Προς το περιεχόμενο

Sony: Το Android 6.0 Marsmallow φτάνει στα Xperia Z2, Xperia Z3 και Xperia Z3 Compact


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε το κανω (ακομα). Με KitKat εχω:

+ταχυτητα

++ μπαταρια

+ ολα τα bugs λυμενα

+stamina mode

Γενικα. υπεροχη εμπειρια χρησης. 

Αλλα το νεο λογισμικο καμερας φαινεται πολυ ωραιο.

Μια από τα ίδια. Με την 4.4 στο Ζ1 είμουν μια χαρά αλλά ήθελα να βάλω φρεσκο πραμα οπου σημαίνει ξανά μάνα ρουτ, dual recovery, xposed ολο bugs,ο authenticators που έπρεπε να έρθω σε επικοινωνία με την τάδε εταιρεία για να αφαιρέσω και μια τεράστια μανουρα.

Αυτές τις μέρες θα βγει η 6 για το Ζ2 tablet αλλά δεν θα μπω στην διαδικασία. Μια χαρά δουλεύουν οι συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι πρεμούρα σας πιάνει όλους με τα updates και βρίζετε οταν αργούν, δε μπόρεσα πότε να το καταλάβω. Βαρεθήκατε το lolipop και θέλετε κάτι νέο; Έχει καταντήσει πιο γραφική και από τη Σαντορίνη η γκρίνια όλων όταν κινητό δεν παίρνει το update ή όταν το παίρνει αργά όπως πχ τα Samsung. Χαρείτε το τηλέφωνο σας και αν θέλετε ημι-μονιμα updates πάρτε iphone. Αν θέλετε άμεσα επειδή βαριέστε το τηλέφωνο σας πάρτε nexus και τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω μονο η σειρα Ζ παιρνει αναβαθμισεις τα υπολοιπα τα ξεχνει η σονυ

Sony Xperia C4, Xperia C5 Ultra, Xperia M5 και Xperia M4 Aqua Και αυτά θα πάρουν update 

Δεν τα ξεχνάει !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακράν η καλύτερη εταιρία για update η Sony ημουν κάτοχος και ξέρω ότι μπορεί να αργήσει λίγο αλλά αυτό που θα σου δώσει θα είναι ολοκληρωμένο και δεν ξεχνάει καμία πρωιγουμενη ναυαρχίδα και πολλές φορές μιντ στις ανανέωσης όπως κάνουν άλλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος τις διαφορές σε σχέση με την 5 στο Z3...διαβάζω ότι έχει αφαιρέσει το stamina - πραγματικά καταπληκτικό - έχω ηρεμήσει με το θέμα της μπαταρίας μετά από πολλά χρόνια.Επίσης θα λύσει το θέμα με το wifi που πότε συνδέεται ή πότε όχι?Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει?Ευχαριστώ και καλή μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που έχω το note 4 της samsung that βγει ποτε η σταματήσανε τα updates εκεί?

Είναι μέσα στις συσκευές που θα το πάρουν, αν δεν κάνω λάθος πρέπει να το έχουν πάρει κάποιες συσκευές αλλά σε άλλες χώρες. Κλασσική Samsung, θέλει τον χρόνο της για να αρχίσει να ρολαρει το update ανά χώρα.

 

Εγώ εχω Ιταλική συσκευή οπότε, θέλω να πιστεύω ότι θα το πάρω πιο σύντομα από τις ελληνικές.

Απρίλιο υπολόγιζα ότι θα το έχω, αλλά μάλλον πάμε προς Μάιο ή και καλοκαίρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακράν η καλύτερη εταιρία για update η Sony ημουν κάτοχος και ξέρω ότι μπορεί να αργήσει λίγο αλλά αυτό που θα σου δώσει θα είναι ολοκληρωμένο και δεν ξεχνάει καμία πρωιγουμενη ναυαρχίδα και πολλές φορές μιντ στις ανανέωσης όπως κάνουν άλλοι

Ησουν σιγουρα κατοχος; Γιατι περα απο τις ναυαρχιδες, ο,τι δινει σε λοιπες συσκευες ειναι η προχειροτητα η ιδια.

