Προς το περιεχόμενο

Η 64-bit έκδοση των Windows 10 στην κορυφή των χρηστών του Steam


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρα λες οτι οσοι εχουν πει αυτο το πραγμα ειναι ψευτες και οτι η MS λεει την αληθεια?

 

Οσο για την παραπληροφορηση. Ναι. Οταν στα 7 και 8 τα recommended ειναι επι το πληστον security updates και την στιγμη που δεν σε προειδοποιει ξεκαθαρα τι ακριβως προκειται να συμβει και πως μπορει να επιρρεασει αρνητικα το συστημα, ναι ειναι παραπληροφορηση ή αν προτιμας εξαιρετικα κακη πληροφορηση/ενημερωση του χρηστη.

 

Και μην πουμε για την περιπτωση που μπορει να κανεις το update και να σου διαλυσει αν τυχον εχεις το dual boot, γιατι η MS δεν γουσταρει αλλα λειτουργικα διπλα στα υπεροχα παραθυρα.

 

Τελος για αυτο που λες για τον χρηστη δικιο εχεις.

 

Δεν ξέρω αν είναι ψεύτες. Ξέρω όμως ότι το λειτουργικό δεν εγκαθίσταται μόνο του. Οπότε κάτι έκαναν και δεν το κατάλαβαν. Αφήνω και ένα ενδεχόμενο να έχει γίνει και λάθος από την πλευρά της MS σε λίγους από αυτούς.

 

Για το dual boot συμφωνούμε. Απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά τα 10αρια αλλά μια κουλαμάρα την έχουν. Τα υπόλοιπα "καλά" windows συνήθως έβγαιναν έτοιμα χωρίς τις παπαριες των milenium vista κλπ. Τώρα βλέπω τα 10αρια δεν ειναι ένα τελικό προϊόν ,λες και ειναι beta ειναι.

Alpha ειναι, οχι beta. Μεχρι την Ω , εχουμε ακομη εως το 2021

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι ψεύτες. Ξέρω όμως ότι το λειτουργικό δεν εγκαθίσταται μόνο του. Οπότε κάτι έκαναν και δεν το κατάλαβαν. Αφήνω και ένα ενδεχόμενο να έχει γίνει και λάθος από την πλευρά της MS σε λίγους από αυτούς.

 

Για το dual boot συμφωνούμε. Απαράδεκτο.

Δεν ισχύει. Το λειτουργικό, ως recommended update εγκαθίσταται από μόνο του και μετά το πέρας της εγκατάστασης εμφανίζει στο χρήστη την οθόνη του EULA.

Εάν ο χρήστης επιλέξει ότι συμφωνεί, τότε το παιχνίδι τελειώνει. Εάν επιλέξει ότι διαφωνεί, τα Windows κάνουν rollback και αναγκάζουν το χρήστη σε ένα φαύλο κύκλο επανεγκατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα νούμερα είναι μαγειρεμένα...

Φυσικα και ειναι μαγειρεμενα !!!

Ειναι γνωστη η τεράστια λατρεία του Gabe και της Valve προς τα windows 10 με το store τους,αλιμονο να μην μαγείρευε τα νουμερα υπερ τους,για να μπορει να τα προοθησει! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα νούμερα είναι μαγειρεμένα...

Ευτυχώς που υπάρχει και ο γνώστης ΕΛ που ξέρει πάντα την αλήθεια που μας κρύβουν.

:-)

 

 

...

 

Δεν κατάλαβα ότι έλεγες για steam .Νόμιζα γενικά άρα και στο steam κτλ κτλ

Για το netmarketshare πήγαινε.

Δε θέλει να χρησιμοποιεί το προιόν της, είναι  αναγκασμένος γιατί το software που χρειάζεται τρέχει εκεί.

Λογικό είναι όταν η MS αλλάζει πολιτικές να ενοχλείται.

...

 

Για το ποσοστό στο steam ήταν το θέμα οπότε για εκεί κατάλαβα οτι πήγαινε και το ποσοστό του OSX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο τους πεθαμενους δεν αναγκασαν να τα βαλουν ,πως να μην ειναι νο 1?

Πως τους αναγκάζουν, δεν σε καταλαβαίνω ... μπορείς να μου εξηγήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την πρωτιά και μόνο ευθύνεται το directX 12 , που μάλλον θα ήταν αδύνατον να τρέξει σε παλιότερα windows ακόμα και με update.

