Προς το περιεχόμενο

Νέα Nvidia GeForce GTX 1080. Ταχύτερη από GTX 980 SLI και από Titan X με τη μισή τιμή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε, δεν είσαι μιζερος; Όταν έρχεσαι και παρακαλας να βρεθεί καποιος να σκοτώσει την gtx του αυτό δεν είναι μιζερια ; Απλά μια διαπίστωση έκανα και εσύ το παραδέχτηκες..... Το απαράδεκτο μήνυμα που βλέπεις εσύ όταν ο ίδιος συμφωνείς;

Νομίζεις θα παρακαλανε οι αγοραστές ; lol

Ξαναlol βασικά .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζεις θα παρακαλανε οι αγοραστές ; lol

Ξαναlol βασικά .

Εδω παραδεχτηκαμε οτι ειναι ολοι οι συνανθρωποι μας μιζεροι επειδη θελουν να κανουν το αυτονοητο, τι να λεμε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχετε κανει το αρθρο λαϊκη αγορα μαγκες...αυτο εχω να πω..αρθρο για νεα ειδηση και οι πλειοψηφια συζητα ποσο θα πουληθουν οι παλαιοτερες γενιες καρτων..με λιγα λογια..κανατε δικο σας αρθρο για μεταπωλησεις καρτων μεσα σε ενα υπαρχον αρθρο..inception :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις θα παρακαλανε οι αγοραστές ; lol

Ξαναlol βασικά .

Ο κάθεις ότι νομίζει κάνει τύπε, από το ύφος αυτών που σχολιάζουν για μεταχειρο κάρτες, δείχνουν ότι τόσο καιρό οι τιμές τους είναι υψηλά και τώρα ευελπιστουν ότι θα πέσουν.... Και όλα αυτά σε ένα άρθρο που δεν έχει να κάνει με τα μεταχειρο....αλλά με παρουσίαση νέων καρτών.... Στις αγγελίες οποίος θέλει πάει και κάνει το παιχνίδι του..... Προς το παρών κατά όπως έχει δείξει, παρακαλανε οι αγοραστές, τα σχόλια τους αυτά δείχνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω παραδεχτηκαμε οτι ειναι ολοι οι συνανθρωποι μας μιζεροι επειδη θελουν να κανουν το αυτονοητο, τι να λεμε τωρα.

Ρε τύπε σε αγγελίες δεν βρίσκεσαι,απο τα σχολια κάποιων βγήκαν απωθημένα... Τι να λέμε τώρα ορθώς το ειπες,....δεν έχεις τα φράγκα; Τουλάχιστον μη το δείχνεις, πήγαινε στις αγγελίες και πάλεψε να πάρεις μια κάρτα διετίας στην τιμή που νομίζεις. Αυτό τύπε λέγετε μιζερια όταν το αναφέρεις κάθε τρεις και λίγο. Το άρθρο έχει να κανει με παρουσίαση και όχι με τα απωθημένα κάποιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι απλά όποιος θέλει να αγοράσει κάρτα γραφικών άμεσα τότε μπορεί να επιλέξει απο τις επιλογές της αγοράς που υπάρχουν αυτή την στιγμή είτε σε καινούριες είτε σε μεταχειρισμένες, και οι μεταχ. 980ti δεν παίζουν κάτω απο 450 ευρώ αυτή την στιγμή είτε αρέσει σε κάποιους είτε οχι. Αν θέλουν μπορούν να πάνε σε ένα κατάστημα λιανικής και να τους πούνε δώσε μου την κάρτα στα 350-400 ευρώ αντί για 700 που την πουλάς επειδή θα βγούν κάτι καινούριες σε λιγους μήνες που θα @@ και θα δέρνουν και θα σου μείνουν στο ράφι. Οσοι δεν καίγοντα να πάρουν κάρτα άμεσα εννοείται οτι τους συμφέρει να περιμένουν να βγούν οι καινούριες κάρτες στην αγορά και μετά να αποφασίσουν. Το να λέγονται ομως σχόλια του στύλ : " H 980ti είναι παλιατζούρα και αν δεν την πουλήσετε άμεσα στα 300 ευρώ θα την κάνετε κορνίζα στο δωματιό σας" επιβεβαιώνει τα σχόλια περί "κορακιών" που ειπώθηκαν.

