Προς το περιεχόμενο

Γιατί το Red Ring of Death δεν σκότωσε το Xbox 360;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 γαμώ την τεχνολογία τους. 6 ολόκληρα μηχανήματα και μου την έσπασε τόσο πολύ που έφαγε Χ μετά από αυτό.

Εμενα μια μονο μου παρουσιασε το γνωστο προβλημα(παλι καλα να λεμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η καλυτερη κονσολα(μακραν)της προηγουμενης γενιας.

Πιστεύω ότι η προηγούμενη γενιά ήταν ισοπαλία.

 

Και το 360 και το PS3 βγαλαν παιχνιδαρες!

 

Ακόμα και με το Wii εβγαλα τρέλα γούστα με κάτι Mario Galaxy και με τα Metroid.

 

Πάντως σήμερα το PS3 μου ανοίγει πιο συχνά από το 360.. Είχε μακροπρόθεσμα καλύτερα exlusives.

 

Όσο για το PS4.. Μία φορά το μήνα να κάνω tag τα παιχνίδια του Plus.. :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι η προηγούμενη γενιά ήταν ισοπαλία.

 

Και το 360 και το PS3 βγαλαν παιχνιδαρες!

 

Ακόμα και με το Wii εβγαλα τρέλα γούστα με κάτι Mario Galaxy και με τα Metroid.

 

Πάντως σήμερα το PS3 μου ανοίγει πιο συχνά από το 360.. Είχε μακροπρόθεσμα καλύτερα exlusives.

 

Όσο για το PS4.. Μία φορά το μήνα να κάνω tag τα παιχνίδια του Plus.. :(

Δεν εχεις και αδικο σε αυτο που μας αναφερεις!!!απλα ειχε μακραν τις καλυτερες μουλτιπλατφορμ πορτ εκδοσεις σε σχεση με του ps3(εκει η σονυ ανεκαμψε για τα καλα με την κυκλοφορια του πρωτου uncharted και την σταδιακη μειωσεις της τιμης της κονσολας)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ρε φιλε αχαχα το εχω λιωσει!!! \w/,   και σε καλυτερη αναλυση!!! http://www.g4tv.com/attackoftheshow/blog/post/678540/red-ring-of-death-by-distended-warranty/ ξερει κανεις πως μπορω να το κατεβασω στο pc απο το link μου;

Για να το κατεβασεις απο YouTube ,copy το λινκ και μπες στο site savefrom net θα διαλέξεις σε τι αρχείο το θέλεις και το κατεβάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ρε φιλε αχαχα το εχω λιωσει!!! \w/,   

και σε καλυτερη αναλυση!!! http://www.g4tv.com/attackoftheshow/blog/post/678540/red-ring-of-death-by-distended-warranty/ ξερει κανεις πως μπορω να το κατεβασω στο pc απο το link μου;

Internet Download Manager

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύουν πάντως αυτά που είπε. Και ο ξάδερφος μου που είχε ring of death, πήρε νέο xbox 360 που του κρατάει μέχρι σήμερα. Τόσο ευχαριστημένος ήταν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες, δεν ξέρω πως συμβαίνει αυτό που θα σας περιγράψω... ήμουν από τους πρώτους που αγόρασε xbox 360 στην Ελλάδα. Παίζει να έχω περάσει πανω από 2.000 ώρες, με το μηχάνημα να έχει βαρέσει τρελές θερμοκρασίες παίζει (σχεδόν) απροβληματιστα, ακόμα και σήμερα, πάνω από δέκα χρόνια μετα!!! Η ίδια ακριβώς κονσόλα που είχα αγοράσει τέλη 2005/αρχές 2006 αν θυμάμαι καλά.... Τι κλωτσιές έχει φάει, ποσες ώρες να βράζει, αυτό ακόμα εκεί... Το μόνο που μου έπαθε είναι ότι δυσκολεύεται ορισμένες φορές να ανοίξει το πορτάκι του cd rom...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το RRoD ήταν από τα καλύτερα πράγματα που έγιναν για το Xbox360 για την MS. Ηταν το μόνο που την βόηθησε να έχει πωλήσεις εφάμιλες με ένα PS3 και εξηγούμε...

 

Στην ζωή μου αγόρασα 1 μόνο PS3  το οποίο και παίζει ακόμα. Στην ίδια χρονική περίοδο, αγόρασα 3 Xbox 360 αφού μιας και το είχα "πειράξει" έχανα αυτομάτος την εγγύηση. Έτσι απλά, τριπλάσιες πωλήσεις για την MS.

