Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Iphone 6s plus


Dim.1998

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο Forum!!
Τον περασμενο Νοεμβρη αγορασα ενα Iphone 6s plus απο γνωστη αλυσιδα καταστηματων!! μετα τι περας του πρωτου μηνα αρχισαν και τα προβληματα!!! Αρχικα με την φορτιση, οπου ενω φορτιζε το κινητο ξαφνικα δεν αναιβενε καθολου το ποσοστο, το γνωστο προβλημα που ειχαν πολλες παρτιδες. Αυτο το πρημα το ειχα ανα τακτα χρονικα διαστηματα για ενα 3μηνο περιπου. Πριν κανα μηνα και για διαστημα περιπου 20 ημερων ειχα προβλημα ύπερθερμανσης σε σημειο που εκανε εκελινε ανγκαστικα απο μονο του, το οποιο ομως ξαφνικα διορθωθηκε. Μετα και το προβλημα της υπερθερμανσης ειχα προβλημα με την μπαταρια οπου με τα βιας κραταγε 4 ωρες, το οποιο προβλημα το ειχα μεχρι και εχθες! Σημερα η μπαταρια με την συνηθη χρηση με εβγαλε σχεδον 8ωρο!!!! Μου εχει βγαλει αρκετα μικροπροβληματα τα οποια κρατουσαν 3-4 μερες και μετα καπουτ!!!! Σημερα εκει που σερφαρα στο ιντερνετ ξαφνικα ασπρισε η οθονη και με πεταξε στο αρχικο μενου, υστερα πηγα να ξαναμπω στο σαφαρι αλλα ειχε χασει την σελιδα, επισης καθως πηγα να παρω ενα τηλεφωνο ανακαλυψα οτι ειχε χασει ολα τα δεδομενα των τελευταιων 3 ωρων!!! Δηλαδη ουτε τις κλησεις, ουτε τα μηνυματα, αλλα ουτε και τις συνομιλιες στο messenger εδειχνε!! Του εκανα restart, hard reset αλλα τιποτα!!!
Το κινητο το ειχα στειλει πριν 2 μηνες περιπου στην infoquest αλλα δεν βρηκαν βλαβη λενε, και δεν δεχονταν να το φτιαξουν!!!!! Σε οποιοδηποτε μη εξουσιοδοτμενο καταστημα εχω ρωτησει οπως και γνωστους μου εχουν πει οτι ειναι προβλημα μητρικης ή επεξεργαστη!!!
Πως θα μπορουσα να βγαλω καποια ακρη με την apple και να μου το φτιαξει;;; Εχει ιδεα κανεις;;;; Ή μηπως κατι να κανω??? γιατι μου εχει σπασει τα νευρα!!!
Σορρυ για το μεγαλο κειμενο!!! Και ευχαριστω για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του εχω κανει 3-4 φορες restore και set up as new!!! Δεν στρωνουν τα προβληματα!!!!


Document εχω διαβασει παρα πολλα αρνητικα σχολια και φοβαμαι να το παω γτ μπορει να το παραλαβω με καμια σπασμενη οθονη μετα, ή να μην παραλαβω καν το δικο μου τηλεφωνο και να μου δωσουν κανα αλλο 4αρι-5αρι με ολα αυτα που διαβαζω!!!
Istorm μου λενε θελουν καμια βδομαδα το κινητο για να το ελεγξουν, αν δεν παρω τηλ αντικαταστασης δεν μπορω να τους το δωσω διοτι δεν εχω αλλη συσκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αντίθετος έχω ακούσει καλά λόγια για document πέρα από αυτό , συνήθως σου δίνουν γενικώς άλλη συσκευή και γω στην ινφοκουεστ είχα ένα πρόβλημα με την οθόνη έκανε ταπ ταπ σαν να ξεκολλούσε αλλα, δεν μου φτιάξανε και μου δώσανε το ίδιο , μου δώσανε άλλη συσκευή 'καινούργια'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανεις μια επαναφορα απο itunes στο τελευταιο λογισμικο. Αν στο ξανακανει θα πας σε καποιον απο τους επισημους μεταπωλητες και θα το παραδώσεις. Δεν νομιζω να μη το δεχθουν, στην χειροτερη θα πρεπει να το ελεγξουν καποιες μερες εως να διαπιστωθει το θεμα, και θα παρεις ανακατασκευασμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...