Προς το περιεχόμενο

Σύντομα η υποστήριξη αναγνώστη δακτυλικών αποτυπωμάτων σε Windows 10 Mobile συσκευές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ολα τα έχουν, τι λείπει δεν κατάλαβα...??? Πέρα απο το έλειπες store που αν και με εστω αργούς ρυθμούς βελτιώνεται συνεχώς, κ περα απο την μέτρια ποιότητα σε σε ενα ποσοστό κάποιων επισήμων εφαρμογών δεν λειπει τίποτα απολύτως απο τα Windows 10 τουλάχιστον... Και κάμερες σουπερ εχουν, κ διάρκεια μπαταρίας, και value for money ειναι, και navigator σούπερ εχουν, κ οθόνες σούπερ κ αλλα τοσα.... Αμαν πια εχθρά με τα Windows Mobile....

δεν ειναι εχθρα, ειχα το 925 και το 930 και οντως εχουν τις καλυτερες καμερες, οθονες και τα λοιπα, αλλα περα απο αυτο δεν προσφερουν κατι παραπανω. σιγουρα εχουν δυνατοτητες αλλα δεν αξιοποιουνται οπως στα android πχ

 

 

Έπρεπε να μην υπήρχαν τα WP κ' IOS παρά μόνο το Android με τη Google να έκανε ότι ήθελε και όποτε το ήθελε...να έβλεπα τι θα λέγανε τότε,

υπαρχουν (υπηρχαν μαλλον) πολλα διαφορετικα λειτουργικα συστηματα οπως meego, sailfish os, firefox os και τα λοιπα, τα οποια επειδη εσυ και εγω δεν τα υποστηριξαμε μας κανει η google η microsoft και η apple οτι θελουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποιο δακτυλικο αποτυπωμα θα στελνεται αυτοματως στις μυστικες υπηρεσιες.

 

Next Level Αναλυση Ιριδας και Σπερ....beeeeeep...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι, γιατι ολα τα αλλα τα εχουν τα windows phones

 

Απο το στόμα μου το πηρες

" Όλα τα έχει Μαριολή ο φερετζές της έλειπε"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον για το νέο HP.

Από εκεί και πέρα όλοι οι ειδικοί του φόρουμ ήρθαν έτι μια φορά να κράξουν δίχως να έχουν wp ή να τους αφορά το θέμα,μάλλον από χόμπι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το φίλο που λέει να έκανε η google ότι ήθελε,γιατί τώρα δε κάνει ότι θέλει? Άλλο πακέτο όσο αφορά τα windows phone μαρεσουν εμένα και χωρίς δαχτυλικο αποτύπωμα, βασικά με αφήνει παγερά αδιάφορο ,το κόλλημα μου με τα windows είναι ότι μου είναι εντελώς άβολο σε καθημερινή χρήση από ότι το ios και android ακόμα και το ubuntu touch έχει κάνει καλύτερη δουλειά όσο αφορά το σκέλος αυτό ,κατά τα άλλα επειδή έχω windows phone σα back up εμένα μαρεσει η δουλειά που χουν κάνει και ότι δεν αναζητάει spec απλά απροβληματιστα τουλάχιστον τα τελευταία 2-3 χρόνια που χρησιμοποιώ εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δακτυλικά αποτυπώματα δεν προορίζονται για την ασφάλεια μας φυσικά.

Δεν είναι καν ασφαλή:

 

http://hackaday.com/2015/11/10/your-unhashable-fingerprints-secure-nothing/

 

 

EDIT: το άρθρο στο link που παρέθεσα, δείχνει μεταξύ άλλων πως είναι δυνατόν να μας κλέψουν το αποτύπωμα, χρησιμοποιώντας μόνο μια φωτογραφία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε ms άργησες. Σκασε λεφτά στους devs να αρχίζουν να φτιάχνουν της προκοπής εφαρμογές. Σκασε εκεί με τσάντες γεμάτες λεφτά. Παιξτο τρέλα πολύ άργησες. Τόσους ινδούς έχεις από την μία βάλτους να δουλεύουν για τα wp και ασε τα windows 10. Αλλιώς απόσυρση. Οχι ημίμετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Έλα ρε ms άργησες. Σκασε λεφτά στους devs να αρχίζουν να φτιάχνουν της προκοπής εφαρμογές. Σκασε εκεί με τσάντες γεμάτες λεφτά. Παιξτο τρέλα πολύ άργησες. Τόσους ινδούς έχεις από την μία βάλτους να δουλεύουν για τα wp και ασε τα windows 10. Αλλιώς απόσυρση. Οχι ημίμετρα.

 

Δεν θα ακολουθησουν τετοια στρατηγική, τους ενδιαφερει να βγαζουν λεφτα οχι να βαζουν. Θα συνεχιζει να βγαινει εκδοση win 10 για arm επεξεργαστες για παρα πολλους λογους αλλα οτι επενδυση γινεται θα ειναι καθαρα στο κομματι αναπτυξης του λειτουργικου. Αν μελλοντικά αποκτήσει μεγαλυτερη σημασία το κομματι διαφημιστικων εσοδων στον κυκλο εργασιων της ms θα σκεφτουν και την στρατηγική που αναφερεις. Την αποσυρση παντως ξεχνα την , παιζονται πολλα στο IoT και στο cloud για να μεινουν εξω απο την υποστηριξη των arm και τα περιθωρια κερδους ειναι μεγαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το update βγάινει για να υποστηρίξει την νέα ναυαρχίδα για windows mobile (Snapdragon 820) το HP Elite x3 που θα έχει fingerprint sensor και βγαίνει τον ιούνιο. Κατά πιθανότητα θα είναι και το πρώτο που θα λάβει και 64 bit windows mobile για να υποστηρίξει τα 4 gb μνήμης.

 

http://www.gsmarena.com/hp_elite_x3-7954.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...