Προς το περιεχόμενο

Online Payments in java website


skouATH

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να ενσωματώσω ένα σύστημα πληρωμών στην ιστοσελίδα μου αλλά δεν βρίσκω κάτι καλό.

Δοκιμάζω το api του paypal αλλά δεν βγάζω πολύ άκρη.

Θα με βοηθούσε ιδιαίτερα αν έχετε να προτείνετε κάτι δοκιμασμένο και καλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα !

Θα βοηθούσε άμα μπορούσες να γράψεις ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα με το API του PayPal. Το PayPal σου παρέχει έτοιμο τον κώδικα HTML για να φτιάξεις το σύστημα πληρωμών όπως το θέλεις. Ορίζεις δηλαδή αν πρόκειται για εφ' άπαξ πληρωμή, ή αν πρόκειται για συνδρομή και άλλες σχετικές παραμέτρους. Μετά πρέπει να ενσωματώσεις τον παρεχόμενο κώδικα στη δική σου ιστοσελίδα.
Τι ακριβώς μήνυμα σου βγάζει όταν το κάνεις αυτό ; Άμα θέλεις δείξε μας σε παρακαλώ ένα σχετικό στιγμιότυπο οθόνης.

Καλή δύναμη,
Ο Άσπρος Γάτος
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα !

 

Θα βοηθούσε άμα μπορούσες να γράψεις ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα με το API του PayPal. Το PayPal σου παρέχει έτοιμο τον κώδικα HTML για να φτιάξεις το σύστημα πληρωμών όπως το θέλεις. Ορίζεις δηλαδή αν πρόκειται για εφ' άπαξ πληρωμή, ή αν πρόκειται για συνδρομή και άλλες σχετικές παραμέτρους. Μετά πρέπει να ενσωματώσεις τον παρεχόμενο κώδικα στη δική σου ιστοσελίδα.

Τι ακριβώς μήνυμα σου βγάζει όταν το κάνεις αυτό ; Άμα θέλεις δείξε μας σε παρακαλώ ένα σχετικό στιγμιότυπο οθόνης.

 

Καλή δύναμη,

Ο Άσπρος Γάτος

 

Καλησπέρα! Ευχαριστώ για την απάντηση.

Χρησιμοποιώ τον παρακάτω κώδικα

try {
OAuthTokenCredential tokenCredential =

new OAuthTokenCredential("<CLIENT_ID>", "<CLIENT_SECRET>");

String accessToken = tokenCredential.getAccessToken();
όπου CLIENT_ID και CLIENT_SECRET βάζω τα στοιχεία που μου δίνει στο dashboard αφού δημιούργησα μία εφαρμογή.
και παίρνω το παρακάτω error για την κλήση της συνάρτησης tokenCredential.getAccessToken() :
 com.paypal.core.rest.PayPalRESTException
18:47:22,359 ERROR [stderr] (default task-35) at com.paypal.core.rest.OAuthTokenCredential.generateOAuthToken(OAuthTokenCredential.java:120)
 
 
Φαντάζομαι ότι τα CLIENT_ID και CLIENT_SECRET μπορεί να μην τα αναγνωρίζει. Δεν ξέρω τι γίνεται. Έχεις να προτείνεις κάτι που πρέπει να προσέξω; 
 
Ευχαριστώ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα !

Φυσικά και δεν είμαι απόλυτα βέβαιος για το πώς ακριβώς θα λυθεί το πρόβλημα που παρουσιάστηκε, αλλά η εξαίρεση Paypal Reset Exception εμφανίζεται κυρίως για δύο λόγους :

- Είτε μέσα στο αρχείο java.policy υπάρχουν περιορισμοί που δεν αφήνουν τον client να συνδεθεί με τον Server της υπηρεσίας Paypal.
- Είτε η σύνδεση εμποδίζεται επειδή κάπου στη μέση του "δρόμου" υπάρχει ένας Proxy Server.  Αν προσπαθείς να κάνεις σύνδεση μέσω Proxy Server, ανεπιφύλακτα προτείνω να τον καταργήσεις εντελώς και να ξαναδοκιμάσεις.
Επίσης άμα θέλεις δες εδώ : http://xytek-sales.com/javanotes.html
Τη ρύθμιση που προτείνεται στην εν λόγω σελίδα την έχω κάνει κι εγώ στη δική μου εγκατάσταση της Java και ίσως στη συγκεκριμένη περίπτωση να βοηθάει.
Τέλος γενικά προτείνω να πας στο εικονίδιο της Java στον πίνακα ελέγχου των Windows (ή δεν ξέρω τι άλλο λειτουργικό μπορεί να έχεις) και γενικά να χαλαρώσεις λίγο τις ρυθμίσεις ασφαλείας.

Αυτά τα λίγα για την ώρα,
Ο Άσπρος Γάτος
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...