Προς το περιεχόμενο

HP: "Το νέο μας laptop θα ξεπεράσει την Apple σε καινοτομία"


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες εγω pc εχω αλλα .. αν δειτε macbook με core duo τι κανει και ποσο ελεεινα πιο γρηγορα απο ενα ι5 η και ι7 ακομα πραγματικα θα καταλαβετε οτι η apple ειν πολυ μπρος στο software  

εδω παρε ενα iphone 6 .. δηλαδη μιλαμε για ενα διπυρηνο (μην ακουω σαχλες περι αποδοσης δεν ισχύουν ..αντουτου σοβαρη πηγη .. το νοτε 4 εχει διπλασια cpu αποδοση απο ενα iphone 6 και φαινετε στο physics toy 3δμαρκ ) με 1 γιγα μνημη και η ταχυτητα του δε παιζετε ..αλλα και η απροσκοπτη λειτουργια .. τωρα με το s7 arxizei kai fernei se ιπηονε οσον αφορα την αποκριση και την εμπειρια λειτουργικου ..και υποψιν τα τελευταια μου κινητα ειναι samsung εκτος απο δυο μηνες που ειχα το εξαρι

 

τα macbook εκτος απο απιστευτο design κανουν και πραγματα που ενα βουρκωμενο ι5 ουτε να τα ονειρευτει δε μπορει ..και ξαναλεω . ειμαι pcakias 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

άντε να δούμε  ανταγωνισμό και σε φυσιολογικές τιμές

δεν νομιζω να βγει σε φυσιολογικη τιμη..  αν θελει να χτυπησει την απλ  ας το βαλει 500 ευρω που στανταρ θα κοστιζει απο 700 + και πανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεσει και ξεπερασει την απλ που  ουτε καν... δεν υπαρχει περιπτωση.. τοτε οκ .. και να το βγαλει θα κοστιζει 900 + ευρω οποτε παλι απλ θα παρει καποιος... αν το βγαλει 500 ευρω θα  κανει θραυση... για να δουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες εγω pc εχω αλλα .. αν δειτε macbook με core duo τι κανει και ποσο ελεεινα πιο γρηγορα απο ενα ι5 η και ι7 ακομα πραγματικα θα καταλαβετε οτι η apple ειν πολυ μπρος στο software

 

Να σου υπενθυμίσω ότι το 80% των windows tablet είναι με atom επεξεργαστή 2GB ram και την πολύ αργη emmc(σε σχέση με τις sad) και παν σφαίρα,γι'αυτο μην κορδώνεις άδικα νομίζοντας οτι είναι κανένα κατόρθωμα που τρέχει το osx με core duo!

Όπως επίσης και το 8ετιας laptop της μητέρας μου με τον διπύρηνο AMD Turion 64 X2 TL-62 τρέχει πολύ καλά τα windows 10 χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως από το να κάνουν υπέρλεπτα λάπτοπς άνετα προτιμώ κάπως παχύτερα και με πολύ πολύ καλή αυτονομία. Τι να το κάνω να μου φτάσουν τα laptop πιο αδύνατα από ethernet Βάλε μου gigabit ethernet και όση μπαταρία χωράει μαζί με όσο γίνεται removable parts δλδ cpu,ram. Και ένα πολύ καλό σασί. Και θα αλλάξω μετά σασί από 1000 χρόνια. Μια καλή 1440x900+ στις 13.3 inch οθόνη έναν σχεδιασμό όπως το unibody macbook με αντίστοιχο trackpad, μια αυτονομία τουλάχιστον όσο το air του 2012 και αν γίνεται θέση για 2 σκληρούς(ssd + hdd) και removable cpu+ram. Εγώ θα αλλάξω μετά laptop (αν έχει ram limit 16gb+) μετά από 500 χρόνια mimimum :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχουν να παρουσιάσουν κάτι καλύτερο αυτό θα έπρεπε να είναι ανταγωνιστής του Surface Book.(πχ η διάρκεια μπαταρίας σε tablet mode σε καλύτερα επίπεδα,3 θύρες USB-C 3.1 Tape B thunderbolt  support, fingerprint reader σε στυλ home button στο σώμα του tablet)

Μια βελτιωμένη εκδοχή του Book δηλαδή.

 

Ένα σκέτο laptop δεν μου λέει και πολλά ότι εξελιγμένο να είναι(που μετρημένα στα κουκιά τι παραπάνω να εξελιξουν)

Το ίδιο το laptop έχει περιορισμο ως form factor και αδύνατο να εξελιχθεί περαιτέρω και σχεδιαστικά και σε χρηστικότητα και ως πολύπλευρη λειτουργικότητα και ευελιξία που θα μπορούσε να επιτελέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά κ ένα καιρό τα hp λάπτοπ είχαν υψηλή ποιότητα κατασκευής,υψηλό status αλλά κ τιμή..Πλέον υστερούν σε δύο καίρια σημεία κατ εμέ :

α) κάκιστης ποιότητας οθόνες

β) ασαφές touchpad

 

Κάτι επιπλέον που κανείς φίλος δεν ανέφερε είναι το θράσος της εν λόγω εταιρίας να δίνει εδώ κ δέκα χρόνια μονοετή εγγύηση...!!

 

Προσωπικά δεν συμπαθώ τα προιόντα Apple but that's just me..η hp θα μπορούσε να πάρει μερικά μαθηματάκια από τη Dell ακόμα κ σε low budget laptopia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες εγω pc εχω αλλα .. αν δειτε macbook με core duo κανει και ποσο ελεεινα πιο γρηγορα απο ενα ι5 η και ι7 ακομα πραγματικα θα καταλαβετε οτι η apple ειν πολυ μπρος στο software  

εδω παρε ενα iphone 6 .. δηλαδη μιλαμε για ενα διπυρηνο (μην ακουω σαχλες περι αποδοσης δεν ισχύουν ..αντουτου σοβαρη πηγη .. το νοτε 4 εχει διπλασια cpu αποδοση απο ενα iphone 6 και φαινετε στο physics toy 3δμαρκ ) με 1 γιγα μνημη και η ταχυτητα του δε παιζετε ..αλλα και η απροσκοπτη λειτουργια .. τωρα με το s7 arxizei kai fernei se ιπηονε οσον αφορα την αποκριση και την εμπειρια λειτουργικου ..και υποψιν τα τελευταια μου κινητα ειναι samsung εκτος απο δυο μηνες που ειχα το εξαρι

 

τα macbook εκτος απο απιστευτο design κανουν και πραγματα που ενα βουρκωμενο ι5 ουτε να τα ονειρευτει δε μπορει ..και ξαναλεω . ειμαι pcakias 

pcakias.....που πετάει τέτοιες σάχλες....

 

Μάλιστα οκ θα το πάρω κατά λεξής.Λοιπόν φέρε  τον core 2 duo σου να τον βάλουμε δίπλα σε ένα pc με i7 5960X να δούμε τι μπορεί να κάνει καλύτερα.

Όχι οτι χρειάζεται αυτός ο i7 αλλά με το να λές έτσι στον αέρα i7 μου δίνεις την επιλογη να βάλω όποιο θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απορία το χα πάντα, τόοοοοσα χρόνια μετά πως και καμιά εταιρία δεν έχει καταφέρει έστω να πλησιάσει το touchpad των MacBooks.

 

Το έκανε η microsoft με το Surface Book. Παρόλα αυτά μακάρι να το έκαναν και άλλοι κατασκευαστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...