Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia ανακοίνωσε την GeForce GTX 1070 με τιμή $379


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω πηρα την 780 οταν βγηκε στα 650 ευρω και την πουλησα 200 ευρω ετσι παει παιδια τωρα σειρα εχουν οι 9χχ σειρα να πεσει σημαντικα, γιατι ξερω οι ελληνες εχουμε και λιγο τον μαυραγοριτη μεσα μας. δες τις τιμες στα μεταχ. οχι μονο απο 9χχ σειρες αλλα απο 7χχ ακομα και 6χχ πανω με καπελο ακομα, το θεμα ειναι οτι καρτες θα ερχονται και θα φευγουν τα χρηματα ειναι δυσκολο να βρεις σημερον...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ελαδισταν περιμενετε τιμες αναλογες με αυτες του αρθρου.......??????

εδω κ ενα εξαμηνο οι τιμες στις παλιες ειναι η ιδιες σχεδον ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Ναι περιμένουνε τιμές ανάλογες με αυτές του άρθρου. ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΟΧΙ ΙΔΙΕΣ.

 

Που σημαίνει ότι παίρνεις το 379$ και 449$, κάνεις την ισοτιμία σε € άρα έχεις 332€ και 394€, Προσθέτεις ΦΠΑ24% (Λογικά θα είναι 24% τότε) οπότε είμαστε στα 412€ και 488€. Βάλε και κάτι επιπλέον για το κατάστημα, 440€ και 520€. (Αυτές θα είναι οι κατώτατες τιμές)

 

Οπότε αν έρθουν τις πρώτες βδομάδες μόνο οι funder editions θα είναι επειδή η nvidia ξέρει ότι μπορεί να βγάλει κάτι παραπάνω από τους ανυπόμονους - για να το πω όμορφα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι κυκλοφορεί ένα πενηντάρι πάνω απο παλιά σειρά είναι θέμα.

Επίσης έχω βαρεθεί σε άρθρα ελληνικά να μην τονίζουν πως η τιμή αυτή είναι χωρίς ΦΠΑ και μην υπενθυμίζουν πως ΗΠΑ η κάθε πολιτεία έχει διαφορετική φορολογία.

Τι πάει να πεί Η GeForce GTX 1070 θα κυκλοφορήσει στις 10 Ιουνίου με τιμή $379

Δηλαδή που ακριβώς μπορώ να την προμηθευτώ σε αυτήν την τιμή.? Μεγάλο site το insomnia δεν μπορεί να δώσει μια εκτίμηση στην τιμή για ελληνικά δεδομένα.?

Η 970 στα 320 Δολλάρια(πάνω κάτω) έπαιζε αλλά Ευρώπη δεν έβλεπες κάτω απο 330 Ευρώ (που για μας είναι + μεταφορικάκάνα 10-15ρι) και Ελλάδα στα 330 είχες κάτι υλοποιήσεις.....Να τονίσω πως 320 Δολλάρια είναι πάνω κάτω 280 Ευρώ...Παρόλα αυτά ποτέ δεν είδαμε σκρουτζ 970 κάτω απο 310..!!!

Οπότε πώς το βλέπω εγώ ?

379 US , 400 EU , 420 GR(για τις χειρότερες υλοποιήσεις προφανός,χωρίς backplate, καλό cooler , oc κλπ)

Για καλές υλοποιήσεις θα έλεγα 450+ ευρώ στην αρχή και μετά απο καιρό γύρω στα 400(50 πάνω δηλαδή απόσο έχει μια καλή 970 τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όσοι ξέρουμε τι παίχτηκε με τις GTX900, εκεί υπολογίζουμε μια 1070, γύρω στα 430-450 ευρώ.

Δυστοιχός γιατί θα ήθελα πολύ μια 970 στα 350 και γω αλλά αυτό το βρίσκω πάααρα πολύ χλωμό να γίνει στο επόμενο 6μηνο.

Το ερώτημα μου είναι πόσο άραγε θα παίξει η 960(1060) μιας και έτσι όπως πάνε τα πράγματα θα έχει δυνατότητε σημερινής 970 λογικά έτσι.? Και με την συντριπτική πλειοψηφία να είναι σε 1080p ακόμα θα γίνει best seller αν έχει καλή τιμή...

Φοβάμαι όμως πως θα κυμανθεί στο 300ρικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς 1070 ήθελε να πει.

Ε μάλλον ναι, αλλά να μην περιμένει 350€ την 1070 ούτε στον χρόνο.

Ίσως τα Χριστούγεννα του 2017 να είναι στα 350€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μάλλον ναι, αλλά να μην περιμένει 350€ την 1070 ούτε στον χρόνο.

Ίσως τα Χριστούγεννα του 2017 να είναι στα 350€

Οπ ναι παιδια 1070 ηθελα να γραψω.Αν ειναι τοσο δυνατη οσο λενε ναι για 350 το κοβω χλωμο :( εδω η 970 στα τελςυταια της εχει απο 330 καλα μοντελα μεχρι 350-360.

Ασχημο νεο το πενηνταρικο πανω σε σχεση με 970 για ολους μας.

Αλλα λογικα η 1060 θα εχει δυναμη σημερινξς 970 οποτε εκει θα στραφουν πολλοι.Αλλα το θεμα ειναι η τιμη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά και φανταστικά με το καινούργιο εμπόρευμα αλλά το θέμα είναι αν έχουμε ΟΝΤΩΣ ανάγκη τις συγκεκριμμένες κάρτες. Ειδικά όσοι παίζουνε (και εμένα συμπεριλαμβανόμενου) σε GTX960/R9 380 επίπεδο τώρα τι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ παραπάνω θα μου προσφέρει μια 1070, πέρα από να μαξάρω τα πάντα στα παιχνίδια που τρέχω, κάτι που ήδη το κάνω σε κάποιους τίτλους με τη παλιατζούρα τη 380 σε 1080p;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά και φανταστικά με το καινούργιο εμπόρευμα αλλά το θέμα είναι αν έχουμε ΟΝΤΩΣ ανάγκη τις συγκεκριμμένες κάρτες. Ειδικά όσοι παίζουνε (και εμένα συμπεριλαμβανόμενου) σε GTX960/R9 380 επίπεδο τώρα τι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ παραπάνω θα μου προσφέρει μια 1070, πέρα από να μαξάρω τα πάντα στα παιχνίδια που τρέχω, κάτι που ήδη το κάνω σε κάποιους τίτλους με τη παλιατζούρα τη 380 σε 1080p;

1.VR,ακόμα και η 970-390 δεν τα πάνε τρομερά σε VR

2.1440p και πάνω σε καλά fps.

Προφανός για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει το VR και η μεγαλύτερη ανάλυση δεν υπάρχει λόγος αναβάθμυσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω παιδια παιζω 1080p σε medium και δεν εχω ιδιαιτερα θεματα, αλλα ως ποτε θα μεινω με την 770; Πχ εχω σημαντικο λογο να αλλαξω καρτα. Καποιο με 970/980 , δεν εχουν λογο. Η μεταβαση απο 770 σε 1070 , ειναι τεραστια. Ακομη και απο 960 ειναι σημαντικη μεταβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...