Προς το περιεχόμενο

Σημαντική αύξηση μεριδίου του Android παγκοσμίως έναντι του iOS


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To ότι οι android users αγοράζουν μόνο φθηνά κινητά είναι ο μεγαλύτερος μύθος που υπάρχει για να δικαιολογήσουν οι bimbos τα όσα δεν φτάνει η αλεπού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε περιμενει να ριξει τιμες η Apple?

Οταν σταματησει ο μεσος Ευρωπαιος να παιρνει αιφον με κλειστα ματια..παιδες κ εγω εχω φυγει απο ios μετα την εποχη Jobs γτ πιστευω οτι δεν αξιζει πλεον τη κοστολογηση του αλλα επειδη μενω uk τα τελευταια χρονια, η φαση ειναι iphone, ειδικα για ηλικιες 18-70, σε αξιοσημειωτο ποσοστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως περιμενω να πεσει το iphone se να το αγορασω.

 

Μου ειπε ενας φιλος μου που ξερει απο αυτα, οτι ειναι το καλυτερο κινητο που κυκλωφορει αυτη τη στιγμη στην αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λέω εδώ και καιρό...η Apple πάει για κλείσιμο/εξαγορά. Αντιμετωπίζει εξαιρετικά οικονομικά προβλήματα, οι πωλήσεις είναι στον πάτο και η πτώχευση πιο κοντά απο ποτέ! Της δίνω 1-2 χρόνια ζωής...δυστυχώς όσο δεν δίνει SD Card, bluetooth και file manager αυτό θα γίνεται. RIP Apple. Θα τρίζουν τα κόκαλα του Steve Jobs με την σημερινή παρακμή της εταιρίας...

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά θα ρωτήσω: ποιος σας είπε ότι το Android είναι μόνο φθηνές συσκευές; Ακούω συνέχεια "εμείς βέβαια, αφού Android βρίσκεις και με 100€"... Ναι, τόσο βρίσκεις και άριστο 4s, τι σχέση έχει αυτό?

 

Προσωπικά λάτρεις των Windows Phone βαρέθηκα, πήγα σε iPhone 6 Plus και έπειτα σε 6s, αλλά πλέον έχω στα χέρια μου το Edge Plus και δε το αλλάζω με τίποτα... Επίσης, οι περισσότεροι και εμένα γνωστοί μου το γύρισαν για ακριβώς τον ίδιο λόγο (και μάλιστα σε ακριβές συσκευές): Γιατί ΒΑΡΕΘΗΚΑΝΕ τα ίδια! Όταν ένα λειτουργικό δε σου δίνει ΚΑΜΊΑ ελευθερία, και δε μιλάω για root/custom roms και βλακείες αλλά για απλά πράγματα, τότε τι; Ακόμα και το homescreen του iOS που λατρεύω πλήρωσα 2.49€ για το iLauncher και έτοιμος!

 

Αλλά, έχω και γνωστούς που δε το αλλάζουν το μήλο με τίποτα! Και καλά κάνουν, η εμπειρία χρήσης είναι εξαιρετική, απλά πλέον τη βρίσκεις και σε Android. Γιατί πρέπει όλοι οι Android users να είναι "γυφτοι" και όλοι οι iOS users να είναι "μόνο για εφε";

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τρίζουν τα κόκαλα του Steve Jobs με την σημερινή παρακμή της εταιρίας...

 

Διαφωνώ με το παραπάνω. Η εταιρία συνεχίζει στα χνάρια του Jobs. Η παρακμή θα ερχόταν έτσι κι αλλιώς, γιατι πολύ απλά πέρασε η μπογιά του προιόντος που προσφέρει και δείχνει μία ακαμψία στο να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα.

 

Ο Jobs ειναι "τυχερός" που έφυγε πάνω στην ακμή της Apple, αλλιώς θα ακολουθούσε η δεύτερη αποκαθήλωση του, όπως είχε γίνει το 85.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπειρία χρήσης ειναι απόλυτα σχετική. Ο καθένας παίρνει ότι τον βολεύει και ότι αντέχει η τσέπη του. Το ότι το android ανεβαίνει ειναι λογικό. iOS κινητά υπάρχουν 5 (βάζω και τη 6 σειρά μέσα) έναντι των Android που ειναι 200+. (Αν βάλεις και τα κινέζικα). Παρακάτω τα λόγια ειναι σχετικά.

 

Επίσης το ότι η Apple πάει για κλείσιμο αυτό δεν παίζει για κανέναν λόγο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple = Φικια για μεταξωτες κορδελες πλεον.

 

Φουσκα ειναι θα περασει.

Θα γινει ακομα πιο ακριβη και ακομα πιο κομπλεξικη και θα απευθυνεται σε ολο και λιγοτερο ποσοστο ανθρωπων που θα μπορουν να το αγοραζουν πιο ευκολα.

 

Κλασσικη περιπτωση βλαβης ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@federer η αλήθεια ειναι οτι οταν μια εταιρία πάει προς πτώχευση δεν πάει να φτιάξει κατι τετοιο ;) http://blog.appleworldhellas.com/to-νέο-apple-campus-2-παίρνει-σχήμα-πλησιάζοντας/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@federer η αλήθεια ειναι οτι οταν μια εταιρία πάει προς πτώχευση δεν πάει να φτιάξει κατι τετοιο ;) http://blog.appleworldhellas.com/to-νέο-apple-campus-2-παίρνει-σχήμα-πλησιάζοντας/

Μάλλον είσαι νέος στο φόρουμ......Δεν πειράζει θα μάθεις τι εστί Federer σύντομα :)

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι ηταν αναμενόμενο το android κάποια στιγμή να πατήσει το iOS άλλωστε το android απευθύνεται σχεδον σε όλες τις συσκευές και εταιρίες ενω το iOS μονο σε μια!!! Για άλλη χρήση ειναι το ενα για άλλη χρήση το αλλο. Στην δουλεια μου δεν μπορω να χρησιμοποιήσω π.χ. Samsung αλλα σπίτι για παιχνιδάκια και χαζομαρούλες (ταινίες μουσική κτλ) ειναι μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...