η Χαλκιδικη του 1 εκατ. τουριστων το καλοκαιρι ψαχνει το 3g με το κυαλι... Δεν μιλαμε για σπιτι στα Αγραφα...Και φυσικα εχω Tv που κανει stream. Δεν ειναι σπανιο χαρακτηριστικο. Εκτος αν βγαλει η apple δικη της TV..

Θα χασω τον χρονο μου και δεν θα εχω αμεσα το αρχειο. Αν για τα απλα πραγματα λες τον αλλον "κατσε να παω σπιτι μου να στο στειλω" δεν θα θελα να' ξερα πως αντιμετωπίζεις τα επαγγελματικα σου. Εγω παντα επιλεγω συσκευες που δεν θα με απασχολησει η λειτουργια της. Δεν εχω συναντησει προβλημα να στειλω αρχειο σε Nokia 10ετιας, android, winphone, blackberry. Μονο με τα αναπηρα apple εχω. Μαλλον σας αρεσει η μοναδικοτητα σας .Και δεν εχω/ειχα android παπατζα. :)

Απλο πραγμα δεν ειναι το βιντεο των εκατονταδων ΜΒ, συγνωμη που θα στο πω. Θα παρεις το αρχειο 1 ωρα μετα. Τι θα γινει; Θα χασεις τα like στο fb; 

Επισης δε μενω βορεια ελλαδα, οποτε δε με αγγιζει το θεμα του δικτυου που εχετε εκει. Στις περιοχες που κινουμαι μια χαρα δικτυο υπαρχει.

Και τελος, επειδη διαβασα οτι εχεις blackberry (!!!!) απλα κλαιω με το χρονο που εχασα για να σου απαντησω. Ακου blackberry...γελανε τα τσιμεντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακάρι να βγάλουν και άλλες εταιρείες παρόμοιά δυνατά κινητά στις 4 ίντσες, έχει ξεφύγει το θέμα με τα ταμπλετόφωνα...

Παλιά τα λέγαμε και παντόφλες.

Ήταν μεγάλη καγκουριά να έχεις μεγάλο κινητό…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...