Προς το περιεχόμενο

32mp58hq-p-32 monitor


KINGLUCAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα για 32''ιντσες gaming αν δεν υπαρχουν τα λεφτα για καλο pc αγοραζεις μια τηλεοραση κανονικη και ενα playstation και εισαι αρχοντας.

 

32ιντσες 1080p για παιχνιδια ειναι εφιαλτης βασικα ειδικα λογω της αποστασεως που πρεπει να εισαι.Για ταινιες οκ αλλα την ιδια δουλεια κανει και η τηλεοραση με τα ιδια χρηματα δεν εχει να λεει κατι αυτο.

Για το 1080p και τις χαμηλες απαιτησεις στα παιχνιδια συμφωνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα για 32''ιντσες gaming αν δεν υπαρχουν τα λεφτα για καλο pc αγοραζεις μια τηλεοραση κανονικη και ενα playstation και εισαι αρχοντας.

 

32ιντσες 1080p για παιχνιδια ειναι εφιαλτης βασικα ειδικα λογω της αποστασεως που πρεπει να εισαι.Για ταινιες οκ αλλα την ιδια δουλεια κανει και η τηλεοραση με τα ιδια χρηματα δεν εχει να λεει κατι αυτο.

Για το 1080p και τις χαμηλες απαιτησεις στα παιχνιδια συμφωνω.

Ωπα σε βρίσκω τελείως λάθος. Μη συγκρίνεις monitor με tv.Πίστεψε με η συγκεκριμένη οθόνη στα games είναι που τα σπάει.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα σε βρίσκω τελείως λάθος. Μη συγκρίνεις monitor με tv.Πίστεψε με η συγκεκριμένη οθόνη στα games είναι που τα σπάει.

Δεν ειναι οι ιδανικες ιντσες για 1080p αναλυση αυτη(μεχρι 24),οπως και τα 1440p(μεχρι 27).Για τετοιες ιντσες το ιδανικο ειναι 4κ.

 

Το αν τα σπαει επειδη ειναι Ips και εχει ομορφα χρωματα δεν εχει να λεει κατι αυτο.

 

Δεν λεω ,αν διαθετεις μεχρι τοσα και σε ενδιαφερουν περισσοτερο οι ιντσες ειναι καλη(στην ουσια σαν να αγοραζεις τηλεοραση δεν διαφερει πολυ),αλλα ως εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι οι ιδανικες ιντσες για 1080p αναλυση αυτη(μεχρι 24),οπως και τα 1440p(μεχρι 27).Για τετοιες ιντσες το ιδανικο ειναι 4κ.

 

Το αν τα σπαει επειδη ειναι Ips και εχει ομορφα χρωματα δεν εχει να λεει κατι αυτο.

 

Δεν λεω ,αν διαθετεις μεχρι τοσα και σε ενδιαφερουν περισσοτερο οι ιντσες ειναι καλη(στην ουσια σαν να αγοραζεις τηλεοραση δεν διαφερει πολυ),αλλα ως εκει.

Το 4k είναι πολύ λίγο σε αυτές τις ίντσες. Τα πάντα θα είναι πολύ μικρά. Το ιδανικό είναι τα 1440p που πετυχαίνεις εκεί στα 95 dpi περίπου στα ίδια με την ποιότητα εικόνας που έχεις σε 23" 1080p αλλά ειναι τελείως ασύμφορο γιατί πρέπει να πας στα 450 ευρω. Ειναι μεγάλη η διαφορά και δεν δικαιολογείται από την ανάλυση
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4κ=30+ιντσες.Αν με το παραπανω που εγραψα βγηκε το συμπερασμα οτι 4κ=27ιντσες τοτε λαθος δικο μου.

 

Οσο για τις παραπανω αναλυσεις και τα πιο καλα monitor οτι πληρωνεις παιρνεις ουτως ή αλλως. Δεν προοριζεται ακομα για τον μεσο χρηστη το 1440p monitor γιαυτο και οι τιμες παραμενουν στα υψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πιστεύω είναι πολύ νωρίς για 2k - 4k για την μάζα
 
ακόμα δεν έχουμε όλοι VDSL ούτε καν κάρτες γραφικών να σηκώνουν 4k
 

 

τι να την κανεις την VDSL και τι σχεση εχει? :P Ουτε στο εξωτερικο ολοι εχουν 50αρες και 100αρες συνδεσεις(στην Ευρωπη)αρα μην το γενικευουμε :)

 

Για 2κ ειναι πολυ σχετικο αφου υπαρχουν και επιλογες απο εξωτερικο αλλα και απο την στιγμη που δεν πεφτουν οι τιμες,το σκεφτεσαι και σαν επενδυση αν ειναι να πας σε μεγαλυτερης αναλυσης monitor που κοστιζει και αναλογα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4κ=30+ιντσες.Αν με το παραπανω που εγραψα βγηκε το συμπερασμα οτι 4κ=27ιντσες τοτε λαθος δικο μου.