 

να πω την αλήθεια όμως είμαι αρκετά πιο ευχαριστημένος σε σχέση με τα 7 και τα 8.1 ,δύσκολα θα κρασάρουν εώς απίθανο.και σίγουρα ειναι πιο γρήγορα και πιο ευχρηστα.

:-) :-) :-) :-) :-) :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει. Το λειτουργικό, ως recommended update εγκαθίσταται από μόνο του και μετά το πέρας της εγκατάστασης εμφανίζει στο χρήστη την οθόνη του EULA.

Εάν ο χρήστης επιλέξει ότι συμφωνεί, τότε το παιχνίδι τελειώνει. Εάν επιλέξει ότι διαφωνεί, τα Windows κάνουν rollback και αναγκάζουν το χρήστη σε ένα φαύλο κύκλο επανεγκατάστασης.

Χμ, εγώ σε όλα τα μηχανήματα με 7αρια έχω δει το παρακάτω

 

http://www.extremetech.com/computing/222326-look-out-microsoft-shifts-windows

 

Δεν έχει εγκαταστήσει τίποτα (τα έχει κατεβάσει όμως). Εμφανίζει ένα παράθυρο και σε ρωτάει αν θες ή... θες :P Για το όχι πρέπει να πατήσεις Χ.

 

Δεν μου έχει τύχει αυτό που αναφέρεις, χωρίς να σημαίνει ότι δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω ένα δεύτερο desktop με windows 7 που το χρησιμοποιεί ο πατέρας μου και τα updates είναι στα recommended. Το μόνο που εμφανίζει για τα 10 είναι το γνωστό παράθυρο όταν ανοίγει το pc. Και άλλους γνωστούς με 8.1 και 7 που απλώς τους έχει πρήξει με notifications. Αλλά το κλείνουν κατευθείαν και δεν εγκαθίστανται τα 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, εγώ σε όλα τα μηχανήματα με 7αρια έχω δει το παρακάτω

 

http://www.extremetech.com/computing/222326-look-out-microsoft-shifts-windows

 

Δεν έχει εγκαταστήσει τίποτα (τα έχει κατεβάσει όμως). Εμφανίζει ένα παράθυρο και σε ρωτάει αν θες ή... θες :P Για το όχι πρέπει να πατήσεις Χ.

 

Δεν μου έχει τύχει αυτό που αναφέρεις, χωρίς να σημαίνει ότι δεν ισχύει.

Περίεργο. Το έχει κάνει δυο φορές σε μηχάνημα γνωστού, ο οποίος χρησιμοποιεί τον Η/Υ περιστασιακά και όχι ως κύριο (το έχει για να παίζει μουσική στο μαγαζί του).

 

Ενδεχομένως να ισχύει κατά περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει. Το λειτουργικό, ως recommended update εγκαθίσταται από μόνο του και μετά το πέρας της εγκατάστασης εμφανίζει στο χρήστη την οθόνη του EULA.

Εάν ο χρήστης επιλέξει ότι συμφωνεί, τότε το παιχνίδι τελειώνει. Εάν επιλέξει ότι διαφωνεί, τα Windows κάνουν rollback και αναγκάζουν το χρήστη σε ένα φαύλο κύκλο επανεγκατάστασης.

Δε το'χει κανει ουτε στο μηχανημα του πεθερου μου που δεν εχει ΙΔΕΑ απο Windows, αυτο που λες. Πως γινεται να το εκανε μονο σε σενα και στους φιλους σου , ενας θεος το ξερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν καποιος γκρινιαζει αλλα χρησιμοποιει το προιον της αντι να παει σε αλλο , ναι δεν εχει λογο να μιλαει, αν αυριο οποιος τον πειραζαν οι πολιτικες της microsoft εβαζε linux δεν θα ειχε μονοπωλιο η microsoft.

Ο καταναλωτής εχει δικαίωμα και να γκρινιάζει και να φωνάζει.

Μπορεί να είμαστε πολλά, αλλά σκλάβοι οχι ακόμα, μην έχετε αυτή τη νοοτροπία λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το'χει κανει ουτε στο μηχανημα του πεθερου μου που δεν εχει ΙΔΕΑ απο Windows, αυτο που λες. Πως γινεται να το εκανε μονο σε σενα και στους φιλους σου , ενας θεος το ξερει.

Όχι απαραίτητα. Πόσο μάλλον όταν το επιβεβαιώνει η ίδια η msft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...