 

Και ενώ δεν πρόκειται για το σύνολο των αγοραστών Xbox αυτό, πρόκειται όμως για ΠΟΛΥ μεγάλο ποσοστο εξ αυτών,  και εκτός ελλάδας (μην λέμε ότι μόνο στην Ελλάδα το "τσιπάραμε" )

 

Όσο για την σύγκριση RRoD με YLoD νομίζω δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση. Το ένα (ΥLoD) είναι κάτι που απλά το διάβαζα ότι συμβαίνει κάπου μακρυά, ποτε στο περιβάλον φίλων μου δεν είχαμε κάποιο τέτοιο θέμα, ενώ το RRoD ήταν θαυμα να βρώ κάποιον που να μην το είχε συναντήσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και εγώ μια κονσόλα xbox 360, μου έβγαλε και εμένα το γνωστό πρόβλημα. Την είχα πάρει μόνο και μόνο για να παίξω το Alan Wake. Την είχα και μονταρισμενη με αποτέλεσμα μετα το rrod να μην πάρω άλλη. Συνέχισα με το ps3 slim που είχα είδη. Πάντως δυνατή κονσόλα το 360. Για τα multiplatform ήταν ότι πρέπει και για κάψιμο με την παρέα στο live.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στις 2 εταιρίες ο φταίχτης ήταν η λιθογραφία (ξεκίνησαν απο τα 90nm) και οι υψηλές θερμοκασίες που αναπτύσονταν με αποτέλεσμα το "warping" της Mobo και το σταδιακό "σπάσιμο" των κολλήσεων κάτω απο την GPU / CPU...

Σωστό, αλλά όλα λύνονται με καλύτερη ψύξη και περισσότερο χώρο για να αναπνέει το σύστημα.

Αν το κάνανε λίγο πιο χοντρό και μεγαλύτερο το XBOX θα υπήρχε τεράστια διαφορά στις θερμοκρασίες.

Εγώ πιστεύω ότι κυρίως φταίει το design και μετά η λιθογραφία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περσινά χαλασμένα σταφύλια.

 

Μιλάμε για καταστάσεις σχεδόν μια δεκαετία πίσω.

 

Το μόνο μου αποκόμισα από αυτό το άρθρο είναι η death metal τραγουδαρα που δεν γνώριζα. Red Ring of Death και τα μυαλά στα κάγκελα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακράν το καλύτερο Customer Support. 3 κονσόλες άλλαξα για φίλους που δεν το είχαν με email κλπ. Ήρθε FedEx πήρε τις κονσόλες και σε μια εβδομάδα είχανε καινούριες. Η μια μάλιστα είχε φύγει φλασαρισμένη (είχε όμως την ταινία ασφαλείας) και δεν μας είπαν τίποτα. Επίσης απο eBay είχα πάρει μια με 30€ την οποία έστειλα στην MS και μετά την μοσχοπούλησα μιας και μου είχαν στείλει με Jasper Mobo οι οποίες πλέον δεν βγάζανε πρόβλημα...

 

 

Μπες στο play.com και δες πελάτες ποιας χώρας δε μπορούν να αγοράσουν προϊόντα αξίας >60€

 

Ο λόγος είναι ίδιος για τον οποίο γράφεις παραπάνω, Ελληνική χαζομάρα, διότι εξυπνάδα δε το λες.

 

Εύχομαι κάποια στιγμή να σταματήσουν τέτοιες συμπεριφορές ώστε να μας σέβονται περισσότερο οι επιχειρήσεις ως καταναλωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στο play.com και δες πελάτες ποιας χώρας δε μπορούν να αγοράσουν προϊόντα αξίας >60€

 

Ο λόγος είναι ίδιος για τον οποίο γράφεις παραπάνω, Ελληνική χαζομάρα, διότι εξυπνάδα δε το λες.

 

Εύχομαι κάποια στιγμή να σταματήσουν τέτοιες συμπεριφορές ώστε να μας σέβονται περισσότερο οι επιχειρήσεις ως καταναλωτές.

Τι σχέση έχει το play.com με το eBay μπορείς να μου εξηγήσεις?? Δεν φταίω εγώ αν οι έξυπνοι συν-Έλληνες είχαν μάθει στο να δηλώνουν συνέχεια απώλεια πακέτου. Εγώ αγόρασα μια χαλασμένη κονσόλα από eBay, από μαγαζί που δεν μπορούσε να στην στείλει στην MS λόγω του ότι είχαν φτάσει στο όριο RMA και την έστειλα νομιμότατα στην MS. Βουτάμε και την γλώσσα στο μυαλό πριν γράψουμε κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...