 

Οπως και να έχει νομίζω οτι το θέμα εξαντλήθηκε και δεν έχει νόημα να συνεχιστεί. Καλές αγορές σε όλους :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας να πω οτι δεκαρα δεν μου δινεται για το ποσο θα δωσετε τις 980Ti σας, μιας και nvidia δεν θα αγορασω οπως και να χει. Αλλα δεν ειναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ οτι αν δεν φυγουν στα 450 σημερα, απτον αλλο μηνα οι τιμες ειτε θα πρεπει να κατακυλισουν ειτε θα μεινουν για κορνιζα? Ποιος θα δωσει πανω απο 400 για μεταχειρο 980 οταν θα παιζουν μπαλα οι νεες καρτες? Για να ειμαι απολυτα ειλικρινης, ουτε καν σημερα δεν θα δινα 450 για μεταχειρο καρτα 2ετιας και βαλε ενοψει νεας γενιας, ποσο μαλλον τον αλλον μηνα. Στην τελικη, αυτος που βαζει την καρτα του αγγελια, στην τιμη που την βαζει ο ιδιος θα την αγοραζε ποτε? :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει 980ti κάτω από 400 ευρώ any time soon.Μακαρι να έπεφταν τόσο γιατί θα ήμουν ο πρώτος που θα αγόραζε αλλά δεν πρόκειται.Δειτε πως διακυμανθηκε η τιμή στις μεταχειρισμενες 780ti όπου ακόμα και σήμερα δεν βρίσκεις εύκολα με κάτω από 300.Προβλεπω ότι θα δούμε τις πρώτες 980ti στα 350 μετά τα Χριστούγεννα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει 980ti κάτω από 400 ευρώ any time soon.Μακαρι να έπεφταν τόσο γιατί θα ήμουν ο πρώτος που θα αγόραζε αλλά δεν πρόκειται.Δειτε πως διακυμανθηκε η τιμή στις μεταχειρισμενες 780ti όπου ακόμα και σήμερα δεν βρίσκεις εύκολα με κάτω από 300.Προβλεπω ότι θα δούμε τις πρώτες 980ti στα 350 μετά τα Χριστούγεννα.

Δηλαδη απο Ιουνιο θα δινες πανω απο 400 για μεταχειρο 980Ti, πιθανοτατα εκτος εγγυησης, την στιγμη που θα παιζουν οι 1070 στην αγορα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζω 980ti την matrix έκδοση της ASUS 300 euro, να έχει και κάνα χρόνο εγγύηση τουλαχιστον. Δίνω και δωρο στον πωλητη ενα case ανεμιστηρακι που μου έχει ξεμεινει.

 

Δέχομαι προσφορές...

 

Τι, κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη απο Ιουνιο θα δινες πανω απο 400 για μεταχειρο 980Ti, πιθανοτατα εκτος εγγυησης, την στιγμη που θα παιζουν οι 1070 στην αγορα? 

Ποτε προλαβαν ρε συ να βγουνε  εκτος εγγυησης; 1 χρονο εχει η καρτα (ουτε τοσο). Τελος παντων , αρκετα το θεμα με τα μεταχειρισμενα. Οι τιμες τους μετα το καλοκαιρι θα μειωθουν και θα εξαρτηθουν ολα απο την ελληνικη τιμη της 1070, τοσο απλα. Ετσι γινοταν παντα, ετσι θα γινει και τωρα. 

Οποιος "περιμενει στη γωνια" , δε σημαινει οτι ειναι απαραιτητα και μιζερος τυπος. Απλα ενταξει , το να θεωρει οτι day one με την ελευση 10ΧΧ θα παει η τιμη στα 300-350 ευρω, ειναι λιγακι ουτοπικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση προς αυτούς που υποστηρίζουν πως όταν κυκλοφορήσουν οι 1070 οι 980ti θα πωλούνται ακόμα 450-500 ευρώ.

