Προς το περιεχόμενο

Τοποθετηση Μητρικης


pitsilistis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Ο ζεστός αέρας ναι φεύγει κυρίως από τις γρίλιες αλλά φεύγει και σε προς τα πάνω. Όπου υπάρχει τρύπα φεύγει γιατί ως γνωστόν τα ανεμιστήρια λειτουργούν και προς τις δύο κατευθύνσεις αλλά κυρίως από την μία κατεύθυνση. Υπάρχουν λοιπόν απώλειες θερμότητας και μέσα στο κουτί.

Με σένα διαφωνεί η seasonic που έγραψες πιο πάνω "Αν το βάλει σωστά το τροφοδοτικό ως δια « μάγειας» θα εμφανιστούν και οι θέσεις για τις βίδες ….😄". Μου αρέσει που το συνεχίζεις κιόλας.

Προφανώς ο κύριος λόγος που μπαίνει ανεμιστήρας κάτω είναι για να μην ωθεί τον ζεστό αέρα του κουτιού μέσα στο τροφοδοτικό. Το ξέρουν και οι γάτες. Το γράφω και αυτό γιατί προσπαθείς να πιαστείς από μία φράση ή μια λέξη

Οκ. Νομίζω το έχω εξαντλήσει το θέμα. Σε ευχαριστώ  για τις πληροφορίες. Δεν ειχα σκοπό να ασχοληθώ μαζί σου,αλλά με το πρόβλημα που παρουσιάστηκε στο τροφοδοτικό της φωτογραφίας. 

Έγραψα την άποψη μου και μου έκανες μια υπόδειξη που ακόμα δεν κατάλαβα, το σκεπτικό της. 

Αν έκανα λάθος θα το διαπιστώσει αυτός που έχει το πρόβλημα. Το ποιος πιάνεται από τις λέξεις με το παραπάνω που έγραψες,δεν χρειάζεται να το σχολιάσω.

29 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

Εφοσον εχει ανοιγμα απο κατω, σωστα το εχει το τροφοδοτικο. Τραβαει απο κατω και βγαζει απο πισω, δεν επηρεαζει το κουτι σε θερμοκρασιες, προστατευοντας  και ιδιο το τροφοδοτικο.

Οταν μπαινει στο πανω μερος του κουτιου συμμετασχει στο "κυκλωμα" σαν εξατμιση αφου περναει απο μεσα του ο θερμος αερας του κουτιου. Το "επιβαρυνει" σε ενα βαθμο.

Το άνοιγμα που έχει κάτω είναι σχεδόν τυφλωμένο από το τραπέζι . Δεν βοηθάει στην ψύξη του τροφοδοτικου και είναι πολύ κοντά στο να τραβήξει σκόνες και ότι άλλο υπάρχει στο τραπέζι. Να είχε μια απόσταση 2-3 εκατοστά μαζι σου. Αλλά εδώ έτσι όπως είναι αν βάλει το κουτί να κάτσει κάτω στο πάτωμα, σε μοκέτα χοντρή ,το έκαψε το τροφοδοτικο….

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 λεπτά πριν, atheatos είπε

Το άνοιγμα που έχει κάτω είναι σχεδόν τυφλωμένο από το τραπέζι . Δεν βοηθάει στην ψύξη του τροφοδοτικου και είναι πολύ κοντά στο να τραβήξει σκόνες και ότι άλλο υπάρχει στο τραπέζι. Να είχε μια απόσταση 2-3 εκατοστά μαζι σου. Αλλά εδώ έτσι όπως είναι αν βάλει το κουτί να κάτσει κάτω στο πάτωμα, σε μοκέτα χοντρή ,το έκαψε το τροφοδοτικο….

Οντως δεν εχει ποδαρακια το κουτι, τωρα το προσεξα. Ας το βαλει και αναποδα, ειναι μακρυα για να τραβαει κοντρα απο την καρτα γραφικων δεν χαλασε ο κοσμος. Θα δουλευει και σαν εξατμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...