Προς το περιεχόμενο

Αποτυχία το Mic Drop, το φετινό πρωταπριλιάτικο αστείο της Google


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδή ενας επαγγελματιας έχει GMAIL???????? ε ΟΧΙ!!!

 

τι σου φαίνεται περίεργο... συνδέεις κανονικά το domain και έχεις gmail της μορφής [email protected] με πραγματικό push σε κάθε κινητό (ακόμα και WP) με shared calendars και contacts on line.

 

Επίσης έχεις περίπου ότι δίνει η M$ με το 365 στο μισό κόστος (shared calendars από desktop, pro google drive, google apps κλπ). Εμείς μάλιστα είχαμε πετύχει μία προσφορά που μέχρι 10 χρήστες ήταν free και έτσι είμαστε (προς το παρόν) δωρεάν. Βέβαια για να είμαστε δίκαιοι για business χρήση η M$ είναι μίλια μακριά, βλέπεις exchange & sharepoint δεν παίζονται, χώρια που το Outlook δεν παίζει σωστά με το gmail (κυρίως με τα ημερολόγια), οπότε πρέπει να εκπαιδεύσεις τον κόσμο με την web εφαρμογή Βέβαια το γεγονός ότι οι περισσότεροι το χρησιμοποιούν για προσωπική χρήση το κάνει πιό εύκολο. Προφανώς το δυνατό τους σημείο είναι η search engine που είναι άπαιχτη... βέβαια scanάρει τα email (με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό), αλλά όταν δεν έχεις on premise server αυτά τα έχεις...

 

Πάντως η βλακεία της Google είναι απύθμενη ώρες ώρες... Αν είναι δυνατό να κάνει πλάκα με τους πελάτες της και μάλιστα δια μέσου της υπηρεσίας της... Καλά το mute δεν το σχολιάζω... epic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν προσωπικό έχω gmail και outlook. Στην δουλειά η οποία δεν είναι δική μου και δεν έχω επιρροή, χρησιμοποιούμε domain από την google, άρα και το mail της. Εγώ μιλούσα για επαγγελματική χρήση και όχι για προσωπική. Αν δηλαδή σήμερα έστελνα από το επαγγελματικό μου mail μήνυμα με Minions, δεν ξέρω πόσο θα γελούσε ο παραλήπτης. Από την στιγμή που οι υπηρεσίες της πωλούνται και σε επιχειρήσεις, η Google θα όφειλε να αφήνει αυτές τις πλάκες στην άκρη. Εφόσον επιλέγει όμως το αντίθετο, τότε δεν ξέρω κατά πόσο αυτό την καθιστά κατάλληλη για επαγγελματική χρήση.

 

 

τι σου φαίνεται περίεργο... συνδέεις κανονικά το domain και έχεις gmail της μορφής [email protected] με πραγματικό push σε κάθε κινητό (ακόμα και WP) με shared calendars και contacts on line.

 

Επίσης έχεις περίπου ότι δίνει η M$ με το 365 στο μισό κόστος (shared calendars από desktop, pro google drive, google apps κλπ). Εμείς μάλιστα είχαμε πετύχει μία προσφορά που μέχρι 10 χρήστες ήταν free και έτσι είμαστε (προς το παρόν) δωρεάν. Βέβαια για να είμαστε δίκαιοι για business χρήση η M$ είναι μίλια μακριά, βλέπεις exchange & sharepoint δεν παίζονται, χώρια που το Outlook δεν παίζει σωστά με το gmail (κυρίως με τα ημερολόγια), οπότε πρέπει να εκπαιδεύσεις τον κόσμο με την web εφαρμογή Βέβαια το γεγονός ότι οι περισσότεροι το χρησιμοποιούν για προσωπική χρήση το κάνει πιό εύκολο. Προφανώς το δυνατό τους σημείο είναι η search engine που είναι άπαιχτη... βέβαια scanάρει τα email (με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό), αλλά όταν δεν έχεις on premise server αυτά τα έχεις...

 

Πάντως η βλακεία της Google είναι απύθμενη ώρες ώρες... Αν είναι δυνατό να κάνει πλάκα με τους πελάτες της και μάλιστα δια μέσου της υπηρεσίας της... Καλά το mute δεν το σχολιάζω... epic

 

 

" Note that if you’re a Google Apps business, education or government user this feature was never turned on"

Link.png Site: Πηγή

 

Άσχετα από το αν ήταν αποτυχημένο αστείο ή κίνηση, να γράφουμε τα πράγματα όπως είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...