 

 

Sony Xperia C4, Xperia C5 Ultra, Xperia M5 και Xperia M4 Aqua Και αυτά θα πάρουν update 

Δεν τα ξεχνάει !!

Οπως δεν ειχε ξεχασει το xperia SP , που επι μηνες ελεγαν οτι θα παρει KK και τελικα δε την εδωσαν , "λογω hardware". Αντ'αυτου, εμεινε με μια απαραδεκτη και προβληματικη 4.3. Εχουμε δει ποσο τα θυμαται τα mid-range κινητα της.

 

Βεβαια την ευχαριστω που παρατησε στην τυχη του το κατα πολυ παλαιοτερο xperia arc s, διοτι ηταν ο πρωτος πραγματικος λογος να ασχοληθω με flashαρισματα και τα λοιπα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ησουν σιγουρα κατοχος; Γιατι περα απο τις ναυαρχιδες, ο,τι δινει σε λοιπες συσκευες ειναι η προχειροτητα η ιδια.

 

 

Οπως δεν ειχε ξεχασει το xperia SP , που επι μηνες ελεγαν οτι θα παρει KK και τελικα δε την εδωσαν , "λογω hardware". Αντ'αυτου, εμεινε με μια απαραδεκτη και προβληματικη 4.3. Εχουμε δει ποσο τα θυμαται τα mid-range κινητα της.

 

Βεβαια την ευχαριστω που παρατησε στην τυχη του το κατα πολυ παλαιοτερο xperia arc s, διοτι ηταν ο πρωτος πραγματικος λογος να ασχοληθω με flashαρισματα και τα λοιπα!

Εγώ πάντως με το Xperia M2 που δεν είχαν πει όταν θα πάρει Lollipop πήρε τελικά και δεν είναι προχειρότητα είναι πολύ καλύτερα από KK ..Εγώ ξέρω ότι σε θέμα update έχει μάθει από τα λάθη της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με το Xperia M2 που δεν είχαν πει όταν θα πάρει Lollipop πήρε τελικά και δεν είναι προχειρότητα είναι πολύ καλύτερα από KK ..Εγώ ξέρω ότι σε θέμα update έχει μάθει από τα λάθη της 

Μακαρι... Πραγματικα μακαρι, γιατι μεχρι και το SP ηταν απαραδεκτη... Θα μου πεις εχει αρκετο καιρο η συσκευη αυτη, αλλα μεχρι τοτε ηταν προχειροφτιαγμενα updates. Μιλαω παντα για midrange συσκευες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ταπεινό και παλιο NEXUS 7 ταμπλετάκι μου την εχει παρει ήδη την ανανέωση πάντως... :))

δλδ πως την εχει παρει με flashtools οποιος θελει τσεκαρει εδω και την κατεβαζει αν θελει να την περασει ποιο γρηγορα https://xpericheck.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύετε οτι το S4 mini plus θα μπορούσε να λειτουργήσει με την L και με την Μ?Στην αρχή η Samsung ανακοίνωσε ότι δεν θα αναβαθμιστεί στην L,λιγο καιρό μετά οτι υπάρχουν πιθανότητες να την πάρει και τελικά δεν την έδωσε με την δικαιολογία οτι δεν έφτανε η Ram.Τρολάρισμα.Το έγραψε κάπως έτσι:

Memory limit.Αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν κινητά με 1Gb Ram που έχουν πάρει την L η την Μ.Το S4 mini έχει 1,5Gb Ram.

 

Τουλάχιστον η Kit Kat 4.4.4 που έχει λειτουργεί απροβλημάτιστα και με πολύ καλή αυτονομία.Αν όμως ήταν προβληματική θα αναγκαζόμουν να κάνω root.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...