Θα αγοράζατε ΣΗΜΕΡΑ (ούτεν καν σε ένα μήνα) μια 980ti 600-650 ευρώ καινούρια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζω 980ti την matrix έκδοση της ASUS 300 euro, να έχει και κάνα χρόνο εγγύηση τουλαχιστον. Δίνω και δωρο στον πωλητη ενα case ανεμιστηρακι που μου έχει ξεμεινει. Δέχομαι προσφορές... Τι, κανείς;

Καλη η ειρωνεια, αλλα να ξερεις και να την χρησιμοποιεις. Ειπα οτι σημερα οι τιμες θα επρεπε να παιζουν στα 450, διαβασε το post μου πρωτα πριν πας αποτυχημενα να ειρωνευτεις. Απτον αλλο μηνα ομως που λανσαρει η 1070, οι τιμες θα πρεπει να ειναι τουλαχιστον 100 ευρω κατω απο την αρχικη τιμη της 1070. 

Ποτε προλαβαν ρε συ να βγουνε  εκτος εγγυησης; 1 χρονο εχει η καρτα (ουτε τοσο). Τελος παντων , αρκετα το θεμα με τα μεταχειρισμενα. Οι τιμες τους μετα το καλοκαιρι θα μειωθουν και θα εξαρτηθουν ολα απο την ελληνικη τιμη της 1070, τοσο απλα. Ετσι γινοταν παντα, ετσι θα γινει και τωρα. 

Οποιος "περιμενει στη γωνια" , δε σημαινει οτι ειναι απαραιτητα και μιζερος τυπος. Απλα ενταξει , το να θεωρει οτι day one με την ελευση 10ΧΧ θα παει η τιμη στα 300-350 ευρω, ειναι λιγακι ουτοπικο.

Εχεις δικιο, αλλα αναφερομουν γενικοτερα σε 970 / 980 / 980Ti. 

 

Δεν θεωρω οτι οι τιμες θα πεσουν στα 350, μιας και ειναι πασιφανες απο τους κατοχους των 980 σε τουτο το thread οτι δεν προκειται. Απλα λεω οτι θα μεινουν στο ραφι XD

 

Ας πουμε οτι στην χειροτερη, η 1070 λανσαρει στα 550 (πραγμα δυσκολο, αλλα εστω). Θεωρεις οτι θα φυγει 980Ti στα 450?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη η ειρωνεια, αλλα να ξερεις και να την χρησιμοποιεις. Ειπα οτι σημερα οι τιμες θα επρεπε να παιζουν στα 450, διαβασε το post μου πρωτα πριν πας αποτυχημενα να ειρωνευτεις. Απτον αλλο μηνα ομως που λανσαρει η 1070, οι τιμες θα πρεπει να ειναι τουλαχιστον 100 ευρω κατω απο την αρχικη τιμη της 1070. 

Εχεις δικιο, αλλα αναφερομουν γενικοτερα σε 970 / 980 / 980Ti. 

 

Δεν θεωρω οτι οι τιμες θα πεσουν στα 350, μιας και ειναι πασιφανες απο τους κατοχους των 980 σε τουτο το thread οτι δεν προκειται. Απλα λεω οτι θα μεινουν στο ραφι XD

Θα πουλησουν οσοι πουλησουν , σταδιακα θα πεφτουν οι τιμες. Νομιζω οτι κατω απο 350 δε θα παει σε καμμια περιπτωση για αρκετο καιρο. Στα 400+ θα ειναι ανετα , ειδικα αν ελληνικες τιμες της 1070 παιζουν στο 500ρικο κοντα (δεν αποκλειεται καθολου αυτο). Ξερεις, αναλογα με την υλοποιηση θα πανε ολα ;) Ακομη και ετσι καθε λυση στα 400κατι θα ειναι καλη , απο εκει που σημερα θα επαιρναν την 980ti καινουρια στο 700ρι κοντα ;) 

Εγω δε περιμενω σε καμμια γωνια. Κοιταζω 1070 (ή 1080, δε ξερω καθολου). Θα δειξει. ΕΙμαι 2 γενιες πισω, δε θελω να ειμαι ξανα σε ενα χρονο 2 γενιες πισω , αυτο ειναι το σκεπτικο μου. Καθε 3 χρονια αλλαζω καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...