 

Οσο για τις παραπανω αναλυσεις και τα πιο καλα monitor οτι πληρωνεις παιρνεις ουτως ή αλλως. Δεν προοριζεται ακομα για τον μεσο χρηστη το 1440p monitor γιαυτο και οι τιμες παραμενουν στα υψη.

Όχι καλά το έγραψες εγώ δεν το διατύπωσα σωστά. Το 4k είναι πολύ υψηλή ανάλυση για 32" , το ιδανικό είναι το 1440 p αλλά και το 1080p στέκεται αξιοπρεπεστατα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να την κανεις την VDSL και τι σχεση εχει? :P Ουτε στο εξωτερικο ολοι εχουν 50αρες και 100αρες συνδεσεις(στην Ευρωπη)αρα μην το γενικευουμε :)

 

Για 2κ ειναι πολυ σχετικο αφου υπαρχουν και επιλογες απο εξωτερικο αλλα και απο την στιγμη που δεν πεφτουν οι τιμες,το σκεφτεσαι και σαν επενδυση αν ειναι να πας σε μεγαλυτερης αναλυσης monitor που κοστιζει και αναλογα.

εάν πάρο 2k -4k man θα βλέπω 1080P?
youtube ειδικά και ταινίες μονο 4k
 
 
όλα έχουν σχέση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι καλά το έγραψες εγώ δεν το διατύπωσα σωστά. Το 4k είναι πολύ υψηλή ανάλυση για 32" , το ιδανικό είναι το 1440 p αλλά και το 1080p στέκεται αξιοπρεπεστατα.

Καλα σε αυτο δεν διαφωνω περι 4κ.

 

εάν πάρο 2k -4k man θα βλέπω 1080P?
youtube ειδικά και ταινίες μονο 4k
 
 
όλα έχουν σχέση

 

Καλα σε ταινιες και το blu ray που βγηκε παλι οι περισσοτεροι σε χαμηλοτερη αναλυση βλεπουν ταινιες,ειδικα αν μιλαμε για τις δωρεαν ταινιες απο το Θειο. Σε youtube ισχυει αλλα εκει την διαφορα θα την δεις οντως στις ιντσες. Βεβαια δεν αγοραζεις μεγαλυτερες ιντσες για να βλεπεις youtube :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι εάν πάρο 4k θα κάνω lightroom και photoshop αλλα και youtube

 

έχω τρελα με την πλατφόρμα του youtube γενικά streaming θέλω να βλέπω native

 

 

για τώρα που κάποιος βγάζει 1000 euro ανά μηνα εργαζόμενος μια 1080p είναι ok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

όχι εάν πάρο 4k θα κάνω lightroom και photoshop αλλα και youtube
 
έχω τρελα με την πλατφόρμα του youtube γενικά streaming θέλω να βλέπω native
 
 
για τώρα που κάποιος βγάζει 1000 euro ανά μηνα εργαζόμενος μια 1080p είναι ok

 

Αν καποιος βγαζει 1000ευρω το μηνα ετσι απλα, τα χρηματα για 2κ ειναι ψιχουλα :)

Μιλαμε για την Ελλαδα που μεσο ορο με το ζορι να ακουσεις 600+ευρω το μηνα τι να λεμε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν μένεις μόνος όπως εγώ και ενοικιο θες 2000 .όσοι βγαζουν 600 μένουν με γονεις οι αλλά ,4 ατομα. Εγω καθαρα χωρίς το μπόνους παίρνω 940. Δεν φτάνουν ούτε για καφε ,εξόδους σε club ουτε καν. Δεν είναι εξάλλου κατι που θα εκανα και να είχα. Καφέ χαλαρά . εκδρομές ξεχνάς και ταξίδια με ενοίκια και έξοδα να τρέχουν. Που 2κ/4κ ούτε για πλακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν μένεις μόνος όπως εγώ και ενοικιο θες 2000 .όσοι βγαζουν 600 μένουν με γονεις οι αλλά ,4 ατομα. Εγω καθαρα χωρίς το μπόνους παίρνω 940. Δεν φτάνουν ούτε για καφε

??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...