Προς το περιεχόμενο

Νέα σύνθεση mini PC Desktop για γονείς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε : 200-250 max

Χρήση υπολογιστή : Για την μητέρα μου, της χάλασε ένα παλιό laptop που είχε, πολύ απλή χρήση Youtube, καμία ταινία, surfing στο ίντερνετ

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Κανένα

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη: Όχι

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι: Ίσως μόνο πληκτρολόγιο

Επιλογή κατάλληλου καταστήματος: E-shop

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι από ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά από διαφορετικά καταστήματα: Από ένα κατάστημα 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο: Αν είναι δωρεάν ας το στήσουν αλλιώς μόνος μου

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο: Όχι

Να σημειώσω ότι υπάρχει σκληρός δίσκος wd 250gb από το παλιό λάπτοπ, ποντίκι και οθόνη. Επίσης θα ήθελα να είναι όσο πιο αθόρυβο γίνεται.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PER.642966
CASE CHIEFTEC IX-03B-90W COMPACT SERIES 90W PSU BLACK

67.51 € basket_remove.png  basket_add.png 67.51 € basket_delete.png PER.528861.jpg PER.528861
ΜΗΤΡΙΚΗ ASROCK N3050B-ITX RETAIL

69.00 € basket_remove.png  basket_add.png 69.00 € basket_delete.png PER.557210.jpg PER.557210
RAM G.SKILL F3-1600C11S-4GRSL 4GB SO-DIMM DDR3L 1600MHZ RIPJAWS

18.33 € basket_remove.png  basket_add.png 18.33 € basket_delete.png Αξία προϊόντων συμπερ. ΦΠΑ: 154.84 € basket_delete.png Επόμενο

 

Υ.Γ Για πληκτρολόγιο κοίταξε στο eshop και διάλεξε ένα,πάντως προσωπικά θα κοίταζα σε ασύρματο π.χ http://www.e-shop.gr/pliktrologio-innovator-basic-wireless-combo-desktop-gr-p-PER.580293

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PER.642966

CASE CHIEFTEC IX-03B-90W COMPACT SERIES 90W PSU BLACK

67.51 € basket_remove.png  basket_add.png 67.51 € basket_delete.png PER.528861.jpg PER.528861

ΜΗΤΡΙΚΗ ASROCK N3050B-ITX RETAIL

69.00 € basket_remove.png  basket_add.png 69.00 € basket_delete.png PER.557210.jpg PER.557210

RAM G.SKILL F3-1600C11S-4GRSL 4GB SO-DIMM DDR3L 1600MHZ RIPJAWS

18.33 € basket_remove.png  basket_add.png 18.33 € basket_delete.png Αξία προϊόντων συμπερ. ΦΠΑ: 154.84 € basket_delete.png Επόμενο

 

Υ.Γ Για πληκτρολόγιο κοίταξε στο eshop και διάλεξε ένα,πάντως προσωπικά θα κοίταζα σε ασύρματο π.χ http://www.e-shop.gr/pliktrologio-innovator-basic-wireless-combo-desktop-gr-p-PER.580293

Αν πάρω άλλο κουτί με ξεχωριστό τροφοδοτικό πειράζει; Γιατί δεν μου πολύ αρέσει αυτό. Το από κάτω που έχει 105 και έχει και θύρες μπροστά μου φαίνεται καλύτερο

Επίσης απ'ότι βλέπω υπάρχει και το Gigabyte Brix με 130 και του βάζω τον δίσκο που έχω. Λέτε να είναι καλή λύση και αυτή; Είμαι καταμπερδεμένος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου τι να πειράξει,φασολάδα είναι;  :-D

Aλλά δείξε μας ποιό σου αρέσει,γιατί δεν κατάλαβα ποιό λες.

Χαχα. Αυτό λέω http://www.e-shop.gr/case-antec-isk-family-300-mini-itx-inclusive-150w-psu-black-p-PER.815990

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σαν το brix έψαχνα να προτείνω και εγώ, είναι καλή φάση για σαλόνι για τέτοια δουλεία. Απλά θέλει και ram+σκληρό.
Προσωπικά θα έβαζα και linuxακι πάνω και μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το brix της gigabyte για το σαλονι μου.

Μπορω να σου πω οτι οταν το σεταρα και το ειχα πανω στο γραφειο μου

ξεχαστηκα τελειως οτι δουλευω σε αυτο.

Για ταινιες,surfing,office ειναι κορυφη και ειναι και μικρο.

Βεβαια ειναι λιγο θορυβωδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα προτεινω κατι διαφορετικο, επειδη βρεθηκα σε παρομοια θεση. Ειχα ενα παλιο λαπτοπ στη μανα μου, της εφτιαξα σταθερο και δε τη βοελευε πολυ, οπτοε το πουλησα και της ξαναπηρα λαπτοπ.

 

http://www.skroutz.gr/s/7349485/HP-250-G4-3825U-4GB-500GB-No-OS.html

 

μαχιμος επεξεργαστης 6ης γενιας , ραμ δε χρειαζεται παραπανω, οθονη ανεκτη, μπαταρια 3 ωρες, καμερα μαπα αλλα υπαρκτη, ηχος και μικροφωνο καλα. Εγω πουλησα τον εσωτερικο σκληρο με το καλημερα στα 30€ (εμενα φοραγε hitachi) και του κουμπωσα εναν ssd sandisk plus 2 που ειχα ηδη. Το μηχανημα ανοιγει σε 6 δευτερολεπτα, τρεχεει τα παντα γρηγορα και χωρις κοπο. Απολυτως αθορυβο.

 

βγαινει στα 300 αν πουλησεις τον μηχανικο και βαλεις ssd

 

Εχω καταληξει οτι για γονεις ειναι καλυτερα τα λαπτοπ. Αν παιζει ρολο οι δικοι μου ειναι  60 χρονων πανω κατω. Τα εχουν ολα σε ενα , δε μπλεκουν με καλωδια κλπ. Μονο η τροφοδοσια και αντε κανα ποντικι, τιποτα αλλο. Στο σταθερο ενα καλωδιο να ξεφυγει και τρεχεις τι κουνηθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...